2014 anneleri alınacak listesi

tunanecc
user-offline.png
Gül
heart.png
heart.png

Giriş tarihiOct 2012Mesajlar788​

quote_icon.png
suay82 kullanıcısından alıntı
günaydınlar hepinize öncelikle günaydın der bebişleriniz sağlıkla büyütmenizi dilerim.

bende allah nasip ederse mart sonu doğum yapacağım ama nisan annelerindeyim ve bız kendımızce bır lıste hazırladık sizden bazı tavsıyeler almak istiyorum tulumlar ve giyecekler hakkında ben hep 3- 6 ay alıyorum sizin tavsiyelerınız neler bıberon emzik ne önerirsiniz gögüs kremı pişik kremı tavsıyelerınız nedir

(2014 anneleri alınacak listesi)http://www.kadinlarkulubu.com/nisan-anneleri/676140-2014-anneleri-alinacak-listesi.htmlbenım hazırladığım liste bu ama arkadaşlarım sizlerdende bılgı almamı rica ettiler nede olsa siz bızden daha deneyımlısınız eğer bıze yardımcı olursanız çok seviniriz kucak dolusu sevgiler

nisan 2014 anneleri
:KK54:

ben her anneye verdiğim tavsiyeyi vereceğim..ilk 3 ay için çok fazla alma kıyafet,mevsimlere dikkat et birde alırken ahngi mevsime denk gelecek o ayı..işte bu zıbındı,tulumdu onlardan al rahat rahat..öyle hızlı büyüyorlar ki,ben 2 tane prima kutusunu küçüklerle doldurmuştum bile...

şimdi diğerlerinde durum değişir belki de ben kendimden örnek vericem sana..ben hiç göğüs kremi çatlak kremi almadım önceden
başkasının göğüsü acıdı diye seninki de öyle olacak diye bir şey yok,olsa bile sonradan alınabilecek şeyler bunlar..ben mesela hiç kullanmadım,ihtiyacım olmadı.hastaneye biberon götürmedim,kim ne derse desin bir bebek emmiyorsa bile hemen biberon verilmemeli,çok gerekliyse çay kaşığı ile besliyor ebeler(tabii bilinçli olanlar) sonrasında bebek yine göğüsten emmeye adapte olması kolay olur.
pişik kreminde sudocrem diyorum..kesinlikle 1 numara..bizde çok işe yaradı..ben sebamedinkini almıştım,ablam nivea alıvermiş...şu an ikiside duruyor çünkü yazın oluşan pişiklerimizi bir tek sudokrem iyileştirdi..hametan filan hikaye kaldı yanında..

hatane çantana mutlaka yedek atlet ve pijama koy,ben gereksiz görmeme rağmen arkadaşım ısrarla koydurmuştu,iyi ki dinlemişim,o kadar sıcak yapıyorlar ki odaları,bir de doğumun etkisinden mi bilmem çok terlemiştim ve değiştirmiştim hep üstümü..aklıma bunlar geliyor şimdilik,daha sonra yazarım gene..

bebiş için yetlerince hazırlığın var zaten..​

kızlar F&Fden bişeylet aldım bugün.yine 0-3 aldım büyük bi kararsızlıkla.3-6 aylıklar çok büyük geldi.bebişlet doğduğunda minicik olcaklar.siz nasıl alıyosunuz ben alıuorum ama napcamıda şaşrırdım.suay cım saol canm bilgiler için.fazla almamak lazum gerçekten ama ilk zaman genelde bezler sızdırdığı içinde çok kirleniyo.

çok teşekkür ederim canım,
ama daha almadım henüz.
okiedogun her modeli kullanışlı ama bence sırt çantaları ekstra kullanışlı :KK1:
sen alacak mısın sakawayı?
ben çok beğendim bu çantayı, çok farklı diğer cantalara göre. buz mavi rengine özellikle. gule gule kullan canım

evet canım bayağı pahalı malesef.
fakat şöyle düşününce almak bana mantıklı geliyor.
Allah nasip ederse daha çocuk düşünüyorum ben,her seferinde çanta almak sıkıntısı olmayacak,bi kere alıp tam alacağım diye düşünüyorum.birde inanılmaz araştırdım bu konuyu.ilk başta bende nike puma veya adidas alırım diye düşünüyordum.
fakat bu markalar malumun biz anneler için tasarlanmamış.haliyle içinde dışında çok fazla göz yok.
kullananlardan duyduğum kadarıyla illallah ettiriyormuş bi müddet sonra çünkü hiç bi aradığına elini atıp anında ulaşamıyorsun bu çantalarda.genelde spor çanta kullananlar sonradan lasig,okiedog,kraft gibi sadece anneler için tasarlanmış çantalara yönelmiş sonradan.2 kere para vermek istemiyorum açıkçası.nike adidas puma hepsini gezdim ama istediğim işlevde çanta bulamadım.tamam çantaları kocaman herşey sığıyorda,o kadar bebek eşyası kendi eşyamızı koyacağız,ne nerde bulana kadar canımız çıkar tabiri caizse: )) spor çantası kullanıp içine mini mini bez poşetler alıp onlara eşyaları bölenler varmış ya da nerde ne olduğu görünsün diye şeffaf poşet kullananlar....ama bana o da mantıklı gelmedi.çanta poşet kaynayacak.
youtube da veya okiedog un kendi sayfasında hemen hemen tüm çantaların iç dizaynı falan var.çok güzel tanıtmışlar.almadan evvel izlemeni tavsiye ederim.bebeğin emziği ve oyuncağı için bile pratik bi yol bulmuşlar.o yüzden 1 kere alacağım bişey için değer gibi geliyor bana.

ben canbebeninkini aldım canım.bu kullan at minderlerin sadece canbebede olduğunu sanıyordum.dalinide deneyeceğim mutlaka,teşekkür ederim :KK16: peki bişey sorcağım.ben normal bi alt açma yastığı ve minderide aldım.bu çok kullanılıyor mu?
herhalde evdeyken bu,dışarda ya da misafirlikteykende kullan atlar daha işe yarıyor :44:

Selam canım bana da annem alt açma yastığı ve minderi almıştı.ilk doğduğunda park yatağının alt açma aparatının altına serdim çok iyi oldu.3 aydan sonra alt açma aparatına sığmadı kaldırdım minderi de pusetinin altına seriyorum şimdi :) işe yarıyor yani :)

ben çok beğendim bu çantayı, çok farklı diğer cantalara göre. buz mavi rengine özellikle. gule gule kullan canım

çok teşekkür ederim canım alınca tam rahatlayacağım hala almadımda :KK53: :KK1:
inşallah seninde böyle tatlı telşalara düştüğün günleri görürüz :KK16: :emir_bebek:

Selam canım bana da annem alt açma yastığı ve minderi almıştı.ilk doğduğunda park yatağının alt açma aparatının altına serdim çok iyi oldu.3 aydan sonra alt açma aparatına sığmadı kaldırdım minderi de pusetinin altına seriyorum şimdi :) işe yarıyor yani :)

alt değiştirme dışında her yerde kullandın yani :KK53:
bende uğur böcekli bişey aldım;
şu;
$1_1000_800_4.jpg

galiba bende farklı amaçlarla kullanacağım :KK1:
minder gibi kalın olduğundan arada koltukta falan altına serip yatırırım diye düşündüm bende: ))

Kızlar ben 2013 nisan annesiyim. Rabbim bebişlerinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin vee kolay doğumlar nasip etsin inşallah. İhtiyaç listenize biraz katkım olsun istedim.
Bebeğin ihtiyaç listesiyle başlıyorum. Alt açma bezlerinden ben de almıştım ama daha kullanışlı bir fikrim var. Annem sağolsun kızıma küçük alt açma bezleri dikmişti. Alt değişiminden sonra pişik oluşmaması için poponun ıslak kalmaması lazım. Ben bu bezlerden kullanıyorum altını onunla kurulayıp makineye atıyorum. Tabi bebişin altı çok kakalıysa hazır alt açmalar daha temiz olur.
İlaç kaşığı hastalık anında ihtiyaç duyulacak bir şey bana göre ki ben hiç kullanmadım. Zaten 1 çay kaşığı ilaç veriliyor bebişlere.
Pişik kremi olarak hametan kullanıyoruz. Zaman zaman da sebamed. İkisinden de memnunum.
Sıcak su torbasına da ihtiyaç duymadım.
Bebeğin çamaşırları için ilk zamanlarda hacışakirin toz makine deterjanını kullanmıştım ama şuan dalinin sıvı deterjanını kullanıyorum. Bunu daha çok beğendim.
Burun aspiratörü olarak da weewell kullanıyorum. Çok pratik oluyor. Çoğu burun aspiratörü hiçbir işe yaramıyor. Mesela bebedor !
İlk zamanlarda kesinlikle ıslak mendil kullanmayın. Pamuk ve ılık su en güzeli.
Emzirme yastığı ve emzirme önlüğü de kullanmadım. Bebeğin kendi yastığı bunun için yeterli.
Bebiş için ilk olarak minik önlüklerden alın. Çok kusan bir bebeğiniz olursa çok ihtiyacınız olacak. Ek gıdaya geçince de bedeninin üstünü tamamen kaplayacak silinebilen, yıkanabilen önlükleri kullanırsınız.
Yine banyoda bornoz değil de havlu daha iyi oluyor. Biz şuan 8,5 aylığız hala bornoza geçemedik.

Beslenme ile ilgili olanlara gelirsek:
Sakın ha çeşit çeşit biberon almayın evinize. Bebeğinizin tutup tutmayacağını bilemiyorsunuz. Aliteli sağlıkli bir biberon alın tutarsa ne ala. Tutmazsa benim gibi her yolu deneyip evi biberonla doldurmanıza rağmen yine de başarılı olamayabilirsiniz. O yüzden biberon fırçası, ısıtıcısı, emzikleri vs çöpe gidebilir.
Buhar makinesi yerine doktor bize odasında kettle ile su kaynatın demişti 
Emzik de biberon gibi hangisini isterse onu tutuyor ya da hiç tutmuyor. Uyku emziğini ilk defa duyuyorum ama şunu söyleyim gündüz gece fark etmiyor bebek emziği tuttuysa eğer 2. emziğe gerek olmuyor.

Bebeğin yatak odası:
Ben 6. ayda odasını ayırdım. O zamana kadar bizim odamızda sallanan beşikte yatırdım. Sallamaya da hiç alıştırmadım bu arada. Taşıması pratik olduğu için onu kullandık. Sonra odasına karyolaya geçirdim. Karyolasında asansör sisteminin olması bence çok önemli. Bebek telsizimiz de weewell fiyatı uygun ve güzel.

Gezinti ve taşıma:
İyi ki bu bebek arabaları var  pierre cardin kullanıyoruz. Memnunum ama çok fazla para vermesem de olurmuş diyorum şu sıralar. Çift yönlü olması çok kullanışlı oluyo. Rüzgarın yönünde göre ayarlıyosunuz 
Ana kucağu casaul kullandık. Çok memnu kaldım. Hala gördükçe iyi ki almışız diyorum. Bazen titreşimini açıp uyuttuğum oluyordu 

Bebeğin giyimi:
İç çıtçıtlı zıbını bol olsun. Eskiden kalma iç zıbınlar hiçbir işe yaramıyor almayın. Tulumlar çok sevimli olsalar da çabuk büyüdükleri için giydiremeden küçülüyor. Onun yerine alt üst takımlar daha iyi oluyor. İçten bir çorap giydirirsiniz. İki altı da üst üste giydirirsiniz. Çok üşüyolar. Gerçi bu yaşadığınız yerle de alakalı. Örme yelekleri ben çok kullandım minik minik 2-3 tane bilene ördürebilirsiniz. Şapkayı ilk ay kullandık ama sonra kızım istemedi. Bol bol mendiliniz olsun. Sütünüz akar ya da bebeğiniz kusarsa çok işe yarıyor. Kilotlu çorabı ilk aylarda kullanamazsınız. İç çamasırı ile de atlet kilotsa eğer hiç kullanılmıyor. Patik ayakkabıları kıyafetlerine uygun alabilirsiniz  elbise de ik aylarda kullanılmıyor ama birkaç ay sonra çok tatlı oluyolar. Bebeğinizin saçı az olursa tokalar bir kenarda bekleyebilir. O yüzden toka değil de saç bandı alın derim 
Anne ihtiyaç listesi:
Emzirme pijamaları çok kullanışlı oluyor. Ben gecelik almadım pijamayla da çok rahat ettim. Daginin pijamalarını almıştım. Bol iç çamaşırı aldım. 5 tane emzirme atleti. Hala kullanıyorum. Çok rahat oluyor. Hatta tavsiyem hamileliğinizin son aylarında da kullanın çünkü südyenler çok rahatsızlık veriyor. Pedinizi şimdiden bol bol alın. Hastane için de hasta bezi 1 paket yeterli.

Emzirme için:
Yazdım ama yine yazayım emzirme atletini 4-5 tane alın terliyosunuz sütünüz akıyo. Çok sık ihtiyacınız oluyor. Emzirme südyeni hiç kullanışlı değil. Göğüs pedi de olmazsa olmazlardan. Meme ucunuz yara olursa :KK43: göğüs pompasıyla ara ara çekip biberonla verebilirsiniz. Ben çok çektim. Kullanmadığım krem kalmadı. Garmastan biraz iyi geldi. Ara ara yumuşaması için göğüs pedine zeytinyağı döküp koyuyodum bu da iyi geldi. Aklıma gelmişken geçenlerde duydum keşke önce haberim olsaydı dedim. Son aylarınızda ayva çekirdeğini suda bir gece bekletip jel yapın ve her gün sürün. Doğumdan sonra göğüs ucu çatlağı olmuyormuş.

Ve doğum çantası:
2 pijama götürmüştüm keşke 1 tane daha olsaydı diye hayıflandığımı hatırlıyorum. Doğumdan sonra çok terliyorsunuz. Atlet de 3-4 olmalı. Doğuma hazırlıklı gidin. Kuaföre gidenleri çok garipserdim ama haklılarmış. doğumdan sonra saçınızı toplamaya mecaliniz olmayabilir :) birini size komposto yapması için görevlendirin. Ben sezeryan oldum ve kabızlık problemi yaşarım dikişlerimi zorlar mıyım diye çok korktum. Katı hiçbir şey yemedim 3-4 gün kompostoyla yaşadım :) sütüm de iyiydi kabızlığım da olmadı.

Bebek çantası da ideal.
Çok uzun yazdım galiba. İnşallah faydalı olabilmişimdir.

Son düzenleme:
Kızlar ben 2013 nisan annesiyim. Rabbim bebişlerinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin vee kolay doğumlar nasip etsin inşallah. İhtiyaç listenize biraz katkım olsun istedim.
Bebeğin ihtiyaç listesiyle başlıyorum. Alt açma bezlerinden ben de almıştım ama daha kullanışlı bir fikrim var. Annem sağolsun kızıma küçük alt açma bezleri dikmişti. Alt değişiminden sonra pişik oluşmaması için poponun ıslak kalmaması lazım. Ben bu bezlerden kullanıyorum altını onunla kurulayıp makineye atıyorum. Tabi bebişin altı çok kakalıysa hazır alt açmalar daha temiz olur.
İlaç kaşığı hastalık anında ihtiyaç duyulacak bir şey bana göre ki ben hiç kullanmadım. Zaten 1 çay kaşığı ilaç veriliyor bebişlere.
Pişik kremi olarak hametan kullanıyoruz. Zaman zaman da sebamed. İkisinden de memnunum.
Bebeğin çamaşırları için ilk zamanlarda hacışakirin toz makine deterjanını kullanmıştım ama şuan dalinin sıvı deterjanını kullanıyorum. Bunu daha çok beğendim.
Burun aspiratörü olarak da weewell kullanıyorum. Çok pratik oluyor. Çoğu burun aspiratörü hiçbir işe yaramıyor. Mesela bebedor !
Emzirme yastığı ve emzirme önlüğü de kullanmadım. Bebeğin kendi yastığı bunun için yeterli.
Bebiş için ilk olarak minik önlüklerden alın. Çok kusan bir bebeğiniz olursa çok ihtiyacınız olacak. Ek gıdaya geçince de bedeninin üstünü tamamen kaplayacak silinebilen, yıkanabilen önlükleri kullanırsınız.
Yine banyoda bornoz değil de havlu daha iyi oluyor. Biz şuan 8,5 aylığız hala bornoza geçemedik.

Sakın ha çeşit çeşit biberon almayın evinize. Bebeğinizin tutup tutmayacağını bilemiyorsunuz. Aliteli sağlıkli bir biberon alın tutarsa ne ala. Tutmazsa benim gibi her yolu deneyip evi biberonla doldurmanıza rağmen yine de başarılı olamayabilirsiniz. O yüzden biberon fırçası, ısıtıcısı, emzikleri vs çöpe gidebilir.
Emzik de biberon gibi hangisini isterse onu tutuyor ya da hiç tutmuyor. Uyku emziğini ilk defa duyuyorum ama şunu söyleyim gündüz gece fark etmiyor bebek emziği tuttuysa eğer 2. emziğe gerek olmuyor.

Bebeğin yatak odası:
Ben 6. ayda odasını ayırdım. O zamana kadar bizim odamızda sallanan beşikte yatırdım. Sallamaya da hiç alıştırmadım bu arada. Taşıması pratik olduğu için onu kullandık. Sonra odasına karyolaya geçirdim. Karyolasında asansör sisteminin olması bence çok önemli. Bebek telsizimiz de weewell fiyatı uygun ve güzel.

Gezinti ve taşıma:
İyi ki bu bebek arabaları var  pierre cardin kullanıyoruz. Memnunum ama çok fazla para vermesem de olurmuş diyorum şu sıralar. Çift yönlü olması çok kullanışlı oluyo. Rüzgarın yönünde göre ayarlıyosunuz 
Ana kucağu casaul kullandık. Çok memnu kaldım. Hala gördükçe iyi ki almışız diyorum. Bazen titreşimini açıp uyuttuğum oluyordu 

Bebeğin giyimi:
İç çıtçıtlı zıbını bol olsun. Eskiden kalma iç zıbınlar hiçbir işe yaramıyor almayın. Tulumlar çok sevimli olsalar da çabuk büyüdükleri için giydiremeden küçülüyor. Onun yerine alt üst takımlar daha iyi oluyor. İçten bir çorap giydirirsiniz. İki altı da üst üste giydirirsiniz. Çok üşüyolar. Gerçi bu yaşadığınız yerle de alakalı. Örme yelekleri ben çok kullandım minik minik 2-3 tane bilene ördürebilirsiniz. Şapkayı ilk ay kullandık ama sonra kızım istemedi. Bol bol mendiliniz olsun. Sütünüz akar ya da bebeğiniz kusarsa çok işe yarıyor. Kilotlu çorabı ilk aylarda kullanamazsınız. İç çamasırı ile de atlet kilotsa eğer hiç kullanılmıyor. Patik ayakkabıları kıyafetlerine uygun alabilirsiniz  elbise de ik aylarda kullanılmıyor ama birkaç ay sonra çok tatlı oluyolar. Bebeğinizin saçı az olursa tokalar bir kenarda bekleyebilir. O yüzden toka değil de saç bandı alın derim 
Anne ihtiyaç listesi:
Emzirme pijamaları çok kullanışlı oluyor. Ben gecelik almadım pijamayla da çok rahat ettim. Daginin pijamalarını almıştım. Bol iç çamaşırı aldım. 5 tane emzirme atleti. Hala kullanıyorum. Çok rahat oluyor. Hatta tavsiyem hamileliğinizin son aylarında da kullanın çünkü südyenler çok rahatsızlık veriyor. Pedinizi şimdiden bol bol alın. Hastane için de hasta bezi 1 paket yeterli.

Emzirme için:
Yazdım ama yine yazayım emzirme atletini 4-5 tane alın terliyosunuz sütünüz akıyo. Çok sık ihtiyacınız oluyor. Emzirme südyeni hiç kullanışlı değil. Göğüs pedi de olmazsa olmazlardan. Meme ucunuz yara olursa :KK43: göğüs pompasıyla ara ara çekip biberonla verebilirsiniz. Ben çok çektim. Kullanmadığım krem kalmadı. Garmastan biraz iyi geldi. Ara ara yumuşaması için göğüs pedine zeytinyağı döküp koyuyodum bu da iyi geldi. Aklıma gelmişken geçenlerde duydum keşke önce haberim olsaydı dedim. Son aylarınızda ayva çekirdeğini suda bir gece bekletip jel yapın ve her gün sürün. Doğumdan sonra göğüs ucu çatlağı olmuyormuş.

Ve doğum çantası:
2 pijama götürmüştüm keşke 1 tane daha olsaydı diye hayıflandığımı hatırlıyorum. Doğumdan sonra çok terliyorsunuz. Atlet de 3-4 olmalı. Doğuma hazırlıklı gidin. Kuaföre gidenleri çok garipserdim ama haklılarmış. doğumdan sonra saçınızı toplamaya mecaliniz olmayabilir :) birini size komposto yapması için görevlendirin. Ben sezeryan oldum ve kabızlık problemi yaşarım dikişlerimi zorlar mıyım diye çok korktum. Katı hiçbir şey yemedim 3-4 gün kompostoyla yaşadım :) sütüm de iyiydi kabızlığım da olmadı.

Bebek çantası da ideal.

cok teşekkür ederim canıım cok güzel bılgıler vermişsin bebişini sağlıkla büyüt

Son düzenleme:
bebeğin için alışveriş yapmak çok zevkli ben daha 2 parça bişey aldım,biraz daha bekliycem sanırım alışveiş için

Bebeğin yatak odası:

Gezinti ve taşıma:

Bebeğin giyimi:
Anne ihtiyaç listesi:

Emzirme için:

Ve doğum çantası:

Bebek çantası da ideal.

canım çok saol eline parmaklarına sağlık çok güzel bilgiler verdin bize gerçekten allah razı olsun rabbim bebeğine sağlık sıhhat versin :KK16:

hastane için terlik almam lazım
ancak babet almayı düşündüm sanki daha şık olur gibi geldi :) bilemedim yani

birde emzirme sütyeni ve atleti çokmu gerekli diye düşünüyorumm

almalı mı almamalı mı acaba diye

emzirme sütyenleri penyemsi bir kumaşı var üzerinetişört falan giydiğimde göğüs ucları belli olursa rahatsız olurum gibi geliyor

emzirme sütyenleri penyemsi bir kumaşı var üzerinetişört falan giydiğimde göğüs ucları belli olursa rahatsız olurum gibi geliyor

bende terlik mi babet mi diye çok düşündüm sonra terlikte karar kıldım. twigy nin çok şık modelleri var terlik, babet, bot vs. olarak. bende twigy'den aldım. nisanda doğum yapıcam bende. tam geçiş mevsimi sıcak mı olur soğuk mu kestiremiyor insan ama doğum yapmış olacaksın üşürsün dedi herkes yazlık terlik almadım o yüzden. hem hastanede ne kadar kalacağızki yürüyüş yaparken falan ihtiyaç olacak terliğe sadece...

emzirme atleti-sütyenleri bence çok kullanışlı çevremdeki tüm arkadaşlarım kullanıyordu. evet penye göğüs uçlarını belli edebilir belki :KK17: ama ben yinede aldım belli olacak gibi olursa göğüs ucu pedlerinden kullanırım diye düşünüyorum.

bende terlik mi babet mi diye çok düşündüm sonra terlikte karar kıldım. twigy nin çok şık modelleri var terlik, babet, bot vs. olarak. bende twigy'den aldım. nisanda doğum yapıcam bende. tam geçiş mevsimi sıcak mı olur soğuk mu kestiremiyor insan ama doğum yapmış olacaksın üşürsün dedi herkes yazlık terlik almadım o yüzden. hem hastanede ne kadar kalacağızki yürüyüş yaparken falan ihtiyaç olacak terliğe sadece...

emzirme atleti-sütyenleri bence çok kullanışlı çevremdeki tüm arkadaşlarım kullanıyordu. evet penye göğüs uçlarını belli edebilir belki :KK17: ama ben yinede aldım belli olacak gibi olursa göğüs ucu pedlerinden kullanırım diye düşünüyorum.

güle güle kullanın güzel anlarınızda :))

ikisi kaldı bekliyor bakalım ne zaman alacam
ha birde havlusu yok kızımınn:)
onuda sevi bebe de gördüm fuarda ancak almadım
içi tülbetli hassas havlu diye geciyordu çok hoşuma gitti ama ben salak gibi almadımm simdide bulduklarım iki misli para ilesatılıyor dur bakalım bekliyorum çıkacak bir yerden uygun fiyata :KK70:

güle güle kullanın güzel anlarınızda :))

ikisi kaldı bekliyor bakalım ne zaman alacam
ha birde havlusu yok kızımınn:)
onuda sevi bebe de gördüm fuarda ancak almadım
içi tülbetli hassas havlu diye geciyordu çok hoşuma gitti ama ben salak gibi almadımm simdide bulduklarım iki misli para ilesatılıyor dur bakalım bekliyorum çıkacak bir yerden uygun fiyata :KK70:

Teşekkür ederim :)
İnternette kampanyaları oluyor sevi bebenin ara ara takip edin muhakkak uygun fiyata bulursunuz.
sağlıkla kucağınıza alın inşallah kızınızı:) bu sene kız senesi diyor herkes benimde kızım olacak kısmetse :KK1:

merhaba
ben de ana kucağı bakıyorum, ana kucağında bebeğimin sırtının rahat olamaması endişesi duyuyorum. Bir arkadaşım aşağıdaki kiddy markasını tavsiye etti? Oto koltukları da güvenlik testlerinde çok başarılı dedi. Ana kucağı düze yakın yatıyormuş, Alman markası. Duyan bilen, kullanan, yorum yapabilecek olan anne ve anne adaylarının yardımlarını rica ederim. Başka hangi markaları önerirsiniz?
https://www.facebook.com/KiddyTR
www.kiddy.com.tr

sizlere benden tavsiye,

bebek için serum fizyolojik ve burun aspiratörü mutlaka alın
bol bol ağız mendili alın
bebek telsizide çok kullanmıştım ben

emzirme atleti duymadım ama sütyeni çok rahat oluyor

X