Premature Bebekler 2014 prematüre doğum yapanlar buraya.....

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

melis2609

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2013
357
3
07-01-2014 de 31+4 de oğluşum ve kızçemin süprizini yaşadık hala küvezdeler benim gibi zor günler geçiren arkadaşlarla yaşadıklarımızı paylaşalım..........

Allah yardımcın olsun. gerçekten çok zor dönemler. bende 8 aylık doğum yaptım.1 ay hastanede kaldık.çok kötü günlerdi. ama hepsi geçiçek bitecek bi bakacaksın ki kocaman olmuş çocuklarınn..

28+5 te 560 gram bebgım dunyaya geldı bugun 61. Gunumuz hala kuvezde benım gıbı sorun yasayan arkadasların yorumlarını beklıyorum
neler yasadınız nasıl gectıı 28 haftalık fakat 24 haftalıkla uyumluydu

28+5 te 560 gram bebgım dunyaya geldı bugun 61. Gunumuz hala kuvezde benım gıbı sorun yasayan arkadasların yorumlarını beklıyorum

benim de kızım 31+4 fakat 29 haftalıkla uyumlu doğdu onun için oğlumun durumu ona göre daha iyi rabbim hepimizin yardımcısı olsun çok zorr :KK43: şu an kaç kg oldu..

benim de kızım 31+4 fakat 29 haftalıkla uyumlu doğdu onun için oğlumun durumu ona göre daha iyi rabbim hepimizin yardımcısı olsun çok zorr :KK43: şu an kaç kg oldu..

1220 oldu kılosuu suan ama hıc sorunları bıtmıyoo tabıkıı senınkıler nekadar dogdu neden erken olduu benım ters akım su azalması tansıyon ondan

Son düzenleme:
1220 oldu kılosuu suan ama hıc sorunları bıtmıyoo tabıkıı senınkıler nekadar dogdu neden erken olduu benım ters akım su azalması tansıyon ondan

benim kızımın suyunda fazlalık vardı 28. haftada karaciğer enzimlerim yükseldi en sonda oğlum aşağı doğru yerleşti.... allah yardımcımız olsun...

Allah yardımcınız olsun ben premature dogum yapmadım ama yaşadıklarınızı az cok anlıyorum Allah kolaylık versın...ınsan çocuklarınızdan ayrı olunca cok sıkıntı stres yapıyor ama ıns bugünlerde gerıde kalıcak...evlâtlarınızı sağlıkla kucağınıza alıcaksınız ıns..

07-01-2014 de 31+4 de oğluşum ve kızçemin süprizini yaşadık hala küvezdeler benim gibi zor günler geçiren arkadaşlarla yaşadıklarımızı paylaşalım..........

Bende bir prematüre annesiyim 05.01.14 de 29 haftalık 1.200 ağırlığın da oğlum dünyaya geldi, hala küvezde aynı şeyleri yaşıyoruz şuanda dua etmekten başka yapılabilecek bişey yok tüm bebekler için dua edicem minnak bebeciklerimizi allah sağlıklı bir şekilde anneciklerine , babacıklarına kavuştursun inşallah, bu zamanlarda dirayetli olmamız lazım onlar için ayakta sağlam durmamız lazım en azından ben öyle yapmaya çalışıyorum.

maşallah canım diğer yazında okudum iyi kilo almış benim oğlum 2 haftadır küvezde ve başta kilo verdi 1.200 den 1.060 a kadar geriledi şimdide 3-5 gr alıyo ertesi gün fazlasını veriyor, bi alıyo bir veriyo daha toparlayamadı doktor normal diyor ama biz sabırsız ne zaman alcak diye endişeleniyoruz. sizin kilo alımı nasıl oldu bu süre içinde bilgi verirsen sevinirim.

maşallah canım diğer yazında okudum iyi kilo almış benim oğlum 2 haftadır küvezde ve başta kilo verdi 1.200 den 1.060 a kadar geriledi şimdide 3-5 gr alıyo ertesi gün fazlasını veriyor, bi alıyo bir veriyo daha toparlayamadı doktor normal diyor ama biz sabırsız ne zaman alcak diye endişeleniyoruz. sizin kilo alımı nasıl oldu bu süre içinde bilgi verirsen sevinirim.

saol canım 450 ye kadar dustu benım kızımda 450 nın uzerıne almaya başladı günde 10 20 30 50 bazen 70 aldı 50 verdıı alıyo verıyoıo ılk zamankı kılo alımı gıbı hergun alıp vermeseydı suan 1400 lerde olması gerekırdı fakat cokaldıkları zaman zararlı 30 u gecmemelerı lazım cunku bu sefer odem atıcı ılac verıyorlar bu sefer yıne dusuyoo anloıcaann ınsallah sağlıklı bırer bebek olduklarını gorecegız cok uzun yol var onumuzde sabırla ınsallah yenecegız bugunlerı unutucazz..

merhaba arkadaslar bende agustosta 27+5 dogum yaptım kıızm 55 gun kuvezde kaldı 1730 grmla taburcu oldu cok zor gunler yasadık bızde kızımda cok sukur kı atlattık bazen kılo alıodu daha dogrusu grm alıyodu dıyelım bazen 5 bazende 100 grm alıyodu hiç bellı olmuyodu inş. sızelerde yavrularınıza bıran önce kavusursunuz

Bende bir prematüre annesiyim 05.01.14 de 29 haftalık 1.200 ağırlığın da oğlum dünyaya geldi, hala küvezde aynı şeyleri yaşıyoruz şuanda dua etmekten başka yapılabilecek bişey yok tüm bebekler için dua edicem minnak bebeciklerimizi allah sağlıklı bir şekilde anneciklerine , babacıklarına kavuştursun inşallah, bu zamanlarda dirayetli olmamız lazım onlar için ayakta sağlam durmamız lazım en azından ben öyle yapmaya çalışıyorum.

ilk günlere göre biraz daha dik durmaya çalışıyorum ancak yaşayan anlar...

04.01.2014 de bende 31+4 de kordon sarkmasıyla acil doğum yaptım.
Bebeğim hala küvezde lütfen dua edin
Allahım herkesin evladını bağışlasın yardımcı olsun inşallah

ilk günlere göre biraz daha dik durmaya çalışıyorum ancak yaşayan anlar...

haklısın canım bu süreç çok zor insanın öyle bir yüreği yanıyor ki , bu günlerin geçip gittiğini de göreceğiz inşallah. Dik durucaz nekadar başarabilirsek Allahım sağlıklı birşekil de bebeklerimizi kucağımıza almamızı nasip etsin.

Merhaba, bende 9/01/2014 de erken doğum yaptım. Kuzumm hala küvezde. 1370 gr doğdu. Çok şükür 1500 oldu. Beklemeye devam tabi. Allah tüm küçük savaşcıların yardımcısı olsun.

Aynen öyle, kesinlikle ayakta sağlam durmamız lazım. İlk zamanlar çok ağladım, zırladım ama bunun oğluma bi faydası olmadı tabii. Yapacağımız tek şey özellikle sütümüzn bitmemesi için sağlam durmak ve dua etmek. Allah'ın izniyle küvözlerden çıkıp annalerinin kollarına gelicekler inşallah.

biz hala küvezdeyiz günler geçmiyor oğlum solunum cihazından çıktı ama kızım hala solunum cihazında onu öyle acı çekerken görmek beni öldürüyor :KK43:

Bugün 20.günümüz küvözdee. Uykusunda gülerken görüm oğlumu. 5dk bakmak yetmiyorr. Hep güzel yüzü gözümün önünnde. Allah'ım sen bütün küçücüklere yardım et.

X