Premature Bebekler 2014 prematüre doğum yapanlar buraya.....

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Benim biricik kizim 27 haftalik dogdu neden erken dogum oldu bilmiyolar ama oldu iste saglikliydi kucuk melegim dogdugunda 1.o60kg hic problemi yoktu yasiycak sandim ama sandigimla kaldim ben soyleyim size herseyi bekleyin bu hayattan ben beklememistim yavrum 9 gun yasadi enfeksiyon kapmis dayanamadi kucucuk vucudu kizim gozlerimin onunde kalp atislari dustu ben baktim bisey yapamadim cok zor dayanamiyorum tutuyorum kendimi dua ediyor durmadan icim sizliyorum yuregim koptu gitti ... ;(
Rabbim yardımcımız olsun sizleri o kadar çok iyi anlıyorum ki bende 29 aralikta 29+3 günlük bir kız bir erkek ikiz bebek dünyaya getirdim canım kızım 10 gün dayanabildi cennet kuşu oldu Rabbim inşallah şefaatini nasip etsin oğlum hâlâ küvezde yaşam savaşı veriyor 35 gün oldu oysa ki ne
hayallerimiz vardı Allah'ım hepimize
sabır versin

Rabbim yardımcımız olsun sizleri o kadar çok iyi anlıyorum ki bende 29 aralikta 29+3 günlük bir kız bir erkek ikiz bebek dünyaya getirdim canım kızım 10 gün dayanabildi cennet kuşu oldu Rabbim inşallah şefaatini nasip etsin oğlum hâlâ küvezde yaşam savaşı veriyor 35 gün oldu oysa ki ne
hayallerimiz vardı Allah'ım hepimize
sabır versin
preeklemsi nedeniyle bebeğimi aldıklarında daha 30 haftalık ve 780 gr idi. tam58.gün 1650 grla çıktık . çok şükür şimdi iyi ama çok sabır isteyen zorlu bir süreçten geçtik.doğumdan 15 gün sonra üstüne bir de dvt geçirdim. resmen sürüne sürüne gittim süt sağmaya. prematüre bebek annesi olunca insan kendinde bir suçluluk hissediyor ister istemz.ona verebileceğim tek şey anne sütüydü. ama elimden geldiğince vermeye çalıştım sizde öyle yapın bayanlar sakına sütüm az demeyin. bir damla bir damladır. şu anda sırf süt verebilmek adına hap yerine iğne vuruluyorum binbir acıyla(dvt için) etrafınızdaki bebekleri görünce insan bebeğim küçük diye üzülüyor ama önemli olan sağlıklı olmaları inşallah rabbimin izniyle zamanla herşey normale döner yeter ki sağlıklı olsunlar.
bu arada bebeğimin daha düzeltilmiş ayı 2ay oldu ki benim doğum izni bitti.çalışan bayanlar siz neler yaptınız.en kötü ihtimalle aylıksız izin almayı düşünüyorum...rabbim hepinize şifa versin...

bende 4 aralıkta dogum yaptım 18 gun yogun bakımda kaldı kızım.epıduralden dolayı cok basım sırtım agrıdı ama yınede aglıya aglıya sut sagdım.annem tuttu pompayı ben gozumu bagladım.cok zordu.eve ınsan gelsın ıstemıodum.sorsunlar ıstemıodum.hala bıle hastanenın o dezenfektan kokusu burnuma gelıyo tıksinyorum.o kapıda kımseyı bırakmasn bende 4 aralıkta dogum yaptım 18 gun yogun bakımda kaldı kızım.epıduralden dolayı cok basım sırtım agrıdı ama yınede aglıya aglıya sut sagdım.annem tuttu pompayı ben gozumu bagladım.cok zordu.eve ınsan gelsın ıstemıodum.sorsunlar ıstemıodum.hala bıle hastanenın o dezenfektan kokusu burnuma gelıyo tıksinyorum.o kapıda kımseyı bırakmasn bende 4 aralıkta dogum yaptım 18 gun yogun bakımda kaldı kızım.epıduralden dolayı cok basım sırtım agrıdı ama yınede aglıya aglıya sut sagdım.annem tuttu pompayı ben gozumu bagladım.cok zordu.eve ınsan gelsın ıstemıodum.sorsunlar ıstemıodum.hala bıle hastanenın o dezenfektan kokusu burnuma gelıyo tıksinyorum.o kapıda kımseyı bırakmasn bende 4 aralıkta dogum yaptım 18 gun yogun bakımda kaldı kızım.epıduralden dolayı cok basım sırtım agrıdı ama yınede aglıya aglıya sut sagdım.annem tuttu pompayı ben gozumu bagladım.cok zordu.eve ınsan gelsın ıstemıodum.sorsunlar ıstemıodum.hala bıle hastanenın o dezenfektan kokusu burnuma gelıyo tıksinyorum.o kapıda kımseyı bırakmasn rabbım

07-01-2014 de 31+4 de oğluşum ve kızçemin süprizini yaşadık hala küvezdeler benim gibi zor günler geçiren arkadaşlarla yaşadıklarımızı paylaşalım..........
Cok gecmis olsun insallah biran once iyilesirler. Bende 33 haftalik kizimi dogum yaptim ama cok sukur sagligi iyiydi kuvoze girmedi sadece emme refleksi gelismemisti sarilik oldu isin tedavisi gordu sonrasinda iki ay sutunu biberonla verdim. Ilk zamanlarim cok zordu hastane yattigi gunler ama atlattik 8 aylik oldu cok sukur. Insallah sizde atlatirsiniz bugunleri.

geçmş olsn canm bebeginn duurmu nasl bende 33 haftada dogm yaptm 19 gün yogn bakmda kaldı bebgim allha şükür şimdi durmu iiye gidio sendne bebgin saglıklı sıhatli olark çıkr inş hastahaneden

bende 24+4 günlük pramütüre oğlumu normal doğumla dünyaya getirdim 1 hafta dayanabildi beyin kanaması geçirdi melek oldu cennete gitti yavrum. 2 ay oldu dünyadaki en zor acı evlat acısıymış rabbim bizlere sabır versin...Dayanılması çok güç....

X