Modyad Ailesinin Malikanesi'ne Hoşgeldiniz:))

Huzurla ve mutlulukla oturun inşallah. Evinizde çok hoş ayrıntılar var. Biblo seçimlerinize hayran kaldım. Ben böyle bir eve misafir olarak gitsem, evi izlemekten kimseyi gözüm görmez inanın tüm içtenliğimle söylüyorum. O antika görünümlü avizeler ayrı bir yaşanmışlık hikayesi anlatıyor sanki. Çok beğendim cidden. Naçizane bir şey dikkatimi çekti, dürüst olmak gerekirse el örgüsü örtüyle salona hakim renkler arasında bir bağlantı kuramadım. Ama tabii tercih meselesi:) Güle güle oturun:)

çok ama çok teşekkür ediyorum içten yorumunuz için, yasanmıslıkları bende cok sevıyorum evimizde anne babalarımız anneanne babaanne evlerımızden mutlaka bırer esya bulunuyor ve bıraz degısıklıkle hem yenılenıyor hem yasanmıslık katıyor, mesela salondaki radyo k.validem ve k.pederımın ceyızlerıne ılk aldıkları esya, bu tutkumuzu bıldıklerı ıcın evımıze verdıler kendı evlerınden, o avızeler asırlık neredeyse kımbılır kımler yıllandı altında.... el orgusu ortuler ıse;

kayınvalıden benı ıstmeye gelırken berjer uzerındekını bana sal olarak orup getırmıstı, koltuktakınıde yıne bana battanıye yapmıstı, onun el emegını kullanmak hosuma gıttıgınden serdım oralara acıkcası ama dısarıdan bır goz olarak dekoratıflıgını bozuyor dıyorsanız, bırde ortusuz kullanayım, sagolun yorumlarınız ıcın....

bu arada evıme cay ıcmeye gelebılırsınız, memnun olurum:KK3:

çok ama çok teşekkür ediyorum içten yorumunuz için, yasanmıslıkları bende cok sevıyorum evimizde anne babalarımız anneanne babaanne evlerımızden mutlaka bırer esya bulunuyor ve bıraz degısıklıkle hem yenılenıyor hem yasanmıslık katıyor, mesela salondaki radyo k.validem ve k.pederımın ceyızlerıne ılk aldıkları esya, bu tutkumuzu bıldıklerı ıcın evımıze verdıler kendı evlerınden, o avızeler asırlık neredeyse kımbılır kımler yıllandı altında.... el orgusu ortuler ıse;

kayınvalıden benı ıstmeye gelırken berjer uzerındekını bana sal olarak orup getırmıstı, koltuktakınıde yıne bana battanıye yapmıstı, onun el emegını kullanmak hosuma gıttıgınden serdım oralara acıkcası ama dısarıdan bır goz olarak dekoratıflıgını bozuyor dıyorsanız, bırde ortusuz kullanayım, sagolun yorumlarınız ıcın....

bu arada evıme cay ıcmeye gelebılırsınız, memnun olurum:KK3:

Ne kadar içten bir cevap, çok teşekkür ederim. Kişisel bir görüş sadece, ben de eşyaların manevi değerlerini yaşatma taraftarıyım. Kayınvalidenizin ellerine sağlık.:KK66:

Evlenirken her şey yeni olacak diye takıntı yapmanın anlamı yok zaten. Eski mobilyalar daha sağlamlar. Bazılarının modası da hiç geçmiyor. Azıcık bakım ve makyajla yeniden de iyi oluverirler. Zevkinize ve ihtiyaçlarınıza göre yeni evde değerlendirmek çok güzel bi düşünce. Eviniz şirin, huzurla yaşanacak bir yer olmuş, özellikle yatak odanızı çok beğendim. Mutluluklar :)

siz ilk başta bekarlıktan kalma eşyalar deynce bende derme çatma bir ev bekliyordum ama hayran kaldım evinizin tarzına :) o kadar özenle yerleştiriliş ve herşey birbiryle o kadar uyum sağlamışki...Çok beğendim Rabbim huzurla sağlıkla oturmayı nasip etsin :)

Evlenirken her şey yeni olacak diye takıntı yapmanın anlamı yok zaten. Eski mobilyalar daha sağlamlar. Bazılarının modası da hiç geçmiyor. Azıcık bakım ve makyajla yeniden de iyi oluverirler. Zevkinize ve ihtiyaçlarınıza göre yeni evde değerlendirmek çok güzel bi düşünce. Eviniz şirin, huzurla yaşanacak bir yer olmuş, özellikle yatak odanızı çok beğendim. Mutluluklar :)

evet aynen oyle dusunduk bızde, bazı esyalar vardırki hem modası hem sağlamlığı hıc gecmıyor örn.salondaki koltuklarım 10 sene den fazla oldu alınalı benım evımdeydı, insan nasıl atabilirdiki yenisini alıcam diye , şimdiki çogu koltuk takımına degısmem mesela o koltuklarımı..

güzel dilekleriniz içinde cok teşekkür ederim..

siz ilk başta bekarlıktan kalma eşyalar deynce bende derme çatma bir ev bekliyordum ama hayran kaldım evinizin tarzına :) o kadar özenle yerleştiriliş ve herşey birbiryle o kadar uyum sağlamışki...Çok beğendim Rabbim huzurla sağlıkla oturmayı nasip etsin :)

çok ama çok teşekkür ederim, bıkac eksıklıklerım her evde oldugu gıbı var, zamanla tamamladıkca onlarıda paylasırım, buranın objektıflıgıne guvendıgım ıcınse paylasmak ıstedım; belki bir eleştiri yapılır duzeltırım, yada fıkır verılır degerlendırırım.....
en onemlısı evımde mısafır etmek guzeldı kk üyelerini.. çok teşekkür ediyorum guzel yorumlarınız ıcın....daha guzellerı sızlerın olsun....

merhaba:) bende evinizin havasına bayıldım :) tepe home da yatak odası takımını görmüştüm ben çok uçuk fiyat vermişlerdi... ben dolabı yatağı iştememiştim komodin şifonyer tek tek almak istedim öle satışımız yok dediler... şimdi baktım da yatağını almamışsınız..ikea sanırım... acaba diyeceğim tek tek satış yapıyorlar mı artık?? çünkü ben baya baya taktım bu komodinlere:KK66:)) sizin evinize deçok yakışmış..aşkla sağlıkla oturun inşallah:))

merhaba:) bende evinizin havasına bayıldım :) tepe home da yatak odası takımını görmüştüm ben çok uçuk fiyat vermişlerdi... ben dolabı yatağı iştememiştim komodin şifonyer tek tek almak istedim öle satışımız yok dediler... şimdi baktım da yatağını almamışsınız..ikea sanırım... acaba diyeceğim tek tek satış yapıyorlar mı artık?? çünkü ben baya baya taktım bu komodinlere:KK66:)) sizin evinize deçok yakışmış..aşkla sağlıkla oturun inşallah:))

evet haklısınız ayrı satılmıyor, bir başkasıda tek karyolasını almak ıstıyormuş, ikisi birlikte öyle almıslar,paylasmıslar....eşim ve ben tam takım kullanmayı sevmıyoruz mutlaka bır mobılya farklı olsun dıyoruz, mesela yatak odasında karyola evet ıkea, bu kombınlere cok yakısıyor..salondada sehpamız farklı teden calıyor:)), hatta aynı odadaki iki avıze bıle farklı olsun dusuncesındeyız....bu nedenle oyle oldu..

kuklamukla arkadasım, aynı zamanda fırsat koselerını takıp etmenı onerırım, çunku bızım salondakı masamızda 6 sandalyemız vardı ve ben tepenın sandalyesıyle 8 e tamamlamayı cok ıstedım,fakat tek satmadılar... bir cok yerın fırsat koselerını geze geze ıkı tane bulduk sonunda ayrı ayı yerlerde....ayrı alıcaksanız, biraz dolasmak gerekıyor....ben de rastlarsam ozelden yazarım ıstersenız sıze, biz hala bakıyoruz gıdıp, alışkanlık yaptı hosumuza gıdıyor....

tühh desenize alamayacağım yine:)) gayet güzel olmuş yatak odanız.. bu yatak daha zarif olmuş..:KK66: güzel günlerde kullanın.. bence bu ev daha çokkk şekle girer..çok yaratıcısınız zevklisiniz de.. daha neler neler yaparsınız:) tekrar güle güle oturun..çok çokk güzell:)

Bayıldımmmmmm tam benim istediğim gibi bir ev şu an eşya bakma aşamasındayım ve bu tarz eşyalara bakıyorum hep inşallah benim evimde sizinki gibi sıcaklık olur böyle :) Rabbim hep mutlu etsin huzurlarda oturun inşallah çok beğendim :KK16:

tühh desenize alamayacağım yine:)) gayet güzel olmuş yatak odanız.. bu yatak daha zarif olmuş..:KK66: güzel günlerde kullanın.. bence bu ev daha çokkk şekle girer..çok yaratıcısınız zevklisiniz de.. daha neler neler yaparsınız:) tekrar güle güle oturun..çok çokk güzell:)

uzulme mutlaka cok ıstıyorsan buluyor o senı merak etme.. o kadar alternatıflerı varki şuan, hangı sehırdesınız bılmıyorum ama?
daha guzellerı sızlerın olsun.zevkimizi begendıgınız içinde ayrıca teşekkürler..:KK54:

Bayıldımmmmmm tam benim istediğim gibi bir ev şu an eşya bakma aşamasındayım ve bu tarz eşyalara bakıyorum hep inşallah benim evimde sizinki gibi sıcaklık olur böyle :) Rabbim hep mutlu etsin huzurlarda oturun inşallah çok beğendim :KK16:

merak etme canım, evin senin sıcaklıgını yansıtıyor, sen boyle ıcten ve samımı ısen evinde en az senın kadar ıcten ve samımı oluyor, yasadıkca ıcınde ev sana benzıyor aslında....çok ama çok daha guzellerı sızın olsun ki eminim oyle olacak, siz şimdi zevkınıze gore alıcaksınız, biz önceden alınanları zevkımıze gore ufak tefek seyler katıp yerlestırdık.. çok teşekkür ediyorum....

merak etme canım, evin senin sıcaklıgını yansıtıyor, sen boyle ıcten ve samımı ısen evinde en az senın kadar ıcten ve samımı oluyor, yasadıkca ıcınde ev sana benzıyor aslında....çok ama çok daha guzellerı sızın olsun ki eminim oyle olacak, siz şimdi zevkınıze gore alıcaksınız, biz önceden alınanları zevkımıze gore ufak tefek seyler katıp yerlestırdık.. çok teşekkür ediyorum....

Sizinki daha kıymetli eskilerin değeri daha çok benim gözümde :) keşke öyle bir imkanım olsaydı bende sizin yaptığınızı yapardım :) emeğinize yüreğimize sağlık

Merhaba, evinize bayıldım bayıldımmm:) En çok da yatak odanızı beğendim diyebilirim. Eşyalarınız yuvanızı olabildiğince ısıtmış. Allah huzurunuzu, mutluluğunuzu eksik etmesin:nazar: Bir kere daha anladım ki, eşyaların modernliğiyle veya pahalılığıyla değil sıcaklığıyla yuva huzurlu ve mutlu görünüyor :nazar: Ben de 2 yıllık evliyim, ilk zamanlar mutfak takımı dantellerimi kullanmıştım ama temizlik sonrası kaldırdım, daha da kullanmıyorum, acaba sizin de öyle olur mu yoksa dantel örtüleri sevdiğiniz için mi kullanıyorsunuz :KK1:

eviniz çok güzel tam bi nostalji evi hatıralarla dolu güle güle huzurla oturun. bu arada duvar boyanızın rengide çok tatlı sakıncası yoksa markasını ve adını öğrenebilirmiyim?

Merhaba, evinize bayıldım bayıldımmm:) En çok da yatak odanızı beğendim diyebilirim. Eşyalarınız yuvanızı olabildiğince ısıtmış. Allah huzurunuzu, mutluluğunuzu eksik etmesin:nazar: Bir kere daha anladım ki, eşyaların modernliğiyle veya pahalılığıyla değil sıcaklığıyla yuva huzurlu ve mutlu görünüyor :nazar: Ben de 2 yıllık evliyim, ilk zamanlar mutfak takımı dantellerimi kullanmıştım ama temizlik sonrası kaldırdım, daha da kullanmıyorum, acaba sizin de öyle olur mu yoksa dantel örtüleri sevdiğiniz için mi kullanıyorsunuz :KK1:

öncelıkle guzel temennılerınız ıcın cook teşekkür ederim:) cok daha guzellerı sızlere nasıp olsun..

örtülere gelince; salonum ve mutfak harıc evdekı tum ortlerımın bırer hatırası var, kimi rahmetlı anneannem kimi babaannem , kımı annemın veya kayınvalıdmeın ceyızı.. ozellıkle begendım ıstedım kullanıyorum:KK53:..ve bu tarza ortulerı dantlı vs cok yakıstırıyorum, salondakı ortulerde el emegı yok o hazır bekar evımden kalma salon takımıyla oda geldı oraya daha farklı bırsey dusunuyorum salona, mutfak dantellerı ıse benım ceyızımden annem verdı onuda pek sevmıyorum şimdilik serdim, nedenı bana dantelsız soguk gelıyor sevıyorum dantelı,örtüyü hemde fazlasıyla.. ama haklısınız dedıgınız gıbı bu mutfagımdakı cok tarzım degıl yakın zamanda oraya tarzıma gore daha farklı bırsey dusunuyorum yada kendım yaparım, tek tek raflara sermeyebılırım, mesela yıne takımın masa ortusunu sevemedım cunku masanın modelını kapatıyor,yakısmıyor.. amma uzun anlattım evet bır sure sonra kullanmıcam mutfak ve salondkaı ortulerımı yerıne ıcımden gecen yakısan bırseyler alıp serıcem..

daha dogrusu aklıma geldı yıne:KK52:bu tarz ortulerı vs takım kullanmaktan hıc hoslanmıyorum, mutfagımda buzdolabı ortusu perde masa ortusu raflar hep takım, bense bunu sevmıyorum ondan atıcam:KK53:

tesekurler tekrar ılgı ve temennılerınız ıcın:KK34:

X