1 ay 9 günde 12 kilo verdim çok şükür....

fttn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2013
353
53
34
Evet kızlar yanlış değil. Gerçekten 1 ay 9 gün gibi bir sürede 12 kilo verdim. 92.4 ile başladığım serüvenime 80.4 ile devam etmekteyim. Çok bunalmıştım kilolarımdan. Hala da öyle. Bunalımdayım diyebilirim ama eski kıyafetlerimin içine girdikçe kendime güvenim geliyor. Bu kilo meselesi ne kadar da dert bir şeymiş.
Nasıl başladığımı anlatayım. Belki biraz heveslendirir sizleri. Ben hayatımda hiç diyet yapmadım. Yapmamada gerek kalmadı. Ama hamileleilk sürecinde tam 28 kilo aldım. :KK1: Yuh diyenler var duyuyorum :KK51: ama napıyım aldım işte :KK56: neyse bebeğim şuan 6,5 aylık :nazar::emir_bebek: Emziremediğimden kilolarımı veremedim yapıştılar sanki üzerime. :KK43: Artık milleitn sen hala doğurmadın mı esprileri kayınvalidemin çok çirkinsin demesi üzerine sinirleirm iyice yıprandı ve 11 aralık günü akşam yemeğinde başladım diyete. Bide yanında 9lu hayat çayı düzenli olarak kullanıyorum. Ben öyle diyetisyenlerin verdiği 6 öğün yemekmiş ara meyvesiymiş bilemem ne gelemem. Ya yiyeceksin yada yemeyeceksin. :KK20: Ben de kural bu.Kendimin diyetisyeniyim artık. Çok araştırma yaptım ama en güzel diyetin bence kalori hesabı yapılarak yapılacağına karar verdim. Üye oldum otomatik kalori hesaplayan bir siteye. Kaç kilo vermek istediğimden günlük almam kaloriye kadar her şeyimi hesaplıyor. Çok memnunum siteden. Kendim öğretmen olduğum için fazla hareket şansım yok eve geliyorum bebeğimde çok küçük spor yapmak için dışarıda çıkamıyorum. Dedim eve bir tane spor aleti bari alayım. Bir çok araştırmalardan sonra eliptik bisikletin çok faydalı ve çok daha fazla kalori yaktığını öğrendim.Aldım bir tane eliptik bisiklet geçen hafta. Günlük yarım saat ile başladım şuan 50 dakikaya kadar yapabiliyorum. Ayaklarım kuvvetlendi ve aşırı terletiyor spor yaparken 1 litre su içiyorum .isteyin gerisi oluyor zaten. Ben buralardaki yorumlardan güç alıyorum. Okumadığım diyet başarı öyküleri kalmadı. Sizde isteyin gerisi muhakkak olur. En Büyük KK En Büyük KK :KK76:

azmin zaferi diyorum ve tebrik ediyorum. demek ki pahalı diyet zamazingolarına hiç ihtiyacımız yokmuş. insan isterse kısa zamanda da gidebiliyormuş kilolar. maşallah ya kilolar gidince (böyle başladığına göre gerisi de gelecektir eminim) incecik bir anne olmuşsundur :)
kalori hesabı dedin ama ortalama bir gün de neler yiyorsun kaç öğün yapıyorsun merak ettim paylaşabilir misin?

Basarini tebrik ederim... :KK9:
Bende hamileyim, kilo alimim cok asiri degil ama, daha 6. aydayim... Yolum var daha, bakalim kac kilo ile dogum yapacagim, mechul... Insallah bende dogumdan sonra senin gosterdigin azmi gosterebilir ve fazla kilolardan kurtulabilirim... :KK31:

tebrik ederim! supersin :21:
sakin pes etme ama devam et ;-)

bende eliptik bisiklet almayı düşünüyorum hangi marka kaça aldın tavsiye ediyormusun

çok teşekkür ediyorum kızlar. valla başladım artık sonuna kadar devam. özel bir yemek yemiyorum canım ben. sabahları 1 domates 1 salatalık 7-8 zeyytin, yarım kibrit kutusu kadar peynir bide bazen 1 dilim kepek ekmeği yiyorum. bazen dedim çünkü ekmeği hayatımdan tamamen çıkardım. arada sırada ufak kaçamaklar oluyor bi parça simit poğaça gibi şeyler. öğle yemeği yeme alışkanlığım yok. zaten okulda oluyorum o yüzden yemiyorum. akşama doğru çok acıkırsam kuru kayısı yiyorum bi kaç tane kadar. akşam ise çorba muhakkak içerim. açlığıma bağlı olarak bazen 1 kepçe bazen 2 kepçe. bide kalorime de bağlı tabiki. yemek çok sevdiğim bişeyse çorbayı az yiyiyorum. yemek olarak da sebze yemekleri yapmaya çalışyıorum. sebze yemeği varsa 3-5 kaşık yiyorum. 2 kaşık da bulgur pilavı. Pirinç pilavı varsa hiç yemiyorum. pirinçtir makarnadır mantıdır... o tarz şeyleri hayatımdan çıkardım. sebze yoksa akşam yemeklerinde beyaz et tercih ediyorum. balık, tavuk eti, tavuk baget gibi şeyler. ama sadece bir tane. çünkü bunların kalori miktarları biraz fazlaca. bakliyat tarzı varsa da susuz tarafından 3 4 kaşık bişey yiyorum tabiki yine yanında bulgur pilavı . salata hiç eksik etmem. istediğim kadar yiyiyorum. ama bu aralar vazgeçilmezim turşu :KK1: salata yerine turşu tüketiyorum. bu da işime gelmiyor değil. turşunun kalori miktarı çok çok az olduğu için yemeklere yer kalıyor :KK1: akşamdan sonra meyve harici hiç bişey yemiyorum. arada sırada 10 tane çekirdek, 1 avuç kadar patlamış mısır,1-2 tane cips falan. onları da nefsime hakim olmak için yiyorum istemesin diye. ilk önceleri çok zorladım ama şuanda inanın bu yediklerim bile fazla gelmeye başladı mideme. bide akşamları spor yapıyorum eliptik bisikletle. Dediğim gibi özel bir diyet listem yok sadece kalori hesabı yaparak yediklerimi dengelemeye çalışıyorum.birini yersem o açığı nerden kapatabilirim diye bakıyorum. SADECE İSTEYİN İNSANOĞLUNUN YAPAMAYACAĞI ŞEY YOK ASLA. ben asla yapamam diyordum ama sanırım ALLAH ın izniyle başarıyorum. Ama iyice psikopata bağladım şunun kalorisi çok fazla şu böyle bu böyle diyerek :KK1: :KK1: :KK1: :KK37: :KK52:

bende eliptik bisiklet almayı düşünüyorum hangi marka kaça aldın tavsiye ediyormusun

Canım ben ALTİS MK 750 aldım. gayet memnunum. çok araştırdım valla ben kafayı yiyecektim. yorumlara bakıyorum şöyle olmalı böyle olmalı deyip duruyorlar. yok disk ağırlığı şundan az olmamalı yok şurası böyle olmamalı falan fişman. ben çok memnunum. bide kademeleri oluyor onların.8 e kadar ama inanki hiç bir faydası yok. kas yapmak istiyorsan tabiki o farklı ama kilo içinse ben 3 ten yukarı çıkmıyorum. kademe derken yani daha zor çeviriyorsun pedalı. seleli olmasına hiç gerek yok. amacın kilo vermekse eğer tavsiye ederim. pahalı bişeye gerek yok.

Basarini tebrik ederim... :KK9:
Bende hamileyim, kilo alimim cok asiri degil ama, daha 6. aydayim... Yolum var daha, bakalim kac kilo ile dogum yapacagim, mechul... Insallah bende dogumdan sonra senin gosterdigin azmi gosterebilir ve fazla kilolardan kurtulabilirim... :KK31:

inşallah canım benim. sana tavsiyem kimseye uyupta herşeyden yemeye çalışma çünkü bunun bebeğe hiç bir faydası yok. o zaten gerekli besinleri alıyor. yararı olmadığı gibi sana kilo aldırmaktan başka bir işe yaramıyor. bol bol meyve ye ve su iç. yok bebek zayıf kalır yok bilmem ne düşünme hiç. o beslenir merak etme sen. ben 28 kilo aldım ama 2.sinde aynı hataya düşmeyeceğim ALLAH nasip ederse. :emir_bebek:

http://www.hepsiburada.com/liste/al...spor.dinamik&gclid=CJfNhLylj7wCFQxd3godt2wAtw
bumu bahsettiğin bisiklet

bende 95 kiloluk bir şişkoyum rejime başaldım midemi kü.çülttüm çok şükür spor salonunada başladım ama ekmek varya ekmek ekmekden vazgeçemiyorum her öğün 1 ekmekle doymayan bir insnadım ç,ftli ekmek yetiyordu anac aşimdi arad ekmek kriizm tuutyorrr bugün misal dayanamdım ekmek yedim 1 dilim değil am yarım ekmeği bitiridimm şu ekmği hayatımdan bi türlü çıkaramıyorum yeminmi etsem yaza düğünüm var ben hala ekmeği nası bırakcam derdindeyim

Son düzenleme:
http://www.hepsiburada.com/liste/al...spor.dinamik&gclid=CJfNhLylj7wCFQxd3godt2wAtw
bumu bahsettiğin bisiklet

bende 95 kiloluk bir şişkoyum rejime başaldım midemi kü.çülttüm çok şükür spor salonunada başladım ama ekmek varya ekmek ekmekden vazgeçemiyorum her öğün 1 ekmekle doymayan bir insnadım ç,ftli ekmek yetiyordu anac aşimdi arad ekmek kriizm tuutyorrr bugün misal dayanamdım ekmek yedim 1 dilim değil am yarım ekmeği bitiridimm şu ekmği hayatımdan bi türlü çıkaramıyorum yeminmi etsem yaza düğünüm var ben hala ekmeği nası bırakcam derdindeyim

Evet canım ta kendisi ama ben http://www........./altis-mk-750-magnetic-kondsisyon-bisikleti-P16409024#installmentOptionsTab buradan aldım hem kemer hediyeli hem tvist hediyeli. Sorma canım ya bende diyete 92.4 ile başladım işte şimdi 80 kiloya kadar düştüm ama durmak yok yola devam. O ekmek benimde başımın belasıydı. ekmek ve zeytin. bende günde 1.5 ekmekten aşağıya yemezdim asla. bide sıcak sıcak alırdık içine bide tereyağı sürüp sürüp yerdik okuldan gelince eşimle. Ama ben bir anda hepsini kestim yok azar azarmış yok şöyleymiş böyleymiş demedim. direk kestim. ve şuan inanki ne ekmeği ne zeytini aramıyoum. yaza daha çok var yapabilirsin. benim hedefim haziran sonuna kadar 60 kiloya ulaşmakç ben yapacağıma inanıyorum sende inan ve yapabilrisin ama bence çabuk karar ve uygula. prensesler gibi ol düğününde inşallah. seni görenler imrensin. Nasıl zayıflamış bu kız desinler. Abartmıyorum gerçekten içten gelerek yazıyorum bunları. çünkü kilolu olmak benim kabusum olmuştu artık hala da öyle de verdikçe kendime güvenim geliyor artık. Yemeyeceğim de ve yeme kendinle sesli olarak konuş ve söz ver. ben bişey yemek istediğimde konuşuyorum kendimle. hayır onu yememelisin o senin için şimidlik oldukça zararlı diyorum özellikle zeytin ve çekirdekte. ben bunlara bayılan birisi olarak kafama soktum artık. ben yaptıysam nan herkes başarabilir. bide benim 6.5 aylık bi bebeğim var düşün.

tatlım bende araştırıyorumda bazıalrı oturaklı bu eliptik biiskletinn senin aldığın oturaksız pek anlamıyorumda

evet canım benimki oturaksız ben kendim bilerek oturaksız aldım çünkü oturakla çok fazla kalori yakılmıyor diyorlar. cidden de öyle otururken bisiklet binmek var bide ayaktayken :KK66:

böylede anlayamıyom hangi site olduğunu ama anladım 319 lirayı yazınca çıktı n11 uğur böcekli site değilmiii

evet canım uğur böcekli site :KK1: benim kargo hemen geldi. Eşim askerde olduğu için kurulumu kendim yaptım. 45 dakika gibi bir sürede tamamlanıyor. Gayet basit.

evet canım uğur böcekli site :KK1: benim kargo hemen geldi. Eşim askerde olduğu için kurulumu kendim yaptım. 45 dakika gibi bir sürede tamamlanıyor. Gayet basit.

sende benim gibi ekmeğe çok düşkün olduğundan bahsetmiştin bende baktım olmuyor en zayıf anımda ekmekle sabote ediyorum dietimii yemin ettim düğünüme kadar ekmek sürmicem azıma sen hızlı kilo vermişsin bu seni baya motive eder ben şu ekmek yüüznden daha az verdim 5 kg buda morelimi bozuyor işte bakalım salona başaldım tartılmayıda bıraktım ekmeğpide kestim ayda bir tartılıcamm inşallah sonuç güzel olur

Çok başarılı tebrik ederim.. benimde kilom çok fazla ve bebek düşündüğüm için hemde artık nefes almakta bile zorlandığım için kilo vermek istiyorum.Bunu heray istiyorum aslına bakarsanız ama başaramıyorum bugun yarın derken hiç başlayamıyorum.Gecen hafta cuma Herbalife aldım ama kullanamıyorum gayette sıkıntı oluyor bana bi tonda para verdım :KK43: yani diyeceğim şu koşu bandında her akşam koşacagm ve sağlıklı bi şekilde beslenicem. Benim sormak istediğim bu otomatik hesaplamayı nerden yaptınız istediğiniz kiloyu yazıyormussunuz ya ben oyle bı yer bulamadım diyetisyenlere kaç kere gittim ancak sonuç yine hüsran......

benı ınanılmaz derecede etkıledınız.. yarın sabah baslıyorum dıyete ve onumdekı ornek sızsınız ... cok tebrık edıyorum cıdden cok kısa surede oldukca fazla kılo vermıssınız bende basarıcam.. benım sorunumda abur cubur.. :KK43:(( cıkolata, kek , kruvasan :KK43:(( bunların sayfasını kapatıyorum bu aksam.. :KK42:

X