Premature Bebekler 2014 prematüre doğum yapanlar buraya.....

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Ya iste ben pek bişi bilmiyorum. Benm bebegimin solunumu henjz duzene girmedigi icin biberonla bile beslemiyolar hala sondayla besleniyo once onlari bi halletsek. Daha 3 kere kucagima aldim. Nelere dikkat etmem gerektiğini internetten arastiriyorum ama böyle bilen yasayan birinden duyup öğrenmek daha iyi oluyo. Eve cikmasina henüz biraz vakit var yani bizim icin. Ama sağlıklı olsun da diyorun napalim katlanırim. Bugun kucagima vrdiler zaten dedim ben napicammm nasil bakicam nasil tutacagim...bakalim alisiriz inşallah... kafama takilan bişi oldukca sorarrim size. Bugün bebegimizin ilk rop muayenesi var dua edin bişi cikmaz inşallah...

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Biz okadar cok rop muayenesine gittikki... Nasıl gecti inşallah bişey yoktur? Cok sıkıntılı süreç cok cok ıyı anlıyorum ilk kucağıma werdiklerinde ağlamıştım napçam diye neyse konuşuruz ınsallah ama bişeylerde bitmez muayene içini sıkma sakın

Biz okadar cok rop muayenesine gittikki... Nasıl gecti inşallah bişey yoktur? Cok sıkıntılı süreç cok cok ıyı anlıyorum ilk kucağıma werdiklerinde ağlamıştım napçam diye neyse konuşuruz ınsallah ama bişeylerde bitmez muayene içini sıkma sakın

Doktor yüzde 70 80 tmmlamis drdi damarlar için.13hfta snra tkrar bkcak ama sorun cikmyck gibi dedi... insaallah.. bakalim hayirlisiyla sağlığına kavuşacakinşallah bebeğim her geçen gün umudum artıyor. Daha cok muayenesi olacak degil mi alismaliyim sanırım...

Siz rop muayenenizjcin hangi hastaneye gidiyordunuz ve doktorunuz kimdi. Benim bebeğim dun 25 günlüktu muayenede. 28 gunden sonra yapilamli dio nette bikac gunden bisi olur mu sence teshiste bi değişiklik adina... ay her seyi düşünüyo insan... bizim doktor Ermeni hastanesinden Huseyin yetik. Çok iyi bir doktor aslinda...ama bir daha 3 hafta sonra bakacak. O arada ben Bebeğimi taburcu olursa baska bir doktora daha gostersem mi diyorum gerek var mi sen ne dusunuyosum

Siz rop muayenenizjcin hangi hastaneye gidiyordunuz ve doktorunuz kimdi. Benim bebeğim dun 25 günlüktu muayenede. 28 gunden sonra yapilamli dio nette bikac gunden bisi olur mu sence teshiste bi değişiklik adina... ay her seyi düşünüyo insan... bizim doktor Ermeni hastanesinden Huseyin yetik. Çok iyi bir doktor aslinda...ama bir daha 3 hafta sonra bakacak. O arada ben Bebeğimi taburcu olursa baska bir doktora daha gostersem mi diyorum gerek var mi sen ne dusunuyosum

Yok canım bence doktorunu sakın değiştirme çünkü bebeğimiz özel herşeyını şimdi doktorun biliyo ilk günden buyana. Biz hiç değiştirmedik her hafta gittik günlerini doldurduğu hafta muayenemizde bitti. Cok şükür bişey olmadı. Biz trakya unıversite hastanesindeydik doktorumuz profosor ülfet Özbek vatansever mükemmel bı doktor. 3 günden bişey olmaz içini rahat tut sizin günleriniz nezaman doluyo 40. Haftanız

Yok canım bence doktorunu sakın değiştirme çünkü bebeğimiz özel herşeyını şimdi doktorun biliyo ilk günden buyana. Biz hiç değiştirmedik her hafta gittik günlerini doldurduğu hafta muayenemizde bitti. Cok şükür bişey olmadı. Biz trakya unıversite hastanesindeydik doktorumuz profosor ülfet Özbek vatansever mükemmel bı doktor. 3 günden bişey olmaz içini rahat tut sizin günleriniz nezaman doluyo 40. Haftanız

40 hafta 28 agustosta doluyo bizim canim daha çok var... ya biz yogun bakim doktirumuzdan cok memnunuz ama Çocuk doktorunu bilemiyorum... bakalim zamanla ogrenecegiz.

benim bebek te gecen cumartesi 34 haftalık sezeryanla doğdu tüp bebek yntemiyle oldu hala hastanede süt weremedigim için hastanede küvezde tutuyorlar sütüm gelmiyor o yüzden neyapacam bilmiyorum emzirene kadar hastanede besleyecekler bu sütün gelmesi icin ne yapacam bilmiyorummmm

benim bebek te gecen cumartesi 34 haftalık sezeryanla doğdu tüp bebek yntemiyle oldu hala hastanede süt weremedigim için hastanede küvezde tutuyorlar sütüm gelmiyor o yüzden neyapacam bilmiyorum emzirene kadar hastanede besleyecekler bu sütün gelmesi icin ne yapacam bilmiyorummmm

Arkadasim hemen bir sut sagma makinesi al ya da kirala. 3 saatte bir sagmistim ben. Yara olmustu ama geldi sonunda. Umarim bol bol sutun olur.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

merhaba kader arkadaslarim
benim ikizlerim 32 haftada dogdular.kizim 2100 oglumm2300 dogdu.hamilelihim cok sikintiliyfi kilo alamama durumummvardiserumlarla ayakts kaldim.7 kilomtek aldim yavrularimda 25 gün küvözde kaldilar cok sukur 2 ayimizi bitirdikmcok iyiyiz masallah

26+5 te temmuzda doğum yaptım 830 gr dı bebeğim. 2000 taburcu olduk yoğun bakımdan şükürler olsun benim kadar erken doğum yapan varmı ne gibi sorunlar yaşadınız tavsiye edebileceğiniz birşeyler var mı?

merhaba ben aylardir bu siteye girmiyordum tup bebek ozel bolumune yaziyordum aklimin ucundan gecmezdim bu bolume yazacagim oncelikle gecmis olsun acil sifalar bebegine bende tup bebekle gebe kaldim 6.denemeden sonra gecen cuma 34+5 dogum yaptim 2.500 gr dogdu oglum pazar gunu taburcu oldum pazartesi tekrar getirin bakalim dediler o gece benimde sutum gelmiyordu yavrum bir turlu emmiyordu sutumu sagip biberonla sabaha kadar beslemeye calistim hastaneye gittik 200gr vermis dediler birde sarilik olmus o gunden beri kuvezde benimde sutum yok saatlerce sagiyorum bir yemek kasigi anca cikiyor hemsirelere verirken agliyorum utaniyorum ordaki anneler poset poset getiriyorlar ben onlarin yaninda kendimi cok ezik hissediyorum bebegim mamayla besleniyor ve hergun kilo kaybediyor aglamaktan helak oldum cok zor bir durum

merhaba kızlarrr
arkadaşım hamile... yaklaşık bir ayı kaldı doğuma ve erken doğum olabilir demiş doktoru. Ankara da erken doğum
yapanınız varsa hastane önerebilir misiniz ??? kendisi bilgi ye gidiyordu batıkentte orada küvez yok malesef.

7 gün önce preeklampsi nedeniyle acil sezeryan oldum. 3 gün sonra taburcu ettiler. Bebiş 1600 gr doğdu, hala küvezde, beslenme problemi var bir de bağırsaklarında enfeksiyon oluşmuş. Ne zaman çıkacak belli değil. Beklemek çok zor.

Korkmayın kızlar benim kuzum 28 haftalık dogdu 945gram 1100gramken kvvezden cıktı 1442grmala taburcu oldu bende korktum nasıl bakrım dşye ama ev gibisi yok hem daha cabuk toparlıyo bebişler evde simdi biz 9 aylık olduk büyüdük tabi darısı sizlerin basına

Selam özel anneler ;-) bizde suyumun bitmesi nedeni ile 2 agustosda 32 haftalik 1900 gram bir kiz dogurdum bir gun oksijen aldi kuvezde 8 gun kaldi 1850 gram ile bana verdiler evde daha cok toparlaniyorlar simdi bir hafta sonra dort aylik olacagiz allahim tum bebeklere acil sifalar versin

merhaba arkadaşlar bende 35.inci haftadayken doğum yaptım 7.11.2013 de doğdu oğlum gebelik zehirlenmesi yaşadım tansiyonum 18e yükseldi tansiyonumu 12ye düşürdüler ve acilen doğum yaptım zaten oğlumu besleyen damar hergeçen tıkanıyordu kan akışı azdı heran oksijen gitmeyip allah korusun bişe olabilirdi.yani gelişimi hep geriden geliyordu damar tıkanmasından dolayı.doğduğunda 2080 gr 43 cm di çook küçükdü allahıma bin şükür hiç bi sorunu yoktu ve biz ertesi gün taburcu olduk 1 hafta sonra 1860 a düştü kilosu ama tek sorunu anne sütü 1 ay kadar aldı şimdi 1 yaşında anne sütü almadığı,çok küçük doğduğu halde sağlığı çok iyi yaşıtlarına göre biraz zayıf okadar oda çok hareketli olmasından,allahım tüm bebeklere acil şifa versin.

Bende 29 haftalik dogum yaptim ikiz kizlarimi 40 gun kuvezde kaldilar cok sukur bir bucuk aydir da evdeyiz.

Bende 10 kasim gebelik zehirlenmesinden 32+5 te 1960 dogum yaptm.sonra 1740 lara düştü rahat nefes alamadığı içın fazla besleyemiyorlardı.ilk gunler kendi nefes alamıyordu.sonra rahatladi oksijen takviyesi aldi.emme refleksi yoktu yavaş yavaş oda başladı serumla beraber 30 cc anne sutu aliyor üç saatte bir.iki kilo oldu çok şükür.ne zaman verirler bilemiyorum.evde nasıl bakıcaz korkuyorum da daha dikkat istiyor.
Allah yardımcımız olsun.

merhaba arkadaşlar bende 35.inci haftadayken doğum yaptım 7.11.2013 de doğdu oğlum gebelik zehirlenmesi yaşadım tansiyonum 18e yükseldi tansiyonumu 12ye düşürdüler ve acilen doğum yaptım zaten oğlumu besleyen damar hergeçen tıkanıyordu kan akışı azdı heran oksijen gitmeyip allah korusun bişe olabilirdi.yani gelişimi hep geriden geliyordu damar tıkanmasından dolayı.doğduğunda 2080 gr 43 cm di çook küçükdü allahıma bin şükür hiç bi sorunu yoktu ve biz ertesi gün taburcu olduk 1 hafta sonra 1860 a düştü kilosu ama tek sorunu anne sütü 1 ay kadar aldı şimdi 1 yaşında anne sütü almadığı,çok küçük doğduğu halde sağlığı çok iyi yaşıtlarına göre biraz zayıf okadar oda çok hareketli olmasından,allahım tüm bebeklere acil şifa versin.

arkadaşım ben de 35. haftada normal doğum yaptım suyumun aniden gelmesi ile...hamileliliğim zaten çok zor geçmişti, yürüyemiyordum kasılmalardan. benim 33. haftamda ciğer iğnelerim tamamlandığı için çıktığında nefes problemi olmadı. ama aynı senin gibi benimki de sadece bir ay anne sütü alabildi..çok ağladım çok üzüldüm. çünkü epilepsi ilacı kullanmak zorunda kaldım ve stresten sütüm kesildi...(( ama şimdi bebişim bir yaşında ve çok sağlıklı maşallah ve de çok hareketli..Allah tüm bebişlere sağlık sıhhat versin..

X