Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: bebeklerde göz dalması,sıçrama ..

1. Konu Sahibi : umut_sahili #1

bebeklerde göz dalması,sıçrama ..

Kızlar 1 aylık bebeğim uykuya daldığı ilk dakikalarda birden ellerini havaya kaldırıp sıçrıyo ve gözlerini açıp tekrar dalıyor,bir de gün içerisinde bazen gözleri bi süre sabit bakıyoo ve birden bire hareketleniyo sonra, netten biraz baktım göz dalması ve sıçramanın epilepsi belirtisi olabileceği yazıyor ,sizin bebeklerinizde de bu gibi durumlar var mı ? ben bebeklerde normaldir sanıyordum bu gibi durumların :(

2. Konu Sahibi : umut_sahili #2
    bebeğini yan yatır. sırt üstü yattığında genellikle o aylarda sıçrarlar. her göz dalması sıçrama epilepsi değildir. netten çok araştırma yaparsan çok moralini bozarsın. yan yatırınca da sıçrıyormu ya da kucağında dalarken. muhtemelen dalarken kendini güvensiz hissediyordur

3. Konu Sahibi : umut_sahili #3
    Merhaba... Sıcrama her cocukta oluyo.. Ben epilepsi hastasıyım... Jeneralize teshisi konuldu bana.. Sıcrama ve goz dalmalarıyla basladı.. Yuregını ferah tut.. Sıcramalar uykudayken olmuyor.. Cocugun uyanıkken normalde sıcrama olmuyosa endıselenme.. Allahım yavrunu korusun... :)

4. Konu Sahibi : umut_sahili #4

bi akıl verin lütfen..

merhaba arkadaşlar.bende bu günlerde çok efham ediorum.oğlum 16 aylık arada tv izlerken veya bana bakarken gözleri dalıyor.arada oluyordu dikkat etmmemiştim.okuyunca çok korktum.epilepsi midir diye.benim bildiğim bebekler bir yere bakarken göz dalması çok olur.onda çok takmamıştım.sizlerin çocuklarındanda oluyormu yoksa dra götürmelimiyim.birkaç kez inceledim elindekini bırakmıor seslenince hafif gülüyor.veya yaptığı şeyi yapmaya devam ediyor.yani irtibatı kopmuyor gibi.acaba oyunmu yapıyor.anlıyamıyorum ki.ama elimi gözünüü önüne koyunca dalması geçiyor.off kafam çok karıştı çok korkuyorum.ne olur akıl verin.

5. Konu Sahibi : umut_sahili #5

kimse yokmu.

arkadaşlar hiç cvp yazıcak yokmu.her göz dalması epilepsimidir.çocuklarınızın hiç gözü dalmazmı ne olur fikirlerinizi paylaşın.korkuyorum.doktorada hemen gitmek istemiyorum.offfff:((

6. Konu Sahibi : umut_sahili #6

her göz dalması epilepsi değildir

anneler bebeklerine karşı her zaman endişeyle yaklaşırlar. ama endişelenmeyin.

diğer arkadaşların da söylediği gibi her göz dalması ve sıçrama epilepsiyi işaret etmez.
    bebek uyurken muhakkak sıçrar. hatta zor uyutursun sıçramasıyla uyanır. eskiler bu yüzden sıkı sıkı bağlarmış bebeklerini.

ama yine de endişelerin devam ediyorsa bir uzmana göstermenin de hiç bir sakıncası olmaz. bu teşhisin konulması bebeğini zorlayacak bir aşama değildir.

sağlıklı günler dilerim...

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-10-2014

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
    Bebeğimi kucağıma almama 65 gün kaldı.

Bugünlerde biraz sakar olduğunuzu fark edebilirsiniz. Bunun nedeni, rahminizde olan büyüme, doğuma hazırlık için eklemlerin gevşemesi ve bebeğin pozisyonunda olan değişikliklerdir. Dengenizi kaybetmemeye özen gösterin, fakat unutmayın ki bebeğiniz dünyadaki en etkili ve verimli şok emici sisteme sahip olan, kaslı ve direnci yüksek rahminizdeki amniyotik sıvı içindedir. Kolostrum (ilk süt) sızıntılarına rastlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Takvimi - Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

7. Konu Sahibi : umut_sahili #7
    Giriş tarihi
    May 2011
    bana normal gibi geldi ancak böyle konularda yanlış yönlendirmek de istemem..
    bebeğinizin bir doktoru vardır mutlaka,bu kadar endişe ediyorsanız bi telefon açıverin götürmeseniz de..doktoru ya getirin muayene edeyim der ya da normaldir der..bu kadar basit.

8. Konu Sahibi : umut_sahili #8
    Benim kızımdada göz dalması olurdu 1 yaşlarında.ben de internetten okuyup epilepsi mi diye paranoyak olmuştum.sonra kendiliğinden geçti, şu an 3 yaşında.