cati muayenesinden sonra nisani gelen yada kanamasi olan var mi???

nasıl oluyor bu çatı muayenesi çok acıyormuş öyle mi, elini tamamen mi sokuyorlar :18:

gözünüzü korkutmak istemem. ben çok dayanıklıyımdır ama.... bence tamamen doktoruna bağlı diye düşünüyorum. Benimki biraz gaddar davrandı sanki (yinede gıkım çıkmadı da birazcık acıdı)bir de üstelik 36+0 haftalık olmamıza rağmen nişanın geldi 2-3 güne doğurursun hazırlıklı olalım dedi. acaba muayeneden mi kaynaklanıyor bu erken doğum anlamış değilim? bilen varsa bende bu konuda yardım istiyorum arkadaşlar. Sana sunu soyleyeyim çok buyuk bi acı değil kendini kasma rahatlıkla muayene olabilirsin yani:) El meselesine gelince herkes iki eliyle diyor ama benimki yine tamamen soktu sanırım:) ama normal doğum olur dedi bu arada

Canim nasilsin bebis geldimi

saol tatlim evet geldi bebisim carsmba sabh saat 09:50 bebegimi aldim kucagima sezeryanla hersey cok guzeldi rabbime sukurler olsun bugun 7 gun oldu bebegime kavusali sezeryanim cok iyi gecti belden uyusturuldum ole istedin bebegimi ilk ben gordum aglamasini hersyin ilk ben tanik oldum bitek suanlik sikayetim goguslerim yara oldu bikachundur biraz iyim hersy guzeldi <3

saol tatlim evet geldi bebisim carsmba sabh saat 09:50 bebegimi aldim kucagima sezeryanla hersey cok guzeldi rabbime sukurler olsun bugun 7 gun oldu bebegime kavusali sezeryanim cok iyi gecti belden uyusturuldum ole istedin bebegimi ilk ben gordum aglamasini hersyin ilk ben tanik oldum bitek suanlik sikayetim goguslerim yara oldu bikachundur biraz iyim hersy guzeldi <3

Ay canim cok sevindim hayirlisiyla buyut bebegini ben lansinoh gigus kremi kullandum yikamak gerekmiyor. Ayy uykusuz geceler basladi sutun bol olsun insallah

saol tatlim benim doktorumda verdi simdi o kremden iyi oldu goguslerim ama pasam biraz inat memeyi tutmak istemiyo ama tutunca emiyo sorun tutmasinda iste nasil.olcak bilmiyorum tatlim kirk cikinca duzelir diyolar ama bakalim nasil olcak:KK66:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Emzirmen zamanla düzene girecek
Bende zor turturdum yara oldu sisti neler neler hepsi geçiyor
Şimdide biraktirmaya uğraşıyorum :)
Kendisi 2 yaşında :)

Benim agrim vardi sabah dr a gittim cati muayenesi yaptilar acilma yok dediler eve geldim birkac saat sonra nişan geldi bence dogumu baslattilar 18 saat normal dogum bekledim coook sanci cektim saat basi cati nuayenedi her seferinde sancim artti bebegin kanala sikisti dediler sezeryan oldum dusunuyorum simdi de neden enbastan girmedim sezeryana ya da doguramayinca 5 saatte filan niye almadilar zombiye donmustum ama odulu kucagima alinca tum acilarim dindi :)

bendede suan nısan kanama falan olmadı hıc hos bı durum degıl bu catı muayenesı ıgrenc bnce canım cok yandı orda catalda kolunu sıktım artık bıtsın dıye dua ettım 10 gun ıcınde gogum yaparsın dedı sonradan 40 haftayı bulmasını ıstemıyorum aslında normal dogum ıstıyodum dun canımı yaktı o kadar o yuzden o acıyı yasıcam dıye ıstemıyorum normal dogumu bı doktor hastasını demkkı bu sekılde normal dogumdan sogutabılıyo.... :KK43:

ben dunku yasadıgım acıdan sonra sezeryan ıstıyorum ama doktorum ıstemıyo allah ım nasıl dyanıcam dıye dusunuyorum doktor degıstıremem bu saaten sonra artık dıyorum artık suyum falan gelsede bısey olsa acıl sezeryan olsam dıye bakıyorum ama yok bısey olmuyo valla :KK43: dunku muayene benı cokkk korkuttu... :KK43:

canım ben o kadar normal dogurmak ıstıyorum kı bılemesın o duyguyu yasmayı ama dun acıyı yasadımya ıstemıyorum daha allah ım bılıyo :KK43: cok korkuyorum dun canımı cok acıttı parmaklarını soktu evırdı cevırdı ılerı dogru ıttı catalda artık sıkmaktan kendımı ellerımın ıcı tırnak ızı olmustu suratım o derece asıldı ve resmen sogudum normal dogumdan kı zaten bunun gıbı kac kere yapıcaklar normal dogururken ıstemıyorum allah ıma dua edıyorum bısey olsun suyum gelsın sezeryana gıreyım dıye cok uzgunum ben ya :KK43:

Bu muayenede tam olarak ne yapiyot elini iceriye mi sokuyor nasil bir muayene benim icin daha erken ben olmadim ama cok da merak ediyorum.
Neyi anliyor cati muayenesinde kemik yapisina mi bakiyor?

canlarim cok saolun emmesi duzene girer insallah canim.cati mayenesi o catala yatiyisun doktor iki parmayagiyla vajinanin girisine bakiyo biraz ileri sokuyo icerde parmaklariyla bastiriyo bakyo iste bn cok aci cektim ama bskasini bilemen :KK43:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Mrb kızlar bende 35 haftalık hamişim 31 ken bebeğim aşağıya indi doktorum 35 haftayı bulmaz doğar dedi çiğer geliştirici iğne yaptı ve nidilat verdi 3 ögün içiyorum ancak karnım taş gibi hala yanlarından çekiyorlar ve belimi doğrultamıyorum iki gecedir sürekli ağrım var uyuyamıyorum ilk hamileliğim olacağı için sancı nasıl olur bilmiyorum suyumun gelmesini bekliyorum belkide sancım var bu gün özellikle alt tarafım yırtılıyor sanki canım çok acıyor sizce bilginiz varmı haftaya kontrolum var ama duramadım bişey olacak diye korkuyorum komşularım açılma ağrısı olabilir dediler ama bilmiyorlar onlarda yardım edin olmaz mı ?

Mrb kızlar bende 35 haftalık hamişim 31 ken bebeğim aşağıya indi doktorum 35 haftayı bulmaz doğar dedi çiğer geliştirici iğne yaptı ve nidilat verdi 3 ögün içiyorum ancak karnım taş gibi hala yanlarından çekiyorlar ve belimi doğrultamıyorum iki gecedir sürekli ağrım var uyuyamıyorum ilk hamileliğim olacağı için sancı nasıl olur bilmiyorum suyumun gelmesini bekliyorum belkide sancım var bu gün özellikle alt tarafım yırtılıyor sanki canım çok acıyor sizce bilginiz varmı haftaya kontrolum var ama duramadım bişey olacak diye korkuyorum komşularım açılma ağrısı olabilir dediler ama bilmiyorlar onlarda yardım edin olmaz mı ?

Canim bende 35 haftalikken kasilmalar var diye 2 gece hastanede yattim bebek 39+6 da dogdu. Hic sanci cekmedim kasilmalarida hissetmiyordum nstde cikiyordu. Ama yoruldugum zaman uyurken donemiyordum cok zor donuyordum bebek dogcagi gun hicbisi anlamadin sancida yoktu suyum geldi sadece. Bende merak ediyordum dogum sancisini ama suyum gelene kadar hic bisi hissetmedim dogumu beklerken gelen sancilar adet sancisi gibiydi ama cok cekmedim sukur sezeryanla dogum yaptim

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canim bende 35 haftalikken kasilmalar var diye 2 gece hastanede yattim bebek 39+6 da dogdu. Hic sanci cekmedim kasilmalarida hissetmiyordum nstde cikiyordu. Ama yoruldugum zaman uyurken donemiyordum cok zor donuyordum bebek dogcagi gun hicbisi anlamadin sancida yoktu suyum geldi sadece. Bende merak ediyordum dogum sancisini ama suyum gelene kadar hic bisi hissetmedim dogumu beklerken gelen sancilar adet sancisi gibiydi ama cok cekmedim sukur sezeryanla dogum yaptim

Benim bebeğimin suyu azalmış ve buyüzden mikrop bulaşmış kanıma bebişimde dönmemiş daha doktorum haftaya tahlil yapacak bi daha ve sezeryanla alacağız dedi riske atmayalım bebeğini dedi kasılmalar sürekli var karnım taş gibi yorgan bile degse sızlıyor

Benim bebeğimin suyu azalmış ve buyüzden mikrop bulaşmış kanıma bebişimde dönmemiş daha doktorum haftaya tahlil yapacak bi daha ve sezeryanla alacağız dedi riske atmayalım bebeğini dedi kasılmalar sürekli var karnım taş gibi yorgan bile degse sızlıyor

Hayirlisi canim ya artik normal dogumlar cokta dogal yapilmiyor kesiyorlar dikiyorlar canli canli olcagina sezeryan olsun ben bole disunuyorum tabi dogal normal dogm yaptiran hastanelere lafim yok ama benim yaptgm hastanede herkesi kesiyorlar alttan hayirlisi

Cati muayenesinden sonra doktorum ama kanli akinti gelebilir dedi geldide ama muayenesinden 3 hafta sonra dogum yaptim muayeneyle alakasi yok dogumun.

Kızlar bi kaç gün yazamadım bebeğimin heyecanıyla sıkıntılı bi hamilelikten sonra mucizemi sağlıkla aldım kucağıma darısı tüm gün sayan annelere:))

X