İyi bir çocuk doktoru arıyorum yardımlarınızı bekliyorum.

tgb1111

Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2013
11
1
Merhaba,

Ben Avcılar-Beylikdüzü civarında oturuyorum.20 gün önce bir kız bebeğim oldu ve onun için iyi bir çocuk doktoru arayışındayım.Kızım benim ilk bebeğim bu yüzden çocuklarla ilgili çok bilgisizim ve en ufak şeyde bile evham yapıyorum maalesef.Bu yüzden ihtiyacım olan her zaman soru sorabileceğim,iyi dinleyen, ilgili ve en önemlisi doğru teşhis koyabilecek bir doktora ihtiyacım var.İyi bir doktor bilen varsa yardımcı olabilir mi lütfen???

24.01.2014 tarihinde Beylikdüzü Acıbadem Cerrahi Tıp’ta Çocuk Doktorunuz İmran Bari’ ye 10 aylık oğlumu yüzünde çıkan egzaman tarzında bir belirti için götürdük.
İmran Hanım bebeğimin şikayet konusu olan bölgelerini kontrol ettikten sonra genel kontrol yaparken anne ve baba olarak endişeli olduğumuz için “Genel Muayene mi yapıyorsunuz yoksa bir şey mi tespit ettiniz” diye eşim sordu doktorunuz elindeki kulak kontrolü yaptığı aleti bir anda sinirle bırakarak “yapmayayım, kontrol etmeyeyim o zaman madem istemiyorsunuz” diye tersleyerek elindeki kontrol cihazını hızla ve sinirli bir şekilde yerine bıraktı.

Bebeğim hareketli bir çocuk, sırtını dinlerken hareket ettiği için rahat dinleyemedi ve sinirli hareketlerle çocuğu sert tutmamı söyledi, kaşıyla gözüyle sinirli olduğunu da belli ettiği için rahat soru sormayı bırakın rahat hareket bile edemedik, sus pus hanımefendinin işini bitirmesini bıraktı. Oğlum bile gerildi bu durumdan.

Bu hanımefendi’nin zorla mı çalıştırıldığını çok merak ediyorum. Hizmetinin karşılığında para mı verilmiyor yoksa?
İmran Bari Hanım’ın uzmanlık sınavı sonrası tercihini yaparken kim zorladı? Bu kadar sabırsız, agresif hanım nasıl Çocuk Doktoru olabilir? Ve Acıbadem gibi bir hastane nasıl olur da Beylikdüzü gibi geniş bir bölgeye hizmet veren Tıp Merkezi’ne nasıl bu kadar kötü bir doktoru getirebilir, 1 çocuk doktoru ile sınırlayarak hastanenizin imajını böyle bir doktora nasıl bırakır çok merak ediyorum.

10 aylık bir bebek, kendi derdini anlayamadığı için anne babası olarak endişelendiğimiz için çok soru sormamız olası ve normal kabul edilirken İmran Bari bir tane sorumuz karşısında sabırsızlık gösterip bizi azarlarken birazcık empatik davranabilme nezaketini gösterebilseydi keşke.

Endişeli olarak gittiğimiz doktordan sinir ve stres içinde üstelik çözüme ulaşamadan çıktık ne yazık ki!
Hiç önermiyorum aksine gidilmemesi gereken bir doktor!!! Kapısından geçmem bir daha

Merhaba,

Ben Avcılar-Beylikdüzü civarında oturuyorum.20 gün önce bir kız bebeğim oldu ve onun için iyi bir çocuk doktoru arayışındayım.Kızım benim ilk bebeğim bu yüzden çocuklarla ilgili çok bilgisizim ve en ufak şeyde bile evham yapıyorum maalesef.Bu yüzden ihtiyacım olan her zaman soru sorabileceğim,iyi dinleyen, ilgili ve en önemlisi doğru teşhis koyabilecek bir doktora ihtiyacım var.İyi bir doktor bilen varsa yardımcı olabilir mi lütfen???

Merhaba, Avcılar'da Erdal Erginer var çok iyi bir doktordur.

24.01.2014 tarihinde Beylikdüzü Acıbadem Cerrahi Tıp’ta Çocuk Doktorunuz İmran Bari’ ye 10 aylık oğlumu yüzünde çıkan egzaman tarzında bir belirti için götürdük.
İmran Hanım bebeğimin şikayet konusu olan bölgelerini kontrol ettikten sonra genel kontrol yaparken anne ve baba olarak endişeli olduğumuz için “Genel Muayene mi yapıyorsunuz yoksa bir şey mi tespit ettiniz” diye eşim sordu doktorunuz elindeki kulak kontrolü yaptığı aleti bir anda sinirle bırakarak “yapmayayım, kontrol etmeyeyim o zaman madem istemiyorsunuz” diye tersleyerek elindeki kontrol cihazını hızla ve sinirli bir şekilde yerine bıraktı.

Bebeğim hareketli bir çocuk, sırtını dinlerken hareket ettiği için rahat dinleyemedi ve sinirli hareketlerle çocuğu sert tutmamı söyledi, kaşıyla gözüyle sinirli olduğunu da belli ettiği için rahat soru sormayı bırakın rahat hareket bile edemedik, sus pus hanımefendinin işini bitirmesini bıraktı. Oğlum bile gerildi bu durumdan.

Bu hanımefendi’nin zorla mı çalıştırıldığını çok merak ediyorum. Hizmetinin karşılığında para mı verilmiyor yoksa?
İmran Bari Hanım’ın uzmanlık sınavı sonrası tercihini yaparken kim zorladı? Bu kadar sabırsız, agresif hanım nasıl Çocuk Doktoru olabilir? Ve Acıbadem gibi bir hastane nasıl olur da Beylikdüzü gibi geniş bir bölgeye hizmet veren Tıp Merkezi’ne nasıl bu kadar kötü bir doktoru getirebilir, 1 çocuk doktoru ile sınırlayarak hastanenizin imajını böyle bir doktora nasıl bırakır çok merak ediyorum.

10 aylık bir bebek, kendi derdini anlayamadığı için anne babası olarak endişelendiğimiz için çok soru sormamız olası ve normal kabul edilirken İmran Bari bir tane sorumuz karşısında sabırsızlık gösterip bizi azarlarken birazcık empatik davranabilme nezaketini gösterebilseydi keşke.

Endişeli olarak gittiğimiz doktordan sinir ve stres içinde üstelik çözüme ulaşamadan çıktık ne yazık ki!
Hiç önermiyorum aksine gidilmemesi gereken bir doktor!!! Kapısından geçmem bir daha

Merhabalar. Benimde 1 aylık kızım var bende sizin gibi beylikdüzünde iyi bir doktor arayışındayım. Acaba imran hanımı mı denesem derken yazınızı gördüm vazgeçtim gitmekten. İyi bir doktor bulabildinizmi acaba medilife da miktat bey in adı çok geçiyor ama genede fikrinizi sormak istedim.

İyi günler dilerim.

merhabalar bene beylıkduzu bauhaus tarafında oturuyorum.ben doğum yaptığım hastaneye bağcılar medıpol egaya gıdıyorum doc.dr nalan karabayı ve eray başman.bırde sıslı memorıal hastanesı abdurrahman beye gıdıyoruz.ıkısındende memnunum ama eve yakın bır hastane ıstıyorum..

Merhabalar. Benimde 1 aylık kızım var bende sizin gibi beylikdüzünde iyi bir doktor arayışındayım. Acaba imran hanımı mı denesem derken yazınızı gördüm vazgeçtim gitmekten. İyi bir doktor bulabildinizmi acaba medilife da miktat bey in adı çok geçiyor ama genede fikrinizi sormak istedim.

İyi günler dilerim.

Ben Medilife'da Serdar Bey'e gidiyordum fena değil o da iyi bir doktor ama duyduğum kadarıyla Miktat Bey çok iyiymiş. Bu beyin kontrol ücreti daha farklıymış giden arkadaşlarım da çok memnunlet. Bence onu denemenizde fayda olabilir, İmran Bari'den kat ve kat iyidir.

Miktat beyin iyi olduğunu bende duydum fakat 11 yıldır çocuklarımı götürdüğüm büyükçekmecede ender yaman inanılmaz memnunum herkeze tavsiye ederim

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

İmran Bari'ye ben de çocuğumu götürdüm. İnanılmaz negatif bir insan. Empati kurmayı bilmiyor. Hasta doktor ilişkisinde çok yetersiz. Çocugunuzda ciddi bir şey yoksa bile size en kötü senaryoları yazıyor ve siz o panikle artık başka doktorları dolaşmak zorunda kalıyorsunuz. Kesinlikle hem kendi psikolojiniz hem de çocuğunuzun psikolojisi için bu doktordan uzak durun.

merhaba eğer size çok uzak gelmeyecekse yenibosna nisa hastanesi cengiz beyi öneririm..ilaç kullanımını fazla sevmeyen ve insanı rahatlatan bi doktor..tek sıkıntısı biraz şiveli konuştuğu için anlaşmak oluyor :) biz kızım küçükken gereksiz bi doktorun yüzünden antibiyotik kullanmaya başladık içime sinmedi cengiz beye götürdüm hiç gerek olmadığı söyleyip bıraktırdı..bebeklerde gereksiz ilaç kullanımını önleyen doktor çok öenmli bence..buna dikkat edin..

Mehabalar,
Öncelikle belirtmeliyim biri 3 biri 5 yaşında iki yavrum var ismim Hatice Demir Çetinkaya ve İmran Hanımla hasta doktor ilişkisi dışında hiçbir yakınlığım yoktur. Dün akşam oğlum öksürüyordu ve gece internetten Dr. İmran Bari Hanımdan randevu almaya çalışırken tesadüfen yorumunuzu gördüm ve her satırını şaşkınlıkla okudum. 3 yıldır İmran Hanımın hastayız... Doktor olarak ve insan olarak...İnternational ve Bakırköy Acıbadem hastanelerindeki birçok doktoru denedikten sonra çocuklarımı onunla büyütmeye karar verdim. Size burada onu bir kez görmüş biri olarak değil gerçekten tanıyan biri olarak doğruları yazmak istedim... Kış mevsimi başladığında çocuklarım alerjik olduğundan neredeyse her hafta düzenli olarak kendisini ziyaret ederiz. Her muayenesinde titizlikle hiçbir detayı atlamadan muayene eder ve her hastasına ne kadar yoğun olursa olsun 20 dakikaya yakın zaman ayırır bazen daha da fazla... Bu süre içersindede bilmek istediğiniz ne varsa hiç jargon kullanmadan anlaşılır bir dille sorduğunuz ve bilmeniz gereken herşeyi anlatır. Çocuklarım hiçbir muayenesinde henüz ağlamadılar ve ona bayılıyorlar. Onları severek, öperek, tatlı tatlı konuşarak muayene eder ve rahatsızlıklarını kendilerinin anlatmalarını ister. Onlardan da onay alarak ve neler yapacağını ve yapması gerektiğini anlatarak muayene eder ve tedavi için yapılması gerekenleri de anlatır. Bu sebepten sorunsuz serum, aşı ve tüm bu sıkıntılı durumları İmran Hanım'la sorunsuz atlatıyoruz... Randevu alamayıp emrivaki gittiğimizde oldu birkaçkez. Henüz hiç kapısından geri dönmedik. Bir fırsat yaratıp her hastasıyla ilgilenir. Çocuklarımın hastanede kaldıkları günlerdede sorumlu hekimlerle bağlantı kurarak tedavi sürecimizi de düzenli olarak takip eder. Çocukların hastalık sürecini mümkün olduğunca rahat geçirmelerini sağlar. Boy, kilo, aşı kısacası gelişimi ile ilgili her türlü süreci düzenli olarak takip eder ve sisteme girer. Gece, gündüz acil birşey olduğunda telefonla rahat ulaşabilirsiniz ve size detaylı bir şekilde neler yapacağınızı söyler. Hayatımda gördüğüm en anlaşılır ve uygulaması kolay reçeteleri yazar. Yazısı inci gibidir. Kızımın ayağında bir sorun vardı. 2,5 yaşından beri ne olduğunu bulmaya çalışıyorduk. Tanınmış çocuk ortopedistlerinden birine götürdük bize henüz erken olduğunu ve seneye yeniden getirmemiz gerektiğini söyledi. Aradan zaman geçti ve ben İmran Hanım'a ayağındaki problemden bahsettim ve kızımın ilk teşhisini o koydu ve sağolsun bizi doğru kişilere yönlendirdi. Sayesinde bu konudada bayaa yol katettik. Oğlumun geniz eti kontrolünden geçmesi gerektiğini söyledi. Gerçektende geniz eti operasyonu gerektiği anlaşıldı ve bu sorunu da bu yıl çözdük.

Yukarıda yazdıklarıma bakarak İmran Hanımın hastaları ve ebevenleri ile ne kadar iyi empati kurabildiğini onların neler düşünüp, bir hekimden neler bekleyebileceklerini, ne kadar iyi görebildiğini anlamak çok kolay olsa gerek. 3 yıldır bir kez bile yukarıda bahsettiğiniz sinirli hareketler, kaş, göz, ses tonu hiçbirini görmedim. Biz onun hep gülümseyen yüzünü, tatlı yumuşak ses tonunu gördük. Doktormuz İmran Bari ile birlikte çocuklarımı zevkle büyütüyorum ve O olduğu için hastalıktan korkmuyorum, evhamlanmıyorum. Biliyorum ki hastalanarak büyüyecekler ve onun rehberliğinde hepsini aşacağız.

Sizi yargılamıyorum fakat hayatınızda bir kez gördüğünüz bir kişi hakkında sinirli, parasını mı alamıyor vs... gibi doğruluğundan emin olamayacağınız yorumlarınızı internet ortamına taşımanızı anlamlı bulmuyorum. Bir insanın karakteri, mesleki becerisi, davranışları, mesleki motivasyonu ile ilgili bir kanaate varmak bu kadar kolaysa bende sizin yazdıklarınıza bakarak sayfalar yazabilirim, yazmalımıyım?? Kesinlikle hayır çünkü tanışmıyoruz bile. Bu nedenle bir gerçekliği olmaz. Keşke buraya bunları yazana kadar muayene sırasında kendisi ile konuşmayı deneseydiniz....

Size ve bebeğinize sağlıklı günler diliyorum...
Hatice Demir Çetinkaya

merhaba,
özel Gaziosmanpaşa hastanesinde Doç.Dr.Vefik ARICA number one bence... Okmeydanı eğitim ve araştırma hastanesinde çocuk klinik şefiyken bu hastaneye transfer oldu ve zaten randevünüz yoksa çok kalabalık muayenehanesi, tıp fakültesi öğrencilerinede derse girdiği için yoğun. SGK ve özel sigortada geçiyor olması da benim için iyiydi...ben 17 aylık bebeğimi götürmediğim hoca ve uzman kalmadı ama bu hoca ilgisiyle ve muayenesiyle ve bikaç basit testle hastalığın ne olduğunu öğrenebildim ve şuan çocuğum çok iyi, ALLAH razı olsun Vefik hocadan... kesinlikle randevü alarak gidin..

Merhabalar,

2,5 yaşımda bir oğlum var ve ben de sizin gibi oğlum doğduğunda onun için iyi bir doktor arayışına girmiştim. Doğumu Bakırköy Acıbadem Hastanesinde yaptım. O gün yeni doğan bölümündeki nöbetçi doktor İmran Bari idi. Doğumdan sonra oğlumun tüm kontrolleri ile o ilgilendi ve bizi her konuda tüm sevecenliği ile anlaşılır bir biçimde bilgilendirdi. Evimiz Halkalı'da olmasına rağmen ilk 3 ay yine kontrollere kendisine gittik. Ama mesafe uzun olduğu için bundan sonraki kontrollerde ve genel takiplerde Atakent Acıbadem'de bir doktora gitmeyi planlamıştık. İki ay bu hastanede bir doktora götürdüm oğlumu ama hiçbir şekilde memnun kalmadık.

Bu arada İmran Hanım'ın Beylikdüzü Acıbadem Hastanesine geçtiğini öğrendim. Mesafe bizim için yine fazla olacaktı ama İmran Hanım'ın güleryüzü için değerdi. O günden beri (2,5 yıldır) tüm rutin kontrollerde ve hastalıklarda kendisine gidiyoruz. Her muayenede tüm sevecenliği ve tatlı dili ile bizi karşılar aynı şekilde kontrollerini yapar ve hastalık hakkında bilgi verir. Bir kez olsun sinirlendiğine, kaş göz yaptığına veya bizi negatif şekilde etkilediğine şahit olmadık. Acil bir şey olduğunda kendisine telefonla da çok rahat bir şekilde ulaşıyoruz, müsait olduğu ilk fırsatta geri dönerek bilgilendiriyor.

Sizin yazdıklarınızı hayretler içinde okudum. Acaba isim benzerliği mi diye de düşündüm...Her insanın yorgun, üzgün, morali bozuk zamanları olabilir. Belki size de bu durum farklı yansıdı bilemiyorum ama bir defa gittiğiniz bir doktor için bu şekilde yorumlar yazmak biraz acımasız bence... Çünkü Dr. İmran Bari dediğimizde aklıma gelen ilk şey güleryüzü ve bize her zaman yansıttığı pozitif enerjisi. Onunla birlikte oğlumu gönül rahatlığı ile büyütüyorum ve yakınımda olan herkese şiddetle tavsiye ediyorum.

İnsanın çocuğu söz konusu olduğunda bir doktordan beklentisi çok daha fazla oluyor. Mesleki becerisinin yanı sıra size ve çocuğunuza yaklaşımı çok önemli, bu konuda size hak veriyorum. Ben oğluma doktor seçerken iyi bir doktor olmasının yanında sevecen ve çocukları seven biri olmasına da özen gösterdim ve İmran Hanım bu beklentilerimi tam anlamıyla karşıladı. Çünkü bana göre bir çocuk doktorunun herşeyden önce çocukları sevmesi gerekir.

Hatice Hanım'ın söylediği gibi keşke buraya bunları yazana kadar muayene sırasında kendisi ile konuşmayı deneseydiniz...

İyi günler
Didem Oktay

X