Pet nakil sorunu.. ?

.EcLiPSe.

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2011
3.633
10
kızlar iyi akşamlar..

bi kedi sahiplenmek istiyorum ama farklı bi şehirde..
acaba ücretsiz nakil yapan yada uygun fiyata nakil yapan bi tanıdıgnız ,site yada tecrübeniz varsa paylaşırmısınız ?

Ücretsiz nakil yapan firmalar yok ama hayvansever gruplar sahiplenilen hayvanlar için araç bulabiliyorlar, genelde "şuradan şuraya giden ve kedi/köpek taşıyabilecek var mı" şeklinde duyuru yapıyorlar.

Thy çok yüksek olmayan meblağlarla 50 60 tl gibi bir ücret karşılığı ve ciddi anlamda hayvanlara çokk özen göstererek nakil yapıyor :) arkadaşıma istanbuldan gelen kediyi uçaktan indirip hava soğuk üşümesin diye araca bindirerek beklediğimiz alana getirdiler :) çok şaşırmıştık :) güle güle büyütmeniz dileğiyle :)

kızlar iyi akşamlar..

bi kedi sahiplenmek istiyorum ama farklı bi şehirde..
acaba ücretsiz nakil yapan yada uygun fiyata nakil yapan bi tanıdıgnız ,site yada tecrübeniz varsa paylaşırmısınız ?

hangi şehir,onu da yaz da,nerden nereye belki gelen giden olur,yardım eder.:KK16:

Thy çok yüksek olmayan meblağlarla 50 60 tl gibi bir ücret karşılığı ve ciddi anlamda hayvanlara çokk özen göstererek nakil yapıyor :) arkadaşıma istanbuldan gelen kediyi uçaktan indirip hava soğuk üşümesin diye araca bindirerek beklediğimiz alana getirdiler :) çok şaşırmıştık :) güle güle büyütmeniz dileğiyle :)

Thy evciller için karalanmış adını temizlemeye çalışıyor olabilir.

Son düzenleme:
benim kedim de üniyi okuduğum şehirle mezun olan öteki annesinin oturduğu şehir arasında pinpon topu gibi gideeeer gelirdi
ben şöyle yapardım: otogara gidip bana iyi niyetli görünen birisine arkadaşımın onu otogarda karşılayacağını,hiçbirr şekilde ona zararı olmayacağını,kedinin aşı karnesinin taşıma kabında olduğunu ve yolculuk için sakinleştirici hap içtiğini söylerdim-kiii asla 3 saatlik yol için kedime sakinleştirici hap veya iğne vermem,o işin tek yalan boyutu.
Şirin bi yüzüm olduğu için ,biraz da emrivaki olduğu için kabul edilirdi bu isteğim...
bence bu yolu bir deneyin...
tabii yol yakınsa
yolunuz biraz uzaksa özen gösterebilecek birini bulmalısınız...

Biz bir süre önce uçakla köpek yavrusu göndermek için araştırmıştık ama güvenip de uçağa veremedik. Çünkü hayvancağızları buz gibi yerlere koyduklarını, bazılarının soğuktan bazılarının havasızlıktan öldüğünü vs okudum. Ben güvenip de uçağa veremedim, o yavrucuğa bir şey olsa kahrımdan ölürdüm çünkü. Ama bu konunun üzerine gidip kendilerini geliştiriyorlarsa güzel bir şey, çünkü canlı hayvan nakli gerçekten Türkiye'de büyük bir sorun.

Ben olsam emanet edebileceğim birini arardım. Forumlara bakabilirsin ya da çevrende arabayla gidip gelecek birinden rica edebilirsin.

X