Sayfa: 2/3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Haram :|

1. Konu Sahibi : superisi96 #11
    Yok öyle birşey benim bildiğim kadarıyla.

Haram ne demek? Kesinlikle yapmaman gereken şey. Benim bildiğim kadarıyla Şafilerde köpek sadece necis. Yani ellersen pistir, abdest tazelemen gerekir tarzında, ama köpeğe dokunmanın haram olduğunu nereden çıkardın? 4 mezhepte haram helal hususlarında öyle büyük farklar yok, küçük uygulama farkları var sadece.

2. Konu Sahibi : superisi96 #12
    Giriş tarihi
    Jun 2013
    Alıntı eylul05 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    bence de konuyu dine bağlamadan yorum yapılsın hemen konuyu kapattırmayın

konuna gelince bir fikrim yok canımm
    teşekkürler abla
    Alıntı GeLiNiM kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Hmm

Safiiler hacca gidince hanefileri taklid edip gidiyormus zira bay bayan bir birine dokununce yalnisliklada olsa abdesti kaciyormus safiilerin..

Yani sende hanefileri taklid edemezmisin acaba diye dusundum?

Ama en guvenilir ve en dogru cevabi diyanete danisarak alabilirsin sanirim
    ya bi hocaya sordum da yok sevemezsin haram cık cık diye korkuttu gözümü
    Alıntı istgg kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Çılgın muzz ben ilk defa duyuyorum bu meshepi desemm
    Sen ilerde içinden geldiği gibi dawran ya boşverrr dicemm ama kolay olmaz bu sanırım çewren bakımından
    yok davranamıyorum işte
    Alıntı justtmarried kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Evet şafi olan bi arkadaşımda köpeklere el süremediklerinden abdestlerinin kaçtığından bahsetmişti. Tek bildiğim bu.

Eldivenle sev ;)
    eldivenle sevdiğimi anlayamam ki
    Alıntı miskamber kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    canım bildiğim kadarıyla yaşadığın ortama ve şartlara göre mezhebini istediğin taktirde değiştirebiliyorsun.bence iyi bi ilahiyatçıya sorman lazım

bu arada şafilerin köpeği eleyemediklerini yeni öğrendim
    evet ama bu yaşıma kadar şafii olarak büyüdüm,hanefi mezhebine geçmek zor olur
    Alıntı AdAm_OLaCaK_KIZ kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    etrafa ne senin köpek sevmenden kendime müslümanım de geç Hz. Muhammed (sav) zamanında mezhep mi vardı kim çıkardı bu ikilikleri hanefi şafi şii nedir bunlar yaa ben bilmiyorum bile hiçte umrumda değil benim için kedi köpekten ziyade harama el uzatmamak kul hakkı yememek her koşulda dürüst olmak daha önemli, evlenince kocan başka mezhepten olsun sende değişiyosun heralde öyle bişeyde duymuştum
    ya istersem şimdi de değiştirebilirim,fakat yeni mezhep yeni kurallar demek,gözüm korkuyor
    Alıntı larissa1907 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    şafiye göre köpek sevmek haram değil ki, abdesti bozar sadece
    ama ben böyle duymadım ki hocalardan falan,el sürmek haram diye söylendi,ve benim mezhebimdeki herkeste burda yaşayan en azından el sürmez haram diye

3. Konu Sahibi : superisi96 #13
    Giriş tarihi
    Jun 2013
    Alıntı yolcu20 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    mezhebini değiştirebilirsin..
    abla yeni mezhep yeni kurallar demek,abdest namaz anlamında,gözümü korkutuyor
    Alıntı Samsonn kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Yok öyle birşey benim bildiğim kadarıyla.

Haram ne demek? Kesinlikle yapmaman gereken şey. Benim bildiğim kadarıyla Şafilerde köpek sadece necis. Yani ellersen pistir, abdest tazelemen gerekir tarzında, ama köpeğe dokunmanın haram olduğunu nereden çıkardın? 4 mezhepte haram helal hususlarında öyle büyük farklar yok, küçük uygulama farkları var sadece.
    kafamdan uydurmayacağıma göre
    bu yaşıma kadar böyle bildim,etrafımda böyle biliyor,sordugum hocalarda böyle biliyor.sadece abdest tazelemek için olsa oho koynumda bile yatırırım
    birine de sordugumda bilmem bir toprak var alcan o toprağı eline sürcen bi dua okucan,onu okuduktan sonra haramı geçer dendi

4. Konu Sahibi : superisi96 #14
    Su perisi sorunun cevabı için burası uygun yer degil.

Sorunun cevabını diyanetin sitesinde bulabilirsin oradaki ilahiyatçılar sorunun cevabını verecektir.

5. Konu Sahibi : superisi96 #15
    Alıntı superisi96 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster

bu yaşıma kadar böyle bildim,etrafımda böyle biliyor,sordugum hocalarda böyle biliyor.sadece abdest tazelemek için olsa oho koynumda bile yatırırım
    birine de sordugumda bilmem bir toprak var alcan o toprağı eline sürcen bi dua okucan,onu okuduktan sonra haramı geçer dendi
    tövbe bismillahhh

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-03-2015

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
    Bebeğimi kucağıma almama 223 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün sonunda bebeğinizin diz ve ayak bileklerin yerleşeceği noktalar şekillenmiş olacak. Önümüzdeki hafta civarında bebeğinizin gonadları (eşey bezleri) leğen kemiği içinde oluşcak ve bebeğinizin cinsiyetine göre testis veya yumurtalık olacaktır. Bebeğinizin göz kapakları şekillenmeye başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Takvimi - Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

6. Konu Sahibi : superisi96 #16
    ben hiç öyle bişey duymadım. köpekleri bende çok severim köpek gördüğüm zamanda çokta güzel mıncıklarım severim okşarım sonuçta onlarında sevgiye ilgiye ihtiyacı var. hem sonuçta bu domuz değil ki

7. Konu Sahibi : superisi96 #17
    Giriş tarihi
    Sep 2013
    teşekkürler abla

ya bi hocaya sordum da yok sevemezsin haram cık cık diye korkuttu gözümü

yok davranamıyorum işte

eldivenle sevdiğimi anlayamam ki

evet ama bu yaşıma kadar şafii olarak büyüdüm,hanefi mezhebine geçmek zor olur

ya istersem şimdi de değiştirebilirim,fakat yeni mezhep yeni kurallar demek,gözüm korkuyor

ama ben böyle duymadım ki hocalardan falan,el sürmek haram diye söylendi,ve benim mezhebimdeki herkeste burda yaşayan en azından el sürmez haram diye
    Çılgın muz peygamberimiz zamanında (s.a.v) zamanında böyle birşey yoktu kii
    Hayvanlarda bi canlı we peygamberimizde çok sewerdi..
    Şimdi haram mı olmuş oluyor?
    Öyle olsa böyle bir şeyi kesin duyardım çünkü babam din kitapları ile bayağı haşır neşirdir..
    Özellikle elektirikler kesildiği zaman, din kitaplarını açar anlatır bir şeylerr, bizde dinlerizz hattaa uyuruzzz pardonn dinlemek yerinee

8. Konu Sahibi : superisi96 #18
    Giriş tarihi
    Aug 2013
    hayatı parsellemeyi ne çok seviyoruz yaa

9. Konu Sahibi : superisi96 #19
    Giriş tarihi
    Jun 2013
    Alıntı yeliz_nur kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Su perisi sorunun cevabı için burası uygun yer degil.

Sorunun cevabını diyanetin sitesinde bulabilirsin oradaki ilahiyatçılar sorunun cevabını verecektir.
    ya ben soruyu sordum,yukarda yazdıgım gibi toprak dendi hocalar tarafından.forumda aynı mezhepten olanlar ne yapıyorlar el sürüyorlar mı merak ettim
    Alıntı ayisigi88 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    ben hiç öyle bişey duymadım. köpekleri bende çok severim köpek gördüğüm zamanda çokta güzel mıncıklarım severim okşarım sonuçta onlarında sevgiye ilgiye ihtiyacı var. hem sonuçta bu domuz değil ki
    aynenbizim evin aşağısında bi köpek vardıminiciktisoguktu havalar ben her sabah kemik et götürür verirdimetrafta inşaat işçileri var diye de daha iyi bir yere götüremedim,sonraki gün gittim yoktuhala yaradır kalbimde
    Alıntı istgg kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Çılgın muz peygamberimiz zamanında (s.a.v) zamanında böyle birşey yoktu kii
    Hayvanlarda bi canlı we peygamberimizde çok sewerdi..
    Şimdi haram mı olmuş oluyor?
    Öyle olsa böyle bir şeyi kesin duyardım çünkü babam din kitapları ile bayağı haşır neşirdir..
    Özellikle elektirikler kesildiği zaman, din kitaplarını açar anlatır bir şeylerr, bizde dinlerizz hattaa uyuruzzz pardonn dinlemek yerinee
    evet yoktu onu bende diyorum ama sordugum kişiler cıks cıks diyotoprakla yıkancan denildi
    uleyn hiç mi şafii yok forumda

10. Konu Sahibi : superisi96 #20
    Giriş tarihi
    Aug 2013

hanefi mezhebinin şartları diğerlerine göre daha hafif ve kolaydır..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-10-2014

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
    Bebeğimi kucağıma almama 86 gün kaldı.

Bebeğinizin emme ve yutma becerileri gelişiyor. Gebelik sırasında bazı durumlar bayılmaya neden olabilirler. Özellikle sıcak havalar, vücudunuzun pozisyonundaki, duruşundaki ani değişimler, uzun süre ayakta kalmak, yorgunluk veya heyacanlanma, havasız kapalı yerler ve kalabalık bu tarz bayılmalara neden olabilir.Bu durumlardan uzak durmaya çalışın. Gebeliğe bağlı şeker hastalığı testi yaptırmanızda fayda var.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Takvimi - Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Sayfa: 2/3 İlkİlk 123 SonSon