almanyadan tup bebek tedavisi olan varmi?yasadiklarimizi paylasalim .

Peki kizlar , bu histeroskopi ve laparoskopide neyapiyorlar bilen varmi..? Ben dun dr, dan anladigim kadariyla sadece iki yontemlede kanallarin acik olup olmadigini kontrol edicez dedi, ee bende dedim, kanallarim tikali bunu tespit ettiler zaten, ben kanallarim acilabilirmi diye laparoskopi istiyorum. Oda yok laparoskopi de kanal acmak icin ugrasmiyoruz sadece acikmi degilmi ona bakiyoruz dedi.
simdi ben bosunami laparoskopi oluyorum yani:KK43: sonucta hhisteroskopi de ayni seyi yapiyor ozaman laparoskopi olmasammi dedim, dr pekde umursamadi sorumu.
birde dedim hsk 'yi cok iltihabim var diye dr istedi dedim, acaba hsk esnasinda rahmi iltihaptan temizlicekmisiniz dedim, onada yok dedi :KK43:(
Simdi kizlar biri bana lsk ve hsk 'nin ne ise yaradigini ve o esnada neler yapildigini anlatabilirmi acaba.belki icim rahatlar, sanirim benimkini cocuk istegi yuzunden sadece kontrol amacli yapicaklar, banami oyle geliyor yoksa...
cevaplariniza cok ihtiyacim var.

Canim histeroskopi de bir kamerayla rahime girip orda bir problem varmi miyom, yapisiklik gibi.varsa duzeltiyolarda.
Laparoskopi de gobekten girip karnin icini havayla sisirip ordan kontrol ediyolar.
Tupler tikaliysa bi ihtimal ilacli rahim filmiyle acilma sansi varmis.Eileiter rontgen deniyodu sanirim.hani su rahmin icine mavi bi sivi enjekte edip filmini cekiyolar.Onuda Ben biraz arastirdm ben stuttgarta anlayan doktor bulamadim.
Canim sorularina cevap bulamiyosan aceleyle yaptirma bunlari.Turkiyede iyi bi hastaneye git orda guzelce anlatirlar.bunlarlar nasil doktor ya.hic bisey anlatmiyolar:KK43:

Canim histeroskopi de bir kamerayla rahime girip orda bir problem varmi miyom, yapisiklik gibi.varsa duzeltiyolarda.
Laparoskopi de gobekten girip karnin icini havayla sisirip ordan kontrol ediyolar.
Tupler tikaliysa bi ihtimal ilacli rahim filmiyle acilma sansi varmis.Eileiter rontgen deniyodu sanirim.hani su rahmin icine mavi bi sivi enjekte edip filmini cekiyolar.Onuda Ben biraz arastirdm ben stuttgarta anlayan doktor bulamadim.
Canim sorularina cevap bulamiyosan aceleyle yaptirma bunlari.Turkiyede iyi bi hastaneye git orda guzelce anlatirlar.bunlarlar nasil doktor ya.hic bisey anlatmiyolar:KK43:
Aynen canim ya, bu almanyanin dr.lari nasil anlamadim, bisey anlat maya korkuyorlar...ben bu islemi tuplerim acilsin diye istedim, onlarsa baska sey soyluyor.off ya., zaman kaybetmek istemedigim icin acele ediyorum, burda yapiyorum. Insallah iyi olur

Slm kizlar, hepiniz birden sessizlige burundunuz, yaramaz bisey yoktur insaallah. ?
seylacigim, sen nasilsin, bebek nasil...? Bizi habersiz koyma.
hayalimikiz arkadasim, seninde sesin cikmiyo, hersey yolunda umarim...
hepiniz Allaha emanet olun..

Canim durumun nadil, hersey yolundadir umarim?? Ses cikmadi senden merak ettim, iyimisin..

herhangibi bir sikintim yok canim cok sükür
cok korkuyordum ohss olmaktan ama olmadi gerci doktorum onun icinde ilac vermisti suan bekleme asamasindayim sali gunu is basi ama kararsizim gideyim mi yoksa evdemi oturayim

herhangibi bir sikintim yok canim cok sükür
cok korkuyordum ohss olmaktan ama olmadi gerci doktorum onun icinde ilac vermisti suan bekleme asamasindayim sali gunu is basi ama kararsizim gideyim mi yoksa evdemi oturayim
Eger isin cok yorucu degilse git istersen canim, belki degisiklik olur.. sonucta ilk bikacgunu evde gecirdin zaten..
ohss olmamanada cok sevindim canim, dr. Hangi ilaci verdi sana, yazarsan sevinirim.dier tedavimicin aklimda bulunsun..

Eger isin cok yorucu degilse git istersen canim, belki degisiklik olur.. sonucta ilk bikacgunu evde gecirdin zaten..
ohss olmamanada cok sevindim canim, dr. Hangi ilaci verdi sana, yazarsan sevinirim.dier tedavimicin aklimda bulunsun..

dostinex 0,5 mg yarim kullandim 3 gün daha sonrada 3-4 günde bir yarim kullanacagim

İyi geceler arkadaşlar, yoğunluktan ve durumumda hiç bir yenilik olmadığından bir kaç gündür yazamadım. İzmirli arkadaşım umarım her şey yolundadir, iyi haberlerini bekliyoruz. Karabiber arkadaşım Labaroskopi oldunmu, neler yaptın ? Bu arada ohss ne? Überstimmulation'mu demek istiyorsunuz?

İyi geceler arkadaşlar, yoğunluktan ve durumumda hiç bir yenilik olmadığından bir kaç gündür yazamadım. İzmirli arkadaşım umarım her şey yolundadir, iyi haberlerini bekliyoruz. Karabiber arkadaşım Labaroskopi oldunmu, neler yaptın ? Bu arada ohss ne? Überstimmulation'mu demek istiyorsunuz?

Sizleri merak ediyorum arkadaslar, neyseki iyisiniz.
evet uberstimmulation demek canim...
Veee kizlar laparaskopi oldum dun, hayirli haberi veriyorum,,,,, tuplerim acildiiii....
inanilmaz gibi geliyo bana ama dr, iki kanalinda acildigini verdikleri sivinin kanallarda gecdigini soyledi... cocuk istegim icin hicbir sorunumun olmadigini soyledi. Bakalim calismalara hemen baslayabilirsin dedi:)

Veee kizlar laparaskopi oldum dun, hayirli haberi veriyorum,,,,, tuplerim acildiiii....
inanilmaz gibi geliyo bana ama dr, iki kanalinda acildigini verdikleri sivinin kanallarda gecdigini soyledi... cocuk istegim icin hicbir sorunumun olmadigini soyledi. Bakalim calismalara hemen baslayabilirsin dedi:)

süperrrrrrrrrrrr bir haber canim senin adina cok sevindim insallah kisa zamanda kendiliginden göbüsün büyür

süperrrrrrrrrrrr bir haber canim senin adina cok sevindim insallah kisa zamanda kendiliginden göbüsün büyür

Ay canim cok sagol, insallah oyle olur ya. Okadar eziyet cektim buyolda, rabbim emeklerimizin karsiligini verir insallah.
Sen nedurumdasin canim, kacinci gun bugun. ? Belirti felan yokmu hic. ?

Ay canim cok sagol, insallah oyle olur ya. Okadar eziyet cektim buyolda, rabbim emeklerimizin karsiligini verir insallah.
Sen nedurumdasin canim, kacinci gun bugun. ? Belirti felan yokmu hic. ?

6. günüm hicbir belirtim yok :KK43: testimi aldim pazar günü idrar testi yapmayi düsünüyorum
cok umutsuzum icimde koskocaman sifir var bilmiyorum hayirlisi

6. günüm hicbir belirtim yok :KK43: testimi aldim pazar günü idrar testi yapmayi düsünüyorum
cok umutsuzum icimde koskocaman sifir var bilmiyorum hayirlisi
Iyi dusun iyi olsun canim, belirti olucak diye bisey yok..zaten senintestin 12 gun sonra degilmiydi. ? Hakkina hayirlisi olsun canim, morelini bozma, nerden biliyorsun hamile olmadigini, bekle bir bakalim.

Harika bir haber buuuu:) çok sevindim senin adına, eşindede bir sorun yoksa yakında bebek geliyoooor inşallah :)
Kaç yaşındaydın sen? Daha önce neden Labaroskopi olmadığını merak ettim şimdi:) hadi gözün aydın, Allah gönlüne göre versin arkadaşım

Harika bir haber buuuu:) çok sevindim ndede bir sorun yoksa yakında bebek geliyoooor inşallah :)
Kaç yaşındaydın sen? Daha önce neden Labaroskopi olmadığını merak ettim şimdi:) hadi gözün aydın, Allah gönlüne göre versin arkadaşım
cok saol arkadasim, bende sevindim ama yinede aklimin bir kosesinde hep negatif dusuncelervar.,
ben gercekten cok sansizliga ugradimsanirim, iyi bir dr denk gelmedim. Beni hep hersey yolunda sorun yok diye yillarca uyuttu kadin dr, um.bende tecrubesizlik sanirim, hic dusunemedim.daha sonra kadin dr degistirdim, buseferkide herhangi bir inceleme yapmadan hop diye beni kiwuya yonlendirdi :KK43: ve yine hic bilmedim aklima gelmedi bu olasilik, taki kiwu zentrumda bana echovist yapilipta , aa senin iki kanalinda tikali normal yoldancocugun olmaz, haydi tup bebek dendi.., ve boylece seruven basladi, taki bu laparaskopi davasini duyup ogrenene kadar buzaman oldu iste.
artik laparoskopi yide rahimde bir sorun vardir kesin, yoksa neden bebek tuttmuyor diye denemek istedim..ama sasirdigim nokta hastanedeki lsk yi yapan dr, bana kanallarin acik oldugunu soyledi, yani onlar acmamislar zaten acikmis .... buyuzden simdi diyorum acaba Rabbim in vermeyemi niyeti yok,bukadar sansizliga ugruyorum, zaman kaybediyorum...
iste boyle arkadasim....

X