BİPOLAR ( duygu durum bozukluğu)

Çok teşekkür ederim ilginiz için evet kendiside aöylüyor zaten artık çok fazla hastalanmıorm hafif oluyor diye zaten ilaçlarını kullanıyor tedavi görüyor aslında bu hastalığı az çok biliyorum çünkü bu alanın içindeyim bende ama son yaptığına anlam veremiyorum sizin eşiniz tedavi görüyor mu kaç yıldır evlisiniz

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

10 yıldır bipolar tedavi görüyor 2 kere hastanede yattı şok tedavisi oldu 8 yıldır evliyiz 8 yıldır dahada eğırlaştı ilerliyor çünkü ilaçları düzenli kullanmıyoreşiminki bipolar 1 hastalığı siz ne iş yapıyorsunuz

Benim erkek arkadışımında bipolar 1 ben psikoloji son sınıf öğrencisiyim çok fazla şey biliyorum çok okudum bu konuyla ilgili hocalarlada çok konuştum fakat ilişki çok farklı bunu bizzat yaşayan birikeriyle konuşmanın daha iyi geleceğini düşünüyorum

Benim erkek arkadışımında bipolar 1 ben psikoloji son sınıf öğrencisiyim çok fazla şey biliyorum çok okudum bu konuyla ilgili hocalarlada çok konuştum fakat ilişki çok farklı bunu bizzat yaşayan birikeriyle konuşmanın daha iyi geleceğini düşünüyorum

MERHABA bipolar hakkında hocaların ve sen ne düşünüyorsun...

Bipolar gerçekten zor bir hastalık kişiyi çok fazla yoruyor bence ama yanındaki insanlarda yoruluyor fakat iyi bir iletişim gerekiyor öbür türlü karşılıklı bipolar biryle anlaşmk yaptıklarına anlam vermek güç zor bana göre ben kısa sürede çok yıprandım ama pes etmedim sevgimle onun yanında olup sonsuz sabırla herşeyin üstesinden geleceğini düşünürken terkedildim senepsiz üstüne büyük bir hayal kırıklığı

Bipolar gerçekten zor bir hastalık kişiyi çok fazla yoruyor bence ama yanındaki insanlarda yoruluyor fakat iyi bir iletişim gerekiyor öbür türlü karşılıklı bipolar biryle anlaşmk yaptıklarına anlam vermek güç zor bana göre ben kısa sürede çok yıprandım ama pes etmedim sevgimle onun yanında olup sonsuz sabırla herşeyin üstesinden geleceğini düşünürken terkedildim senepsiz üstüne büyük bir hayal kırıklığı

hemde ne kadar zor yaşayan bilir ....eşim atak zamanında bizi şeytan olarak gördüğünü söylüyor ben allahın sevdalı kuluyum sizi kurtarmaya geldim diyor 15 defa abdest alıyor gece 2 de namaz kılmaya kalkıyor kuran okuyor şüpheci depresif vs vs son atağına doktor gerçeklikten tamamen kopmuş dedi psikoz olabilir demiş kesin bişey söylememiş ...2 ay yattı şok tedavisi oldu ....ben kızımın ruh sağlığı için boşanıyorum sen psikoloji öğrencisi olarak bu duruma nasıl bakıyorsun sencede aşırı değilmi ...terkedildiğine üzülme sevin bence

Aslında biçok kişi aynı şeyi söylüyor ama insan bu işin içinde ne kadarda olsan ne kadar bilsende işin içinden o kadar kolay sıyrılamıyorum bizde insanız çünkü duygularımız var her ne kadar karşınızdakinin hasta olduğunuda bilseniz yaptıklarını onada bağlasanız her zaman teselliniz olmuyor elbette banada aşırı geliyor çok zor sizin kadar yaşamadım evlilik helede bu kadar gelgitli bi yaşamın içinde çocuk büyütmek hiç kolay olmamalı peki eşinzin size olan duyguları nasıl aldatma falan oldu mı hiç mani dönemlerinde?

Aslında biçok kişi aynı şeyi söylüyor ama insan bu işin içinde ne kadarda olsan ne kadar bilsende işin içinden o kadar kolay sıyrılamıyorum bizde insanız çünkü duygularımız var her ne kadar karşınızdakinin hasta olduğunuda bilseniz yaptıklarını onada bağlasanız her zaman teselliniz olmuyor elbette banada aşırı geliyor çok zor sizin kadar yaşamadım evlilik helede bu kadar gelgitli bi yaşamın içinde çocuk büyütmek hiç kolay olmamalı peki eşinzin size olan duyguları nasıl aldatma falan oldu mı hiç mani dönemlerinde?

datma şiddet alkol hiç yok daha çok dine yöneliyor ...okadar yaşadığın şeylere rağmen halen tereddüt ediyorum bipolarla evlilik çok zor kızım etkilenmesin diye çok uğraştım ama şimdi anlıyor artık ..yaptığı hareketleri görünce bi yerden sonra kopuyor insan .bunaldımmmmmmmm

Allah gerçekten yardımcınız olsun benim erkek arkadaşımda alkole yönelim çok fazlaydı içmeyi seviyordu şiddet değil ama ağzından çıkanları kontol edemiyordu hakaret ediyordu evlenmeden önce size söylenmeliydi belkide bu rahatsızlık ben bununda bir haksızlık olduğunu düşünüyorum siz nerede yaşıyorsunuz bu arada?

Allah gerçekten yardımcınız olsun benim erkek arkadaşımda alkole yönelim çok fazlaydı içmeyi seviyordu şiddet değil ama ağzından çıkanları kontol edemiyordu hakaret ediyordu evlenmeden önce size söylenmeliydi belkide bu rahatsızlık ben bununda bir haksızlık olduğunu düşünüyorum siz nerede yaşıyorsunuz bu arada?

söylemediler benimd kızımında ahını aldılar belki şimdi yaşadığım şeyleri hiç yaşamıcaktım ....istanbul

Haklısınız..hiç düzelme göstermedi mi evlendiğinizden beri acaba doktor seçiminizimi gözden geçirmelisiniz ben çok istiyordum onla evlenmeyi bi yuva kurmayı elimden geldiği kadar ona yardım etmeyi görüorum ki şimdi ama o kadar anlayşım gösterdiğim çaba boşmuş bi kalemde silindim düşünülmeden belki bilmediğim bişeyler var ama haksızlık bu

Haklısınız..hiç düzelme göstermedi mi evlendiğinizden beri acaba doktor seçiminizimi gözden geçirmelisiniz ben çok istiyordum onla evlenmeyi bi yuva kurmayı elimden geldiği kadar ona yardım etmeyi görüorum ki şimdi ama o kadar anlayşım gösterdiğim çaba boşmuş bi kalemde silindim düşünülmeden belki bilmediğim bişeyler var ama haksızlık bu

ilk evlendiğimizde hiç belli değildi yani 1 haftada geçerdi manik atak yaşamazdı depresyon gibi olurdu sonra 1 sene hiç olmazdı son 3 senedir çok zorladı bizi .ilk atağını 3 sene önce geçirdi 18 gün yattı ..doktorumuz çok iyiydi doçentti kendisi hemde şefti ..sende kendini çok üzme zararın neresinden dönersen kardır .mücadele ederim dersin ama sonra o gücün tükenir sende bitersin onunla

Yani bu durum tedavi görsede ilaçları nı düzenli kullansada böyle mi bipolar biriyle evli olmak bu kadar güç mü bana bunu biçok kişi böyle olduğunuda söylese ben galiba hala buna ikna olmuş değilim işin içindrn çıkamıyorum başka biriyle evlenecek olmasını yediremiyorum benim için ölen adama bir anda ne olduda başka biriyle evlenebiliyor bu kadar kısa zaman içerisinde anlamış değilim bir aile baskısı mı mecburiyet mi nedir bir sürü sorular anlayacağınız keşke bende en başta öğrenmii olsaydım hasta olduğunu nasıl bir durumun içinde olduğunu

Yani bu durum tedavi görsede ilaçları nı düzenli kullansada böyle mi bipolar biriyle evli olmak bu kadar güç mü bana bunu biçok kişi böyle olduğunuda söylese ben galiba hala buna ikna olmuş değilim işin içindrn çıkamıyorum başka biriyle evlenecek olmasını yediremiyorum benim için ölen adama bir anda ne olduda başka biriyle evlenebiliyor bu kadar kısa zaman içerisinde anlamış değilim bir aile baskısı mı mecburiyet mi nedir bir sürü sorular anlayacağınız keşke bende en başta öğrenmii olsaydım hasta olduğunu nasıl bir durumun içinde olduğunu

evet canım fazlası var eksiği yok ben 8 senedir çektiklerime rağmen bırakamıyorm eşimi ...bi yerde okumuştum seni deli gibi seven kişi ertesi gün düşmanmış gibi davranırmış bipolar için söylüyorum ....sen bence kendini üzme yaşın kaç bilmiyorum ama bu kişiyle evlenseydin çokta mutlu evliliğin olmAYacaktı ne kadar araştırdım hep sonu boşanma oluyor

24yaşındayım ben gerçekten zor keşke kesin ve net bir çözümü olsa aöa malesef bu da sizin hayAttaki sınavınız galiba üzülmeyin diyeceğim ama bunu ben bile yapamıyorum ki sizin bir evladınız var doktoruyla tekrar mı konuşmalısınız acaba o ne diyecek?

selam kızlar..Yanlış yere mi yazıyorum bilmiyorum. Ama çok skntıdayım. 3 yıldır devam eden bir birlikteliğim var. Ve ben çok kıskancım. Obsesif komplisif bozukluk ya takıntı hastasıyım. Herşeyi çok takıyorum. Sevgilimi çok kıskanıyorum. Nefes aldırmıyorm. Farkındayım ve canım cok yanıyo. Bu yüzden az önce tartıstık daha. O 5. Sınıf ünide. Ben 2. Erasmusla yurtdısına gidicek. Okuldan kız arkadasıda gidicek. Onu takıyorum. Benim için ya da yüzümden gidiceği okulu değiştirmeyi düşünüyo. Sevmediğim bi kız arkadası vardı. Bir yanlıs anlasılma yüzünden onunla konusmasını istemedm. Ona da tamam dedi. Konusmuyo. Ve o kızın da gelme ihtimali var. Ben de taktım ya. Takarım artık. Gitmiyo. Kafamdan. Nerdeyse iki yıl geçti olay üzerinden Bu yüzden deiştirmek istiyo gideceği okulu. Öğle yemeklernde sırf ben istemiyorum diye karısık grup arkadaslarıyla yemek yemio. Kaçıyorum diyo. Ben artık değişmek istiyorum. Güveniyorum ama inanmıyo güvendiğime. Davranıslarımdan görmüyo çünkü. O iyi biri kaybetmek istemiyorum. Ayrıl benden diyorum. Ayrılamıyorm diyo. Çok seviyo. Ben de çoook seviyorum. Ama zarar da veriyorum ona. Napcam bilmiyorum.

X