Bebegimi sütten kesmek icin yardim...

ne güzel dislerinde bi sorun yoksa.
Masallah kiz geceleri uyanip istemiyormu?
Buarada ablamin ogluda 2bucuk yasini gecti hala emiyor.Ama gece uyanmiyor.
Benimki uyanmasa bende biraktirmam.

ben dördünü de büyüttüm...hatırladığım kadarıyla anneme birkaçgünlüğüne zor da olsa yollamakla ancak kesebilmiştim.:sm_confused:

KIZIM ZEYNEP NAZ 2 YAŞ 3 AYLIK,3 AY SONRA EMZİRMEYİ BIRAKACAĞIM SANA TAVSİYEM KARARLI OL...EĞER ÇOCUĞUNA KARARLI VE CİDDİ YAKLAŞIRSAN BUNU BAŞARIRSIN...BİRDE GÖĞSÜNE BOYA SÜRÜPDE BAK KIZIM EEEE OLMUŞ EMME SEN BUNU DEYİPDE YAPARSAN UMARIM BAŞARIRSIN VE AĞLASADA SAKIN GÖZYAŞLARINA KANMAÇÜNKÜ ÇOCUKLAR BİZİ KULLANMAYI ÇOK SEVİYORLAR...VE ÇOK ZEKİLER HİÇ BİR ŞEYE KANMIYORLAR...BİR ÇOCUĞU EN FAZLA 2,5 YAŞINA KADAR EMZİRMEK GEREKİYOR..ÇÜNKÜ UZMANLAR BUNUN PİSİKOLOJİSİNİ BOZABİLECEĞİNİ SÖYLÜYORLAR 3,4 YAŞINDAKİ ÇOCUKLAR GECEDE EMECEKLERİ İÇİN ANNE VE BABAYLA YATIYORLAR VE BU ONLARIN GELİŞİMİ İÇİN KÖTÜ BİR ORTAM HAZIRLIYOR....BİR TAVSİYEM DAHA OLACAK SÜTTEN KESERKEN BULUNDUĞUN ORTAM KALABALIK OLSUN BÖYLE YAPARSAN KIZIN ORTAMA AYAK UYDURACAK VE MEMEYİ ÇABUK UNUTACAK....KOLAY GELSİN UMARIM YARDIMIM OLMUŞTUR.KIZINI ÖPÜYÖRUM GÜL YANAKLARINDAN....Şeniz

ben bekaruım ama bi arkadaştan bşliyorum göğsünee şu yastıkların kara yünleri varya ondan yapıştırmıştı.. bebek ağzını açıyo emmek için ve korkuyodu kaçıyo memeden :))) dahada istemedi bunu 1-2 gün boyunca yaptı her istediginde bunu göstermişti.. bencede kesin çözümdür :) .

ben bekaruım ama bi arkadaştan bşliyorum göğsünee şu yastıkların kara yünleri varya ondan yapıştırmıştı.. bebek ağzını açıyo emmek için ve korkuyodu kaçıyo memeden :))) dahada istemedi bunu 1-2 gün boyunca yaptı her istediginde bunu göstermişti.. bencede kesin çözümdür :) .

ay cok komik yasırnaşık şey
Ya hem yazik cocuga, ama hemde basarili olmus bu deneyim:dance:

merhaba benim oğlumda 17 aylık hala emiyor senin de söylediğin gibi gece rahat vermiyor hiç,yataktan iki büklüm kalkıyorum,nasip olursa kurbandan sonra kesicem bende 18 aylık olmasını bekliyorum,duyduğum kadarıyla memeye bişeyler sürmek zararlıymış nasıl bıraktırıcam bilmiyorum..:sm_confused::sm_confused:

ben bebeğim 2 buçuk aylık ben değil ama benim akrabalarımdan biri kırmızı oje sürmüştü kanıyo gibisi yara var demişti diğeride böcek dövmesi yapmıştı şu sakızlarda çıkanlardan

merhaba benim oğlumda 17 aylık hala emiyor senin de söylediğin gibi gece rahat vermiyor hiç,yataktan iki büklüm kalkıyorum,nasip olursa kurbandan sonra kesicem bende 18 aylık olmasını bekliyorum,duyduğum kadarıyla memeye bişeyler sürmek zararlıymış nasıl bıraktırıcam bilmiyorum..:sm_confused::sm_confused:

Evet bende oyüzden sürmüyorum gögüsüme biseyler,cocukta piskolojik sorun yaratabilirmis.
Arkadaslar bilgileriniz icin binbir tesekkürler.
Bende eger böyle birakmazsa mecburen biseyler sürecegim.
Ama biraz daha zaman tanimaliyim yavruma(bana hernekadar zor olsada)
Dedigim gibi gece uyusa zaten bir sorun olmaz,ama tam uyuttum diye yatiriyorum en fazla yarim saat sonra gene uyaniyor
Gece elli kere uyaniyor sirf meme icin.
Su dislerini bi cikarsin insallahta ozaman degismezse kesin boyarim bende.
Peki bu biseyler sürme haricinde baska yapilabilecek bisey yokmu kizlar ya?
:emir_bebek:

ben dördünü de büyüttüm...hatırladığım kadarıyla anneme birkaçgünlüğüne zor da olsa yollamakla ancak kesebilmiştim.:sm_confused:

Aman maasallah ne güzel büyütmüssün.
Pekii annende yatilimi kalmisti?
Aglamamismi?
Üzülmüstür ya aramistir seni yazik..

KIZIM ZEYNEP NAZ 2 YAŞ 3 AYLIK,3 AY SONRA EMZİRMEYİ BIRAKACAĞIM SANA TAVSİYEM KARARLI OL...EĞER ÇOCUĞUNA KARARLI VE CİDDİ YAKLAŞIRSAN BUNU BAŞARIRSIN...BİRDE GÖĞSÜNE BOYA SÜRÜPDE BAK KIZIM EEEE OLMUŞ EMME SEN BUNU DEYİPDE YAPARSAN UMARIM BAŞARIRSIN VE AĞLASADA SAKIN GÖZYAŞLARINA KANMAÇÜNKÜ ÇOCUKLAR BİZİ KULLANMAYI ÇOK SEVİYORLAR...VE ÇOK ZEKİLER HİÇ BİR ŞEYE KANMIYORLAR...BİR ÇOCUĞU EN FAZLA 2,5 YAŞINA KADAR EMZİRMEK GEREKİYOR..ÇÜNKÜ UZMANLAR BUNUN PİSİKOLOJİSİNİ BOZABİLECEĞİNİ SÖYLÜYORLAR 3,4 YAŞINDAKİ ÇOCUKLAR GECEDE EMECEKLERİ İÇİN ANNE VE BABAYLA YATIYORLAR VE BU ONLARIN GELİŞİMİ İÇİN KÖTÜ BİR ORTAM HAZIRLIYOR....BİR TAVSİYEM DAHA OLACAK SÜTTEN KESERKEN BULUNDUĞUN ORTAM KALABALIK OLSUN BÖYLE YAPARSAN KIZIN ORTAMA AYAK UYDURACAK VE MEMEYİ ÇABUK UNUTACAK....KOLAY GELSİN UMARIM YARDIMIM OLMUŞTUR.KIZINI ÖPÜYÖRUM GÜL YANAKLARINDAN....Şeniz

Peki kizinin dislerinde bi sorun varmi?
Benim doktorum 6.aydan sonra emzirmenin dislerine damagina zararli oldugunu söylemisti..
Dedigin gibi cocuklar büyükken emince mecbur anneyi istiyorlar gece,insan yatagina aliyor.Ve cocuklarin 2 -2,5 yasinda odalari degisse iyi olurmus,piskolojileri icin.Anne babayi yanlis bir durumda yakalamamasi acisindan ..

Allah yardimcimiz olsun bacim..
Insan kiyamiyorda,vermeyince kendini suclu hissediyorsun verincede uyuyamiyorsun.
:çok üzgünüm:

bana soru sormuşsun dişlerinde bir problem yok zaten dişler genetiktir kolay değişim göstermezler...birde kızım bir buçuk yaşından bu yana ayrı yatıyor...artık emzirmiyorum ve kolay bıraktı ben bile bu kadar kolay olacağını düşünmüyordum.ama babalaın desteği çok önemli baba söylerse çocuğa artık emmek yok diye o zaman herşey daha kolay oluyor....sevgilerle,,,:enbuyukkk:

benım oglum 1.5 yasında ve tam meme kolik ben su an mardındeyım ve malum burada her kadının 8 ıla 10 cocugu var onlara sordum bu kadar cocugu nasıl emzırmekten bıraktırdınız dıye onlar aloe vera zamkını tavsıye ettıler bayanlar kesın cozum ve bebege hıc zararı yok bebegınız bır daha memeyı gormek bıle ıstemıyor kesın cozum aktarlardan alabılırsınız ıslatıp meme ucuna suruyorsunuz

canım ben
yara bandı yapıstırmıstım ten rengı oluo ya ztn onlar dr a goturmustum bı gun oncesıde kızımı dr kestı ucunu kızım demıstım ve o gun bolca baktı ama bıda ıstemedı ben bıle sok olmustum ve hıc de aglamamıstı bu duruma cnk okadar duskundu kı anlatamam sızın hesap gece uyku bılmezdım gunduz oturdugum an gelırdı yanıma yaka ıgnem derdım ben ona hatta gerısını sız dusunun allah yardım etsın hepınıze

arkadaşlar dün kızım 20 ayını doldurdu.bende bugün anne sütünü emmeyi bıraktırmaya kara verdim.şu an tam 5 saat oldu emmeyeli ama yarım satte bir şansını deniyor. inşallah başarılı olurum zor bi gece beni bekliyor...

bir arkadaşım göğsünün ucuna kahve sürerek çocuğunu memeden bıraktırmıştı
eğer çok zorlanırsan denemeni tavsiye ederim

arkadaşlar dünden beri emzirmiyorum.göğsüm çok ağrıyor taş gibi oldu.daha öncede birkaç defe mastit olmuştum.sütün gelmesini önleyecek bişey varmı.yardım lütfen.

Bence de bıraktırmakla doğru karar vermişsin 20 ay bile fazla bence, 1 sene emzirmek kafi, anneninde hormonları yerine gelsin, kilosu düzene girsin di mi...

Sütün gelmesini engelleyen ilaçlar var canım başta dostinex, ben prolaktin hastasıyım ondan biliyorum, emzirdikce vucud süt yapar bence bir an evvel kes ve doktoruna danışarak ilaç kullan süt üretimi dursun.Ya da biraz sabret süt vermedikçe üretim durur.O ağrıyı çok iyi bilirim benim bebeğim olmadığı halde çekiyordum o ağrıyı...

X