Premature Bebekler 29 haftalık doğum yaptım benim gibi prematüre annesi olanlar var mı?

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
33 hatalık dogum yaptım bebegım 20 gundur kuvezde rabbım yardım etsın cok zor gunler canım sabret nede erken dogum yaptın ben gebelık zehırlenmesınden dolayı erken dogum yaptım

gecmış olsun inşallah bıran önce bebegıe kavuşursun arkadasında dedıgı gıbı çok dıkkatlı olmalısınız evde daha zor gunler beklıyo öpturmeyın eve mısafır kabul etmeyın en az 3 ay kı bunları bıze doktorumuz söyledı kızımı kımselere vermedım yanına yaklastırmadım kımsenın kucagına vermedım kızım 10 aylık duzeltılmış hala daha bu kuralları uyguluyorum kucak ve öpmek kesınlıkle yasak zaten kucaklayan mutlaka öpüyo bebkler kuçuk dogdugu için hassas hemen enfeksıyon kapıyo

gecmış olsun inşallah bıran önce bebegıe kavuşursun arkadasında dedıgı gıbı çok dıkkatlı olmalısınız evde daha zor gunler beklıyo öpturmeyın eve mısafır kabul etmeyın en az 3 ay kı bunları bıze doktorumuz söyledı kızımı kımselere vermedım yanına yaklastırmadım kımsenın kucagına vermedım kızım 10 aylık duzeltılmış hala daha bu kuralları uyguluyorum kucak ve öpmek kesınlıkle yasak zaten kucaklayan mutlaka öpüyo bebkler kuçuk dogdugu için hassas hemen enfeksıyon kapıyo

Sadece sen mi dokunuyosun peki canım benim annem kayinvalidem yardimci olacaklar mecburen onlar da dokunacak yoksa dokundurtmasam mi

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Sadece sen mi dokunuyosun peki canım benim annem kayinvalidem yardimci olacaklar mecburen onlar da dokunacak yoksa dokundurtmasam mi

şöyle anlatayım basımdan gecelerı ılk basta cok takmıyordum ama kızım eve gelmeden esımle aılelere söyledık dokunmak öpmek yasak dıe buna ragmen sesımı çıkarmıyorum dıe kaynanam sureklı kucagına alıp ben yatırırım ben kaldırırım demeye basladı tabı bununla beraber öpme bende bır daha vermedım anneme gelınce mecbur kaldıgımızda annem dokunuyodu cunku hep o vardı yanımda kayınvalıdem hıç gelmezdı yardıma zaten banyosunu hep esımle ıkımız yaptırdık ölede devam ettı gerekmedıkce annemde ellemedı o hep evımde işlerımı yapıverırdı sen bebegıne bak derdı

canım bende 29 haftalık ddünyaya getirdim kızımı 1,130gram.tabi biraz daha düşmüştü küvezde...çokzorlu bir süreç geçirdim her pre annesi gibi ama sen güçlü olmalısın ona bakacak olan sensin tatlım birtek sen rabbiminde izniyle bugünleri aşarsın ve hatta hiçyaşamamış gibi oluverirsin...şimdi dünya tatlısı benimle beraber makyaj yapmaya çalışan ufacık boyuyla bana laf yetiştirmeye çalışan nazlımınazlı ikibuçuk yaşında benim küçük mucizem :)

Insanın psikolojisi gercekten bozuluyor ben bie annenin çocuğunu cami avlusuna nasıl bırabileceğini hissettim resmen depresyona girdim 6 aylıkken zature oldum 45 gün yoğun bakımda kaldım 25 gün uyutmuşlar beni 25 gün sönün bebeği sezeryandan aldılar 29 haftalık 1430 gr do sezeryandan tekrar yoğun bakıma dondüm bebeğimi 1 hafta göremedim sütümü de içmedi anti bitirildi olduğu için Eve geldiğimde yuruyemiyordum kaslarım erişmişti zor dönemlerde ama gecti 3,5 yasında şimdi kılısu hala feri ama hiç bir sorunu yokallaha şükür

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

şöyle anlatayım basımdan gecelerı ılk basta cok takmıyordum ama kızım eve gelmeden esımle aılelere söyledık dokunmak öpmek yasak dıe buna ragmen sesımı çıkarmıyorum dıe kaynanam sureklı kucagına alıp ben yatırırım ben kaldırırım demeye basladı tabı bununla beraber öpme bende bır daha vermedım anneme gelınce mecbur kaldıgımızda annem dokunuyodu cunku hep o vardı yanımda kayınvalıdem hıç gelmezdı yardıma zaten banyosunu hep esımle ıkımız yaptırdık ölede devam ettı gerekmedıkce annemde ellemedı o hep evımde işlerımı yapıverırdı sen bebegıne bak derdı

Anladım canim ben de oyle yapayim sadce ben dokunayim ve eşim. En azindan ise baslayana dek oyle devam etsin.
Bi de ben apneden cok korkuyorum.benim kizom 3 gunlukken apne oldu ve kalbi durdu:KK43:( cok zor gunlerdi.cok korktim psikolojimi bozan olay o oldu.simdi eve apna yatagi mi alsam diye düşünüyorum

Insanın psikolojisi gercekten bozuluyor ben bie annenin çocuğunu cami avlusuna nasıl bırabileceğini hissettim resmen depresyona girdim 6 aylıkken zature oldum 45 gün yoğun bakımda kaldım 25 gün uyutmuşlar beni 25 gün sönün bebeği sezeryandan aldılar 29 haftalık 1430 gr do sezeryandan tekrar yoğun bakıma dondüm bebeğimi 1 hafta göremedim sütümü de içmedi anti bitirildi olduğu için Eve geldiğimde yuruyemiyordum kaslarım erişmişti zor dönemlerde ama gecti 3,5 yasında şimdi kılısu hala feri ama hiç bir sorunu yokallaha şükür

Geçmiş olsun dariso basimiza insalla bizim de gecer Rabbim bu günleri kötü hayirlatmaz bize. .bugun 34 gun kızıma kavusmadim ama sağlığı için en doğru zman ne zamansa beklemeye raziyim.

Anladım canim ben de oyle yapayim sadce ben dokunayim ve eşim. En azindan ise baslayana dek oyle devam etsin.
Bi de ben apneden cok korkuyorum.benim kizom 3 gunlukken apne oldu ve kalbi durdu:KK43:( cok zor gunlerdi.cok korktim psikolojimi bozan olay o oldu.simdi eve apna yatagi mi alsam diye düşünüyorum

iyi düşün ıyı olsun canım kötu seyler getırme aklına bunu bı doktorunuzla konuşun bı önerıde bulunur hepımızım psıkolojısı alt ust oldu zaten ben bır sene olcak dogum yapalı ama hala ob doguma gıttıgım gunu yasadıklarımı atlatamadım uzerımden

arkadaslar bebegınızı hergun gormeye gıdıyormusunuz

Evet her gün yarim saat 1 saat arasi görüyorum ara sira kucagima veriolar hatta canim kızımı bugun de aldim kucagima Rabbim hep yasamayi nasip etsin bu duyguyu inşallah ... sen gidiyo musun her gyn görmeye

Evet her gün yarim saat 1 saat arasi görüyorum ara sira kucagima veriolar hatta canim kızımı bugun de aldim kucagima Rabbim hep yasamayi nasip etsin bu duyguyu inşallah ... sen gidiyo musun her gyn görmeye

ben daha bır kere bıle kucagıma alamadım vermıyorlar her gunde gormeye gıdemıyorum bır gun gıdıyorum bırgun gıtmıyorum dha dogrusu yasak gostermıyolar cok sanslısın

iyi düşün ıyı olsun canım kötu seyler getırme aklına bunu bı doktorunuzla konuşun bı önerıde bulunur hepımızım psıkolojısı alt ust oldu zaten ben bır sene olcak dogum yapalı ama hala ob doguma gıttıgım gunu yasadıklarımı atlatamadım uzerımden

Canım. Nasılsın seni kasım annelerinden tanıdım bende kasım annesiyim kızının resmini görüp duygulandım çok üzülmüştüm sana rabbim bağışlasın kendine iyi. Bak :nazar:

Canım. Nasılsın seni kasım annelerinden tanıdım bende kasım annesiyim kızının resmini görüp duygulandım çok üzülmüştüm sana rabbim bağışlasın kendine iyi. Bak :nazar:

iyiyim canım sen nasılsın amın canım inşallah hepmizinkını bagıslar cok şükür kızım buyudu

Pre annesi olmak aslında 4 cocuğa bedel :) biz herseyine Ozen gösteriyoruz. Mamasından yattığı yatağa kadar. Hergun yeni bir huyu ile karşılaşıyoruz bu aralar gaz çıkardıktan sonra boguldugunu zannediyor ve kafasını cok hızlı sekilde geriye atıyor. Cok dikkatli ve kontrollü olmanız gerekiyor. Ayrıca pre bebekler genelde hiperaktif oluyorlar bu bebeklik çağlarında bile belli oluyor. Allah yar ve yardımcımız olsun❤️sizin bebeğinizin durumu nasıl?

Bugün 21. Gün 30haftalık doğum yaptım. Bebeğimi görmeye gidemiyorum bu hafta ve bu da çok üzücü oluyor. Bize de dua edin arkadaşlar. Inşallah sağlığına kavuşur bebeklerimiz. Allah yardımcımız olsun cümlemizin. Âmin

33 haftalık hamileyim ciğer iğnesi yapıldı.. ilki sezeryan olduğum için bunda 200lerde sancı çekiyorum.. heran dikiş patlaması olasılığı olduğu için bebeğimi alabilirler.. hepinizin yazısını okudum. 33 haftalık doğan daha mı uzun süre küwezde kalıyo.??

Benimki bekliyo cnm.. serumla hapla bekletiyolar merak etme.. 34 haftayı gördük şükür.. ara ara sancım war bakalım nereye kadar giderse

Ayyy amin insallah bnmkide bekler iki gun hastanede yatrdilar,37yi gorsek ne guzel olur ama bnm dr.m cok bise diemem dedi 34bile guzel dedi yani sen korkma.sancin kanaman var miydi?bnm cok sukur yok

Yok cnm.. sadece sancım wardı ara ara oluyo sıklaşmasını bekliyorum..

X