Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar saç dökülmem,minoxil deneyimim

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

merguana

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2009
4.648
11
32
Kizlar 1,5 2 senedir saçlarim dokuluyor,gerek stresten(cogunlukla) gerek kilo vermeden,tepem açildi,bugun dermatologa gittim kan testi falan yapildi,ama olumsuz bişey çikmadi,doktor minoxil %2 verdi,insalah cikar buraya devamli yazicam dua edin kzlar

Kizlar 1,5 2 senedir saçlarim dokuluyor,gerek stresten(cogunlukla) gerek kilo vermeden,tepem açildi,bugun dermatologa gittim kan testi falan yapildi,ama olumsuz bişey çikmadi,doktor minoxil %2 verdi,insalah cikar buraya devamli yazicam dua edin kzlar

omur boyu kulanmaya goze aldiysan kulan basla derim.. bende kulaniyorum 2 3 senedir. 2% oyle belli eder sekilde cikardiyor saci. ama tamamen aciklari kapatilcak kadar degil.
oyle gur gur saclar ile umut etmeyin.. ama bu ilac insana moral veriyor demis olayim oyle minik minik saclari gorunce mutlu oluyorum.
genelde minoxidili erkek tipi dokulmeye veriliyor?

omur boyu kulanmaya goze aldiysan kulan basla derim.. bende kulaniyorum 2 3 senedir. 2% oyle belli eder sekilde cikardiyor saci. ama tamamen aciklari kapatilcak kadar degil.
oyle gur gur saclar ile umut etmeyin.. ama bu ilac insana moral veriyor demis olayim oyle minik minik saclari gorunce mutlu oluyorum.
genelde minoxidili erkek tipi dokulmeye veriliyor?

mecbur kullancgm canım o kadar açıldı ki tepem doktor bile şaşırdı bitkisel falan fayda etmez,inşallah çıkarır baş ağrısı yapıyor ama:KK50:

mecbur kullancgm canım o kadar açıldı ki tepem doktor bile şaşırdı bitkisel falan fayda etmez,inşallah çıkarır baş ağrısı yapıyor ama:KK50:

benim saclarimda kotuye gidiyordu. bende mecburum diyip kulanmaya basladim..
bende hic yan etkisi yapmadi allahtan. insandan insana degisiyor. ama alistignda duzelir belki?
ama ben memnunum yalanim yok inan.. moralim hic olmazsa yerinde okadar gur sac cikmasa bile cikti yinede yeni saclar ve zayif saclarimi korudu.. 3 senedir sac dokulmemi erteledim..
yasin kac bu arada?

benim saclarimda kotuye gidiyordu. bende mecburum diyip kulanmaya basladim..
bende hic yan etkisi yapmadi allahtan. insandan insana degisiyor. ama alistignda duzelir belki?
ama ben memnunum yalanim yok inan.. moralim hic olmazsa yerinde okadar gur sac cikmasa bile cikti yinede yeni saclar ve zayif saclarimi korudu.. 3 senedir sac dokulmemi erteledim..
yasin kac bu arada?

evet ilk gün uyuşukluk baş ağrısı yaptı ama geçti,23 yaşındayım evet malesef kullanmasam hepsi dökülecek kullanmak zorundayım keşke başka çözüm olsa

stress ve diyeet saci dokse bile.. sacin kendinliginde toparlamasi gerekiyordu? geri cikiyor cunku.
doktorun neden hemen minoxidili onerdi ki?
bu ilac genelde erkek sac tipi dokulme icin aslinda?

stress ve diyeet saci dokse bile.. sacin kendinliginde toparlamasi gerekiyordu? geri cikiyor cunku.
doktorun neden hemen minoxidili onerdi ki?
bu ilac genelde erkek sac tipi dokulme icin aslinda?

inşallah canım inşallah,kan değerlerim normal çıktı yumurtalıklarıma bakıldı bişey çıkmadı,genetik olduğu için verdi,bu ilaç ne zamandan sonra fayda etmeye başlıyor,ilk başta saçları döktüğü deniyor doğrumu ?

inşallah canım inşallah,kan değerlerim normal çıktı yumurtalıklarıma bakıldı bişey çıkmadı,genetik olduğu için verdi,bu ilaç ne zamandan sonra fayda etmeye başlıyor,ilk başta saçları döktüğü deniyor doğrumu ?

evet ilk baslarda dokuluyor saclarin. ama azalma fark edilmiyor. dokulup geri cikiyor saclar. sac hucrelerin yeniliyor.
ben 6 aydan sonra fark ettim. saclarim baya bir canladi. sonra minik minik bisuru saclar cikmaya basladi. buda moralimi tamamen yerine getirdi. en basta kulandigim fotolarim var minik minik saclarimla ve simdiki halimlen sadece mobilden giriyorm yuklesem gozukmuyor malesef yoksa eklerdim sende bakardin.

saclarim her sene bir kat daha azalirdi.
suan 3 senedir azalmam yok..
bazi insanlar korkuyor bu ilactan.
zaten genetikse kulanmadigindan korkmali insan.

evet ilk baslarda dokuluyor saclarin. ama azalma fark edilmiyor. dokulup geri cikiyor saclar. sac hucrelerin yeniliyor.
ben 6 aydan sonra fark ettim. saclarim baya bir canladi. sonra minik minik bisuru saclar cikmaya basladi. buda moralimi tamamen yerine getirdi. en basta kulandigim fotolarim var minik minik saclarimla ve simdiki halimlen sadece mobilden giriyorm yuklesem gozukmuyor malesef yoksa eklerdim sende bakardin.

saclarim her sene bir kat daha azalirdi.
suan 3 senedir azalmam yok..
bazi insanlar korkuyor bu ilactan.
zaten genetikse kulanmadigindan korkmali insan.

17 gün oldu kullanalı fazla dökülme olmadı,size iyi geldiğine sevindim başlıca moral bozucu çünkü.inşallah bana da iyi gelir ya

17 gün oldu kullanalı fazla dökülme olmadı,size iyi geldiğine sevindim başlıca moral bozucu çünkü.inşallah bana da iyi gelir ya

sabretmen lazim.. fazla dokulme olmuyor zaten. yani bende dokulmedi. benim kulanmadan once sac durumum daha kotuydu cok cansizdi. moralim bozuktu her gun aynada..
doktor bunu onerince kulanmaya basladim. sacim canlaninca moralim duzelmeye baslamisti.
insallah sende gorursun faydasini..

bende yeni başlayanlardanım 2. şişeye geçtim ama eskisinden de feci dökülüyor halen ne yapacağım :KK43: :'(

ben de 36 gündür kullanıyorum şükürler olsun ki fazla dökülme olmadı 5-10 tane saç çıkmaya başladı inşallah böyle devam eder

Ben bir ay önce kafamın tepesi açılmaya başladı diye doktora gitmiştim zaten senelerdir saç dökülmesi ve az saçtan muzdaribim. Minoxidile hayat boyu kullanacağim için hiç sıcak bakmıyodum hep erteledim fakat saçlarımın artık gerçekten azalması ve cidden dikkat çeken saçlarımdaki açılma canıma tak etti. Ne var ki dedim her gece 5 fıs yani bundan mı üşeniyorum, her gece dişimi fırçalıyorum yüzümü yıkıyorum, serumla kremlerden üşenmiyorum (ve bunları da hayatımız boyunca kullanıcaz seve seve itiraf edelim:)) ) bundan mı üşenicem dedim. Fiyatı da 50 tl bişi ve inanın saçlarınız ince, az ve çok dökülüyorsa zaten güzel göstermek için ayda 50 tl civarı bişi kesin ödüyorsunuzdur. Doktor testler yaptı herşey normal ve bana erkek tipi dökülme yani genetik dedi. Minoxil kullanabilirsin dedi(zaten bunu bekliyordum) erkek versiyonunu verdi sadece akşam sür hiç bişi olmaz dedi. YAn etkisi var mı yani hayat boyu kullanıcam vücuduma birşey yapmasın tek çekincem bu dedim o da hayır öyle bir yan etkisi yok sadece yastığına falan dikkat et yüzüne gelmesin dedi.
Vee başladım kullanmaya.. İki hafta sonra o açıklık öyle güzel kapamaya başladı ki! Ben herhalde psikolojik iki haftada sonuç mu alnırımış diyodum. Etraftan da ailem akrabalarım senin saçın canlandı ve gürleşti diyince artık müptelasıyım. Her gece 5 fıs fıs fıs:), bazen parmaklarımla ovalıyorum 5 sn, bazen üşenip onu bile yapmıyorum sadece kafamı sağa sola öne arkaya döndürüyorum dağılsın diye. En uykulu anlarımda dişimi bile fırçalamaya üşeniyorum ama en az 3 fıs sıkıyorum acayip basit ve sonuca değer!
Yalnız benim bir sorunum oluştu, kafam inanılmaz kaşınıyor ve sivilce mi bilmem kabartılar (tek tük) oluşmaya başladı. Kafa derimi tırnaklarımla sökmek istiyorum. minoxilden önce de kaşınırdı ama bu kadar çok değil. Erkek tipi olduğu için mi bilemiyorum bu tüp bitince kadın versiyonuna geçicem. Aranızda böyle bi sorunla karşılaşıp kaşıntıyı geçiren var mı? Minoxili bırakmak istemiyorum, çünkü herşeyi denedim saçlarım hiç bu kadar çoğalmamıştı, çok mutluyum:)

kızlar merhaba bende neredeyse 13 yıldır saç dökulmesi problemiyle yaşıyorum.üniversite yıllarında çok güzel saçlarım vardı yine ince telliydi gür değildi ama görenlerin çok hosuna giderdi üniversite 3.sınıfta dökülmeye bi başladı şu an 11 yıllık çalışma hayatım var halen dökülüyor saçlarımın yarısı kaldı diyebilirim.aslında alışmıştım artık saç dökülme problemiyle yaşamaya çünkü annem de de aynı sorun var ve ırsii..fakat son 7 aydır daha da artmaya başladı ve çoook moralim bozuluyo banyoda tutam tutam dökülüyo ve saçlarımı hep topluyorum..dr gittim tahlil yaptırdım hiçbişey çıkmadızaten genetik olduğuda belli..1 aydır minoxile başladım dün tam 1 ay oldu şu an hala dökülüyo azalma olmadı ve perfectil isimli vitaminde kullanıyorum.sizce işe yararmı 1-2 ay daha devam edicem zaten işe yararsa belli olur bsürede yok olmazsa kesicem kullanmayısizlere de haber veririm..Allah başka dert vermesin ama çok moral bozucu bişey..inşallah herkes en kısa sürede sağlıklı saçlarını kavuşur..ha bu arada son bi planım daha var hala dökülmesi kesilmezse kapanmayı düşünüyorum açıkçası zaten isteğimdi o da bahanem olur ve kazıtıcam..:))

X