Ayet ve Hadis Paylaşım Bölümü

Müslüman idarecilerinize sövmeyiniz. Islah olmaları için Allah’a dua ediniz. Onların ıslah olmaları sizin de yararınızadır." (Camiüs Sağir)

"Allah katında arkadaşların en hayırlısı, arkadaşına en hayırlı (ve yararlı) olanıdır." (Tirmizi, Birr: 25)

“Müslüman’ın Müslüman üzerindeki altı haktan biri de selam vermektir.” (Müslim)
Selamun Aleyküm Kıymetli Kardeşlerim!

Son düzenleme:
Üstteki el, alttaki elden hayırlıdır. Üstteki el, veren; alttaki el ise, dilenip alan eldir. (Riyazü's Salihin, Hadis No.532)

“Müslüman olan,yeterli geçime sahip kılınan ve Allah’ın kendisine verdiklerine kanaat etmesini bilen kurtulmuştur” (Riyazü's Salihin)

Ey âdemoğlu! İhtiyacından fazla olan malını sadaka vermen senin için hayırlıdır." (Riyazü's Salihin, No.511)

Rasulullah(a.s.m): "Haklı bile olsa çekişip didişmeyen kimseye cennetin kenarında bir köşk verileceğine ben kefilim" (Riyazü's Salihin)

“Kıyamet gününde mü’min kulun terazisinde güzel ahlâktan daha ağır bir şey bulunmaz." (Riyazü's Salihin, 627)

“Cennet size ayakkabılarınızın bağından daha yakındır. Cehennem de öyledir.”
(Riyazü's Salihin, No:446 )

Bir kimse kibirlene kibirlene sonunda zalimler grubuna kaydedilir. Böylece zalimlere verilen ceza ona da verilir” (Riyazü's Salihin)

Allahü teâlâdan haya edin! Allah’tan haya eden, kötü düşünceden uzak durur, midesine girenleri kontrol eder, ölümü hatırlar [Tirmizi]

Kalbinde zerre kadar kibir olan kimse cennete giremez..Kibir ise hakkı kabul etmemek ve insanları küçümsemektir.

(Riyazü's Salihin)

DUA Allah'ım günahlarımızın tümünü bağışla, imanı ve sana ibadet etmeyi bize sevdir. Bize dinde, dünyada ve ahirette af ve afiyet ver.Amin

DUA] Allah'ım günahlarımızın tümünü bağışla, imanı ve sana ibadet etmeyi bize sevdir. Bize dinde, dünyada ve ahirette af ve afiyet ver.Amin

"ALLAH'ım bana kendi sevgini ve Senin yanında sevgisi bana fayda verecek kimsenin sevgisini ver." [Tirmizî]

Allah'ım, imanı bize sevdir. Kalblerimizi imanla süsle. Küfrü, fıskı ve isyânı bize çirkin göster. Bizi doğruyu bulanlardan kıl! (Müsned)

Ey Rabbimiz, unutur veya hatâya düşer de bir kusur işlersek bizi bununla hesâba çekme. (Bakara Sûresi: 286)

İnsanlar yatsı namazı ile sabah namazındaki fazilet ve sevabı bilselerdi, emekleyerek bile olsa mutlaka camiye, cemaate gelirlerdi. [Buhârî]

X