Doğal Saç Bakım Kürleri Şampuan kullanmayı bırakıyorum! No poo'ya başlıyorum.

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri
selam çarşamba akşamı 4. yıkamamı yaptım.
ama 1 günde saçlarım yağlı malesef.
sanırım denge kurmaya başladı saçlarım.
o yüzden bu kadar çabuk yağlanmaya başladı. :KK52:
yarın da toplayarak geçiririm.
haftasonu evden çıkmayacağım pazara kadar yıkamam.

haftada 2 kere yıkıyorum artık.

Saçların alışana kadar epeyce yağlanacaktır, doyduğunda artık yağlanma giderek azalacak zaten. işte bu dönemi güzel geçirenler vazgeçemiyor sanırım bu no-poo'dan. bütün mesele bu dönemi hafif atlatmak :)

Saçların alışana kadar epeyce yağlanacaktır, doyduğunda artık yağlanma giderek azalacak zaten. işte bu dönemi güzel geçirenler vazgeçemiyor sanırım bu no-poo'dan. bütün mesele bu dönemi hafif atlatmak :)

umarım yakın zamanda geçer şu yağlanma :KK50:

selamlar 3 hafta olmuş başlayalı
saçlarım normal olarak yağlanıyor :KK37:

haftada 2 kere yıkıyorum.
çarşamba ve pazar.

sürekli at kuyruğu :KK52:

artık karbonat ve sirkeyi bugünden itibaren yarıya düşürüyorum.
5 gr karbonat
1 tatlı kaşığı sirke

yıkamadan önceki yağ oranını görün diye saçlarımın pis hallerini ekliyorum.
sular kesik, geldiğinde yıkayıp temiz halini de eklerim.

en çok alt ve kafamın en tepesindeki arka kısım yağlanıyor, bu fotoğraf önleri. ve gördüğünüz gibi çok yağlı değil
$DSC_0010.jpg
$DSC_0011.jpg

Flaşla çektim dipleri nasıl yağlı görün :KK37:
$DSC_0015.jpg

$DSC_0016.jpg

yıkadım kızlar, ama karbonatı azaltınca tabi saçım hafif yağlı kaldı.

ben de çareyi toplamakta buldum yine :KK52:

3. HAFTA YIKAMADAN SONRA :KK51:
$DSC_0011.jpg
$DSC_0012.jpg

İyi ki at kuyruğu diye bişey var :KK33:
$DSC_0013.jpg

5 hafta geçti galiba, saçlarındaki son durum ne canım?? yağlanma azalmaya başladı demiştin, daha da azaldı mı? :)

bende ani bir kararla no pooya geçmiş durumdayım...

saç diplerim bir tık yağlı duruyor...uçlarım yağlı kuru arası birşey...ama saçım dolgun ...kuaförden çıkmış gibi...

ben de cesaretimi toplayıp dün başladım ama anlatıldığı gibi karbonatla değil. direkt bıttım sabunuyla yıkadım. durulama suyumu da son olarak elma sirkesiyle yaptım.. saçlarım kedi tüyü gibidir normalde. az,cansız,kuru ve çok ince telli. oysa şimdi parlak,hacimli.. çok sevdim ben bu işi.bir de kurutmadan önce azıcık bir fön suyu sıktım unutmadan söyliyeyim:)) artık gebertseler şampuan kullanmam..

şampuanları kullandıkça saçlarımız daha hacimli görünüyor ama maalesef zaman içinde zararlarını görüyoruz. ben de şampuanıma besleyici şeyler ekleyerek zararını azaltmaya çalışıyorum. dönüşümlü olarak da sabun kullanıyorum. çok da memnunum.
buradan da saç ve cilt ile ilgili yazışmalarımıza katılabilirsiniz kızlar:
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=698182

Son düzenleme:
ben normalde şampuandan sonra sıvı saç kremi ve hacimlendirici sprey kullanıyordum, onları da bıraktım. amaç saçı kimyasallardan arındırmak aslında. ama yağı uçlarına mı sürüyordun? diplerine değdirmeden sürmenin çok zararı olmaz bence ama bilemedim :44:

sinamekili tarifte bademyağı var onu sabunsuz çıkaramazsın saçından.
ben de yapmıştım o tarifi, 6-7 ay yaptım saçım pek uzamamıştı ama güçlenmişti.

bugün 3. günü doldurdum.
iş yerindeki arkadaşlar hala nasıl yağlanmadı dediler, saçımı kokladılar gayet iyi kokuyormuş.
ilk yıkamamın üstünden 40 saat geçti ve tekrar yıkadım.
saçımın sadece en tepesi yağlanmaya başlamıştı.

karbonat 10 gr koydum saçım çok yağlanmadığı için bence fazla geldi bu sefer. fazla gelince de biraz sert oldu dipleri.
keşke daha az koysaydım.
bi de saçlarımı 2 aydır boyamıyorum diplerdeki koyuluklar yağlılıktan falan değil kendi saç rengim :KK52:

Eki Görüntüle 985953
Eki Görüntüle 985966
Eki Görüntüle 985967

Çok güzel olmuş canım saçını kurutmadan , taş gibi sertleştirmeden no poo yapabilmeyi becermişsin ama ben :KK50: ben hep karbonatı koyarken pek bir cömertim .. 3-4 tepeleme yemek kaşığı koyuyorum ..eskiden saçlarım şampuanla yıkadığımın ertesi günü yağlanıyordu. Şimdiyse çok şükür yağlılık yok ama o kadar sert ki uçları... ÖLÜYORUM resmen.. O kadar saç keemim var yinede saçıma sürmüyorum onları bir umutla :KK5: ne dersin bende senin yaptığın gibi karbonatımı azaltmalı mıyım? Hani eskidenher gün yağlanan yağlı saçlar gördüğüm için pskolojik olarak yapıorum belkide... Benimde saçlarım artık yumuşacık olsun ya :KK54: tavsiyelerini bekliyorum sevgiler ve teşekkürler deneyimini bizlerle paylaşmış olduğun için :KK16:

Çok güzel olmuş canım saçını kurutmadan , taş gibi sertleştirmeden no poo yapabilmeyi becermişsin ama ben :KK50: ben hep karbonatı koyarken pek bir cömertim .. 3-4 tepeleme yemek kaşığı koyuyorum ..eskiden saçlarım şampuanla yıkadığımın ertesi günü yağlanıyordu. Şimdiyse çok şükür yağlılık yok ama o kadar sert ki uçları... ÖLÜYORUM resmen.. O kadar saç keemim var yinede saçıma sürmüyorum onları bir umutla :KK5: ne dersin bende senin yaptığın gibi karbonatımı azaltmalı mıyım? Hani eskidenher gün yağlanan yağlı saçlar gördüğüm için pskolojik olarak yapıorum belkide... Benimde saçlarım artık yumuşacık olsun ya :KK54: tavsiyelerini bekliyorum sevgiler ve teşekkürler deneyimini bizlerle paylaşmış olduğun için :KK16:

1 kaşık kullanmak yeterli.

Bende bugun no poo ya basladim ve cok mutluyum. Yagliydi saçlarım baslamadan önce ama suan gaye temizler. Saclar cok karisik sert ve taranmasi zordu ama elma sirkesi sayesinde o da kontrl altında :)
Kimyasallara Hayır ! ♡

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Poo falan görünce aklima başka maddeler geldi ama dglmis çok şükür :KK70: senin sacin masallahi varmis zaten. Sirke koku birakiyo mu? Malum şampuan kullanmicaz. Sirkeyi de sürünce tursu tursu kokmayalim :KK70:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X