Bebek İkinci El Mamalove Yürüteç kullanan anneler memnun musunuz?

ecem0655

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2013
174
1
Kızıma yürüteç alma zamanı geldi:)))ama önermeyen doktorlar var.ortopedi doktoruna danıştık kullanabilirsiniz ama yalnızca parmak uçları yere değmeli dedi,kemikler gelişim aşamasında olduğu için bacakta eğrilme riski olabiliyor muş,ayağının üzerine tam basabildiği durumda.bu yürüteçte üç kademeli yükseklik ayarı var ve indirime de girmiş bir sitede(zaten tek sitede satılıyor almak isteyene bilgi).kızım 68cm boyunda.üç kademe yükseklik ayarı etkili bir özellik mi,nekadar yükseltebiliyor.kızımı parmak ucunda duracak şekilde ayarlayabilir miyim?kullanan annelerden yardım yada öneri bekliyorum.şimdiden teşekkürler.

Bizim her iki doktorumuz da, bacak ayak ve denge gelişimini olumsuz etkiledigi ve yurumeyi geciktirdigi icin siddetle kacınmamızı onermisti.. parmak uclari bile yere degse(ki boylari cok cabuk uzuyor, cok uzun sure parmak ucunda tutamayabilirsiniz), sadece alt bacaktaki kas gelişimine faydali oluyor; ust bacagın kas gelişimi alta gore geri kalıyor, bu sebeple gec yurumeye sebep oluyor diye acıklamıştı. kalici bir zarar verdigini sanmiyorum ama asil problem gec yurumeye sebep olmasi diye biliyorum. bir de guvenlik problemleri tabii ki..
onun yerine hoppala veya ilk arabam tarzı yurume yardımcısı onermisti bizim doktorumuz, bunlar yurumesini destekleyici de oluyor ve hizlandiriyor diye. Benim kizimda oldukca faydali oldu ve cevremizdeki yasitlarindan once yurudu diyebilirim. Siz de doktorunuza danısmıssınız gerci ama yine de paylasmak istedim...
sevgiler miniginize...

Bizim her iki doktorumuz da, bacak ayak ve denge gelişimini olumsuz etkiledigi ve yurumeyi geciktirdigi icin siddetle kacınmamızı onermisti.. parmak uclari bile yere degse(ki boylari cok cabuk uzuyor, cok uzun sure parmak ucunda tutamayabilirsiniz), sadece alt bacaktaki kas gelişimine faydali oluyor; ust bacagın kas gelişimi alta gore geri kalıyor, bu sebeple gec yurumeye sebep oluyor diye acıklamıştı. kalici bir zarar verdigini sanmiyorum ama asil problem gec yurumeye sebep olmasi diye biliyorum. bir de guvenlik problemleri tabii ki..
onun yerine hoppala veya ilk arabam tarzı yurume yardımcısı onermisti bizim doktorumuz, bunlar yurumesini destekleyici de oluyor ve hizlandiriyor diye. Benim kizimda oldukca faydali oldu ve cevremizdeki yasitlarindan once yurudu diyebilirim. Siz de doktorunuza danısmıssınız gerci ama yine de paylasmak istedim...
sevgiler miniginize...[/QUOTE

öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim.yürütecin geç yürümelerine sebep olduğunu duymuştum,yürüme yardımcımız var aslında ama onu kullanamaz şu anda.dediğiniz gibi ben de hoppala almayı düşündüm önce ama doktorumuz parmak ucunda duracak şekilde kullanabilirsiniz deyince yürütece yöneldim,aslında bu markanın hoppala özelliği de var,güvenlik açısından da iyi olduğunu okudum.biraz kaba sadece.sizin doktorun söyledikleri de çok mantıklı aslında.mamalove alıp hoppala özelliğini kullanalım o zaman.tekrar teşekkürler.

ben oğlumda yürüteç kullandım
kullanımdan kastım günde yarım saat civarıdır öyle abartmadım ama arada nefes almak için iyi oldu
10,5 aylık yürüdü
yürümenin yürütec vs den ziyade kalıtsal bir durum olduğunu biliyoruz
belki çok kullanınca gecikme yapıyordur parmak ucunda yürümeye sebep oluyodur
abartılmadığı sürece ben bi zararını görmedim

kuzum ben mamalove marka araba şeklinde olan yürüteçten aldım tosbağama. Ben de abartmak yerine günce 30-40 dakikayı aşmayacak şekilde oğluma kullandırıyorum. Günde iki kere max 20 dk şeklinde. Hem hoppala hem yürüteç hem de yürüme yardımcısı özellikleri varmış. Ama bize cazip gelen tarafları:
- fazla duran bir çocuk değil o nedenle çabuk devrilmeyecek kadar ağır ve sabit durması
- oğlumun içindeyken oyuncağıyla oynaya oynaya yürümeye çalışması.

Biraz daha hesaplı bir modeli daha vardı ama bizimki içinde oturup bacaklarını kavuşturdu ve sadece oyuncakları ile oynamaya başladı. Malum: adı isminde yürüteç. Biz de diğer modeli aldık :)
Şu ana dek memnun kaldık. (Ben+esşim+oğlumuz)
Tavsiye ediyorum. Ancak eğer yerinde duran sakin bir bebeğiniz varsa diğer modele de bakabilirsiniz sanki..
Biraz daha hafifti :)

Sevgiler

kuzum ben mamalove marka araba şeklinde olan yürüteçten aldım tosbağama. Ben de abartmak yerine günce 30-40 dakikayı aşmayacak şekilde oğluma kullandırıyorum. Günde iki kere max 20 dk şeklinde. Hem hoppala hem yürüteç hem de yürüme yardımcısı özellikleri varmış. Ama bize cazip gelen tarafları:
- fazla duran bir çocuk değil o nedenle çabuk devrilmeyecek kadar ağır ve sabit durması
- oğlumun içindeyken oyuncağıyla oynaya oynaya yürümeye çalışması.

Biraz daha hesaplı bir modeli daha vardı ama bizimki içinde oturup bacaklarını kavuşturdu ve sadece oyuncakları ile oynamaya başladı. Malum: adı isminde yürüteç. Biz de diğer modeli aldık :)
Şu ana dek memnun kaldık. (Ben+esşim+oğlumuz)
Tavsiye ediyorum. Ancak eğer yerinde duran sakin bir bebeğiniz varsa diğer modele de bakabilirsiniz sanki..
Biraz daha hafifti :)

Sevgiler

teşekkürler ilginize.ben de araba şeklinde olanı beğendim,daha güvenilir geldi dediğiniz gibi.alalım biz de deneyelim.sizin gibi abartmadan kullanırız biz de.tekrar teşekkürler.

ben oğlumda yürüteç kullandım
kullanımdan kastım günde yarım saat civarıdır öyle abartmadım ama arada nefes almak için iyi oldu
10,5 aylık yürüdü
yürümenin yürütec vs den ziyade kalıtsal bir durum olduğunu biliyoruz
belki çok kullanınca gecikme yapıyordur parmak ucunda yürümeye sebep oluyodur
abartılmadığı sürece ben bi zararını görmedim

biz de abartmadan kullanalım o zaman.teşekkürler.
Sevgiler.

Merhaba
Mamalove yürüteci aldınız mı acaba satmayı düşünüyormusunuz

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

X