Premature Bebekler prematüre doğan bebeğim hiç bir şey yemiyor,büyümüyor

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Benim Dr um 3 yasına kadar böyle olucak sakın takılma dedi çok yesede aynı olur dedi. Sonra yaşıtlarını yakalıcak dedi sen rahat olmaya çalış bende çok yıpranmıştım oğlumda , şimdi üstelemiyorum . Oda ıyı hala80 siel süt içiyor. Sağlığı olsun gerısı boş biz neler atlattık öğle değilmi! Prof göster bakalım nedicekler emekliyormu küçük hanım?

benim doktorumda bu aya kadar rahat ol diyordu ama dün gittiğimizde, panikledi biraz, hemen vitamin yazıyorum, 15 gün sonra tekrar getirin, eğer hala kilo alımı yoksa profa götürelim, bu kadar zaman kilo almaması vücudun fazla yakıyor olmasından kaynaklanıyor olabilir, detaylı nedenlerini inceleyelim, hiperaktivite testi yapalım dedi, emekliyor hemde çok fazla, tüm evi talan ediyor, inan uykusunda bile bir ayağını sallıyor, babası da öyle, genetik galiba

haklısın kendi annen bile olsa bizim kadar özen kimse gösteremez çocuğuna ben 5 saatte 1 besliyorum 3 saat bence çok az 5 saate çıkar belki açıkmıyordur...ben kızımı aç bırakarak mamadan vazgeçirdim............hatta akşam yemeğini yememiz 6 saatte bir oluyor...ayrıca bana göre öle karman çorban yemekleri daha yiyemez benimkiker bitek pırasa ve menemeni yiyebiliyor yanlış anlama sadece bu benim fikrim henüz seninki çok küçük bence bu tarz yemekler için etli yemeğin yerine illaki et verecekseniz köfte yedirin bu şekilde yani sebze yemekleri yerine çorbalarını verin ben zorlasamda ancak böyle yemekleri biz yeni yeni yiyebiliriz çünkü dişlerimiz tamamlandı anlatabildimmi seninkinin daha yeni çıkmaya başladı nasıl çiğnesin onları fikir vermek amaçlı yazıyorum...
canım ben işe başladım 3 hafta oldu, anneannesi bakıyoır, bilirsin anneanne biizm gibi bakmaz, ne bulursa verir çocuğa bizler öyle büyümüşüz, kendilerine ne yemek yapıyorsa veriyor, günde 3 çeşit yemek yapıyor, etlisinden sebzelisinden ama yok, benim yaptığım mama kıvamındaki çorbaları da yemiyor, anneannesinin yaptığı etli kıymalı yemekleri de yemiyor,aslında yemiyor demeyeyim, zorla ağlayarak da olsa yediriyoruz, sorun şu ki zorlada olsa bişekilde bu çocuğun midesine her 3 saatte bir bişey giriyor ama hala kilo almıyor,ben mi bakamıyorum dedim bir aya yakındır annem bakıyor, onda da kilo almamış:KK43:(((

kızlar merhaba, biliyorum bir çoğunuzun bebeği şu anda yaşam mücadelesi veriyor,bu konu onlara saçma gelecek ama çıldırmak üzereyim.okuyanlar bilir,600 gr doğdu bebeğim.şu anda tam 1 yaşında,düzeltilmiş 9 aylık ve sadece 6500gr.yani normal doğan bebeklerde 4-5 aylık olunca yetişiyorlar bu kiloya.ayrıca 2 aydır hiç kilo almadı.sorunum kilosu değil aslında, yesin de varsın zayıf olsun, ama yemiyor...biberona alışınca emmeyi kesti,kaşığa geçince biberonu kesti.özel mama aldık,6 ay zorla içirdim,ne boyu ne kilosu persentilin en alt seviyesine bile ulaşmayınca doktorumuz kesti.inek sütüne başladık,sadece 80cc sabah uyandığında içiyor,düşünün 3aylık bebek bile daha fazla içiyordur,ek gıdalara geçeli epey oldu, herşeyden vitamin alsın diye binbir vitaminli gıdalar hazırlıyorum(gerçi hala tam katılara geçemedik)önlüğü takar takmaz başlıyor ağlamaya,kaşığı görünce çıldırıyor,sanırsın kolunu bacağını sıkıyorlar canı yanıyor,ne yapacağımı şaşırdım, o ağladıkça ben ağlıyorum,yemiyor,büyümüyor,buna bir çözüm allah aşkına iştahını açacak birşey biliyorsanız lütfen yardımcı olun,sağlıcakla kalın

benımm kızım 1950 dogud suan 18 aylık ve 90 cc mama ıcrse sukredıyorum hala komsumun 10 aylık oglu 220 cc ıcıyormus 3 saate bır benım kızım yemıyor ıcmıyor pesınden koşarak yalvar yakar oyuncak dökerek mercımeklerı dokuyoruz oynasın dalsında yesın dıye..ama 9-10 aylık bır bebek bıle benım kızdan daha cok yıyor.3-4 ay hıc kılo almadı benım kızımda 50-70 gr alrsa alıyordu sonraa balık yağına başladım ve kızım her gıttıgımızde normalde dr suanda aylık 100 gr yeter demesıne rağmen 500-600 gr alıyor:nazar::nazar::nazar:.
kafana takma ne yıyorsa onu ver .benımkıde onluk sevmez takmmıyorum gerekırse uzrını 10 defa degıstırıyorum yeterkı yesın..benımkıde kasık almıyordu patates haşlayıp elımle yedırıyordum.kofteyıde oyle kucuk kucuk koparıp elımle yedırıyorum..oyuna dalsın oyle ye ama baık yagı bıze cok yaradı bunu rahatlıkla soyleyebılırım.seaven seas kullandım 1 sıseden sonraı ınanılmaz:KK16::KK16::KK16:

haklısın kendi annen bile olsa bizim kadar özen kimse gösteremez çocuğuna ben 5 saatte 1 besliyorum 3 saat bence çok az 5 saate çıkar belki açıkmıyordur...ben kızımı aç bırakarak mamadan vazgeçirdim............hatta akşam yemeğini yememiz 6 saatte bir oluyor...ayrıca bana göre öle karman çorban yemekleri daha yiyemez benimkiker bitek pırasa ve menemeni yiyebiliyor yanlış anlama sadece bu benim fikrim henüz seninki çok küçük bence bu tarz yemekler için etli yemeğin yerine illaki et verecekseniz köfte yedirin bu şekilde yani sebze yemekleri yerine çorbalarını verin ben zorlasamda ancak böyle yemekleri biz yeni yeni yiyebiliriz çünkü dişlerimiz tamamlandı anlatabildimmi seninkinin daha yeni çıkmaya başladı nasıl çiğnesin onları fikir vermek amaçlı yazıyorum...

canım ne demek zaten fikir almak istediğimden açtım bu konuyu, söylediklerin mantıklı ama biz bu çocuğa kilo aldıramıyoruz, yani 3 saat değil 5 saat aç bıraksam miktarı artmadıktan sonra bişey değişmez, hatta kilo almayı bırak zayıflar.miktarını arttıramıyorum, zaten bunu zor yediriyoruz, 1 gün boyunca bişey yemese, yine de mama sandalyesine oturunca çıngar kopartan bi çücuktan bahsediyoruz, denemedik mi, denedik, ne yaptıysak olmuyor.bu arada etli yemekler falan derken biz hala püre haline getirmeye devam ediyoruz, yani löp löp etleri yemiyor, hala ben blendırdan geçiriyorum, annem de çattalla eziyormuş ama bakalım dediğini deneyeceğim, herşeyi karıştırmadan sade sade vermeye çalışacağım, ben de istiyorum ki zaten çok yemiyor, bari sağlıklı şeyler yesin, vitamin alsın, çok şükür testlerde herşeyi normal çıktı, bunu o karman çorman yedirdiğim şeylere bağlıyorum, ama yine de tavsiyeni denicem canım, sağol

benımm kızım 1950 dogud suan 18 aylık ve 90 cc mama ıcrse sukredıyorum hala komsumun 10 aylık oglu 220 cc ıcıyormus 3 saate bır benım kızım yemıyor ıcmıyor pesınden koşarak yalvar yakar oyuncak dökerek mercımeklerı dokuyoruz oynasın dalsında yesın dıye..ama 9-10 aylık bır bebek bıle benım kızdan daha cok yıyor.3-4 ay hıc kılo almadı benım kızımda 50-70 gr alrsa alıyordu sonraa balık yağına başladım ve kızım her gıttıgımızde normalde dr suanda aylık 100 gr yeter demesıne rağmen 500-600 gr alıyor:nazar::nazar::nazar:.
kafana takma ne yıyorsa onu ver .benımkıde onluk sevmez takmmıyorum gerekırse uzrını 10 defa degıstırıyorum yeterkı yesın..benımkıde kasık almıyordu patates haşlayıp elımle yedırıyordum.kofteyıde oyle kucuk kucuk koparıp elımle yedırıyorum..oyuna dalsın oyle ye ama baık yagı bıze cok yaradı bunu rahatlıkla soyleyebılırım.seaven seas kullandım 1 sıseden sonraı ınanılmaz:KK16::KK16::KK16:

yemeyen çocuk gerçekten zor derlerdi doğruymuş,bende çevremde 6 aylık bebekler görüyorum, onların yanında bizimki aç geziyor resmen,balık yağı kullandık biz gecen ay ama multivit miydi neydi öyle bişey, prtakal aromalı, fayda etmedi, seven seas sorcam doktorumuza, eğer kullan derse hemen başlayalım, maşallah bebeğine, inşallah bizimkide faydasını görür

Ben infatrini kullanıyorum şuanda13 aylıl düzeltilmiş 8.800 kg nisa bilge nasıl oldu minnoşun?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Merhaba anneler benim bebeğim de prematüre gebelik zehirlenmesi nedeniyle 35+4 te gelişim gerliği var olduğu için 32 haftalık gibi doğdu. 1740 gr 42 cm 11 gün yoğun bakımda kaldı 2050 gr oldu ve çıkardılar 3-4 saatte bir besledim anne sütü+prematil verdim 6 gün sonra kontrole gittik 2060 gr olmuş sağlığı iyi elhamdülillah ama hiç kilo almamış doktor haftaya yine gelin dedi sadece kilosuna bakarız eğer kilo aldıysa eve gidersiniz dedi bu da ne demek şimdi tekrar yatırırlar mı? çok kötüyüm yardım edin nasıl kilo alır bebeğim ne yapmam lazım???

Premature bebek beslenmek için zorlanmaz. sakın zorlamayın. sonradan kusmaya başlarsa ciddi problemler yaşarsınız. yoğun bakımda ağzından burnundan kablo hortum vs. takıldığı için ağız kısmı iyice hassas hale gelir. ağzına yapılan müdahalelere daha hassas olurlar. zaten bebekler ağız kısmından bir çok şeyi öğrenmektedir. prematurelerde ağzından beslemek için zorlyınca reddetmesine rağmen ısrar edilirse kusma nöbetlerine çevirebilir. mideye delik açılarak beslenmek zorunda kalan bebekler var. siz en iyisi bebeğinizi bu konuda branşlaşan yan dal pediyatriye görürün. türkiye de bir kaç yerde var. ilk ankara tıpta açılmıştır. En iyisi cebeci kampüsünde. GElişimsel pediyatriden randevu alın. tavsiyem.

kızlar merhaba, biliyorum bir çoğunuzun bebeği şu anda yaşam mücadelesi veriyor,bu konu onlara saçma gelecek ama çıldırmak üzereyim.okuyanlar bilir,600 gr doğdu bebeğim.şu anda tam 1 yaşında,düzeltilmiş 9 aylık ve sadece 6500gr.yani normal doğan bebeklerde 4-5 aylık olunca yetişiyorlar bu kiloya.ayrıca 2 aydır hiç kilo almadı.sorunum kilosu değil aslında, yesin de varsın zayıf olsun, ama yemiyor...biberona alışınca emmeyi kesti,kaşığa geçince biberonu kesti.özel mama aldık,6 ay zorla içirdim,ne boyu ne kilosu persentilin en alt seviyesine bile ulaşmayınca doktorumuz kesti.inek sütüne başladık,sadece 80cc sabah uyandığında içiyor,düşünün 3aylık bebek bile daha fazla içiyordur,ek gıdalara geçeli epey oldu, herşeyden vitamin alsın diye binbir vitaminli gıdalar hazırlıyorum(gerçi hala tam katılara geçemedik)önlüğü takar takmaz başlıyor ağlamaya,kaşığı görünce çıldırıyor,sanırsın kolunu bacağını sıkıyorlar canı yanıyor,ne yapacağımı şaşırdım, o ağladıkça ben ağlıyorum,yemiyor,büyümüyor,buna bir çözüm allah aşkına iştahını açacak birşey biliyorsanız lütfen yardımcı olun,sağlıcakla kalın

iştahsızlık sebebini ben de çok araştırdım. kabızlık , kansızlık iştahsızlığa yol açıyor. bunlara bi dikkat et istersen. mide bağırsak problemi varmı iyice araştır. ama genelde erken doğan düşük doğum ağırlıklı bebeklerde o sorun oluyor. 2 yaşına kadar normal doğanları yakalaması gerekliymiş. umarım yakalarsınız. sağlıklı günler.

X