Premature Bebekler 2014 prematüre doğum yapanlar buraya.....

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
merhaba arkadaaslar inş. bebeklerınıze bıran önce kavuşursunuz bılıyorum yasadıklarınız cok zor 3 ay once bende yasadım o caresızlıgı 55 gun kızıma kuvezde dokunamadan 5 dk görup cıktım cok şükür kı ben kavuştum kızıma inş. sizlerde kucaklarınıza alırsınız yavrularınızı

merhaba arkadaaslar inş. bebeklerınıze bıran önce kavuşursunuz bılıyorum yasadıklarınız cok zor 3 ay once bende yasadım o caresızlıgı 55 gun kızıma kuvezde dokunamadan 5 dk görup cıktım cok şükür kı ben kavuştum kızıma inş. sizlerde kucaklarınıza alırsınız yavrularınızı

aminn inşaallah bebeğiniz ne kadarlık kaç kg doğmuştu..solunum cihazına bağlı kaldı mı?dr bize belirli bir zaman söylemiyor..

aminn inşaallah bebeğiniz ne kadarlık kaç kg doğmuştu..solunum cihazına bağlı kaldı mı?dr bize belirli bir zaman söylemiyor..

bebegım 27+5 gunluk 1000 gr dogdu bır hafta kadar solunum cıhazında kaldı suraklı sutumle beslıyorlardı 55 gun kaldı yanı 35. haftada 1730 grmla taburcu oldu inş. sizlerde kavuşursunuz bebeklerınıze

merhabalar aranıza yenı katıldım.bende 22.01.2014 de 31/2 de erken doğum yaptım.plesanta görevini erken tamamladığı için bende ödem ve yüksek tansiyon yapmış bebek kendini korumaya almış. o yuzden doğum gerceklestı.bebeğimin bugün 14.günü küvezde.1020 gr doğdu 920 ye geriledi suan 1055 gr yeni gr almaya basladı .hakkımızda hayırlısı böyleymiş ama çok zor bi durum mus allah hepimizin yanında olsun .herkesın bebeği yanındayken bizimkiler orda .isyan etmiyorum asla ama cok zormuş 5 dk görüp çıkmak.bebeğim hafif enfeksiyon kapmış inş ii olur kan şekeri düştü bi kerede ama beslenmesi devam .ağlammak için zor tututyodum kendimi ama enfeksiyon kelimesini duyunca tutamıyorum kendimi .ama onun için iyi olmam gerek o minicik oğlum için ayakta durmamm gerek onun benim sütüme ihtiyacı var.inş butun herseyı atlatıp bir gün yuvamıza beraber gelicez.allahım sen buyuksun elbet bı bildiğin vardırrr meleklerimizin yanında ol yarabbı guc ver onlara ...amin

merhabalar aranıza yenı katıldım.bende 22.01.2014 de 31/2 de erken doğum yaptım.plesanta görevini erken tamamladığı için bende ödem ve yüksek tansiyon yapmış bebek kendini korumaya almış. o yuzden doğum gerceklestı.bebeğimin bugün 14.günü küvezde.1020 gr doğdu 920 ye geriledi suan 1055 gr yeni gr almaya basladı .hakkımızda hayırlısı böyleymiş ama çok zor bi durum mus allah hepimizin yanında olsun .herkesın bebeği yanındayken bizimkiler orda .isyan etmiyorum asla ama cok zormuş 5 dk görüp çıkmak.bebeğim hafif enfeksiyon kapmış inş ii olur kan şekeri düştü bi kerede ama beslenmesi devam .ağlammak için zor tututyodum kendimi ama enfeksiyon kelimesini duyunca tutamıyorum kendimi .ama onun için iyi olmam gerek o minicik oğlum için ayakta durmamm gerek onun benim sütüme ihtiyacı var.inş butun herseyı atlatıp bir gün yuvamıza beraber gelicez.allahım sen buyuksun elbet bı bildiğin vardırrr meleklerimizin yanında ol yarabbı guc ver onlara ...amin

Merhaba, inşallah yakın zamanda bebeklerimiz yanımızda diye yazmak kısmet olur. Onlar bizim minik meleklerimiz. Allah'ın izniyle annelerinin kucaklarına gelicekler inşallah, gün saymaktan yoruldum artık bugün 25.gün. Büyü artık oğlumm dokunmak istiyorum sanaa:KK43:((((

Merhaba, inşallah yakın zamanda bebeklerimiz yanımızda diye yazmak kısmet olur. Onlar bizim minik meleklerimiz. Allah'ın izniyle annelerinin kucaklarına gelicekler inşallah, gün saymaktan yoruldum artık bugün 25.gün. Büyü artık oğlumm dokunmak istiyorum sanaa:KK43:((((
amin inş.büyüyüp kocaman adam olucak bizim oğluşlarımız...ama hergün hastaneye giderken okuya okuya gıdıyorum aman kötü bi haber almayalım diye... dualarım butun bebekler ıcın ..allah emanetler... ilk altını ben değiştirmek isterdim ilk ben beslemek isterdim canım yavrumu...dün gittimm minik elinin üstünden kan almıslar delmişler elini topuğunuda görmüyorum bişeyini yoksa kıyamazdımm cocugumaa o mınık ellerınee ayakalarına ...çocuğum kablolara sarılıyo annesine değil:KK43:....:'.......)

amin inş.büyüyüp kocaman adam olucak bizim oğluşlarımız...ama hergün hastaneye giderken okuya okuya gıdıyorum aman kötü bi haber almayalım diye... dualarım butun bebekler ıcın ..allah emanetler... ilk altını ben değiştirmek isterdim ilk ben beslemek isterdim canım yavrumu...dün gittimm minik elinin üstünden kan almıslar delmişler elini topuğunuda görmüyorum bişeyini yoksa kıyamazdımm cocugumaa o mınık ellerınee ayakalarına ...çocuğum kablolara sarılıyo annesine değil:KK43:....:'.......)

Ben de doktora sorarken korkuyordum. Doktor bi sorun yok dediği zaman sanki benden sakladıkları bişey varmış gibi geliyordu ilk zamanlar. Ama artık biliyorum ki Allah'ın izniyle iyi ve daha iyi olucak benim benim minik aslan oğlumm. Ben de her gittiğimde bakıyorum elinin üstünde , başka gün kolunda hatta enson o minicik ayağının üstünde damar yolunu görünce içimden bişeyler kopmuştu. Allah'ım bütün minicikler şifa versin güç versin.. Aminn

merabalar bende yeni katılıyorum aranıza öncelikle hepimize Allahım dayanma gücü versin çünkü çok zor bir süreç.Bende 32+2 de kan akımında azalma ve suyun azalması sebebiyle doğum yaptım.Bebişlerim 25 gündür kuvözde ve daha ne zaman çıkacaklarıda belli değil daha kucağıma bile alamdım.Onlar için dua etmek ve süt sağmaktan başka yapabildiğim hiçbir şey yok.Bebişimizin birinde akciğerde hava kaçağı oldu ve tüp takıldı bir hafta sonunda sorunun düzeldiği söylendi fakat hala solunum sıkıntımız bitmedi düşük dozda olsa hala destek alıyoruz.Bu durumda olan bebişler varmı bu süreç nasıl devam ediyor yavrumun o halini gördükçe ben daha çok bitiyorum .Diğer bebeğimiz düşük kiloda doğdu onunda kilo almasını beklediklerini söylüyolar.Allah hepimizin yardımcısı olsun..

Bende 33 Haftalik dogum yaptim 2,250 gr dogdu prensesim 2 Hafta küvezdekaldi cok sükür saglik Sorunuolmadi hic

inş cnm ...inş hemen buyurlerde bızde bebeklerımızı kucagımıza alırız.oğlumdaki enfeksiyon nek dıye bıseymıs basındaymıs daha hemen antıbıyotiğini değiştirmişler.sütü kesip seruma başladılar.2 gundur kakasını yapmıyo o beklenıyo bakalım hakkımızda hayırlısı

inş cnm ...inş hemen buyurlerde bızde bebeklerımızı kucagımıza alırız.oğlumdaki enfeksiyon nek dıye bıseymıs basındaymıs daha hemen antıbıyotiğini değiştirmişler.sütü kesip seruma başladılar.2 gundur kakasını yapmıyo o beklenıyo bakalım hakkımızda hayırlısı

üzülme canım benim bebeğimde 1 aydır kuvez de allah hepimize nerde varsa diğer anne babalara da sabır versin bebeklerimize acil, hayırlı şifalar dilerim rabbimden. benim oğlumda bir hafta önce enfeksiyona yakalandı baya zorladı bizi çok çok üzüldük makinadan çıkmıştı enf.olunca tekrar makinaya bağlandı tam toparladı derken herşey geriledi antibiyotik tedavisi yaptılar şimdi günden güne toparlıyor inş. daha iyi olacak kilosunu bir türlü toparlayamadı enfeksiyon iyice zayıflattı yavrumu.Umarım herşey düzelir buraya iyi olduklarını yazarız :KK43:(

Rabbim şükürler olsun 25 günün sonunda oğluşlarımdan birini kucağıma aldım. Allahım herkese nasip etsin yarabbim çok güzel bir duyguuymuş.Şunu öğrendim artık bu işin ilacı sabretmekmiş. Şimdi minik kuzumu bekliyoruz inşallah onuda almak nasip olur kucağıma.Allah hepimizin evlatlarına şifa versin.

amin arkadaslar inş hepimiz bebeişleri kucağımıza alırız. cidden hayttaki en zor sey sabretmekmiş...aman onlar ii olsunda biz 100 gün bekleyelim hiç sorun değil ... ilk kokularını içimize cekemedik ama onu kucağımıza aldığımız gun bunların hepsine bedel olucak. bebeğimin enfeksiyonu düştü kakasınıda yapıyo cok sukur. solunumu hafıf hızlanmıs 1 gun önce tam sutu artırıyolar yıne dusuuryolar bakalım hakkımızda hayırlısı ...biz herseyden habersıken o mınıcık kuzucuklar haytta kalma cabası sergılıyolar ... dualarımız onlarla

amin arkadaslar inş hepimiz bebeişleri kucağımıza alırız. Cidden hayttaki en zor sey sabretmekmiş...aman onlar ii olsunda biz 100 gün bekleyelim hiç sorun değil ... Ilk kokularını içimize cekemedik ama onu kucağımıza aldığımız gun bunların hepsine bedel olucak. Bebeğimin enfeksiyonu düştü kakasınıda yapıyo cok sukur. Solunumu hafıf hızlanmıs 1 gun önce tam sutu artırıyolar yıne dusuuryolar bakalım hakkımızda hayırlısı ...biz herseyden habersıken o mınıcık kuzucuklar haytta kalma cabası sergılıyolar ... Dualarımız onlarla

çok sevindim bebeğinin iyi olmasına.nek ciddi bir rahatsızlık.o riski atlatmış olması süper.çok haklısın biz her seyden habersizce beklerken onlkar ne acılar çekip yaşam mücadelesi veriyorlar.allah bebeklerimize şifa versin sağ sağlim kucağımıza almayı nasip etsin.

X