Birinciler Sırlarını Paylaşıyor!

seaBahAR

Nosce Te İpsum
Pro Üye
13 Nisan 2007
15.555
36.069

Cuma Zayıflama Yarışması 2007 yılından bu yana devam etmekte..
Şu an itibariyle 341 etabı geride bırakmış bulunuyoruz. Her etap en çok kilo vermeyi başaran arkadaşımızı birinci seçiyoruz ve onlar da bizlerle, başarılarının sırlarını paylaşıyorlar..
İşte bu topikte geçmişten bugüne paylaşılmış olan sırlar yer alıyor..

"Ne yaptılar da yarışmanın etap birincisi oldular?"​

Not: Fikir sahibi, 2. takım üyesi hedef52 arkadaşımıza teşekkürler..

Mesaj Tarihi: 10-11-2007
Yarışmacı: EU1

arkadaslar benim uygulamis oldugum bir diyet yoktu bu hafta
ama kendime bir program hazirlamistim.
programimi gunlere ve saatlere gore ayirdim
hangi saatte yemek yedigimi ve hangi saatte kosu,yuruyus yaptigimi belirledim tabi namaz saatlerimide ekledim yani sira oda bana jimnastik gibi geliyor herseyin saatini ayri ayri yazdim yemek saatlerimi sabah 09.00
oglen 13.30 aksam 18.00 olmak uzere uce ayirdim
ve aksam altidan sonra birsey yemedim bol bol su ictimbu arada ve yemek olarak sadeece ve sadece sogan ekmek yedim bide su
arkadaslarimda biliyorlar asla yesil cay icemiyorum midemi bulandiriyor onun yerine devamli su ictim canim ne cektiyse su ictim
bu programimi yarismaya dahil edildigim gun hazirladim ilk gun 80 dk yuruyus yaptim egzersizler yaptim ip atladim
sanirim fazla yuklendim kendime regl oldum agridan gunlerce birsey yapamadim ama yediklerime dikkat ettim ayrica birde yine gunlere ayirdigim diger bir programim vardi onada hergun ayri ayri sabah ogle aksam tartilip rakamlari yazdim ama bu hafta daha bi azimli olacagim cunku reglim sona erdi yasasinn kendimi super hissediyorum saglicakla kalin püskütcüm bu bilgileri paylasmamizi istemis oyuzden paylasiyim dedimbelki sizde uygularsiniz

Son düzenleme:
Mesaj Tarihi: 10-11-2007
Yarışmacı: minnoş prenses

selammm kızlarrr puskutcugumunn ıstegı uzerıneeŞeniz
ben buhafta yaptıklarımı anlatıyımm oncelıkle bastan soylıyım bende gulsemın gıbı gecen pazar regl olmustum belkı onunda etkısı vardır
ama benım yaklasıkk 3 aydır yapmaya calıstıgım ama herseferınn de bır kacamakla bozdugumm dıyet seklını son ıkı haftadır kesınlıkle kafaya koydum hıc bozmadan uygulayacagım dııye gecen hafta galıba alısma evresı gecırdı bu haftaa hoooppp dıye gıttı kılollarr:roflol: ayy necok konustumm durun tamam kızmayınnn anlatıyorumm:çok üzgünüm:
bıkeree ben hergun krallar gıbı kahvaltı yaparım ( tabıı bu kral kelımesını abartmamak gerekıyor:) kahvaltımda hıcbır seyden odun vermıyorumm ama ben kahvaltı harıcınde gun ıcınde kesınlıkle ekmek yemıyorumm ve aksamm 7 den sonra agzıma tekbır lokma bıle koymuyorum ıkı hafta oldu artık alıstımm cok fazla su ıcıyorumm oda bende tokluk yaratıyor aralarda acııktıgımda etıformlar varya ondan bır paket acıyordum ısyerınde herkese dagıtıp ıcınden bıtane alıyordumm gerıye kalıpta yıne ben yemeyeyım dıyee buhafta bu sekılde cok sıktım kendımı ve ayrıca hergun 3 bardak yesıl cay ıcıyorum ben 2.5 aydır ıcıyorum yesıl cay ve dogru duzgun spor yapmama ragmen vucudum sıklastı bılgınızeea.s ama hersabah 15 dakıkaya ıse yuruyordum ıste bukadar yaptıklarımm

Mesaj Tarihi: 13-11-2007
Yarışmacı: SUMİSALİ72

8. gruptan meltemciğime ve tüm herkes! ben 6. gruptan ve en çok kilo verenler arasında 2.yim. meltemciğime koçluk yapmam istendi.
meltemciğim ilk işim bir bardak limonlu su içiyorum. ekmek tüketmiyorum sadece o da bağzen kepek ekmeği yiyorum. o da 1 dilim yada en fazla 2 dilimi geçmiyor .yumurta ve peyniri aynı anda yemiyorum.aralarda bol su içiyorum. öğün aralarını hafif birşeyler atıştıraraktan yada 1 meyve yiyorum. öğleye sebze ağırlıklı ve salata yiyorum. bağzende protein ağırlıklı besleniyorum. çayım çok azzz bir şekerle tatlandırıyorum.akşamada aynı şekil besleniyorum. akşam ve öğlen menümün yerlerinide değiştirebiliyorum. sadece az yiyorum.porsiyonlarımı küçülttüm yani. ama herşeyden tüketiyorum.yemeklerimi az sıvı yağında pişiriyorum.yatmadan öncede 1 bardak süt içiyorum.ara öğünlerimde ve ana öğünlerimde 1 kase yoğurt tüketiyorum. yani işin özü sık sık ve az yemiye gayret ediyorum. umarım yardımcı olmuşumdur. kolay gelsin canım

Not: Arkadaşımız etap 2. olmuştur.

Son düzenleme:
Mesaj Tarihi: 17-11-2007
Yarışmacı: ademel

arkadaşlar yeme şeklimi baştan değiştirdiğim için
ben bu hafta ne yedi isem yazdım
baktım çok karbonhidrat almışım proteinli şeyler yedim
aralarda meyve yedim
6 öğün mutlaka ama mutlaka yedim
elimde bir diyetisyen listesi var ona göre öğünlerimi belirledim
elimde defter kitap gezdim
eeeeeeeeeee
zor oldu tabi
ama ilk haftalarda kendime bu yeme şeklini öğretene kadar yapmaya karar verdim
hala ya gün gün yazıyorum
ayrıca ne kadar çok şey yemişim hala da yemek istiyrum diyip kendimi frenliyorum hemen elime bir elma alıyorum
yazmak ne yediğimi görmek adına çok güzel
ayrıca
metabolizma hızlandırıcı çay içtim
yeşil çay içtim
tabi su da

Mesaj Tarihi: 01-12-2007
Yarışmacı: Siyah_24

arkadaşlar kısaca size hayat hikayemden bahsedeyim ben bi kaç sene önce 77 lerden 59 a kadar düşmüş biriyim ama sonra sonraları bazı sebelerden dolayı aldım benim tek sorunum doymamak ve sürekli yemekti ya hiç yemek yemeyip acıkmayacaktım yada azcık yiyim ama doydugumu anlamadan sürekli yemek yememdir özellikle 6 dan sonra özellikle si,tres benim en büyük düşmanım canıom sıkıldı acısıı buzdolabından cıkarıyordum:mymeka:
evet gördüm böle böle gene 77,5 baktım kilo aldıkca kendime güvenim düşüyor kendimi kokrkunç kötü hiseediyorum bu sona bir dur dedim kendi kendime başladım neti araştırmaya buraya rastladım önce okudum paylaşımları bana çok benzeyen çok farklı insanları gördüm bi hafta sonra bende üye olum dedim sonra baktım takımlardan bahsediyolar bende birine baglansam dedim bu aradada 1 kilo verdim sonra davet edildim 10 takımdan ama akşamları kimse cikler yoktu başka yere geçim dedim ama baktım denk gelmesek bile arkadaşlarla alışmışım onlara akşam kendi kendime konuştum onlarla sonunda kabul edildim hepsi çok tatlı insanlar görmedim hiç birini ama gizli bi bag oldu onlarla aramda
evet şimdi işin süprüzi diyetisyenin anlattıklarını paylaşacam sizinle diye bi topige denk geldim başladım okumaya orada püsküüt pulsar okse hadin ya adı aklıma gelmeyen bi sürü arkadaş vardı dikkatinizi çekerim onlar beni hiç tanımıyo nikimi bile görmemişlerdir belki başladım okumaya kendi kendime söz dedim 200 küsürlerdeydiler okuyacam bitecek sontra onlara slm yazacam dedim bu arada öskenin patlıcanı çok sevdigini ögrendim püsküütün erige hayır diyemeyecegini hatta başına bela oldugunu hehehe hatta aramızda kalsın bi ara mısıra takmıştı bunlar benden habersiz tabi ben okuyom

orada saglıklı beslenme diye bahsediyolardı baktım iyi bi fikir geldi bana bi hafta önce yaglar almıştım sular hazırlayıp içecektim hepsini askıya aldım önce yeme dürtümü durmam gerektigini anladım yedigimi bölmeye calışacagım dedim sabah 2 simit yada pogaca terdim bunu 1 indirdim ve hepsini yemedim 4 bölerek öglene kadar baya beni tok tuttu sonra bunu yarıma indirdim açıktımı küçük bi ısırık ana hemen beni tok tutuyo orada bi fikir vardı mide acıkmayacak aç oldugunu anlamayacak bölece metobolizma hiç durmayacak iyi bi fikit geldi
sonra okudumki ne okuyuk bi simit 4 ekmek dilimine eşitmiş hemenkepek ekmegiyle evde bişeyler hazırladım onu yemeye başladım sonra baktım kıslar yogurttan bahsediyo gittim hemen işe yogut aldım yogurt metobolizmayı hızlandırıyormuş acıktıkca yedim
çok konuştum demi ben yazmayıda konuşmayıda beceremem aslında işin özeti şu yediklerimi yarıya indirdim saglısız şeyleri çıkardım sınra sık sık ama yemek yiyerek yogurdu katarak başardım bu arada haftada 3 gün spora gittim spora gitmeden evvel l carnitin aldım bu hem metobolizmamı yüksellti hem bana kuvvet verdi

Not: buradan 10 takıma tşklerimi bildiririm beni yalnız bırakmadılar diye diyetisyenimle paylaştıklarıı yazacagım topigindeki yazan bütün arkadaşlara tşk ler onlar benim gizli motivasyoncularım daha son saffata gelip onlara slm diyememdim ama hepinize tşk ediyorum

Son düzenleme:
Mesaj Tarihi: 03-12-2007
Yarışmacı: EBRULUM

Sevgili arkadaşlar ben uzun seneler hep aynı kiloda kalan biriyim çook şikayetlerim olmadı kilo konusunda Geçen sene bir ara arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine 13 adet lida kullandım 7 kilo verdim daha sonra aynen geri aldım Haziran gibi bel fıtıgından ameliyat oldum gerçekten çoook zordu kilo olunca da daha bir problemli oluyor
Biz ailece yemek yemegi çoooook seven insanlarız
dr biraz kilo vermen gerekli deyince silkelenip kendime geleyim dedim
öncelikle kadınlar kulübüne çoooooook teşekkür ederim burdaki arkadaşlarımın sayesinde daha azimli oldum ben
Ben özel bir diyet yapmıyorum arkadaşlar düzenli olarak sabah akşam yeşil çayımı içiyorum
Kahvaltıda ne varsa bir iki dilim peynir yarım dilim ekmek bir iki zeytin geçiştirmeye çalısıyorum Salatalık v.s
öğlene elma favori meyvem
kahvaltıyı geç yaptıgımız için çoook acıkmıyorum tatlılar
aksama da ne pişirdiysem ondan yiyorum ama ölçüsüne çok dikkat ediyorum pilav da yiyorum ama ölçülü
Ekmek sabah kahvaltıdan başka kesinlikle tüketmiyorum
Şu metabolizma hızlandıran çay diyorlar ya elma karanfil tarçın karabiber limondan oluşan aklıma düşerse bazen ondan yapıyorum ama bu aksamdan itibaren daha düzenli tüketmeye başlıcam Çünkü hemşire bir arkadaşım çok işe yaradıgını kendisinin de uzun zaman tükettiğini söyledi
Aç karnına iki bardak su içiyorum aralarda suyu ihmal etmemeye çalısıyorum gece yatarken de iki su bardagı muhakkak içip yatıyorum

Arkadaşlar yaklasık bir ay oldu ben diyete baslayalı çok degil 5 kilo verdim ama yavas yavas sabırlı bir şekilde olacagını öğrendim
Bizimde günlerimiz var zannetmeyin ki ben hiç baklava börek pasta yemedim ne yalan söyleyeyim yedim ama sonunda da çok pişman oldum ben onu fazla hareket ederek yakmaya çalıştım
Herkese sevgiler biraz cümlelerim düşük oldu farklındayım özür dilerim anlayısınıza sıgınıyorum

Mesaj Tarihi: 10-12-2007
Yarışmacı: ysmndmr

merhabalarr canlarımm 11. takımdan estimde geldimm paylaşım alanımıza canım püsskütüm benı bu hafta 2. olarak açıklamış ve 3. takımdan Nam arkadasıma koçluk görevini bana vermiştirr bende buradan elımden geldıgınce yaptıklarımı aktaracagımm canlarımm CADIARZU herkesinde bildigi gibii afıyetle aldıgımız kılolarımızı bi çırpıda vermek isterız bendede öle oldu ilk başlardaa çok ucuk hayallaer peşinde koşmadım desem yalan olurr (haftada5 kılo gibi Kötü Kazen)
neyse sonunda dogru yolu buldum vee cümle alemın anlata anlata bitiremedıgı 3+3 sistemını kendı yaşantıma uygulamaya başladımm uzun zamandırr sabahları greyfurt suyu içiyorumm ılık suyumu ihmal etmıyorumm ögun aralarımı atlamamaya çalısıyorumm her gun ip atlıyorumm mutlaka en kötu 100 tanee hoplayıverıyorumm üşenmıyorumm çünki imkanlarım dahılınde onu yapabılıyorumm iş ev derken bide spor salonu benı derınden sarsar neysee sebze agırlıklı beslenıyorumm vejeteryan oldugum içinn haftada 2veya 3 kez muhakkak baklıyat tüketiyorum elmasız hayat dusunemıyorumm tatlicadiarzu asla azıma surmedıgım birtekk pammmmbık gıbı ekmek varr onun harıcınde herşeyden muhakkak tadıyorumm kendımı rejımdeymıs gıbı degıldee gayet saglıklı ve duzgun beslenmeye çalışan olarak şartlıyorumm örnek olarak bugun yedıklerımı sizlerle paylaşayımm
sabah : akşamdan 3 tane kayısı be 1 tane cevızı 1 su bardagı suyun içene bırakmıstım onu içtimm greyfurt suyumu içtimm daha sonraa 1 dılım kepek ekmeyı ile yagsız tost yaptım domates salatalık ve peynır ile yedımm
ara:1 tane elma
öglen :çorba bol yeşıl salata ve yogurt
ara:limon liflı bisküvi sadece 3 tanesı ,yeşil cay ,3 tane ceviz
henuz akşam yemegımı yemedım ama bugun haşlanmıs pirinç ve yeşıl mercimek yemegı yıyecegımm iştee bende bölee yapmaya çalıştıklarım bunlarr tekrar yazmaya devam edecegım cnmlarımm mucuxxsırnaşık şeya.s.

Not: Yarışmacı, etap ikincisi olmuştur.

Mesaj Tarihi26.7.2008
Yarışmacı: Melifa

Hepinize iyi akşamlar arkadaşlar
Bu hafta 3 kilo verdim. Nasıl olduğunu sizlerle paylaşacağım.
Yalnız ben bu yaptıklarımı son 1 haftadır değilde yaklaşık 1 aydır uyguluyorum.
Kızlar birebir uyduğum bir diyet yok.Genel hatlarıyla yaptıklarıma gelince porsiyonları küçülttüm.Tek çeşit yemek ve tek tabak yiyorum.Tabii yanında salata veya yoğurt.Pilav,makarna,hamur işi yemiyorum.Meyveyi de daima ölçülü yiyorum.Ölçüden kastım bir avuç. Bir de meyveyi tek başına hiç yemiyorum.Yanında mutlaka yoğurt,süt,peynir üçlüsünden biriyle tüketiyorum.Gazlı içecekler,hazır meyve suları,dondurma,kızartma,şarküteri ürünleri hiç tüketmiyorum.Akşam 6 dan sonra ya da en geç 7 den sonra hiçbir şey yemiyorum.Su çok içiyorum. Özellikle son 2 hafta uyguladığım beslenme şekli ise günde 2 öğün yemek .Sabah kahvaltısı ve öğle yemeği yiyorum.Akşam sadece meyve ve yoğurt tüketiyorum.Ara öğün hiç yapmadım.Bitki çaylarından da hiç içmiyorum.Sadece bol su 2.5 litre kadar.Her sabah 6.30 da 1 saat tempolu yürüyüş yapıyorum.Arada kaçamak hiç olmadımı derseniz birkaç kere oldu tabiki ama onu da sonrasında telafi ettim.
Tabiki beni takıma kabul eden nam ablama ve bu yarışmayı başlatan püsküüte çok teşekkürler.İnşallah mezun olduğumuzu da görürüz.
İnşallah verdiğimiz kilolar kalıcı olur.Kiloyu korumak daha da zor birşey.Hepinize sağlıklı kilo vermeler diliyorum.

[h=2]Mesaj Tarihi:2.8.2008
Yarışmacı: SEHER YILDIZI

icon14.png
63. Etap Birincisinin Önerileri[/h]
Günaydin arkadaşlar. Ben bu hafta bireysel birinci olmuşum. Yeni üyeyim yani araniza daha yeni katildim. Ilk önce böyle bi uygulama başlattiğiniz için teşekkür ederim ki zayiflamamiza vesile oldunuz.
şimdi neler yaptiğimi anlatayim kisaca. Aslinda çok abartili birşey yapmiyorum. 4 ay önce doğum ettim ve 30 kilo aldim doğumdan sonrada birakin vermeyi almaya devem ettim sonra burayi keşfettim. Ama hamilelikten sonra yemeyi çok abartiyordum.
şimdi ekmeği kistim ama tamamen değil. Mesela sabahlari bi dilim ekmek biraz peynir yada bi dilim ekmek az yumurta yiyorum çayla . öğlen ve akşam ekmek yememeye çalişiyorum ama yemeklerim karnimi doyuruyo yani 3 4 kaşik yeyim tamam demiyorum açikçasi bebek emzirdiğim için çok fazla abartamiyorum. çok su içiyorum. Canim ne isterse ondan yiyorum tatli kizartma akliniza ne gelirse ama oturupta tikabasa değilde azda olsa hem aklim sürekli canimin istediği şeyde olmuyor hemde nefsim körlenmiş oluyor. Hayatimin sonuna kadar ekmeksiz ve tatlisiz yaşayamam o yüzden hepsini tamamen hayatimdan çikararak diyet yapmaktansa azar azar yerim daha mantikli geliyor bana.
Sabahlari çok erken kalkiyorum kahvalti hazirla bebeği hazirla kendim hazirlanayim derken 6 30 da evden çikiyorum anneme gidiyorum ordan işe geliyorum öğlen tekrar eve git gel akşam anneme git bebeği al kendi evime git derken baya hareketli geçiyor bununda emin değilim ama etkisi vardir. Haa bide soğuk su daha etkiliymiş bu ara soğuk su içiyorum ama spor filan yapamiyorum çünkü hiç zamanim olmuyor. Bu kadar kizlar yani arti bişiy yok. Hepinize allah kolaylik versin​

Mesaj Tarihi:14.8.2008
Yarışmacı: nurcanogretmen

[h=2]
icon14.png
64. Etap Birincisinin Önerileri[/h]
konudan yeni haberim oldu.. ancak şimdi yazabiliyorum . herkesten çoook özür dileyerek başlıyorum.

bazılarınız haberdarsınızdır.. yeni doğum yaptım 19 günlük bi bebeğim var ve gayet güzel emiyor.. etkin emzirmeyle zaten 500 kalori yakıyorum bu benim avantajlarımdan biri hihoyyyt..yeme düzenime gelince eskidende zayıflama yarışmalarında üyeydim .. bu esnada 14 kiloverdim 4 ayda diyetisyeniminde yardımıyla nasıl beslenmem gerektiğinide öğrenmiştim .sabah fix kahvaltım değişmedi domates salatalık sınırsızdı 3 dilim ekmek 1 dilim peynir 1 bardak süt yada 1 bardak şekerli çay içtimpeynirin yerine yumurta yediğimde oldu hgaftada iki kere değişim yaptım .yemeklerimde etli sebze yemeğim vardı yanında da mutlaka pilav vardı ve hatırı büyük ve zayıflamamda en çok yardımcım olan salatam az zeytinyağlı bol limonlu ... porsiyonları hep küçük tuttum .. malum lohusa olduuğum için hala komposto içiyorum maalesef şekerli .... günde en az 3 lt su tüketiyorum .. spor yapamadım ama ev işleri iki büyük bi tanede bebiş olmak üzere 3 tatlı cadının peşinde dolanıyorum akşama kadar ..

biraz genel bi anlatış şekli oldu ama sağlıklı beslendiğimi düşünüyorum kompostolar dışında onuda şekersiz içemiyorum cokacimcoook

benim kısaca özetle yazmak istediğim şu

bol bol su içtim
yemeklerde en çok salata yedim
porsiyonlarımı küçük tututum ama herşeyden yedim

herkese kilo vermede başarılar dilerim.. kilo vermemdeki en büyük etkenlerden biri de bebeğimi emziriyor olmam.. :emir_bebek: sevgiler a.s.​

[h=2]Mesaj Tarihi:18.8.2008
Yarışmacı: flawles

icon14.png
65. Etap Birincisinin Önerileri[/h]
merhaba arkadaşlar ancak girebildim daha yeni öğrendim takımımın birinci olduğunu ve benimde ...gelelim bir hafta boyunca yaptıklarıma
1) sebze ağırlıklı beslendim yağı tamamen hayatımdan çıkarmadım gerektiği kadar kullandım sadece ve hiç aç kalmadım ( bir kaç kez denedim aç kalınan diyetlerden ama 1 gram bile veremedim )
2) bol su içtim şişe elimde gezdim dersem yeridir bitki çaylarını unutmamamız lazım tabiki spor ve doğru beslenmeyle çok etkili bence
3)spor yapıyordum ilk başladığım günlerde ama yazın birçok kişinin olduğu ortamda spor yapmak zor ben bıraktım ve hergün yürümeye başladım ve bazende koştum
kızlar size şunu söylemek istiyorum inanmak başarmaktır kendinizi diyet moduna sokmadan kaliteli beslenerek hiç zorlanmadan kilo verilebilir ben denedim ve söylüyorum kısa vadede verdiğim kiloları y,ine aynı kısa vadede geri aldım şimdi ise istediğimi yiyorum ve kilo veriyorum belki bir anca çok kilo gitmiyor ama benim yaşam tarzım bu oldu ....isterse kiloluda kalayım ben herzaman her koşuldu mutlu olabilen bir insanım ama ilerki yaşamımda hem möutlu hem sağlıklı olmak istiyorum şimdilik hoşçakalınnn..... haftaya görüşürüzzz​

Mesaj Tarihi:5,9,2008
Yarışmacı: akrep33

[h=2]
icon14.png
68. Etap Birincisinin Önerileri[/h]
:lepi:slm şekerler kilo verdiğim için çok mutluyum
son derece disiplinli davrandım kendimeyasakkelime
öğünlerimi azlttım cokacimcoook
şeker kullanmadım çaylarımı şekersiz içtim:kahve:
en önemlisi bağırsaklarımın üzenli çalışmasıydı:
bunun için sebze muhakkak tükettim
aç karnına kayısı yedim (sahurda)
ve düzenli mekik çektimkaydirigubbakcemile2
birde devamlı yatim dinlenim demiyorum en azından dinlenmeyi uzatmıyorum evde olduğumda devamlı hareket halinde olmaya çalışıyorum
şişliğim vardı geçen hafta bunun içinde düzenli her akşam yeşil çay içtim:kahve:
ve bol su tabiki:içelim:
benim için en önemli ayrıntıdan biride namaza başladım buda korkunç bir huzur veriyor bana sanki içimdeki yiyecek açlığını bu manevi haz doldurdu ve ben artık hep aç değilim az yiyorum önce hep uyumak istemiyorum artık ve kendimi çok dinamik hissediyorum

Mesaj tarihi:14,9,2008
Yarışmacı: Kadis

[h=2]69.Etap Birincisinin Önerileri[/h]
kızlar öncelikle herkeze merhaba hihoyyyt
bu hafta tam 2.3 kilo vermek gerçekten benim için çok şaşırtıcı oldu :1shok:
şimdiye kadar 2 kilo verdiğim 4-5 haftam olmuştu anca buna çok sevindim

neler yaptım derseniz bu hafta yarışmaya yeni katılmıştım ee biraz hırsa geldim tabiki :enbuyukkk:
ekstra yediklerime dikkat etmek değil yaptığım ben az yemeyi yaşam stili haline getirdim
abur cubur hayatımda yok ne zaman çukulota yedim hatırlamıyorum bile
ramazanın ilk haftası düzenim biraz bozulmuştu ve o hafta kilo verememiştim ama bu hafta o acığı kapattım çok şükür süprizzzzz

ve en önemli beyin gücü beyninize doğru sinyalleri verdiğinizde zayıfladığınızı göreceksiniz ayrıca sıkılaştırma hareketlerine başladım gerçi günlük 15 dk falan ama olsun çünkü hızlı kilo kaybıyla sarkma yaşanan bir sorun

ayrıca 6 ay 10 günlük bir bebeğim var onu emziriyorum :ecrin_bebek: buda kilo vermemde epey yardımcı emzirerek 500 kalori zaten veriliyomuş ayrıca süt olsun diye yemek yanlış bunun en güzel örneği benim az yiyerek sadece bebek için gerekli vitamin proteini alarak da gayet güzel süt oluyomuş maşallah sütüm de oruç tuttuğum halde gayet güzel bebeğimde maşallah sağlıklı :kahve:

inşallah hepiimiz incecik olur ve daha mutlu oluruz
kilo vermeye devam eminim başaracaz
benim önümde 9 kilo kaldı her gören çok zayıfladığımı sölüyo bunları duydukça daha çok kilo veresim geliyo :eek:
incecik günlere.... :içelim:​

[h=2]Tarih:28,9,2008
Yarışmacı: Akrep33

71. etap birincisinin tavsiyeleri[/h]
slm şekerler
bu hafta bu kadar kilo verebileceğimi beklemiyordum aslında..hani bazı şeyleri oluruna bıraktığın zaman daha çabuk oluşur ya onun gibi bişey olduişte.tabi yine dikkat ettim ama malum oruçtan dolayı metobolizma duruyor yada yavaşlıyor..ama bu hafta benim için çok hızlı bir haftaydı.koşturmalarım çok fazlaydı.işyerinde bayram öncesi yoğunluk toplantılar kızımı anaokuluna yazdırdım dışardan kayıt işlemi basit gibi görünüyor ama epey yorucuydu ve bulunduğum şehirin sıcaklığınıda katarsak hatta bir ara buharlaşıp uçacağımı bile düşünmedim değil yani..
bunlar benim dışımda gelişenlerdi ..benim dikkat ettiklerim; işyerinde asansör kullanmadım, işe gidiş gelişlerimi uzattım,iftardan sonra sıvı şeyler tüketmeye özen gösterdim özellikle hoşafımı eksik etmedim,sıcak su içtim,hergün düzenli mekik çektim,evde bugünün işini yarına bırakmadım buda benim devamlı hareket halinde olmamı sağladı ve en önemlisi bedenimi zihnimin hizmetine soktum.öğrendimki zihnimize yerleştirdiğimiz iyi veya kötü şeylere göre bedenimiz iyi veya kötü oluyor.mesela başı ağrıyan birine ağrıkesici verdiğinizi söyleyerek vitamin hapı verseniz belli bir süre sonra ağrı kesici içtiğini zannettiğinden kendini daha iyihissediyor ve ağrısı kesiliyor(bunu eşimde denedim) bnde tüm giyemediğim kıyafetlerimi ütüleyip dolabıma astım ki her biri farklı beden ölçülerine sahip kilo aldıkça ölçüyü büyütüyordum en son 80 e geldiğimde almadım artık kıyafet.ve dolabın kapağını açık bıraktım her gün sabah giyinirken bir gün hepinizi kolaylıkla giyicem dedim ve öyle hayal ettim. ve dolayısıyla zayıflama azmimi ve heyecanımı hiç kaybetmedim.inanın bu işe yaradı.en son aldığım kot pantolonumu son bir kaç gündür giymiyorum artık.sadece en rahat o olduğu için hep onu giyiyordum.artık şalvar gibi bayram sonu daraltıcam.ve dolabımdaki en son bedenden başladım giymeye çok şükür.giydiklerim önce mümkün değil olmayan kıyafetlerimdi 80 kilodan 67 kiloya geldim harika bir şey bu .ruyalarımın gerçekleşmesine yardımcı oldukları için bu yarışmaya emeği geçen herkese özellikle beni gerektiğinde motive eden 8.takım arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.a.s.:1hug:

[h=2]Yarışmacı: Meres
Mesaj Tarihi:22,10,2008

74.etap birincisi[/h]
herkese kocaman selamlarrrr,,,,ben 74un etapin bireysel siralamasindaa birincii oldumm,,we hafta boyunca neler yaptigimii sizerlee paylasiyorummmmm,,
Önceliklee,kk yla yattim kkyla kalktim diyebilirimmm,butun hafta nerdeyse her zmn burdaydmm,,we yediklerimii,sirasiyla,miktariylaa,hep yasdimm,,ama bu hafta cokk hafif beslendimm,,sabretmesiniii ztn buraya girdigimde yawass yawass ogrenmistimm,, bu haftaa cokk sabrettimm,gecee karnimdann seslerr duysamdaaa,,yenilmedimm o sesleree wee yemedimm,
kahwaltimii klasik herkesin bildigi gibi bi dilim siyah ekmeklee yaptimm, hergunnn,,,
ögle yemegimm hafif gecirdim hepp sebze yemegi yediysemm encok 5 kasik yedimm we susuzz,salataa yedimm,ayrann ictimmm bol boll,yourt yedimmm
aksamlaridaa corbaa,,yada salataylaa kapattimmm,,ama aralarda ictigimm matee ,yesil cay,besi biyerdeninn cok faydasini gordumm,,
son olarakk,,4.takim arkadaslarimaaaa,sonsuzz tesekkurlerrrr,biidee bi tanecikk jujumuzaaa,,benii takima almasaydii, bn yiee herseyii bosweripp bgn basladigim diyetii yarin bozan birisi olarakkk yasardimm heraldee öyleeee,,,,onlar olmasaa hic biseeyy olamasdi heraldeeea.s. onlarii cokk sewiyorummmm,,,,, yakindaa burayaa karnemi aldigimdaa yine yazicammmm:dance:insallahh tabiiiiii....

Mesaj Tarihi:26,10,2008
Yarışmacı: sinsemilla

75. Etap Birincisinin Önerileri
bu hafta neler yaptığımı kısaca anlatayım
5 gün için midemi ve bağırsaklarımı dinlendirmek istedim o yüzden pazartesinden cumaya kadar ( tehlikeli biraz ) katı hiç birşey yemedim. sadece şekerim düşmesin diye çay ya da meyvesuyu içtim .
bu arada hem şişliklerden kurtuldum. metabolizmamın düşmemesi için sürekli hareket halindeydim. tempolu yürüyüş yapmadım ama heryere yürüdüm.
arkadaşlarım 3. günden sonra bayılacağımdan korkuyolardı ama kendimi halsiz hissettiğim gibi bir meyvesuyu yada çay içtim.

bu haftada sadece çiğ sebze ve meyveyle beslenip verdiğim kiloyu korumayı planlıyorum. pazartesiden cumaya kadar yapıyorum ben sıkı diyetlerimi haftasonu da hem metabolizmamı hem de pskolojimi canlandırmak adına ölçülü ama canımın çektiğini yiyorum.

Mesaj Tarihi:1,11,2008
Yarışmacı: kocaeli

[h=2]Etap birincisinden...:)[/h]
Merhaba arkadaşlar, bu hafta koşuşturmaktan 3.5 kilo birden verdim. Benim yöntemim çok sağlıksızca oyüzden kimseye tavsiye etmiyorum. Bir hafta boyunca çok yoğundum sürekli hareket halindeydim. yoğunluğumdan dolayı uyku saatlerimde azdı. Ama nekadar yoğun olursam olayım kahvaltımı asla es geçmedim. Çünkü kahvaltı sayesinde saat 2'ye kadar birşey yemeden durabiliyorum. Ençok acıktığım saatler saat 5 civarı onuda meyve ile geçiştirdim, su içtim, sakız çiğnedim. Maksat ağzım çalışsın:roflol: kendimi kandırıyorum:jeyyar: Bunların hepsi bir etken ama en önemlisi niyet. Herşey "gerçekten istemekle" oluyor bence..Hepinizi öpüyorum. 2. takımdan sevgilerra.s.​

Bir yarışmacımızdan öneriler
selam kızlar,,
çok sewndm bu duruma çokta mutluyum.Bu kez dr.sağolsun diyorum.Gerçekten işinin ehli bir diyetisyenmiş.
neler yaptığıma gelince açıklaayaım sizlere.
sabah kahvaltısında 1,5 kbrit kutusu b.peynir-kaşar peynr yada 1 kaşık lor peynir
3 zeytin
domates ,salatalık,özellikle maydanoz
3 grisini
arada meyve yiyorum
öğlen;salata çorba sebze yemeği ayran 4 kaşıkta makarna pilav vs.
arada gene meyve
akşam çorba salata sebze yemeği et tavıuk balık yiyorum 1 dilimde ekmek
gecede sütle 2 adet bisküvi
yemekler 4 kaşık olucak ama suları asla yenmicek
bide kızlar ekmek kepek süt light
valla bunşarın dışınsa hiçbişi yapmadım 1 ay boyunca
hiçte bozmadım
ve şükür baaşarıdm.
sizlerde böle yaparasanız daha i olucaktır.
ayrıca yemeğe önce salatadan sora çorbadan en son ana yemek düzeninde yemelisiniz.
ben bunları yaptım başardım..
arkadaşlar merak ettiğiniz tüm cevaplar burda işte özel bşi yapmadım yürüyüş vs.de yapıcak vaktim yok.ama dr.dediği herşei yedim hiç aksatmadan.özeliikle ekmeği sebze yemekerini felan.ayrıca bu yemeklre normal pişirilmiş öle yağsız tuzsuz felanda değil.sakın yağsız tutsuz yedimi düşünemyin.ne pişriosam ewde ondan yedim.özel bi yemekte yok.özelikle akşam yemeğindeki ekmeği yememek vücutta proteinle alınan yağları stokluyomuş.bu nedenle akşam ekmeğini yemeyeyim kar edeyim demeyin,yanılırsınız.
1 ay 5 günün başarısı bende bu sonucu vredi arkadaşlar.diyetisyenime gerçekten çok teşekkür etmem gerek..sizlerinde aynı diyetle başarılı olabliceğinden eminim.
herkese çok teşekür edrrim..manevi destekleriniz beni çok mutlu etti.

slm kk nın çıtır olma yolunda çabalayan şeker bayanları
yooo bu sefer 1. olduğum için paylaşım yapmıyorum.peki ne mi yapıcam..eeee maalesef her zaman iyi şeyler yapmıyoruz..yada şöyle düzelteyim,iyi bişey yapalım diye gözümüzü fazlaca hırs bürüyünce;hayatımızı, sağlığımızı tehlikeye atabiliyoruz.
işte bende yaptığım yanlışı,takım kaptanımın önerisiyle sizlerle paylaşmak istiyorum.paylaşayım ki kimse benim yaptığım yanlışı tekrarlamasın..
evet biranönce kilo verebilmek için bu hafta başında hollywood diyetine başladım..iki gün hiçbişey yenmiyor sonrada ara öğünsüz acıcık ana öğünlü bol yasaklı bi diyet..dolabımdaki meyvelere ööle bakar oldum yani.sözde 7 gün yapıcam bi sonraki hafta başak bi diyet.her hafta farklı diyet denicem.ama vücudumuz öyle düzgün çalışan bir mekanizmaki bişeyler yolunda gitmeyin ce alarm veriyor hemen.tabi anlayana.ben anlayamadım çünkü. sözde irade var ve ben dayanıyorum.4. gün tuhaflıklar olmaya başladı bende.yürüyüş dönüşü babmın öldüğünü mezara koyduğumuzu düşündüm düşünmekde değildi sanki öyle bir ortamdı ve ben iki gözü iki çeşme evin yolunu tuttum.yanımdan geçenler bana tuhaf tuhaf bakıyor.umurumda değil kaybım büyük ya..evde kendime geldim noluyor bana dedim yattım biraz.zaten öyle bişeyki hareketlerimde yavaşladı.evimin işlerini yapamıyorum.sadece gün sayıyorum.
akşam bi anda heryerin sallandığını hissettim ve deprem oluyor diye bağırdığımı hatırlıyorum.gözümü açtığımda hastanedeydim.kolumda serum..tansiyon düşmüş.şeker düşmüş,nabız çok yavaşlamış..her bişey yerlerde yani.doktor eşime iyiki geç kalmamışsınız demiş.kalbim duruyormuş.evet maalesef vücut kendini kapatıyormuşş..
en büyük şansım eşimin evde olmasıydı o an.kendisi vardiyalı çalışır çünkü.kızım var ama çok küçük.eşim kaç gündür kızıyordu bişey yemediğimi gördükçe.dr a demiş diyet yaptığımı.dr dan güzel bi fırça yedim.tabi eşimdende.hadi dedi ben olmasaydım nolcaktı.haklı tabi..olamasaydı şu an ölmüş olacaktım..
arkadaşlar siz siz olun böyle hatalara düşmeyin.ben o an şanslıydım eşim yanımdaydı hastane yakındı.ama her zaman şanslı olamayız tabi.sağlığımızı riske atmadan zayıflayalım..
yeniden doğmuş biri olarak hepinize sağlıklı incecik bol huzurlu uzun ömürler diliyorum...

X