"Kilolarımız bize,dert degil"VERDİK...VErmeye DeVAM ediyoruz...

guzelimm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2009
3.990
426
Günaydın hanımlar...Ben bekarlıgımda ve cocuklugumda cok zayıf,sıska denilen bir yapıya sahiptim.Zamanla kilolar alındı ve 86-87 kg cıktım.Eşim önümden ekmekleri almaya baslamıştı....Üzerime kıyafet bulamaz olmuştum.Yanlardan simitlerim,önden göbegim pörtlemişti....
Yine bir gün bir magazada bizde büyük beden yok denmesi bende herseyi degiştirdi.
Diyetisyene giderek neyle neyi yemem gerektigini ögrendim.Diyetisyrni bir dönem sonra bıraktım.Yeme mantıgını ögrendim.Sloganım herseyden ye,az ve öz ye olmuştu.
Evet kızlar herseyden yiyorum,spor yapıyorum,düzenli besleniyorum,bol su içiyorum.
Şu an 70.5 kg oldum.Kk da grubumuzla motivasyonum arttı.Kilolarımızı ddem,secil,gülcan ve guzelimm olarak vermeye devam ediyoruz.Kilolarımız bize dert degil.Verdik ve vermeye devam ediyoruz.
Diger topigimize ugrayan cok oldu ama bu işi ciddiye alan sayılı kişi kaldık.
Bizlere katılmak isteyenlerden aynı hassasiyeti bekliyoruz.Uyguladıgımız bir diyet yok.Herseyden yiyoruz...
Topik kuralları;
1-Cuma günleri saat 11:00 bildirim saatinde katılım yapan tüm üyelerimizin bildirim saatinde bulunması
2-Bildirimde gecen hafta,bu hafta,fark olarak bildirim yapılması
3-Hergün menü paylasımı ve topige 1 mesaj atma zorunlulugu
4-Elestiriye acık olmak,kg vermeyi gercekten istemek ve burada bulunmanın amacını anlamak
5-Tüm üyelere saygılı olmak
6-Yeni katılan arkadasların 1 hafta gectikten sonra listeye dahil olmaları
6-Gecmişi okumak.......
Evet hanımlar.Bunlar bizim kurallarımız.....
Secil,ddem,guzelim,gulcan olarak yola cıktık.İlknur,aneteam,neslihan,beste,ayse,destina ve yeni katılan hanımlarla yola devam ediyoruz.Yeni katılacak olanlardanda bu hassasiyeti gösterecek olanları bekliyoruz.

Son düzenleme:
Selam kızlar ben Seçil yaklasik 2 sene önce tartida 87.5 kiloyu gördüm. Eşiminde bana son zamanlarda çok kilo aldin demesi uzerine oturup aglamistim.sonra kendime kizdim.oturup aglamakla bu kilolari veremezdim.hemen bi spor salonuna yazildim ve kendimce bi diyet uyguladim yaklasik 10 kilo verdim.daha sonra vefatlar sebebiyle diyet ve spora devam edemedim.bu sure icinde hep kilo aldim ve verdim.2013 kasim ayi itibariyle kilom 81.5 tu ve bu beni Rahatsız etmeye basladi.tamam onceden de zayif degildim ama giydiklerimi ustumme yakistiramamaya basladim.acil biseyler yapmaliydim.ve diyet arti sporla kilo vermeye karar verdim.su an 5-6 kilo kadar verdim.ilk etapta kilo veremedim sagolsun kizlar bana cok yardimci oldular.zaman zaman sizlandim zaman zaman acaba veremicekmiyim diye korktum.ama vazgecmedim ve vazgecmicemde.eskiden kilolu oldugumun farkinda degildim onemsemiyodum nasil olsa giydigimi yakistiriyorum giyinmeyi biliyorum gobisi icine cektimmi tamam diyodum.ama artik oyle degil ben kiloluyum ve bu kilolarimi ustumde tasimak istemiyorum.kiyafet secerken acaba daha mi sisman gosterir beni uzerime olurmu acaba diye dusunmek istemiyorum.ilk hedefim 68di.ama 65 e cektim.belki daha sonra 60 olur belli mi olur.evet yolum uzun belki ama destekcilerim var kendimede onlarada guveniyorum.ay cenem mi düştü nedir:KK34:

Evet bugune kadar diyet konusunda naptigima gelince herkes klasik kahvaltiyi yapıyo zaten.iki dilim ekmek kibrit kutusu peynir falan filan.ama ya sonrası.iste ondan sonrası önemli.sabah ve ogl e n aman diyetteyim az yiyeyim mantigiyla yola çıkıyoruz ama aksam oldugunda tv karsisina geçince isler degisiyo.hele evde eş ve cocuk yada cocuklar varsa durum daha da vahim.onlar yerken bizim yememiz çok zor oluyo.ama herseyi kafada bitirmek lazım. Dusunun zayif olduğunuzu kıyafet seçerken zorlanmicaginizi dusunun.kendinizi zayif hayal edin.inanin caniniz eskisi kadar o yiyecekleri tatmak istemicektir.hem yedikte ne oldu dimi.ne oldu soyliyim lömbür lömbür yağ oldu.herkesin elestirilerine maruz kaldık. Daha gencsin kilolarini ver ay sen kilo mu aldin.hepimiz bu eleştirileri duymusuzdur.bi kac ay önce oğlumun okulundaydim ve cikmasini bekliyorum.bi veli ve cocuklarin ananeside vardı. Sohbet ettik.konu kilolara geldi.sahbeti bitirdik.biraz yanlarindan ayrildigimda kendi içlerinde konusuyolardi.annesi kizina ama daha genç vermesi lazım diyodu.benim kilolarim nedense herkesi ilgilendirmeye basladi.ama ben bu kiloları vericem.onlar icin degil kendim icin ericem.kendimi dahq mutlu hissetmek icin vericem.ogluma daha guzel bi anne, eşime daha güzel bir eş olmak için vericem.evet naptigima gelince yürüyüş önemli benim için hava guzel olursa disarida guzel olmazsa kosu bandında 1 saat orta tempolu yürüyüş yapıyorum firsat buldukça. Bol su ve yesil cay içiyorum. Akşam yemeklerini erken yiyorum. Aksam acikirsam eger kendime sütlü bi kahve yapıyorum canim tatli isterse kuru kayisi yqd akuru incir yiyorum kahvenin yaninda.eskiden abur cubur delisiydim yemiyorum artık. Tabi arada kacamaklar olmuyo değil. Uygun saatte olursa sikinti yok.ama aksam saatlerindeyse direk yağ olarak geri dönüyor. Ekmekle aram çok yok aramamda ama çikolataya düşkünüm.canim çikolata isterse ve bu isteğimi frenliyemezsem eğer kakao oranı yüzde 60 olan bitter kare cikolatalardan iki küçük parçacık yiyorum.onun dışında yoğurt tuketimimi arttirdim.aksam yemekleri icin özel bi şey yapmıyorum evde ne varsa ondan yiyorum.ama en önemlisi spor kızlar spor ve abur cuburdan hamurisinden uzak durmak

merhaba kızlar
25 yasındayım 2009 yılından bu yana hep 60 ların üstündeydim,evlenip bebegim olduktan sonra oldum 78.
lise üniversite yılları çıtı pıtı güzel bir kız yerine hep balık etliydim..o zamanlar zayıflamak benim için imkansız gibi görünüyordu ayrıca birsürü sorunlar yolunda gitmeyen seyler oldugu için hiçbir zaman zayıflamaya niyet edemedim..ilk evlendiğim yıl 70 kiloyu görünce zayıflamam gerektiğini anladım kulaktan dolma bilgilerle sok diyet yaparak 12 kilo verdim 2 ayda.çok mutluydumki 1 ay bile sürmedi bu mutlulugum tekrar 67 oldum.anladım bana sok .dukan.vs vaza vizoyla olmayacak,, gittim diyetisyene dogru yolu bulmustum verdiği listeyle 1 ayda 5 kilo verdim ve gerisini getiremedim neden derseniz 1 aylık hamile oldugumu ögrendimm degilse baya kafaya koymustum 55 yı..neyse bebişim oldu 69 idim 7 aysonra tekrar 78 oldum ve kasım ayında basladım yediklerime dikkat etmeye 10 kilo gercekten saka gibi gitti ve inşallahda dahada gidecek çünkü ben yolumu çizdim;
56 kilo olunacak
saclar su dalgası yaptıralacak
ve sarıya boyanacak
sonucunda dünya tatlısı olacagım
yolumu cizdim ve çok hızlı sekilde adımlıyorum,,nasıl verdiğime gelirsek ara öğünlerimi mutlaka yapıyorum,yemek porsiyonları azalttım yemeklerin sularını hayatımdan cıkardım,kızartma yemiyorum yesemde tadımlık alıyorum,bol su ve hergün olmasada yürüyüş cok önemli..
hepsi bu hiç açlık hissetmiyorum
size tek tavsiyem önce güzel bi karar vermeniz bugün başlyıp yarın bozup haftaya gene baslarım diyorsanız üzgünüm siz daha hazır degilsiniz demektir...
hersey beyinde bitiyor gerisi geliyor zatenn

Son düzenleme:
Evet kizlar bugün yediklerim.kahvalti öncesi bir bardak oda sicakliginda su. Bir kase misir gevreği dunden kalan kizarmis patates 15 tane falan ve bir küçük dilim kek bir yeşil cay bir Türk kahvesi.iki dilim portakal aklima gelenler bunlar.bi de bir lokmacik tost.arkadasim bizdeydi az önce gitti.yuruyus yapamadim kızlar
Ha bu arada beni çok sıkan bi kotum vardı simdi üstüme bol oluyo :21: süper bi duygu.

Evet kizlar bugün yediklerim.kahvalti öncesi bir bardak oda sicakliginda su. Bir kase misir gevreği dunden kalan kizarmis patates 15 tane falan ve bir küçük dilim kek bir yeşil cay bir Türk kahvesi.iki dilim portakal aklima gelenler bunlar.bi de bir lokmacik tost.arkadasim bizdeydi az önce gitti.yuruyus yapamadim kızlar
Ha bu arada beni çok sıkan bi kotum vardı simdi üstüme bol oluyo :21: süper bi duygu.

Cok degil canim yediklerin ,benimde pantolonlari deneyesim var ama daha vermem lazim,.benim yediklerim
Sabah 2dilim ekmek,1yumurta,1kk peynir,2catal patates bugulama,1zeytin2badem ve rezene
Az oncede, 3dolma,8yk nohutlu et,yarim kase yogurt ,
Aradada 1bardak sut,1incir,bi parca elma 1.5lt su daha yurumedim

Cok degil canim yediklerin ,benimde pantolonlari deneyesim var ama daha vermem lazim,.benim yediklerim
Sabah 2dilim ekmek,1yumurta,1kk peynir,2catal patates bugulama,1zeytin2badem ve rezene
Az oncede, 3dolma,8yk nohutlu et,yarim kase yogurt ,
Aradada 1bardak sut,1incir,bi parca elma 1.5lt su daha yurumedim

Az oncede bi kase kisir yedim.daha bisey yemem umarım. Haftaya 74 ü gormek istiyorum artik.aslinda o pantalonum dar geliyodu bariz sikiyodu yani ama bugün elime geldi bi giyiyim dedim.bol geliyo o kadar şaşırdım ki anlatamam. Kilo da değişim olmasada vücut sikilasiyo.bugun vücut olculerimi aldım her Salı bundna sonra olcumde yapicam kend i me.en azindan sikilasma varsa goriyim diye.senin yediklerinde kararinda çok yememissin canım bi de erken yemissin yemeğini iyi olmuş

Az oncede bi kase kisir yedim.daha bisey yemem umarım. Haftaya 74 ü gormek istiyorum artik.aslinda o pantalonum dar geliyodu bariz sikiyodu yani ama bugün elime geldi bi giyiyim dedim.bol geliyo o kadar şaşırdım ki anlatamam. Kilo da değişim olmasada vücut sikilasiyo.bugun vücut olculerimi aldım her Salı bundna sonra olcumde yapicam kend i me.en azindan sikilasma varsa goriyim diye.senin yediklerinde kararinda çok yememissin canım bi de erken yemissin yemeğini iyi olmuş[/QU

ilginç canım spordan degilmi sıkılasman ne güzel derli toplu yapıyo vücudu keşke hergün yapabilsek, kısısrınıda yemişsin afiyet olsun benimde çiğköfte yiyesim var , ben genelde 7 den önce yemeye calısıyorum canım geceye kadar eriyor gidiyor hafifliyorum valla,canım ayran detoksu yapalı 15 gün oldu cumartesi bidaha yapsam diyorum benim kiloda az sayılmaz degilmi 15 günden bir yapsam ne dersin ?

Az oncede bi kase kisir yedim.daha bisey yemem umarım. Haftaya 74 ü gormek istiyorum artik.aslinda o pantalonum dar geliyodu bariz sikiyodu yani ama bugün elime geldi bi giyiyim dedim.bol geliyo o kadar şaşırdım ki anlatamam. Kilo da değişim olmasada vücut sikilasiyo.bugun vücut olculerimi aldım her Salı bundna sonra olcumde yapicam kend i me.en azindan sikilasma varsa goriyim diye.senin yediklerinde kararinda çok yememissin canım bi de erken yemissin yemeğini iyi olmuş[/QU

ilginç canım spordan degilmi sıkılasman ne güzel derli toplu yapıyo vücudu keşke hergün yapabilsek, kısısrınıda yemişsin afiyet olsun benimde çiğköfte yiyesim var , ben genelde 7 den önce yemeye calısıyorum canım geceye kadar eriyor gidiyor hafifliyorum valla,canım ayran detoksu yapalı 15 gün oldu cumartesi bidaha yapsam diyorum benim kiloda az sayılmaz degilmi 15 günden bir yapsam ne dersin ?
Spordan canım kesinlikle yasaktır etkili spor ama dediğin gibi hergün yapabilsek keşke benim bugün kaldı yarin yaparım diye düşünüyorum hafta sonu eşim evde olunca yapamıyorum annemle babam geldi az önce kurabiye falan getirmiş annem yemede dur :KK43: ayran detoksu yapabilirsin bence bende yapmak istiyorum ama pazartesi yapabilirim

iyi akşamlar bende geldim kızlar benim diyet hikayemde uzun çocukluğumdan beri hep kilo alıp veren biriyim sürekli aldım verdim sonra evlendim62 kilo ile 68le hamile kaldım 85le doğum yaptım doğumdan sonra 88e çıktım ve diyete ve yürüyüşe başladım 83e indim sonra eşim eliptik bisiklet aldı onun baya faydası oldu 2 ayda 7 kilo verdim diyetle birlikte tabiki 76 oldum 2 kilo daha verdim diyetisyene gittim 59 kiloya düştüm şimdi geri aldım bırakınca 63. 6ya çıktım şimdi tekrar devam ediyorum devamlılık çok önemli yok 3 gün 5 gün yapıpta veremiyorum diye bişey yok azim devamlılık mutlaka veriyosunuz :13:

kızlar yazılarınızı çok beğendim çok içten ve çok güzel olmuş

Evet kizlar nasıl geçti gününüz

Ben geldim kızlarr...Nasılsınız?Ben bugun cok yoruldummm.İş,alışveriş,yemek,yarına yemek yeni oturdum.
Sabah 1 dilim kek,1 fincan adacayı,öglen hazır bardak corba yaptım kendime,aksam 1 balık salata 3 dilim ekmek.1 türk kahvesi...
Kızlar tekrar söylüyorum eski topikte olan gibi olmasın.Düzenli bizim gibi katılanları alalım.Herkesin işi var ama biz kararlı oldugumuzu katılımla gösteriyoruz...
Gülcan su dalgası sarısın bomba olmana az kaldı :)

Ben geldim kızlarr...Nasılsınız?Ben bugun cok yoruldummm.İş,alışveriş,yemek,yarına yemek yeni oturdum.
Sabah 1 dilim kek,1 fincan adacayı,öglen hazır bardak corba yaptım kendime,aksam 1 balık salata 3 dilim ekmek.1 türk kahvesi...
Kızlar tekrar söylüyorum eski topikte olan gibi olmasın.Düzenli bizim gibi katılanları alalım.Herkesin işi var ama biz kararlı oldugumuzu katılımla gösteriyoruz...
Gülcan su dalgası sarısın bomba olmana az kaldı :)
Evet düzenli katılım şart .baya yorulmussun bugün seni gorunce tekrar işe baslayasim geliyo aklima dusurdun haberin olsun. Topigi boş birakmayalim fırsat buldukça girelim

Evet düzenli katılım şart .baya yorulmussun bugün seni gorunce tekrar işe baslayasim geliyo aklima dusurdun haberin olsun. Topigi boş birakmayalim fırsat buldukça girelim

Evett...Kesinlikle.
Ay sorma canım ya bu ara ben bile kendime şasıyorum.Bizim ev durumlarını az cok biliyorsun.
Bütün gün dısardayım,eve geliyorum sürekli hareket...Sende cocuk var.Kim bakcak ona?

Kizlar diyetisyenleriniz devletmi ozelmiydi boraz bilgi verirmisiniz

Benim devletteydi canım.Saglık sebebiyle baska bir bransa gitmiştim.Kilo vermem gerekliydi.Drum önermişti.
Çok tatlı ve beni dinleyen bir diyetisyene denk gelmiştim.Diyetisyenle 78-77 kg düştüm.Sonra her ay aynı şeyler tekrarlanınca gitmedim.Mantıgınıda ögrendim zaten...

Kizlar 4mile yurudum cok sukur,simdide hem kizla ilgileniyom hemde burdayim,
Canlar hergun spor yapmaya ozen gosterelim.
Secil benimde esim cumartesi nobette onlar evdeyken zor oluyor ..
Guzelim aynen sarisin bomba olacam insallah ve dedigin gibi kurallara gore alalim katilmak isteyenleri mesela hergun ne yedik ictik ne kadar su ve spor yaptikmi yazalim daima,
Didem hedefe en yakin sensin ne guzel

Benim devletteydi canım.Saglık sebebiyle baska bir bransa gitmiştim.Kilo vermem gerekliydi.Drum önermişti.
Çok tatlı ve beni dinleyen bir diyetisyene denk gelmiştim.Diyetisyenle 78-77 kg düştüm.Sonra her ay aynı şeyler tekrarlanınca gitmedim.Mantıgınıda ögrendim zaten...

Cabim ya bnde devlete gitmek istiyorumda hangi bolume gidicem

X