Makyaj Ürünleri bb krem mi pudra mı?

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

CelebrianIsilra

Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2013
16
0
arkadaşlar bugün pudra almak için watsons'a gidince kafam baya karıştı. bb krem olacaksa misha olsun istiyorum, pudra içinde loreal true match çok ideal görünüyor. cildim karma, alın bölgemde sivilceler var. o kadar kapatıcı olmasını istemiyorum sadece yüzüm doğal dursun istiyorum. teşekkürler.

Canim benimde cildim karma ama alnim cabuk yaglaniyoo
Bb krem yuz rengimi dengeliyor cok seviyorum garnier ve maybelline kullandim ikiside guzel.
Bb krem uzerine alin bolgeme ve hafif sorunlu yerlere pudrayla ince bir rotus yapiyorum
:KK16:

Doğallık deyince akla, tamam şimdi buldum. Hemen onu adı gelir, bb bb bb.. :):119::119:

Şaka bir yana, ben bb diyorum.. Tabi öyle aman aman kapatmıyor ama, kusurları belirsizleştiriyor ve gerçekten doğal duruyor..
Pudrayı benim cildim kabul etmediği için, bende hiç doğal durmuyor. :KK50:

bb kremin ne işe yaradığını hala çözebilmiş değilim :) Pudra candır.

valla ben de anlamış değildim ama geçen hafta çözdüm olayını kızlar. çok da akıllıca bi şey olmuş hatta.. fondöten sadece fondöten, bb krem fondöten + bakım kremi. ben 1 hafta önce farmasinin bb kremini aldım, bana iyi geldi.. acaba eşime de denesem mi nasılsa krem yaa :)

Pudra. Cildini kurutmamasını istiyorsan altına günlük nemlendiricini sür ve öyle uygula. Mac studio fix pudra her zaman tavsiyemdir lakin daha uygun fiyatlı arıyorsan Alix avien terracotta derim.

pudrayı benim cildim de kabul etmiyor belki kuru olduğundandır ama nemlendirici sürsem de aynı. bb krem i şiddetle tavsiye ediyorum ama.

40+ değilseniz renkli nemlendirici seçeneğini de değerlendirin derim.
bb krem 40dan sonra kullanılmalı içerik bakımından.
bence tabii.
:KK61::KK34:

Missha bb krem kullanıyorummm . Hayatımda kullandığım en güzel bb krem bb krem diyip geçmemek lazım kapatıcılığı mükemmel cilde hiçbir zararının olmaması ve güneş korumalı olması süper :KK51:

karma ciltliysen matlaştırıcı özelliği olan bir bb krem olabilir. marka olarak bir isim öneremem çünkü çok fazla var, maybelline, garnier vs. ama ben bb kremdense, pudra derim. çünkü bb kremler her ne kadar bakım yapıyor olsa da (öyle iddia edilse de) ciltte sivilcelenme yapabiliyor. yani risk almamak açısından, karma cilt için en uygunu kaliteli bir pudra. ben de karma ciltliyim. max factor creme puff tavsiye ederim. kapatıcılığı da iyidir.

Bb kremi tercih edebilirsiniz, ancak piyasada ki çoğu bb krem fondoten içerikli, watsons in bb kremi (pure beau ty) missha gibi markalar fondoten içerikli değil ki bunların ortak özelliği kore menseili olması. Lise de hep pudra kullanirdim cilde nefes aldirmayan asıl şeyin pudra olduğunu anladım, bb kremi nemlendiricinizle karıştırın daha doğal bir görüntü verir ve pudra ya da bb krem kullansaniz da güneş korumasını unutmayın bb kremler de güneş koruması olsa da ayrıca güneş koruyucu kullansaniz iyi olur çünkü ten ürünleri güneşte leke yapıyor.

Bb kremi tercih edebilirsiniz, ancak piyasada ki çoğu bb krem fondoten içerikli, watsons in bb kremi (pure beau ty) missha gibi markalar fondoten içerikli değil ki bunların ortak özelliği kore menseili olması. Lise de hep pudra kullanirdim cilde nefes aldirmayan asıl şeyin pudra olduğunu anladım, bb kremi nemlendiricinizle karıştırın daha doğal bir görüntü verir ve pudra ya da bb krem kullansaniz da güneş korumasını unutmayın bb kremler de güneş koruması olsa da ayrıca güneş koruyucu kullansaniz iyi olur çünkü ten ürünleri güneşte leke yapıyor.

Peki güneşkkoruyucusu BBkKremlin altına mi uüstüne mi sürmeliyiz? Altındadırddeğilmi?

Ben garnierin bb kremini kullandım idare eder çok iyi değil kötü de değil ama ,
belli de olmuyor yüzünde bir şey olduğu ....
Pudrayı tercih ederim.

Son düzenleme:
Peki güneşkkoruyucusu BBkKremlin altına mi uüstüne mi sürmeliyiz? Altındadırddeğilmi?
Güneş koruyucuyu bb kremden once uyguluyorum doğal görüntü için nemlendirici önce uygulanıp bb krem ile güneş koruyucu karıştırıp da sürebilirsiniz. Ama genel sıralama nemlendirici güneş koruyucu bb krem

BB krem her zaman biz kadınların kurtarıcısı olmuştur :)
Pudra yüzünde bir kalıp gibi durabilir BB kremin kapatıcılığı da cilt rengini eşitlemesi de güzel. Ben ''Oriflame Skin Dream BB Cream'' kullandım. Benim alnımda sivilce yaptı malesef. Ama yine de BB kremi öneriyorum bir çok markanın BB kremi var hatta CC krem bile çıktı onu alabilrsin :KK34:

pudra kapatıcı değildir, fondotenin üzerine sabitlemek ve daha hoş göstermek için kullanılır. bb kremin üzerine de pudra uygulayabilirsin. ama kapatmak istiyorsan bb krem sürmlisin önce. ayrıca cildin hava da alır.

X