Bebegimi sütten kesmek icin yardim...

E

EU1

Ziyaretçi
kızım 17aylık haftaya kesmeyi düşünüyorum.ama nasıl yapacagımı bilmiyorum.tecrübelerinize ihtiyacım var.sizce dogru zaman mı.artık herseyi yiyor ama yinede hep süt istiyor.:uhm:

birden kesme çocuk uzerinde olumsuz etki yaparsın .Ben emzirme sayısını azalta azalta kesmiştim.En son artık akşamdan akşama emziriyordum sonra kestim birkaç gün huzursuzlandı ama çabuk unuttu.
21 aylık ken kestim.için nasıl rahat ediyorsa ozaman kes ama 2 yaşını geçirme.o yaştan sonra çabuk bıraktıramıyorsun hemde sütün değeri kalmıyor...

merhaba bayanlar, benim 12 aylik bir kizim var adi sudenaz , ve bizim sorunumuz kizim halen beni emiyor ve ben artik kesmek istiyorum ama bir türlü basaramiyoruz, baska seylerde yiyior ama emeyi burakmak istemiyor, bana akil verin lütfen nasil basara bilirim burakmasini su siralar kasik mamasinida burakdi simdi sirf beni emiyor . lütfen biligi istiyorum. simdiden tesekürler:emir_bebek:

aslisu benim kızım ağustosun 20 sinde 4 yaşını bitirecek ve hala emiyor bırak emsin demekki hala emme içgüdüsü çalışıyor, doktorum bana içindeki o emme içgüdüsü bitmedikçe zorlama yoksa çocukta istenmeyen tiklere neden olabilirsin dedi, inan o isteyince bırakır daha 1 yaşında küçük emmeyi bırakmak için vakti var.

canim eger sütün yeterliyse birak emsin,daha cok kücük,benimkiler sadece 1 yasina kadar emebildiler sütüm gelmedigi icin...sevgiyle kal

cevaplariniz icin tesekürler arkadaslar, ama ben okadar cok emzirmek istemiyorum hem sütümde yetterli degil eskisi gibi cok gelmiyor , ama emmekdende vazgecmiyor , ve her iki saate emek istiyor bazen bir saate bir yetmeyince doymuyor, burbuk haketen massalah allh nazardan saklasin 4 yasinakadar emiyor massalah

Canım bencede daha küçük.Bir yaşından sonra yani akıllandıkça daha düşkün oluyorlar ama geçici oluyor genelde.Doymayınca ister istemez ek gıdaları kabul ediyorlar.birde sakın yazın ayırma.Ben bu hatayı yaptım.Oğlumu haziran ayında tam iki yaşını doldurduğu gün ayırdım.Ama çocuk hayata küstü sanki.İki ay hiçbirşey yemedi.Ve hiç gülmedi desem yalan olmaz.Çok pişman oldum ama ayırınca birdaha emzirmek iyi değil dediler.Yavrum üç ay sonra bile versem emecekti nerdeyse.Sonradan öğrendimki yazın ayırmak çok yanlışmış.Asıl yazın çocuğun sıvıya ihtiyacı var dediler Hala pişmanlık duyuyorum.Sen bilirsin tabi ama benim yaşadıklarım bana kötü bir ders oldu.ALLAH yardımcın olsun canım

yanliz82 canim cok sagol bilgilerin icin , cok haklisin yazin ayirmak iyi olmas .iyiki hatirlatin bana canim , sagol

merhabalar bende 13ay emdirdim tekrar hamile kalinca mecburen biraktirmak zorunda kaldim.benimkide saat basi emmek istiyordu cok zor olacagini dusundum ama o kadarda zor olmadi.ama bana sorarsan emsin bak ben bir yil emzirdim daha bir defa hastalandigini bilmiyorum.bu ikinci cocugumda fazla yetiremedim sutumu ek mama felan verdim cok zayif cok hassas simdi cocugum.sen emzir bosver

aslisu benim kızım ağustosun 20 sinde 4 yaşını bitirecek ve hala emiyor bırak emsin demekki hala emme içgüdüsü çalışıyor, doktorum bana içindeki o emme içgüdüsü bitmedikçe zorlama yoksa çocukta istenmeyen tiklere neden olabilirsin dedi, inan o isteyince bırakır daha 1 yaşında küçük emmeyi bırakmak için vakti var.

:1shok::1shok:Nasıl, nasıl. 4 yaşında emiyormu. Burbuk nasıl emziyorsun ya hala. Hayret valla. Bence biran önce kes memeden. Kız kafayımı yedin 4 yaşına kadar emzirilirmi. Tamam 2 ya kabul ama 4 yaş mı. Aman Alahımkafamçokkarıştı

benim ki 2.5 yaşında hala emiyo öle sık değil ama veriyom bende bir zararı yok nasılsa.olaki seninki daha 1 yaşında bırak emsin.a.s

çalişmayi Felan Düşünmüyorsan Bence Birak Emsin Canim Daha çok Küçük. Keşke Benim Kizimda 12 Aya Kadar Emebilseydi.

Bende kızımı sütten kesmek istiyorum ama başaramıyorum. kızım 1,5 yaşında. ben çalışıyorum. gündüz aramıyor memeyi çünkü alıştı. ama gece bir felaket. uykuyu falan burakıyor sabaha kadar ememk istiyor. işte benim sütten kesmek istememin nedeni bu. belki sütten kesilince düzenli bir uykusu olur. ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. 1,2 gece emzirmeyeyim dedim sabaha kadar ağladı. kızımıda üzmek istemiyorum ama böylede çok yoruluyorum.:çok üzgünüm: ne yapcam arkadaşlar tecrübesi olanlar varsa yardım etsinnnn..:emir_bebek:

merhabalar;

Benim 2 yaşına henüz yeni girmiş bir oğluşum var.benim sorunum oğlumun memeyi bırakmak istemeyişi ne yaptıysam bıraktıramadım,bir an önce bırakmasını istiyorum çünkü bazen yemek bile yemiyor.:eek:klava:
bu konuda bana öneriler yazarsanız çok sevinirim.:nazar:

çok geç kalmışsın:)bilinçlenmiştir o iyice.bir yaşında kestim üç gün yara bantı yapıştırdım sonra vermek istedim almadı zaten kolay oldu

Merhaba arkadaslar!
Benim 18 aylik kizim var emziriyorum,ama kizim cok mizmiz özellikle geceleri hic rahat vermiyor hep emmek istiyor.
Bende sabah iki büklüm,kollarim uyusmus mahfolmus bir sekilde uyaniyorum.
Dinlenecegime daha cok yoruluyorum sanki geceleri.
Üstelik cok emmesi disleri icin cok zaralimis yani özellikle gece emmesi cünkü insa n agzinda unutup uyuyor.Disleri cürüsün istemiyorum.
Aslinda geceleri sorun olmasa daha onu en az 2 yasina kadar emziririm.
Arkadaslar yardim...

:çok üzgünüm:

kızım 4 yaşını bitirdi hala emiyor kıyamıyorum, anlıcan kelin ilacı olsa başına sürermiş, boşver elbet bir gün bırakır.
Bu arada kızımın dişlerindede bir problem yok, yani öyle her yazılan doğru olacak diye kural yok güzelim.

X