2014 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Minik bebeklerimizin cinsiyetleri ;

• Ankete Katılan
    431
Canim üzülme bence kendi dr gelene kadar baska bi doktora git.. dayanamadigini soyle kesin rahatlatici bisey verirler.. sanirim magnezyum veriyorlar boyle agrilar icin.. karninin buyuklugunu hele hic takma iç karnin büyüktür. . Allahin izniyle meleginde hic bisey yoktur keyfi yerindedir.. benim son 1 haftam kaldi hamislik bitiyor Allahin izniyle .. :KK16:

Insallah canim allah seninde yar ve yardimcin olsun saglikla kucagina alip kokla bebegini darisi butun herkesin basina .ilac aldim istirhat etiyorum biraz iyiyim ama is yapmak yasak oyle istee.....

Canm uzme kendini insallh hayrlisiylan hemen gecer yanls okumadysam bebegin kilosundan bahsetmssn ben sana annem bende hamileyken naslms onu anlatym annem bana hamileyken karni hic yokms millet demia senin bu bebegin nerde diye annem dyrki yedi aya kadr belli degldi hamile oldgm ve hep kusuyrms annem demsler senin bebegindr sorun var herkes prof ya o zaman dktrda yok tabi annem cok korkms beni dogurana kadar ve ben normal dogumla dogmusum tam 4,5kilo tosuncuk bisey uc aylik bebekten daha buyukmsm annem beni dogurana kadr mahvolms kirk gun kanamasi durmams neyse karinin buyuklugu onemli degl cnm ic karnin buyukse karnin az cikar zaten uzme kendini

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Evet kilosunu bilmiyorum ama belli karnim kucuk bikac arkdasm var onlarinki benden buyuk benim daha once gobegimde yoktu normal olsunda benim korkum hipitroidm varya dusuk bebek kilosu gelisim iyi degildir diye endise ediyorum acaba ondanmi karnm buyumemis diye yoksa ila cok kilolu olsun demiyorm noraml olsun masallh bebegin sana cekmisse seninikode toptosun olur :)

artık ben de zamnın bir an evvel geçmesini ve kızıma kavuşmayı istiyorum. Allah sağlık versin elbette beklicez ama artık son zamanlar ve sanki zaman durdu !

Ben inanılmaz çatlağa meyilli bir insanım vücudumda milyon çatlak var herhalde ergenlikten beri en ufak kilo artışında çatlarım ben. Ama gel gelelim şu hamilelik döneminde maşallah diyim hiç ilave çatlağım olmadı. Özellikli birşey de kullanmıyorum. Her sabah ama aksatmadan duşta nemli cildimi bebe yağı sürüp bikaç dakika masajla yediriyorum sadece o kadar.

bebek yagı denenebilir bi deneyeyim ben de..cok diil yeni olustu muhtemelen artmasından korkuyorum önlem alayım diyorum :KK66:

Ayni bende senin gibiyim aksam uykusuzluktan ölüyorum ama bir turlu rahat edemiyorum basimin altinda iki yastik bir yastikta bacagimin arasinda saga sola donemiyorum artik esim sagolsun surekli beni donduruyor belden asagim butun kemiklerim sızlıyor dönerken inliyormusum esim oyle diyor derin yatmiyorum diyor adam surekli kendi ceviriyor benimle o da uyumuyor ben ilk gebeliğimde böyle degildim ama bunda cok kötüyum

hayırlısıyla atlatırız umarım..benim sag kalcamın uzerinde bi agrı oluyo zorladıgımda inanılmaz agrıyo kemigim..

Artık oram ağrıyo buram ağrıyo demekten eşimden utanır oldum hergün masaj yaptırıyorum yazık adamda sıkıldı ama ne yapıyodum hergun farklı bı yerım ağrıyoo hele bi kaç gündür afedersiniz genital bölge tarafım ağrıyo sankı hamlamış gibii adım atamıyorum bende durum bundan ibarett :KK43: bı arada ben şimdiye kadar hiç krem filan kullanmadım daha çatlağım yok ama bu olmuyacagı anlamına gelmez çünki vucudum çatlamaya çok müsait

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

sanki nazlanıyomusuz gibi di mi.merdiven inmek cıkmak yerden egilip bişi almak..benim rutin sırt agrım var ve saolsun oturtmuyo yerimde..iş yerinde sabrediyorum sırfbebegimle bi gun bile gecirmek daha iyi olacak diye..

Dun doktora sordum nasil yatayim diye kesinlikle sırt üstü yatmiyorsun 1.tercihin sola yatmak cok zorlaniyorsan arada sagina da yatabilirsin dedi dun denedim cok zor yaa sag sol kolum agriyor kemiklerim sizliyor simdiye kadar hic dikkat etmiyordum ne zormuss

ben yatamıyrum sola ya da saga cok agrım oluyo..sırt ustu yattıgımda da oluyo ama o biraz daha iyi her ne kadar cocugu agzımdan cıkaracakmısım gibi hissetsem de...cabucak atlatmak istiyorum su dönemleri yaa

canım benim doktorumda son muayeneye kadar bişey dememişti. Ben tansiyon problemi ile apar topar muayeneye gidince bebek hareketlerinden bahsetti. 1 saat içinde 10 hareket olması gerekiyor. Ama bu sürekli değil, bebeğinin en hareketli oldugunu bildiğin saat aralığında dinlenir halde takip yaptıgın vakit.

Kasılma ile ilgili bieşy demedi, ben soracaktım aslında nasıl bieşy bu kasılma diye yine unuttum

Canım kasılma şöyle bişey; karnın sertleşiyo ama bebeğin gerinmesi veya bir tarafa toplanması gibi falan böyle seni rahatsız etmeyen bir sertleşme diil.
Sertleşirkende benim içim daralır kalbim sıkışır gibi falan oluyo. Üst üste olsa yürümeye yada ayakta durmaya devam edemezsin öyle anlatmaya çalışiim. Sonra rahatlayınca yumuşayınca karnın tekrar kendine geliyosun:)
10 hareket falan saymaya başlarsam ben kafayı yerim hastaneden çıkmamaya falan başlarım o yüzden kendimi çok bu tür şeylere kaptırmamaya çalışıyorum :KK52:

canım cok yorulursam yada strese girersem karnımda belli bir yerde toplanma hissi oluyordu 29.hfda..dr a soyleyınce o durumda dinlen ve say saatte 4 u gecerse dogumun basladıgına isarettir dedi hemen hastaneye gel dedi.( hatta doktorum karpuzlaşma diye tarif etti)..nitekim ben gitmedim ama 4 u gecseydi en azından tel.le arardım..

Yahu ben hiç saymadım ama o haftalarda eminim dördü geçtiği oldu saatte.
Mesela yürüyüşe çıkıyodum üst üste üst üste dönmek zorunda kalıyodum aynen eve.
Belki daha şiddetli kasılmalardır doktorların söz ettikleri canım bilemedim :44: yada ben doğurmak üzereyim :KK52:

Canım kasılma şöyle bişey; karnın sertleşiyo ama bebeğin gerinmesi veya bir tarafa toplanması gibi falan böyle seni rahatsız etmeyen bir sertleşme diil.
Sertleşirkende benim içim daralır kalbim sıkışır gibi falan oluyo. Üst üste olsa yürümeye yada ayakta durmaya devam edemezsin öyle anlatmaya çalışiim. Sonra rahatlayınca yumuşayınca karnın tekrar kendine geliyosun:)
10 hareket falan saymaya başlarsam ben kafayı yerim hastaneden çıkmamaya falan başlarım o yüzden kendimi çok bu tür şeylere kaptırmamaya çalışıyorum :KK52:

anladım canım, dedğin gibi şey bende olmadı ya da sürekli bebek hareketlerine vuruyourm bilemiyorum. Yer yer sertleşiyor belli bölgesi ama o sırada kızım hareket ediyor oluyor yani bebeğin bir yerde toplaşması oluyor demekki yaşamamışım.

Aynen ben de senin gibi hiiiiç sayma işine girmiyorum kafayı yerim. Benim için hiç sağlıklı olmaz hahahah :)

anladım canım, dedğin gibi şey bende olmadı ya da sürekli bebek hareketlerine vuruyourm bilemiyorum. Yer yer sertleşiyor belli bölgesi ama o sırada kızım hareket ediyor oluyor yani bebeğin bir yerde toplaşması oluyor demekki yaşamamışım.

Aynen ben de senin gibi hiiiiç sayma işine girmiyorum kafayı yerim. Benim için hiç sağlıklı olmaz hahahah :)

Evet ben başlarsam bi yere kıvrılıp sabahtan akşama kadar hareket sayarım kendimi biliyorum :KK52::KK52:

Bu heralde braxton hicks dedikleri kasılmalar hiç hoş bişi diil inşallah hiçte olmaz sana tatlım.

sanki nazlanıyomusuz gibi di mi.merdiven inmek cıkmak yerden egilip bişi almak..benim rutin sırt agrım var ve saolsun oturtmuyo yerimde..iş yerinde sabrediyorum sırfbebegimle bi gun bile gecirmek daha iyi olacak diye..

ben hamile pilatesinin çok faydasını gördüm çok şükür hiç ağrım fln yok kol,sırt,göğüs bacak kaslarımı hep çalıştırıyorum pilatesle.

ohhh ne güzel makinada kaç derecede yıkıcaz bebk kıyafetlerini, bende deterjan alıcam ama toz olan var sıvı olan satıcı sıvı diyo eş dost sabun tozu al dedi kafam karıştı

sabun tozu yüksek ısıda yıkayacağın kıyafetler için kullanılabilir ancak düşük ısıda erimeyip kıyafetler üstünde yapışık kalabiliyor. o yüzden sıvı olanlar daha mantıklı

Dun doktora sordum nasil yatayim diye kesinlikle sırt üstü yatmiyorsun 1.tercihin sola yatmak cok zorlaniyorsan arada sagina da yatabilirsin dedi dun denedim cok zor yaa sag sol kolum agriyor kemiklerim sizliyor simdiye kadar hic dikkat etmiyordum ne zormuss

ben de normalde sırt üstü yatamazken bir iki haftadır gece uyandığımda kendimi hep sırt üstü yatar şekilde buluyorum. sola yatıyorum ama o şekilde uyanıyorum. vicdan azabı çekiyorum her uyandığımda ama yapacak bişey yok..

Evet kilosunu bilmiyorum ama belli karnim kucuk bikac arkdasm var onlarinki benden buyuk benim daha once gobegimde yoktu normal olsunda benim korkum hipitroidm varya dusuk bebek kilosu gelisim iyi degildir diye endise ediyorum acaba ondanmi karnm buyumemis diye yoksa ila cok kilolu olsun demiyorm noraml olsun masallh bebegin sana cekmisse seninikode toptosun olur :)

Canm sen hic sknti yapma allhn izniyle saglikli bir sekilde bebegini kucagina alirsn.insallh ya ben tosun bebek sevyrmm:-):-)

merhaba kızlar 20. haftadan beri lierac ve bebe yağı kullanmama rağmen alt göbeğimde bi kaç çizik gördüm kırmızı kırmız :KK43: çatlamışım öle kaşıntı falanda olmadı bir sabah baktım oluvermiş 10 kilo almıştım toplamda bide bebeğim dönmedi yan yatıo ağrıdan duramıyorum özellikle yürürken ayakta durdugumda çok agrıyo göreğim yanlara doğru çok gergin göbek deliğim bile ağrıyo :KK43: sizlerde durum nasıl acaba ? bide tecrübeli anneler bu çatlaklar daha da artar mı acaba ???
Hele ben 12.haftada sürünmeye başladım. lierac, kakao yagı, kayısı yagı hatta zeytın yagı sürüyordum canım. Aldıgım kılo da cok az. 6 kilo aldım toplamda ama karnım çatlak içinde :KK14: :KK14:
Doktoruma söyledım, genetık faktörler etkılı dedı.Ne kadar sürsem de olacakmış yanı. Ne yapalım, elden birşey gelmez..:KK50:

ben yatamıyrum sola ya da saga cok agrım oluyo..sırt ustu yattıgımda da oluyo ama o biraz daha iyi her ne kadar cocugu agzımdan cıkaracakmısım gibi hissetsem de...cabucak atlatmak istiyorum su dönemleri yaa

Sirt ustu yatma canm bebek icin cok zararli arkadasmn esinin basina bir suru sey getrms sirt ustu yatmak anlatip moraln bozmak istemem

X