Yumuşak eller dayanıklı tırnaklar

siyahtakibeyaz

Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2013
80
4
34
Sevgililerim
2 kaşık zeytin yagı
2 kaşık taze limon suyunu iyice karıştırın

önce tırnaklarınızı 2-3 dakika kadar bekletin
daha sonra tırnak uclarınızı 1-2 dakika ovun
istediğiniz kadarda ellerinize yagı yedirin..
ılık suyla sabun kullanmadan durulayın
bunu gece yatmadan önce yapabilirsiniz uyandıgınızda tırnaklarınız gıcır gıcır elleriniz pumuk gibi olacaktır..
haftada 2 defa uygulayabilirsiniz..

limon tırnakları güçlendirir mesela salataya limon sıktınız limonu çöpe atacaksınız.. ATMAYIN!! tırnaklarınızı limonun içinde gezdirin.. Simdi atabilirsiniz :)

Sevgililerim
2 kaşık zeytin yagı
2 kaşık taze limon suyunu iyice karıştırın

önce tırnaklarınızı 2-3 dakika kadar bekletin
daha sonra tırnak uclarınızı 1-2 dakika ovun
istediğiniz kadarda ellerinize yagı yedirin..
ılık suyla sabun kullanmadan durulayın
bunu gece yatmadan önce yapabilirsiniz uyandıgınızda tırnaklarınız gıcır gıcır elleriniz pumuk gibi olacaktır..
haftada 2 defa uygulayabilirsiniz..

limon tırnakları güçlendirir mesela salataya limon sıktınız limonu çöpe atacaksınız.. ATMAYIN!! tırnaklarınızı limonun içinde gezdirin.. Simdi atabilirsiniz :)

canım parmaklarımn ustunde cızgıler car yaslı gıbı duruyo buna bı onerın varmı

canım parmaklarımn ustunde cızgıler car yaslı gıbı duruyo buna bı onerın varmı

balım çatlıyo mu nemsiz mi acaba...
yazları dışarı çıkarken güneş koruyucu kullan ellerin için..
kışında nemlendirici krem sür sık sık ve eldiven kullan.
temizlik yapıcakken mesela elin suda cok kalıcaksa lastik eldivenle ellerini koru ve ellerini yıkadıkdan sonra pamuklu havluyla kurula yine nemlendiricini sür...
el bakımı yap sürekli mesela kahve telvesini ellerinde gezdir ovarak peeling yapmışda olursun ölü derini temizler veya çok sert olmayan bir ponza tası kullanabilirsn..
Haftada bir ellerni zeytin yağ ile 10 dakika boyunca parmak uçlarından başlayıp parmak diplerine doğru ovup avuç ortasında masajı bitirebilrsn yine haftada bir gül kokulu vazelinle ellerini iyice ovup pamuklu eldiven giyerek uyu bahsettigim eldivenler gratiss rossman da falan da var uygun fiyatlarıda.. zeytin yag limon tırnaklara iyi geldiği gibi elleride yumuşacık yapıyo..
nemlendirici krem olarak neutrogenanın konsantre kremleri var tüp halinde cok koyu bi kıvamı var harikalar yaratan bi krem.. tavsiye ederim... ah tabi bol bol su iç bide.. umarım yardımcı olabilmişimdirr :)

siyahtakibeyaz öyle güzel yazmışsın ki nasıl içtensin belli :)

ben zeytinyağı ve limonu akşam sürüyorum ama ellerim yanıyor bayağı çatlıyor çünkü çok ama çok zayır tırnaklarım her gece zeytinyağı sürsem ? öyle yerlerden kırılıyor ki kısa tırnak da kullanamıyorum canım feci acıyor ne yapayım ben şimdi :KK43:

siyahtakibeyaz öyle güzel yazmışsın ki nasıl içtensin belli :)

ben zeytinyağı ve limonu akşam sürüyorum ama ellerim yanıyor bayağı çatlıyor çünkü çok ama çok zayır tırnaklarım her gece zeytinyağı sürsem ? öyle yerlerden kırılıyor ki kısa tırnak da kullanamıyorum canım feci acıyor ne yapayım ben şimdi :KK43:

ayy tatlım benim çok mutlu oldumm:KK17::KK17:

tuz ve ılık suyu karıştırıp ellerini bekletince tırnaklarına iyi gelebilir ama ellerine zararı olabilir o zaman da..
kütikül yağı kullanımının iyi geldiğini duymuştum tırnak etlerine sürüyosun tırnak zayıflıgının nedenlerinden biri de kuruluk bu yag nemlendirip kuvvetlendiricidir.

tabi beslenme ve eksik vitaminde zayıf tırnak sebebi..güneş, deterjan ve bazı kimyasallarda çok büyük zarar veriyo..
badem yagıyla masaj yapabilirsin..ama muhakkak tırnaklarını limonla ovuştur ..benimde tırnaklarım çok güçsüz oje sürüyosam tırnakta bekletmem ki uzamanlarında söylediği bu kana karısıyomuş..
sonra güzelce yıkıyorum mutfakta elime limon gectikce tırnaklarıma damlatırım..

mesela ojeyi açtıgında burnuna gelen o kokunun sebep oldugu kimyasal tırnaga cok büyük hasar verir..koyu renkteki ojeler daha büyük hasar verir ÇÜNKÜ özel pigmentlerle hazırlanır...asetonsuz ayrıca oje çıkarıcılar tercih et balım benim..ojeyi bile koklamamak gerekirmiş uzmanlar oje sürerken maske takın diyo biliyomusn..

bakım içi

1 cay kasıgı zeytin yag
1 cay kasıgı fındık yagı
1 cay kasıgı fındık yagı karıstırıp tırnak diplerine uygulayabilirsin.. veya tamamen doğal içinde katkı maddesi bulunmayan tırnak kremleri de olabilir..

yag limon elini yaktıysa sadece parmak uclarına uygula bitanem herseyin azı karar cogu zarardır haaftada 1-3 yeterli olucaktır..
pamuklu eldiven ve sık sık nemlendirici kullan bitanem mevsimsel oluyo genelde ama rahatsız edici boyuttaysa bi cildiyeye gidebilirsin
alerjik bişeyde olabilir.. benim son zamanlarda ellerim çok kurudu ve deterjanlarla alakalı olduğunu keşfettim bulaşık deterjanını değiştirdim sık sık nemlendirdim ellerim daha iyi durumdalar..

ben seni yiyebilir miyim:KK56:
cidden neredeysen geleyim yiyeyim gideyim:KK16:
yaparım tabi yarın aktardan alayım da şimdi bir de şu oldu bende yağı gece sürüyorum eldiven yerine çorap geçiriyorum ki kısa zamanda pamuklu bir eldiven alıp o dayanılmaz görüntüden kurtulma planım var :)ertesi gün akşam oje sürüyorum oje tutmuyor kaç kere rıkandığı halde neden öyle? bu arada kırılmış yine tırnağım şimdi gördüm üzüldüm
ben senin gibi tatlısını görmedim inşallah tırnağın hiç kırılmaz :)

ben seni yiyebilir miyim:KK56:
cidden neredeysen geleyim yiyeyim gideyim:KK16:
yaparım tabi yarın aktardan alayım da şimdi bir de şu oldu bende yağı gece sürüyorum eldiven yerine çorap geçiriyorum ki kısa zamanda pamuklu bir eldiven alıp o dayanılmaz görüntüden kurtulma planım var :)ertesi gün akşam oje sürüyorum oje tutmuyor kaç kere rıkandığı halde neden öyle? bu arada kırılmış yine tırnağım şimdi gördüm üzüldüm
ben senin gibi tatlısını görmedim inşallah tırnağın hiç kırılmaz :)

:KK30::KK16: annemm bende seni yerimmm
tırnaklarına elini yagdan cektikten sonra güzelce yediriyor musun balım peki ? o sebeple oje tutmuyo olabilir.. pamuklu eldiven kesinlikle al rossmann da cok uygun fiyata bulabilirsin onun dışında kozmetik ürünler satan büyük yerlerden de bulabilirsin..
Geçen TV de izledim keçi boynuzu pekmezi sabah ve öğlenleri bir kaşık mutlaka yiyin uzamayan sac ve tırnakları uzatıp güçlendiriyor dedi biriciğim..
ben bu yazdığım herşeyi denedim ve inan tırnak konusunda benden çok çeken yoktur ellerim zaten çok minik kısa tırnaklarla çocuk eli gibi oluyodu.. bi süre hiç uzamadı uzadıkca kırıldı ve öyle böyle değil tırnagın tam ortasından kessen kesemezsin altı et..
takılıyodu çok canım yanıyodu yara bandı takmak zorunda kalıyodum..

bu tip bakımlar uyguladım ve bi süre hiç bi şekilde oje kullanmadım bence sende oyle yap balım tırnakların kökten uca kendini yenilemesi zaten 6 aydır. bu bakımın 1 hafta gibi kısa bi zamanla hemen etki etmesini beklemeden biraz fazlaca rutin olarak uygula sen bakalım.. sonra koruyucu kullandıkdan sonra ojelerini sürersin. yıne hassas tırnaklarım ama yapısı öyle benim.. en azından daha zor kırılıyo artık

Bu arada kocaelindeyimmm yakınmıyızzz umarım yakınızzzdırrrrrr:KK53:

Ankaradayım valla çok da uzak sayılmayız burada olsan yapışmıştım sana ben ne güzel bir insansın sen ya:KK16:
Sanki zeytinyağı limon işe yarıyor biraz biraz iyi tırnaklarım o eldiveni de kesin alıcam:KK8:
bulaşık yıkarken eldiven takıyorum o çok etkiledi ve sürekli nemlendiriyorum her elmi yıkadığımda nemlendirici sürüyorum mutlaka çok hızlı uzama var yalnız onu net fark ettim
Belki buraya yolun düşer ya:26:

Ankaradayım valla çok da uzak sayılmayız burada olsan yapışmıştım sana ben ne güzel bir insansın sen ya:KK16:
Sanki zeytinyağı limon işe yarıyor biraz biraz iyi tırnaklarım o eldiveni de kesin alıcam:KK8:
bulaşık yıkarken eldiven takıyorum o çok etkiledi ve sürekli nemlendiriyorum her elmi yıkadığımda nemlendirici sürüyorum mutlaka çok hızlı uzama var yalnız onu net fark ettim
Belki buraya yolun düşer ya:26:

Canımın içi mi olacan senn benimmmmmmmm oy oy oyyyyy :))) o senin güzelliğin MEleeeekkkk:)
cok sevindim bu arada benim tırnaklarımda da sertleşme oldu çok sükür kağıt gibiydi bakım iyi geliyo.. Bi an önce cillop gibi tırnaklara kavuss bacımmm...

aslında teyzemler orda oturuyolar bi ara gelmeyi düşünüyodum valla gelirsem ihtimal bile olursa haber vericem hemen sana :)

ayy gel buraya gel ya ne çok sevinirim:KK16:
cidden acayip bir sinerji oldu aramızda:KK1: benimkiler kırılmadı bakalım ne olacak ilerleyen günlerde
valla gelme ihtimalin olursa bana hemen haber ver daha bir mutlu et beni bir de kk yı unutma göremiyorum hiç seni yaa:KK34:

ayy gel buraya gel ya ne çok sevinirim:KK16:
cidden acayip bir sinerji oldu aramızda:KK1: benimkiler kırılmadı bakalım ne olacak ilerleyen günlerde
valla gelme ihtimalin olursa bana hemen haber ver daha bir mutlu et beni bir de kk yı unutma göremiyorum hiç seni yaa:KK34:

balll girmedim pek ihmal ettimmm :KK43:
gecen gün annemle paylaştım bu durumu görmeden nasıl tatlı bi bag oluştu aramızda dedim ki ben bayanlara malesef pek anlaşamam.. oda şaşırdı :-)
okul tatilinde gelebiliriiiiimmm bugün bu konu açıldı girip paylaşayımmm dedimmmmm:KK17::18:

bende bende aslında belki o çekmiştir:KK54:
haber bekliyorum mutlaka bu arada cidden kırılmadı tırnaklarım ya şaka gibi

yeriiiiiiiimmmm :-)
bak ben napıyorumm aktarlarda satılan zeytin yagları var kücük kücük duştan sonra tırnaklarıma sürüyorum
aklında bulunsunnn bitanemm cok uzadı ve düzenli törpü yap

tırnakcıklarınnnn kırıllmasınnn hiçççç :):KK19::KK19::KK17::nazar:

E kızlar ben tırnak yememek için acı oje sürüyorum ama yağlardan da aldım bissürü bakım yapıyrum 10 gün oldu.. Asetonsunz oje çıkarıcıyla siliyorum.. Ama acı ojede mi zarar berir tırnaklara:KK43: yani her aksam bakım yapasım var düzelsin istiyorum yaza nişanıma kadar.. Ama sürekli sil bakım yap tekrar sil sanrm yıpratır ojeyi? Ojeliyken limonlu zeytinyağlı su işe yaramaz mı acaba? Ya da menekşe yağını üstünden sürsem.. Susam yapını? :KK43:

$ImageUploadedByKadınlar Kulübü1397555337.840867.jpg bi kez 3 hafta bakım yaparak uzattım yemedim ve maniküre gidince tırnaklarım böyle olmuştu... 19 yıldır yiyorum çok çirkinler ya :KK43:

X