Bebek Beslenmesi 10 günlük bebeğim emzirdikten sonra uyumuyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

angelozi06

Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2013
14
0
Merhaba,
Çevresel nedenlerden dolayı emzirmeye 2 gündür çabaladığım (eşim işe gittiğinde ve kayın validem gelene kadar kendi çabalarımla yapıyorum) oğlum var. Etrafımdaki insanlar bu aç diye diye mama verdikleri için emzirme zamanım gündüzleri 5-7 saat bu emzirme süresinde kesinlikle uyumuyor sürekli ağlıyor memeden süt geliyor çünkü sağdım ve mememi verdiğimde emiyor tam uyuyacak çığlık çığlığa geri uyanıyor tekrar memeyi tutuyor. çok ağlamasından ve uyumamasından dolayı kayınvalidem ve eşim bana mama vermem için ısrar ediyor ve onlar kazanıyor
Mama verdiğimizde hemen uyuyor.

Lütfen yardım edin uyuyamamasının sebebi ne olabilir daha 10 günlük ve ben emzirmek isriyorum.

Merhaba,
Çevresel nedenlerden dolayı emzirmeye 2 gündür çabaladığım (eşim işe gittiğinde ve kayın validem gelene kadar kendi çabalarımla yapıyorum) oğlum var. Etrafımdaki insanlar bu aç diye diye mama verdikleri için emzirme zamanım gündüzleri 5-7 saat bu emzirme süresinde kesinlikle uyumuyor sürekli ağlıyor memeden süt geliyor çünkü sağdım ve mememi verdiğimde emiyor tam uyuyacak çığlık çığlığa geri uyanıyor tekrar memeyi tutuyor. çok ağlamasından ve uyumamasından dolayı kayınvalidem ve eşim bana mama vermem için ısrar ediyor ve onlar kazanıyor
Mama verdiğimizde hemen uyuyor.

Lütfen yardım edin uyuyamamasının sebebi ne olabilir daha 10 günlük ve ben emzirmek isriyorum.

öncelikle bebeğini güle güle büyüt ve kimseyi dinleme sen ne kadar çok emzirirsen o kadar çok süt gelir anne sütünden daha değerli bir şey yok çünkü benimde 2 kızım var ikisinide 1,5 sene emzirdim başlarda zorlanman normal ama ikinizde alışacaksınız mamayı biberondan daha kolay yediği için büyük ihtimalle mamaya daha düşkün sakın pes etme emzirmeye devam en az 2 saatte bir gazınıda çıkartmayı unutma

öncelikle bebeğini güle güle büyüt ve kimseyi dinleme sen ne kadar çok emzirirsen o kadar çok süt gelir anne sütünden daha değerli bir şey yok çünkü benimde 2 kızım var ikisinide 1,5 sene emzirdim başlarda zorlanman normal ama ikinizde alışacaksınız mamayı biberondan daha kolay yediği için büyük ihtimalle mamaya daha düşkün sakın pes etme emzirmeye devam en az 2 saatte bir gazınıda çıkartmayı unutma

Teşekkür ederim tavsiyen için.
Emek vermeden olmuyor sabırlı ve kararlı olmak lazım.
Yeni doğum yapmışken tek başına kararlı olmak zormuş destek lazımmış :KK43:

Teşekkür ederim tavsiyen için.
Emek vermeden olmuyor sabırlı ve kararlı olmak lazım.
Yeni doğum yapmışken tek başına kararlı olmak zormuş destek lazımmış :KK43:

senin en büyük destekçinin eşin olması lazım ama sen kendine güven hiç korkma zaten bir kaç güne kadar bebekle birbirinize öyle alışacaksınız ki ne zaman açıktığını başkaları değil sen anlayacaksın kimseyi karıştırma bence o senin parçan senden daha iyi kimse tanıyamaz bebeğinle sevgi dolu günler dilerim.

Canım benim bebeğimde 16 günlük ve aynı durumu yaşıyordum şuan biraz tecrübelendim sanırım:)) kucağımda emdikten sonra uyuyor beşiğine koyunca ağlıyordu bunun sebebi çenesi yorulduğu için doyacağı kadar ememiyor ve yorulup uyuyakalıyor,senin yapman gereken yarım saat emmesini sağlamak öyle 10 dk falan emdi uyudu beşiğine alıyım deme ve emzirirken uyumasını engelle ,altını açınca da çok ağlayıp iştahlı iştahlı emiyorlar bu yüzden ben önce altını değiştiriyorum uykusu baya açılıyo ve uzun süre emiyoo bir de emdikten sonra mutlaka gazını çıkar o da uyutmuyor...kolay gelsin ...

Benim oglumda 10gunluk iken emmekte zorlaniyordu.sutumu sagip kaşıkla vermeye basladim arada emziriyordum.çabuk yorulduğu için guclensin diye emzik verdim.çok faydasını gordum.suan 1aylik ve çok rahat emiyor.sadece uyuması için emzik
veriyorum.

Bende de ayni sorun vardı kızım 3 haftalık 10 dakika emip uyuya kalıyordu beşiğine koyunca ağlıyordu sonra uyumasını engellemeye başladım altını değiştirerek gazını alarak ve 20 dakika dayaniyo ve rahat bi uyku çekiyor arkasından :) tavsiye ederim canım

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Eğer bebeğinin kilo+boy+baş çevresi uzunluğu iyiyse aç kalmıyordur muhtemelen. Emme refleksi olabilir. Emzik kullanmayı niye denemiyorsun? Memeyi emdikten sonra emzik ver ağzına ve uyutmaya çalış. O uyurken hem sütün de artar. Ben de ilk bi hafta mama+meme yaptım sonra tartıda iyi çıkınca hemşire "bi mamayı kes, sadece emzir bakalım gelişimi iyi olacak mı?" dedi ve oğlum bir ayda sadece sütümle tambi kilo aldı:nazar: az geliyor sandığım halde. Kimseyi takma. Benim eşim de oğlan ağlayınca hep "aç bu çocuk, ağlatma da ver şu mamayı" derdi. "hayır, aç değil o!!" der ve sustururdum. Bence mamayı kes bi süre emzirerek devam et. Emdikçe çoğalır süt. Ve emzik vermeyi de dene mutlaka

X