Örgü bebek yelekleri

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,

roseanne

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2013
2.038
2.493
yeni doğacak erkek bebeğim için hazırladığım örgülerim. $IMG_0780.jpg $IMG_0779.jpg $IMG_0778.jpg $IMG_0777.jpg $IMG_0776.jpg $IMG_0775.jpg $IMG_0774.jpg $IMG_0773.jpg $IMG_0772.jpg $IMG_0771.jpg $IMG_0770.jpg $IMG_0765.jpg $IMG_0766.jpg $IMG_0764.jpg

çok güzel olmuşlar iyi günlerde giysin bebişin.. en altta ki beyaz yeleğin nasıl yapıldığını söylermisin tatlım?

çok güzel olmuşlar iyi günlerde giysin bebişin.. en altta ki beyaz yeleğin nasıl yapıldığını söylermisin tatlım?

tabikide söylerim baştan söyleyim o küçük bir yelek 40 günlükken giydirmek için ben onu hastane çantam için ördüm. lastik örgü olduğu için vücudunu sarıyor ve çok yumuşak hafif bisi.
öncelikle normal nako krem bebe yünü ile 3,5numara şişle ördüm. örmeye kuşağından başlıyorum enine örülüyor ve diğer kuşakta bitiyor önce
8 ilmek ile başlanıyor 24 sıra haroşa örülüyor (24 haroşa=48 sıra oluyor)
24 haroşadan sonra 8 ilmeğin sağ tarafına 16 ilmek sol tarafına 8 ilmek ekliyoruz toplam 32 ilmek olacak. (16 ilmek olan kısmı alt tarafa gelecek 8 olan kısmı çoğalarak yakayı oluşturacak.)
32 ilmek olan yeleğimizi 2 ters 2 düz olarak örüyoruz yalnız her sırada yaka tarafında 1 ilmek çoğaltıyoruz. (yaka kısmı 8 ilmek olan taraf)
bu şekilde 50 ilmek olana kadar tek tek artırarak örüyoruz. bu şekilde tek yaka kısmı oluşuyor daha sonra ön omuz kısmını örmemiz gerekiyor 19 sıra tekrar 2 düz 2 ters olarak örüyoruz burasıda omuz oluyor. daha sonra kol için 20 sıra yaka tarafından kesiyoruz. kesilmiş hali ile kalan 30 ilmği 2 sıra ördükten sonra tekrar kestiğimiz 20 ilmeği ekliyoruz. böylece kolumuz oluşmuş oluyor. daha sonra tekrar omuz için 19 sıra 2 ters 2 düz örüyoruz. ( bu omuz yeleğin arka omuzlarından biri oluyor) 19 sıra bittikten sonra yine yaka kesimi yapıyoruz 2 ilmek kesiyoruz ve bu şekilde 26 sıra daha örüyoruz. bu ördüğümüz 26 yakanın arka tarafı. daha sonra yine kestiğimiz 2 ilmeği çoğaltıp 19 sıra daha örüyoruz. ve böylece arkası bitmiş oluyor. şimdi tekrar kol kesiyoruz 20 ilmek kesiyoruz daha sonra 8 ilmek örüp 8 ilmek daha kesiyoruz ve kalanını normal örüyoruz. arada kestiğimiz 8 ilmek kuşak geçmesi için oluşturduğumuz delik kısım. bu sırada toplam 22 ilmek kalıyor dönüşte kestiğimiz 8 ilmeği tekrar ekleyip 30a tamamlıyoruz ve bu şekilde bir sıra daha örüyoruz. bir sonraki sıradada kol için kestiğimiz 20 ilmeği tekrar ekliyoruz bu şekilde kol kısmını bitirmiş oluyoruz. toplam 50 ilmeğimize ulaşıyoruz. 19 sıra daha 2 ters 2 düz örerek son omuzu yapıyoruz ve yaka kısmından her sırada 1 adet keserek yeleğimizi 32 ilmek kalana kadar örüyoruz. 32 ilmek kalınca tekrar ilk başta başlandğı gibi baştan 8 kesiyoruz sondan 16 kesiyoruz ve ortada 8 ilmek kalıyor. böylece kuşak kısmı kalıyor aynı şekilde 24 sıra haroşa örüyoruz ve bitiriyoruz.

anlaşılır oldumu bilmiyorum :)

tabikide söylerim baştan söyleyim o küçük bir yelek 40 günlükken giydirmek için ben onu hastane çantam için ördüm. lastik örgü olduğu için vücudunu sarıyor ve çok yumuşak hafif bisi.
öncelikle normal nako krem bebe yünü ile 3,5numara şişle ördüm. örmeye kuşağından başlıyorum enine örülüyor ve diğer kuşakta bitiyor önce
8 ilmek ile başlanıyor 24 sıra haroşa örülüyor (24 haroşa=48 sıra oluyor)
24 haroşadan sonra 8 ilmeğin sağ tarafına 16 ilmek sol tarafına 8 ilmek ekliyoruz toplam 32 ilmek olacak. (16 ilmek olan kısmı alt tarafa gelecek 8 olan kısmı çoğalarak yakayı oluşturacak.)
32 ilmek olan yeleğimizi 2 ters 2 düz olarak örüyoruz yalnız her sırada yaka tarafında 1 ilmek çoğaltıyoruz. (yaka kısmı 8 ilmek olan taraf)
bu şekilde 50 ilmek olana kadar tek tek artırarak örüyoruz. bu şekilde tek yaka kısmı oluşuyor daha sonra ön omuz kısmını örmemiz gerekiyor 19 sıra tekrar 2 düz 2 ters olarak örüyoruz burasıda omuz oluyor. daha sonra kol için 20 sıra yaka tarafından kesiyoruz. kesilmiş hali ile kalan 30 ilmği 2 sıra ördükten sonra tekrar kestiğimiz 20 ilmeği ekliyoruz. böylece kolumuz oluşmuş oluyor. daha sonra tekrar omuz için 19 sıra 2 ters 2 düz örüyoruz. ( bu omuz yeleğin arka omuzlarından biri oluyor) 19 sıra bittikten sonra yine yaka kesimi yapıyoruz 2 ilmek kesiyoruz ve bu şekilde 26 sıra daha örüyoruz. bu ördüğümüz 26 yakanın arka tarafı. daha sonra yine kestiğimiz 2 ilmeği çoğaltıp 19 sıra daha örüyoruz. ve böylece arkası bitmiş oluyor. şimdi tekrar kol kesiyoruz 20 ilmek kesiyoruz daha sonra 8 ilmek örüp 8 ilmek daha kesiyoruz ve kalanını normal örüyoruz. arada kestiğimiz 8 ilmek kuşak geçmesi için oluşturduğumuz delik kısım. bu sırada toplam 22 ilmek kalıyor dönüşte kestiğimiz 8 ilmeği tekrar ekleyip 30a tamamlıyoruz ve bu şekilde bir sıra daha örüyoruz. bir sonraki sıradada kol için kestiğimiz 20 ilmeği tekrar ekliyoruz bu şekilde kol kısmını bitirmiş oluyoruz. toplam 50 ilmeğimize ulaşıyoruz. 19 sıra daha 2 ters 2 düz örerek son omuzu yapıyoruz ve yaka kısmından her sırada 1 adet keserek yeleğimizi 32 ilmek kalana kadar örüyoruz. 32 ilmek kalınca tekrar ilk başta başlandğı gibi baştan 8 kesiyoruz sondan 16 kesiyoruz ve ortada 8 ilmek kalıyor. böylece kuşak kısmı kalıyor aynı şekilde 24 sıra haroşa örüyoruz ve bitiriyoruz.

anlaşılır oldumu bilmiyorum :)

çok çok teşekkürlerrr gayet anlaşılır yazmışsınız ellerinize sağlık

:) ben çok meraklıyım galiba sabırsız birazda ben bunları yazın sıcağında ördüm şimdi 9. aydayım canım hiçbişi yapmak istemiyor artık biran önce olsun istiyorum.

bende çok sabırsızım sanırım yaa :KK52: kendim kendime uğraşıp duruyorum

patıkler cok güzel bende ördüm hanımlar tavsıye ederim cok güzel şık duruyo:KK16:

Hepsi çok güzel olmuş emeğinize sağlık. Rica etsem mavi patiklerin yapılışını anlatırsanız sevinirim.

Hepsi çok güzel olmuş emeğinize sağlık. Rica etsem mavi patiklerin yapılışını anlatırsanız sevinirim.

ponponlu olanları yazayım ben karpuz bebek patiği diye internettede var
önce 30 ilmek ile başlıyoruz 25 sıra haroşa örüyoruz. (yani toplamda 50 sıra örüyoruz haroşaların sayısı 25 oluyor)
daha sonra 10 ilmek kesiyoruz 20 ilmek kalıyor
ilk olarak 3 sıra mavi ters örüyoruz bu ördüğümüz haroşanın rengindeki ipten örülülyor. daha sonra beyaz ipten 2 sıra beyaz 1 sıra mavi düz örüyoruz toplam 3 sıra olacak. daha sonra tekrar ters olarak 3 sıra mavi örüyoruz. sonra tekrar 2 sıra beyaz düz 1 sıra mavi düz örüyoruz. ( aslında 3 sıra ters 3 sıra düz örüyoruz ama renk farklı olduğu için beyaz ördüğümüz yerlerden sonra direk maviye başlandığında beyaz renkle karışık bir haroşa çıkmasın diye 3 beyaz yerine 2 beyaz 3. sırasını mavi örüyoruz. son düz mavi olduğu için terse geçerken renk karışıklığı olmuyor.) bu şekilde 9 tane ters örgü 8 tane düz örgü yapıyoruz. son 3 ters mavi örüldükten sonra patiğimizi bitiriyoruz. şimdi dikme kısmına geldik önce bitirdiğimiz kısımla başladığımız kısmı birleştiriyoruz. yani patiğin 20 ilmek ile biten son sırasıyla ilk başladığımız sıranın 20 ilmeğine denk gelecek şekilde birleştiriyoruz. patik bileklik gibi yuvarlak oluyor. iki renk ördüğümüz yerler karpuz kısımları. karpuzu oluşturmak için iki renk ördüğümüz yerleri önce baş tarafından dikiş ipiyle büzüyoruz. daha sonra patiğin alt tarafına gelecek iki renk ördüğümüz yerlerin diğer kenarını dikiş ipiyle büzdürüyoruz. son olarak alt tabanını birleştiriyoruz. isterseniz kenarlarını oyalayabilirsiniz. kız bebişler için. :)

X