Doğuma Hazırlık 2014 popüler erkek bebek isimleri

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Benim oğluşumun adıda YUSUF ALP hem söylenmesi kolay ve güzel hemde oğlum kendide ikisinide çok rahat kullanıyor 2 yaşında olmasına rağmen

Kuzey isimi nasıl sizce eşim çok istiyor. Bana da hoş gelmeye başladı sanki artık :) ama anlamı daha güzel bir isimde olabilir diye düşünüyorum bazen :KK31:
Güzel fikirlerinize ihtiyacım var.. :KK16:

Benim adımda farsça sorun yok :KK1: Anlamı güzel olsun arkadaşım. Mert kuranda da geçiyor. düşündük Mert'e karar verdik. Yine de teşekkürler fikrin için :KK66:

Sizin içinize sinen en doğrusudur ben sadece fikrimi paylaştım Türkçe Öğretmeni olduğum için dikkat ediyorum özümüze uygun isimler kullanmaya :) Ayrıca halam hafız, kuranda mert isminin geçmediğini zaten kuranda geçen her ismin de anlamının uygun olmadığını söylediği için Mert isminden vazgeçtim.Allah hayırlı ve uzun ömürlü evlatlar kısmet etsin ama isim bulmak gerçekten çok zormuş :)

kayra anlam olarak erkek isimi ama çevremde kızına verenler de var. çoğu iism de öyle kullanılıyor sıkıntı yok. Eymen de kayra kadar güzel.
Ben de mert koymayı düşünüyorum hayırlısıyla. Isimleriyle yaşasınlar inşallah yavrularımız... Karar vermeniz dileğiyle :)

hayırlısı ne ise o olsun:)) şimdi o değilde 38,5 haftada alacakmış bebeğimi onun derdindeyim.bende 39 u geçsin istiyorum ama sıkıntı o:))
offffffff offfffff

Neden erken alacaklarmış, 39 olmuyor mu? Hem erkek çocuklar geç gelir derler. Hayırlısı olsun bakalım

benim oğlumun adı nasipse ATA olacak..
2. adı koysakmı ne koyabiliriz dıye düşünüyoruz.

Sizin içinize sinen en doğrusudur ben sadece fikrimi paylaştım Türkçe Öğretmeni olduğum için dikkat ediyorum özümüze uygun isimler kullanmaya :) Ayrıca halam hafız, kuranda mert isminin geçmediğini zaten kuranda geçen her ismin de anlamının uygun olmadığını söylediği için Mert isminden vazgeçtim.Allah hayırlı ve uzun ömürlü evlatlar kısmet etsin ama isim bulmak gerçekten çok zormuş :)

Mert'in anlamı güzel bakalım fikir değiştirmezsek :) Size öz Türkçe hocam : Artun.
Arkadaşımın oğlunun adı, olmasaydı düşünebiliridm :KK66:

doğru söylüyorsunuz. benim arkadaşlarım arasında da ermenice kürtçe isimler çok popüler oldu şimdi:)

Kürtçe, Ermenice düşünmedim doğrusu. İismlerimiizn çoğu Kurandan olduğu için Arapça zaten. Farsça olup kuranda geçen de var.
Afra, Ayda, Ferda, Yekta, Bülent, Şahin, Şeyda vb isimler hep farsça sık kullandığımız için Türkçe gibi geliyor.ama kürtçe falan koyarken özenmek lazım diye düşünüyorum. Tabi siz bilirisniz

merhaba kızlar ben bunları seçtim ama karar veremedim soyadımız alkan hangisi en güzel olur ( doruk-kuzey-emir-yağız-giray-ılgaz-yalın-vural ) :KK49:

Allah nasip ederde sağlıkla hayırla kucağıma alırsam erkek olursa DORUK...
Kız olursa NİSA veya NİSAN. Allah'a öyle yalvarmıştım, bizimki geç gelen sürekli beklenen bi bebek olduğu için, Rabbim bu güzel nisan ayında bana kız evlad nasip edersen adını ya nisa yada nisan koyucam diye adamıştım, kısmet bakalım

Allah hayırlısını kısmet etsin Canım :) Kızın olacak gibi geldi içime,Nisa da Nisan da çok güzel isimler.

Kızlar ;dikkatimi çekti devamlı kayra ismi telaffuz edilmiş, anlamı çok güzel de şarap markası.Biz de Allah kısmet ederse İlbey koymayı düşünüyoruz oğlumuza.ikinci bi isim istiyoruz,bulamadık.Ben Kuranda geçen bi isim istiyorum.

Kızlar ;dikkatimi çekti devamlı kayra ismi telaffuz edilmiş, anlamı çok güzel de şarap markası.Biz de Allah kısmet ederse İlbey koymayı düşünüyoruz oğlumuza.ikinci bi isim istiyoruz,bulamadık.Ben Kuranda geçen bi isim istiyorum.

Kayra ismini biz de çok begeniyorduk ama kayra eski Türklerde tanrisal özellikler tasiyan bir kahraman adi. Bu yönüyle bize uygun gelmedi eledik.
Simdi TUNA, KEREM, GİRAY arasinda kaldik. Hangisi daha guzel sizce. Fikir verirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

benım de kısmetse oğlum olacak babasına sen koyarsın erkekse demıstım kız olacagından o kadar emındım..şimdı cayamam da..Rahmetlı kayınpederımın ısmı mustafa ılk ısmı o olacakmıs ve ayaz..ben ayaz derım tabı de ona da ısınamıyorum ya cocuk soğuk gulmeyen bıri olursa...Çağan ege,rüzgar,eymen,aras,güneş,melih,tuna,yankı,dağhan benım sımdılık begendıklerım..hıcbırıne tam olarak ısınamasam da...

Kayra ismini biz de çok begeniyorduk ama kayra eski Türklerde tanrisal özellikler tasiyan bir kahraman adi. Bu yönüyle bize uygun gelmedi eledik.
Simdi TUNA, KEREM, GİRAY arasinda kaldik. Hangisi daha guzel sizce. Fikir verirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Biz kerem ismine karar verdik ikinci oğlumuz :) Ağabeyimiz buldu adını mutlu ve sağlıklı olsunlar .

X