Premature Bebekler 2014 prematüre doğum yapanlar buraya.....

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Bugün kuzumu gördümm. Kilo alımı düzene girdi çok şükür.1740.gr olduu. Galiba haftaya bayramm olucak benim için. Allah hepimize evlatlarını sağlıklı sıhatlı kucaklarımıza alıp büyütmeyi nasip eder inşallah. Önüzmüzde göz muaynemiz var bildiğim. İstanbul'da rop muaynesi yapan hangi hastahaneler var bilen varmı arkadaşlar.

Bugün ilk defa minik bebeğimin sesini duydum o kadar az çıkıyodu ki sesi ağlayamıyodu bile 32 haftalık 1500gr olarak doğdu bugün 28. günümüz şuanda 2000gr fakat daha size vermemiz için çok yolumuz var diyolar.Anlamadım ben bu işi burada okuyorum bazı bebekler bu kilo ve bu haftada taburcu ediliyor. Bizim solunum dahil hiç bir sorunumuz yok hala inatla beslenme hortumu kullanıyorlar. Yeni yeni emzik vermeye başladılar.Diğer bebeğim şuan 2600gr oldu onu 3 gündür emziriyorum ben gayet iyi olduğunu düşünsemde onlar çok yavaş olduğunu söylüyolar.Çok normal değil mi bu kaslar anca gelişiyor. Ben anlamadım bu işi özel hastane bizden para almasada devletten alıyo sonuçta bunu düşünmek istemesemde süreç onu gösteriyor.Rabbimden tek dileğim bebişlerimin ve tüm bebişlerin sağ salim annelerine kavuşmaları...Bizim gibi aynı durumda olanlar var mı sizdeki süreç nasıl ilerliyor. Her şey normalmi yoksa benmi çok telaşlıyım anlayamadım...yazarsanız çok sevinirim...

Oncelikle tum meleklere rabbimden sifa annelerinede sabir diliyorum.Bende kizimi akim kaybindan dolayi 33 haftalik dogum yaptim 1265gr 14 gundur kuvezde 1450 gr olmus fakat enfeksiyon kapmis bebegim ve korkuyorum bebegi enfeksiyon kapan annelerden yardim istiyorum :-(

36 haftalık doğum yaptım. sizin yazdıklarınızı okudum Allah herkese kolaylık versin yardım etsin. bizim durumumuz çok şükür iyi. kilosu normal ciğerleri de normal kuvöze gerek duymadan çıktık hastaneden. şükürler olsun dualarım sizinle....

Rabbimhepinizin yar ve yardımcısı olsun.İnş bebişlriniz biran önce iyileşir.

36+5 te getirdim kızımı dunyayya... 2400 dogdu cok sukur ki kuveze gerek duyulmadı... hersey normal gıderken gribal enfeksiyon sonucu erken dogum gercekleşti... erken dogum olmasına ragmen norml dogum oldu... acaba baska hem normal hemde erken dogum yapan varmı

24 aralikta ikiz bebeklerim 31 haftalik prematüre olarak dogdular benim de. Preaklampsi hellp sendromu ve gebelik kolestazi gecirdim . 9 ay önce tüp bebek bölümünde arkadaşlarla bebegimiz olacak mi diye konuşurken şimdi bu bölüme yazmak kısmetmis. Bebeklerimin biri 1560 gram biri sadece 580 gram olarak dünyaya geldiler. Kilosu kucuk olan bebegimin gelişimi 24 hafta ile uyumluydu. Doktorlar sürekli Yaşamaz dediler. Kordonunda sıkıntı varmış o yüzden gelişmemiş. Elhamdulillah hersey yolunda gitti simdiye kadar.. büyük olan kizim çıktı hastaneden 1 ay önce. Ve şimdi küçük kızım bu hafta çıkacak inşallah. Ümidinizi yitirmeyin. Allah ömür verdiyse kim ne derse desin boş.. Allah herkesin yavrularini bagislasin sağlık versin..

04.02.2014 tarihinde bende 26 haftalık doğum yaptım. Oğlum 800 gr doğdu. Hala küvezde. Hergün yanına gidiyorum. 5 dk görüp çıkıyorum.1200 gr a ulaştık çok şükür. Ama dokunamıyor,koklayamıyor olmak çok zor. Allah bizim durumumuzda olan herkese sabır ve kolaylık versin.

Merhaba sanıyorum kader ortagiyiz 24 Temmuz 2013 28+2 de 570 gr doğurdum kızımı ben de... 25 haftaya uyumluydu suyum bitti ve kalp çöküşleri sebebiyle acil sezeryandan doguma alındım. Kızım Beliz 58 gun kaldı yogunbakimda su anda evinde 6 kilo civarında duzeltilmis 4,5 aylik oldu görünen bir problemi yok (kasik fitigi haric) ama cok sıkı takipteyiz. Sizinle istediğiniz her konuyu konuşabiliriz yardımcı olmayı cok isterim elimden geldiğince adım Sinem istanbulluogu özelden mesajlasamiyorum ama instagramdan gorusebiliriz
Sevgiler

Çok sevinirim. Benim bebeğim hala küvezde,sormak isteyeceğim şeyler olabilir. İnstagram da ozdesahin olarak bulabilirsin beni.

Kaç kiloyla taburcu oldunuz? Solunum cihazından ayrılınca bir sorun yaşadınız mı? Emebildi mi?

Zormuş minnak annesi olmak gerçektende. O doktor senin bu doktor benim dolaş dur. Şikayet değil asla güzel şeyler duymak doktorlardan herşeyde değer. Taburcu olalı 20 gün oldu ama yapmamız gereken tüm kontroller dün bitti. Kafam ve içim çok rahat. Artık gün gün büyümesini beklemek kaldı ve rutin kontroller tabii. Bu arada 18 günde 900gr aldık. Gerçekten de çabuk büyüyorlar. Prematüre kıyafetlerinden kurtulma zamanı geldi artık. Allah tüm minnak bebişleri annelerine babalarına bağışlansın. Rab'bim yar ve yardımcınız olsun. Sadece biraz sabır arkadaşlar.

Kızım 20 Eylül'de 1440 gr taburcu oldu. Oksijen ve oksimetre ile çıktık önlem olarak ama hic kullanmadık ihtiyacımız olmadı cok sukur.. Rop evre 1 oldu ve Kasım ayında geriledi ve kayboldu. Noroloji kontrolumuz oldu taburcu olduktan 1 ay sonra sorunsuz gecti. Beni hic emmedi ama 5 ay sütümü sagip verdim artık mama ve ek gıda alıyoruz. En önemlisi kontroller aylik olarak poliklinik takibimiz var su anda. Bu arada kilo alımı ilk 2 ay 1er kilo aldı su anda 600-800 arası değişiyor ama zor büyüyorlar sabır diyoruz buna da sukur...

Çok teşekkürler canım verdiğin bilgiler için. İnşallah benim kuzuda evine gelir ve sorunsuz büyür. 1310 gr olmuş bugün çok şükür.

merhaba anneler bende bir premature bebek annesiyim.02.03.2014 de kızım suyum gelerek dünyaya geldi.34+3.haftamızda,2350 gr dogdu dr.inlemesi var ve hareketlerinde yavaşlık ,ağlaması güçsüz diyerek küvöze aldı kızım halen küvözde nezaman çıkacagıyla ilgili gün vermiyorlar.inlemesi olan başka bebekler oldumu bu inleme neden olur acaba hepimiz şu cumalar hörmetine evlatlarımıza sağ selim kavusuruz insaallah rabbim hepimize sabır versin insaallah

Son düzenleme:
merhaba anneler bende bir premature bebek annesiyim.02.03.2014 de kızım suyum gelerek dünyaya geldi.34+3.haftamızda,2350 gr dogdu dr.inlemesi var ve hareketlerinde yavaşlık ,ağlaması güçsüz diyerek küvöze aldı kızım halen küvözde nezaman çıkacagıyla ilgili gün vermiyorlar.inlemesi olan başka bebekler oldumu bu inleme neden olur acaba hepimiz şu cumalar hörmetine evlatlarımıza sağ selim kavusuruz insaallah rabbim hepimize sabır versin insaallah

Lütfen üzülmeyin ben ve ablamda prematüreyiz ablam hiç ağlamamış solunuma bağlanmış bende 2.200 gram ablam 2.100 gram dogmuş çok sağlıklıyız inşallah Allahın izniyle her şey yoluna girecek..

Merhaba arkadaşlar bir arkadaşımın prematüre bebeği için emzik arıyoruz daha önce bazılarınıza lazım olmuştur nereden temin ettiniz?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba arkadaşlar bir arkadaşımın prematüre bebeği için emzik arıyoruz daha önce bazılarınıza lazım olmuştur nereden temin ettiniz?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

ben yardımcı olabilirim ben buldum.nerede yaşadıığınızı belirtirseniz daha çok yardımcı olurum.gum drop yeşil prematüre emziği ben hastanenin içindeki medikal markette buldum.ankara da bir firma amerikadan getirtiyor.ben 7 liraya aldım .özelliği beslenme sondası ve nazal sibaba uygun boşluk ve delikler var tabii bir de küçük. http://www.astekmedikal.com/gum-drop.html

X