Kız İsteme Abarttı , Hevesli mi derler...

amın canım tesekkur edıyorum cumlemıze nasıp eder ınsallah :KK1: ben etıket konusunda cok profosyonel davranmadım yanı kendım bılgısayar cıktısı yapmıstım mınık yastıklar yaptım uzerıne ısımlerımızı tarıhı bıde bı yastıkta ömür boyu yazmıstım o etıketlerı kurdalelere zımbaladım kurdalelerın tam ortasına nazar boncugu yapıstırmstım :nazar:
yap kımseyı dınleme bence gercekten sonradan cok ıcınde kalıyo ınsanın sımdıde bebegım ıcın bıseyler yapmaya calısıyorum ama hamılelıgım bıraz agır gıdıyo elımı bıseye suremıyorum hala kararsızım yapmasammı dıyorum ama sonra vazgecıyorum kac kere daha bu gune donebılcem dıye. basıt bıseyler arıyorum acıkcası. sen yıne becerıklıymıssın benım oyle mutfaklada aram yok :KK17: ama aklımda kalsın ıstemıyorum yapcam bıseyler ama ne :KK37:

Bak fotosonu atayım , ben bu şişeleri kurdele ile süsleyip kolonya , duş jeli yada lavanta yada vazolara konan kumlardan (kumların içine deniz kabuğu yada nazar boncuğu) doldurup vermeyi düşünüyorum. Bebeğin için uygun olur mu bilmem ama canım fikir olsun :) Bebekler için içine bonibon konuyormuş.

Google a minik mantar kapaklı şişe yaz görsellere bakabilirsin

$50cc.jpg

Son düzenleme:
Nişan evde olsa haklısın canım , zaten benimde fikrim ilk olarak nişandı ama nişan salonda olacak , o kadar kişiye bunca şey vermek asıl abartı olmaz mı dersin :S

Nişan kalabalık olacaksa evet, o kadar kişiye yapılmaz elbet, haklısın..
O halde , umarım herşey istediğin gibi olur :KK71:

Öyle yapmak geçiyorsa içinden yap, kimseyi dinleme sakın. Bence çok hoş düşünmüşsün. Açıkçası ben sözüne gelen biri olsam, abartmış diye düşünmem asla. Ne kadar düşünceli biriymiş, ne kadar özen göstermiş diye düşünürüm, hoşuma gider:KK34: Ama en önemlisi senin ne istediğin. O yüzden içinden ne geçiyorsa onu yap.

Öyle yapmak geçiyorsa içinden yap, kimseyi dinleme sakın. Bence çok hoş düşünmüşsün. Açıkçası ben sözüne gelen biri olsam, abartmış diye düşünmem asla. Ne kadar düşünceli biriymiş, ne kadar özen göstermiş diye düşünürüm, hoşuma gider:KK34: Ama en önemlisi senin ne istediğin. O yüzden içinden ne geçiyorsa onu yap.

Sağolasın canım çok teşekkür ederim :KK16:

Sen ne zaman vermeyi düşünüyorsun canım

Sorma kuzum.
Çok karışık.
Ben nişanı da evde yapmak istiyorum.
Sözde mendil mi dağıtırım, işte lavanta kesesi mi. Nişanda magnet mi hiç bilmiyorum zamanlamam nasıl olacak.
Sence ne zaman vermeliyim?
Neyi neyde vermeliyim? :KK16:

Sorma kuzum.
Çok karışık.
Ben nişanı da evde yapmak istiyorum.
Sözde mendil mi dağıtırım, işte lavanta kesesi mi. Nişanda magnet mi hiç bilmiyorum zamanlamam nasıl olacak.
Sence ne zaman vermeliyim?
Neyi neyde vermeliyim? :KK16:

isteme söz ve nişanınızın arası nasıl mesela , 1 2 ay gibi kısa bi zaman varsa , daha çok hediyeyi nişanda ver derim , sözde yada istemede , birer hatıra verebilirsin. Ama uzun zaman olacaksa arasında , düşündüklerinin bi kısmını sözde bi kısmını nişanda verebilrsin diye düşünüyorum. Hangisini hangi zamanda vereyim dersen , orası senin gönlüne kalsın :)))

isteme söz ve nişanınızın arası nasıl mesela , 1 2 ay gibi kısa bi zaman varsa , daha çok hediyeyi nişanda ver derim , sözde yada istemede , birer hatıra verebilirsin. Ama uzun zaman olacaksa arasında , düşündüklerinin bi kısmını sözde bi kısmını nişanda verebilrsin diye düşünüyorum. Hangisini hangi zamanda vereyim dersen , orası senin gönlüne kalsın :)))

Kısa olur canım ya; 1 ay taş patlasa o da. :)
Gerçekten karışık bu işler çok. :KK1::KK1:

ne yapılırsa yapılsın hatta herşeyi dört dörtlük yaptık desen bile illa kusur bulan çıkar. bence sen içinden ne geliyosa onu yap aklında kalmasın. benim böyle şeyler hiç aklıma gelmemişti gelseydi bende yapmak isterdim :KK31: ayrıca bizimde isteme söz nişan hepsi bir arada evde oldu

İlk önce herşey gönlünce olur inşAllah..:nazar: Yorumları teker teker okudum çünkü bende fikir arayanlardanım. Fikrin çok hoş.. Hem geleneklere hemde günümüze uygun düşünmüşsün :13: Sonuçta önceden sözlerde sözümüz sözdür anlamına gelen mendiller dağıtılırmış.. Yukarıda verilen lavanta kesesi tarifi de güzel haniii :KK28::KK9:

Kızlar selam , 5.5 yıllık ilişkmizde allah kısmet ederse şubatta isteme törenimiz var ve aynı günde sözleniyoruz.

Ben bu tarz adetlere çok önem veriyorum ve hevesliyim , söz nişan kına olsun bebek mevlüdü gelin mevlüdü vs vs aklınıza gelen herşeyi ama herşeyi yaşamak istiyorum , ilerde belki 10 sene yada yaşlı bir teyze olduğumda geçmişe bakıp , benim bilmemnem olmamıştı diye hayıflanmak istemiyorum.

Ve önümde şimdi isteme ve söz törenimiz var , ben kendim şeker hamurlu kurabiyeler ve cupcakeler yapıyorum , misafirlerimize kurabie yapıp mesela üzerine , söz verdik , yada verdik gitti vs şeyler yazıp dağıtmak istiyorum. Hatta şöyle bir planım var ,

Bayanlarla kırmızı erkeklere lacivert , karton torbalarda , içinde bu kurabiyelerden - minik süslü kolonya yada lavanta şişeleriden ve şekilli hani süslü sabunlardan koymak istiyorum ayrıca erkeklerin torbasına çorap , bayanlara havlu hediye etmek istiyorum.

Anneme söyledim açıkçası pek ilgilenmedi amaan sende abartıosun nişan olsa bi derece dedi , ve benim aklıma işte orda takıldı direk

Daha kendi annem böyle derken , acaba erkek tarafı , bu gelin çok hevesli heralde kocaya , abartmış bu kadar olmaz falan dermi diye çok çekiniyorum. Aslında erkek tarafındaki herkesle aram çok iyidir , kayınvalidem kayınpederim görümcem yengeler amcalar vs tek tek saymayım herkes yani , ama genede çekindim acaba öyle denir mi kusur bulur mu diye. Ayrıca nişan yaza ve dışarda olacak , o zaman evdeki gibi 20 30 kişi olmıycak sonuçta , evdeki gibi torbada hediye etmem . Herkese hatıra magnet vb şey dağıtırım die düşünüyorum. Yani şimdi sözde en en yakınlarımız olcağı için böyle birşey düşünmüştüm.

Sizce o ikramları hediyeleri vereyim mi , yoksa vermeyim mi ? Gerçekten fikirlerinizi çok önemsiyorum , yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Valla bende aynı dertten muzdaribim annem kardeşim sevgilim hepsi abartıyorsun diyo bende çok istiyorum bu siteden gördüm ilk 2 hafta sonra sözüm var ama yapmama kararı verdim:KK43:nişan tepsisi götürürken yapmayı düşünüyorum yabancı kişilere.

Kızlar selam , 5.5 yıllık ilişkmizde allah kısmet ederse şubatta isteme törenimiz var ve aynı günde sözleniyoruz.

Ben bu tarz adetlere çok önem veriyorum ve hevesliyim , söz nişan kına olsun bebek mevlüdü gelin mevlüdü vs vs aklınıza gelen herşeyi ama herşeyi yaşamak istiyorum , ilerde belki 10 sene yada yaşlı bir teyze olduğumda geçmişe bakıp , benim bilmemnem olmamıştı diye hayıflanmak istemiyorum.

Ve önümde şimdi isteme ve söz törenimiz var , ben kendim şeker hamurlu kurabiyeler ve cupcakeler yapıyorum , misafirlerimize kurabie yapıp mesela üzerine , söz verdik , yada verdik gitti vs şeyler yazıp dağıtmak istiyorum. Hatta şöyle bir planım var ,

Bayanlarla kırmızı erkeklere lacivert , karton torbalarda , içinde bu kurabiyelerden - minik süslü kolonya yada lavanta şişeleriden ve şekilli hani süslü sabunlardan koymak istiyorum ayrıca erkeklerin torbasına çorap , bayanlara havlu hediye etmek istiyorum.

Anneme söyledim açıkçası pek ilgilenmedi amaan sende abartıosun nişan olsa bi derece dedi , ve benim aklıma işte orda takıldı direk

Daha kendi annem böyle derken , acaba erkek tarafı , bu gelin çok hevesli heralde kocaya , abartmış bu kadar olmaz falan dermi diye çok çekiniyorum. Aslında erkek tarafındaki herkesle aram çok iyidir , kayınvalidem kayınpederim görümcem yengeler amcalar vs tek tek saymayım herkes yani , ama genede çekindim acaba öyle denir mi kusur bulur mu diye. Ayrıca nişan yaza ve dışarda olacak , o zaman evdeki gibi 20 30 kişi olmıycak sonuçta , evdeki gibi torbada hediye etmem . Herkese hatıra magnet vb şey dağıtırım die düşünüyorum. Yani şimdi sözde en en yakınlarımız olcağı için böyle birşey düşünmüştüm.

Sizce o ikramları hediyeleri vereyim mi , yoksa vermeyim mi ? Gerçekten fikirlerinizi çok önemsiyorum , yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

valla canım bence yap geçtiğimiz nisan da abim sözlendi benim istemeyle beraber. abimin sözlüsü herkese çok güzel havlular yaptırmış özel olarak . sonuç olarak dediğin gibi nişan da 30-40 kişi değil 200-300 kişi olacak . hevesin varsa yap bende kendi sözümde imkanım olursa yapmayı düşünüyorum işin açığı . sen kimseyi dinleme. senin sözün senin heveslerin . ileride arkadaşın da komşunda görüp ay bende yapacaktım böyle dediler diye yapmadım demektense iyi ki yapmışım çok da güzel oldu dersin . şahsi fikrim

X