Ds damat takım elbise problemi hk.

sakakavunluu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2013
69
3
34
Merhaba,

Eşim için Perlavista Avm DS Damat'dan 420 TL tutarında bir takım elbise almıştık ve yıkama sonucu yaşadığımız problemi copy/paste yapıyorum.

Merhaba,

Geçtiğimiz aylarda Perlavista Avm Büyükçekmece D’s Damat’dan almış olduğum takım elbisemin pantolonuna yıkama sonucu pas lekeleri bulaşmıştır. Pantolonun iç kısmında bulunan demir kanca oksitlenmiş ve pantolonu mahvetmiştir. Bende mağazanız aracılığı ile (neresi olduğunu bilmiyorum ama) pantolonumu fabrikanıza gönderdim ve bugün fabrikadan mağazaya bir mektup ile beraber geri gelmiş. Aldığım yanıt kısacası kullanıcı hatası çıktı. Etikette sadece kuru temizleme yazıyormuş yıkanma tespit edilmiş, özür dilenmiş ve bu konuda yardımcı olunamayacakmış.

İşim gereği haftanın 6 günü takım elbise giyiyorum ve inanın çeşitli markalarda birçok takım elbisem var. Bu takım elbiselerimin birçoğunun etiketlerinde yalnızca kuru temizleme yazmasına rağmen birçoğu düzenli olarak yıkanır ve herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmam. Açıkçası takım elbisenizden çok memnundum ancak yıkama sonucu kumaşın değil de alakasız bir aparatın bu şekilde sorun çıkartması ve kumaşa bu denli yayılması bence biraz garip. Tabi ki büyük bir kurum ve yönetim olarak sizin bileceğiniz iş ama; fermuar, kanca, düğme vb. gibi aparatları eğer kendiniz üretmiyor iseniz bu tip sorunlarla karşılaşmamanız açısından bu tarz teferruat malzemelerin alımına biraz daha dikkat etmelisiniz. Sonuçta etkin ve rekabetçi stratejiniz bu tarz ayrıntılarla sekteye uğramamalı. Bugün benim başıma gelen olay emin olun yarın başka müşterinizin başına gelecektir.

Dilek ve şikâyetlerimiz için siz değerli yöneticilerin mail adreslerinin hakla açık olması her türlü eleştiriye ve öneriye açık olduğunuzu gösterir ki zaman ayırıp bu mailimi okuduğunuz için sizlere teşekkür eder ve mağduriyetimin giderileceğini temenni ederim.

İyi çalışmalar.

Alınan cevap;

Sayın Engin ***,

28/04/2013 tarihinde alınan 0EY5JB35550***** barkod numaralı TWN Yelekli Takım’da yapılan inceleme sonucunda;
Takım elbise pantolon kumaşında oluşan deformasyon ve kancada oluşan paslanma yıkama işlemi kaynaklıdır. Ürünler satışa sunulmadan iç etiket talimatlarına uygun olarak kalite kontrol testleri yapılmaktadır. Sadece kuru temizleme yapılması gereken ürünün yıkandığı belirlenmiştir.. Ürün ile ilgili herhangi bir hata tespit edilemediğinden değişim sağlanamadığını üzülerek belirtmek durumundayız.

Saygılar.

Şunu da belirtmeliyim ki takım elbisenin kumaşında hiçbir şekilde deformasyon yoktur. Eşimin bir çok takım elbisesini kuru temizleme yazmasına rağmen düzenli olarak yıkarım. Saçma sapan 10 kuruşluk bir kancanın marifeti sonucu eşimin takım elbisesi ziyan olmuştur.

Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler.

X