Lekeler, Çiller güneş lekelerimden nasil kurtuldum?

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

zenzem

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2010
244
65
kızlar merhaba.. ben de sizler gibi yüzünde öbek öbek güneş lekeleri olan biriyim.. hani derler ya yüzümün nuru gitti diye.. hah işte o geri geldi. ve eğer bunu sizinle paylaşmazsam kendimi suçlu hissederim. öncelikle bu konuyu kesinlikle doktor teşhisiyle güneş lekesi teşhisi konulmuş olanlar dikkate almalı. bakın çil ya da başka lekeleri kastetmiyorum. çünkü bendekiler güneş lekesi. ehr türlü doğal yöntemi denemiş fakat çare bulamamıştım. doktora gittim ve bana "expigment %4" verdi. ve mutlaka yüksek koruma faktörlü güneş kremi gündüzleri yaz kış kullanmam gerektiğini söyledi. evet kesinlikle bir iki ay içerisinde tamamen düzeldi lekelerim ve yok oldu. sonra bıraktım. çıkan yerlerde bir daha leke oluşmadı. yazın yine yüzümde başka başka yerlerde çıkmaya başladı. tekrar kullandım tekrar geçti. expigmentin uzun süre kullanımının zararlı olduğunu duydum ve bıraktım. uzun süre ara verdim ve lekelerim çoğaldı. en sonunda izmirde bir eczaneden kendi yaptıkları kremi duydum ve satın aldım. çok ucuz. yani en azından markalı pahalı kremlere göre :) kasım 2013den beridir kullanıyorum. ha bu arada söylemeden geçemeyeceğim, hiç bir ilacı ya da kremi 6 aydan fazla kullanmayın. etkisizleşiyor ve vucuda da zarar veriyormuş. gece o kremi sürüyorum, sabah 50+ faktörlü güneş kremimi sürüyorum. kesinlikle aksatmıyorum. yalnız kötü bir tarafı var, yüzünzdeki lekeleri ak pak yaparken :nazar: gece yüzünüzü değdirdiğiniz her yer kararıyor. sanki çamaşırı yıkarken yere düşürmüşsünüz de toz olmuş gibi rengi oluyor. :) neyse.. umarım faydalı olmuştur anlattıklarım. sorunuz olursa aydınlatabilirim :)

Düzenleme yapıyorum; Ben bu konuyu başlattım fakat bu tür kimyasallarla asla tam çözüme ulaşamadım. En son olarak hastalıklarımdan ötürü Canan KAratay'a muayeneye gitmiştim.. Tabiki tüm kimyasalları kremleri vs hepsini yasakladı. Sadecehindistan cevizi yağı sürüyorum. soğuk sıkım. Karatay diyetine başladım. Ayrıca Sıfır gluten ve sıfır şeker e geçtim. D vitamni, B12 vitamini mi yükselttim. Omega 3 kulandım. iki senedir bu diyeti yapıyorum ve onlarca hastalığım geçtiği gibi yüzümdeki lekeler de tamamen gitti. Pırıl pırıl parlak bir cildim var artık. bin şükür.. Merak edenlere detayları anlatabilirim..Lütfen geçici çözümler aramayın.. Önce vücudunuzu tamir edin..

Son düzenleme:
kızlar merhaba.. ben de sizler gibi yüzünde öbek öbek güneş lekeleri olan biriyim.. hani derler ya yüzümün nuru gitti diye.. hah işte o geri geldi. ve eğer bunu sizinle paylaşmazsam kendimi suçlu hissederim. öncelikle bu konuyu kesinlikle doktor teşhisiyle güneş lekesi teşhisi konulmuş olanlar dikkate almalı. bakın çil ya da başka lekeleri kastetmiyorum. çünkü bendekiler güneş lekesi. ehr türlü doğal yöntemi denemiş fakat çare bulamamıştım. doktora gittim ve bana "expigment %4" verdi. ve mutlaka yüksek koruma faktörlü güneş kremi gündüzleri yaz kış kullanmam gerektiğini söyledi. evet kesinlikle bir iki ay içerisinde tamamen düzeldi lekelerim ve yok oldu. sonra bıraktım. çıkan yerlerde bir daha leke oluşmadı. yazın yine yüzümde başka başka yerlerde çıkmaya başladı. tekrar kullandım tekrar geçti. expigmentin uzun süre kullanımının zararlı olduğunu duydum ve bıraktım. uzun süre ara verdim ve lekelerim çoğaldı. en sonunda izmirde bir eczaneden kendi yaptıkları kremi duydum ve satın aldım. çok ucuz. yani en azından markalı pahalı kremlere göre :) kasım 2013den beridir kullanıyorum. ha bu arada söylemeden geçemeyeceğim, hiç bir ilacı ya da kremi 6 aydan fazla kullanmayın. etkisizleşiyor ve vucuda da zarar veriyormuş. gece o kremi sürüyorum, sabah 50+ faktörlü güneş kremimi sürüyorum. kesinlikle aksatmıyorum. yalnız kötü bir tarafı var, yüzünzdeki lekeleri ak pak yaparken :nazar: gece yüzünüzü değdirdiğiniz her yer kararıyor. sanki çamaşırı yıkarken yere düşürmüşsünüz de toz olmuş gibi rengi oluyor. :) neyse.. umarım faydalı olmuştur anlattıklarım. sorunuz olursa aydınlatabilirim :)

merhaba tamda bu konuyu araştırırken gördüm yazınızı.kafam o kadar karışık ki expigment mi,unitone 4 mü, drula mı yoksa meşhur sis leke kremi derken hepsinden soğudum. Bende de güneş lekeleri mevcut. Sizin eczaneden aldığınız krem nasıl uygulanıyor ve istanbula göndermesi mümkün müdür eczacının ?

merhaba tamda bu konuyu araştırırken gördüm yazınızı.kafam o kadar karışık ki expigment mi,unitone 4 mü, drula mı yoksa meşhur sis leke kremi derken hepsinden soğudum. Bende de güneş lekeleri mevcut. Sizin eczaneden aldığınız krem nasıl uygulanıyor ve istanbula göndermesi mümkün müdür eczacının ?

canım merhaba, ben sadece expigment ve o dediğim kremi kullandım. ikisi de işe yarıyor. ancak dediğim gibi başka yerlerinde yeniden lekeler çıkabiliyor. bu dediğim kremi ben izmirde eczaneden sipariş verdim. bende izmirde değilim normalde. internetten bakıver sıhhat eczanesi konakta.telefonu var arayıp söylüyorsun, güneş lekesi için krem hazılıyormuşsunuz diye. onlar sana söyler ne yapacağını. eğer netten de bulamazsan özelden mesaj atarım linkini. ha birde kesinlikle gündüz yüksek korumalı güneş kremi kullanmayı unutma.

mrb expigmenti kullanırken kızarıklık yada kahverengi yanık gibi belirgin leker çıkmadı mı acaba

mrb expigmenti kullanırken kızarıklık yada kahverengi yanık gibi belirgin leker çıkmadı mı acaba

ilk başlarken baya kızarıklıklar oluyordu. gündüzleri o yüzden güneş kremi kullandım.. ve hızlı etki etmişti. olan tüm lekelerim geçti. 2-3 seneden sonra ne kızarıklık ne de kabuklanma artık hiç bir şey olmamaya başladı.. etkisi de sanırım bitti.. ve öğrendim ki bi kremi ya da bir ilacı 6 aydan uzun süreli kullanmamak gerekiyormuş. dolayısıyla bıraktım bende..

Expigment'ten sonra lekelerim daha da büyüdü. :KK50: 20 gün oldu, geçer diye bekliyorum.

Siz bu kremi kaç gün kullandınız.Tamamen geçtimi lekeler yoksa sadece rengimi açıldı?

Siz bu kremi kaç gün kullandınız.Tamamen geçtimi lekeler yoksa sadece rengimi açıldı?
arkadaşım, ben bu son kullandığım eczane yapımı kremi hala kullanmaktayım. 5. ayım bu. bırakıcam. şöyle bir durum var, renkleri açıldı evet. ama tamamen geçmedi. varla yok arası bir şey oldu. expigmenti ilk kullandığımda kullandığım yerler tamamen geçmişti. sonuç; bu kremler kullandığın sürece etkisini gösteriyor. bırakınca başka başka lekeler çıkıyor. vücut yapıyor bunu yani. içten gelen bir şeyi dıştan kesmek ya da tamamen bitirmek mümkün değil gibi :/ söylemeden geçemeyeceğim, duymuşsunuzdur belki zeki gündüzün mucize kremini. haberlere konu oldu falan. ondan sipariş ettim. tamamen bütün cilt sorunlarını gideren bir kremmiş. daha başlamadım. cildimi bi süre dinlendiricem sonra başlıycam bakalım. ama bu dediğim adamı bir araştır istersesn internetten. haber videoları falan var. Türk kimya öğretmeni... ilerde onu kullanıp da faydasını görürsem burada paylaşırım :KK66:
:KK34:

vichy 50+ yüz için almayı düşünüyorum deneyen var mı?

vichy hiç kullanmadım onca krem değişmeme rağmen. şu an hamilton 50+ soft yüz için kullanıyorum. en güzel yanı yağlı göstermemesi. bir de ten renginizi baya bi beyaz gösteriyor. biraz fazla beyaz renkli sanırsam :KK70: şimdilik memnunum. eskiden copperton 50 kullandım. garnier 50 kullandım. ama hep cildim parlak ve yağlı gözüküyordu. ayna gibiydim resmen.. hamilton o açından çok iyi. parlamıyor. ve yağ yok.:KK34:

Expigment'ten sonra lekelerim daha da büyüdü. :KK50: 20 gün oldu, geçer diye bekliyorum.

aaa çok ilginç.. sendekiler güneş lekesi mi gerçekten peki? doktor teşhis koydu mu? bir de bu kremi gece yatarken süreceksin. sadece lekelerin üzerine. gündüz de muhakkak güneş kremi kullanacaksın. yoksa kremin etkisiyle cilt çok kızarabilir ve kötü etki edebilir. sen nasıl kullandın ki?

ilk başlarken baya kızarıklıklar oluyordu. gündüzleri o yüzden güneş kremi kullandım.. ve hızlı etki etmişti. olan tüm lekelerim geçti. 2-3 seneden sonra ne kızarıklık ne de kabuklanma artık hiç bir şey olmamaya başladı.. etkisi de sanırım bitti.. ve öğrendim ki bi kremi ya da bir ilacı 6 aydan uzun süreli kullanmamak gerekiyormuş. dolayısıyla bıraktım bende..

2-3 sene baya uzun bir zaman bende kahverengi belirgin lekeler kaldı önce %2 kullandım 1 ay sonra % 4 e geçtim bıraktım koyu kahvere leker kaldı 10 gün bekledim geçmedi bende bidaha %2 ye başladım ama şuan hala aynı kızarık ve koyu kahverengi leke halinde duruyor

2-3 sene baya uzun bir zaman bende kahverengi belirgin lekeler kaldı önce %2 kullandım 1 ay sonra % 4 e geçtim bıraktım koyu kahvere leker kaldı 10 gün bekledim geçmedi bende bidaha %2 ye başladım ama şuan hala aynı kızarık ve koyu kahverengi leke halinde duruyor

valla ben bıraktım bu hafta itibariyle krem kullanmayı.. cildim dinlensin biraz.. sonra zeki gündüzün "gündüz kremi" ne başlıcam..bakalım.. bizim vucut yapıyor kabullenmek lazım. biri geçse diğer başlıyor..

mrb lekelerinizde fark v armı acaba bende de koyu kahverengi leker kaldı yanık gibi 10 gün bekledim düzelmedi geri expigmente başladım 14 gün oldu hala kullanmama ragmen düzelme yok leker duruyor siz naptınız acaba

Kizlar expigment bazı kişilerde lekeleri dahada beter hale getirebilir. Ben dermoreller ile iyilestirdim lekemi kesinlikle tavsiye ederim

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Tabiki burda önemli bir kural var iyilestirmenin yanında korumak.... 2.3 saatte bir koruyucu sürülmeli. Ciltte leke görünürse en az 50 faktör kullanılmalı

Kizlar expigment bazı kişilerde lekeleri dahada beter hale getirebilir. Ben dermoreller ile iyilestirdim lekemi kesinlikle tavsiye ederim

Expigment ile sanırım koruyucu güneş kremi kullanmayınca beliriyor diye biliyorum. bi de gündüz kullanınca.

Tabiki burda önemli bir kural var iyilestirmenin yanında korumak.... 2.3 saatte bir koruyucu sürülmeli. Ciltte leke görünürse en az 50 faktör kullanılmalı

kesinlikle haklısın.. zaten kremle incelen deri iyice korumasız kalıyor. koruyucu kullanmak şart..:KK34:

sevgili izmirlimuallak, bize anlatabilir misin nasıl uyguladığını ve hangi incelikte kullandığını?

X