Ayet ve Hadis Paylaşım Bölümü

Allah'ım Seni zikretmek, sana şükretmek ve sana güzelce ibadet etmek için bana yardım et." [Ebû Davud ]

Birinizin elbisesi eskidiği gibi göğsündeki imanı da eskir. Öyle ise Allah'tan kalbinizdeki imanı tazelemesini dileyiniz. (Camiüssağir,1125)

Bir mü’minin diğer bir mü’mine gıyâbında yaptığı duâdan daha çabuk kabûl edilen hiçbir duâ yoktur.” [Tirmizî]

Din kardeşine güler yüz göstermek, iyi şeyler öğretmek, kötülük yapmasını önlemek birer sadakadır. [Hadis-i Şerif | Tirmizi]

Allah'ın tükenmez hazinelerinden isteyerek insanlara karşı tok gözlü davranınız. [Camius Sağir, Hadîs No: 989]

Sadaka ancak malı çoğaltır... Akrabalara verilen sadakanın sevabı iki kat olarak verilir." [Camiüssağir, No.1176,1177]

Kul, namaza durduğunda, bütün günahları getirilir,başı ve omuz.ları üzerine konulur.Rükû ve Secdeye gittikçe dökülür.

[Camiüssağir 1184]

Kim ilim tahsil etmek için bir yola girerse, Allah o kişiye cennetin yolunu kolaylaştırır." (Riyazü's Salihin, Hadis No.1384)

Zerre kadar hayır yapan sevabını, zerre kadar şer yapan da cezasını görür." [Kur'an-ı Kerim | Zilzâl Suresi, 8]

Kulun bütün düşüncesi âhiret olursa, Allah onun işini derli toplu yapar. Gönlünü zengin kılar. [Hadis-i Şerif | Müsned, 5:183]

Mü'min hastalandığında körüğün pasını, pisini temizlediği gibi, hastalık da onu günahlardan öyle temizler. (Camiüssağir,No.447)

Rabbimiz Kur'an-ı Kerim'de buyuruyor: “Siz beni anın ki, ben de sizi anayım. Bana şükredin; nankörlük etmeyin.” (Bakara sûresi, 152)

Üç kişi beraberken, ikisi aralarında hususî konuşmasınlar, bu öbürünü üzer." [Buhârî, İsti'zân 45]

Kim benim üzerime salavât getirirse, Allahü teâlâ bu yüzden o kimseye, getirmiş olduğu salavâtın on katı mağfiret buyurur." [Müslim]

ALLAH'ın rahmetinden ümit kesmeyin. ALLAH tüm günahları affedicidir. O Bağışlayandır, Rahimdir." (Zümer Suresi 53)

X