türban kıyafet hakkında önerilerinize ihtiyacım var :(

ayisigi88

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2012
3.463
186
Kızlar ben kapanmak istiyorum fakat türban kıyafetleri biraz pahalı uygun fiyata bişeyler almak istiyorum uzun etek vs kapalı olanların giyebilecekleri tarzda kıyafetler dolama eşarplar filan fakat bulamıyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? Önerilerinize ihtiyacım var :26:

Kızlar ben kapanmak istiyorum fakat türban kıyafetleri biraz pahalı uygun fiyata bişeyler almak istiyorum uzun etek vs kapalı olanların giyebilecekleri tarzda kıyafetler dolama eşarplar filan fakat bulamıyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? Önerilerinize ihtiyacım var :26:

tatlım saygım sonsuz ama malesef vakko dan eşarp alıcak paran olmadığı için çarşafa gir bence biliyorsun

tatlım saygım sonsuz ama malesef vakko dan eşarp alıcak paran olmadığı için çarşafa gir bence biliyorsun

İyide ben vakko demedim ayrıca niye çarşafa giriyomuşum. Senin maddi durumun iyi olabilir ama durumu olmayanlara saygı göstermek lazım insanlarla dalga geçiceğine haline şükret

İyide ben vakko demedim ayrıca niye çarşafa giriyomuşum. Senin maddi durumun iyi olabilir ama durumu olmayanlara saygı göstermek lazım insanlarla dalga geçiceğine haline şükret

yoo benim maddi durumumun iyi olup olmadığını nerden biliyorsun önyargılı olmayın lütfen az önce yazdıklarımı okursan iyice anlarsın büyük bi ironiiii var :KK3: tabiki de kapanabilirsin Allah hayırlısını nasip etsin halimize de şükür vesselam hani pahalı ya tesettür giyim ..vs fln çarşafa girmenin daha makul olduğunu söyledim şaka tabiki de ironii yani .hayırlı geceler arkadaşım

canım ben de kapanalı yeni oldu. ama markaymış falan önemsemiyorum.çünkü çalışmaya daha yeni başladım kendim biriktirip görüp beğendiklerimi alıyorum. Bazı mağazalara girince gözüm dönüyor sanki hepsini almak istiyorum inanır mısın :)nette bakarken bile hemen sipariş vermek istiyorum.
bol paça pantolon ve tunik giymeye çalışıyorum :)
Sen de öyle yapmalısın bence dinimize uygun bir şekilde kapanıyorsan uygun fiyata da bulunduğun yerde güzel rahat şeyler bulabilirsin.:KK16:

Aklın karışmasın, sıkıntı etme kendine. Eğer marka takıntılısı biri değilsen mağazlardan araştırarak çok hoş kombinler yapabilirsin. Ben de kapalı bir bayanım ama etek giymiyorum, jean ve uzun tunik tarzı spor kıyafetler kullanmayı tercih ediyorum. Kazaklar t-shirtler yani. Önemli olan niyetin. Böyle bir karara varmış olman çok güzel. Umarım dilediğin gibi gelişir bu süreç.

Konuyu açan arkadaş haklı, gerçekten girin bütün kapalı marka mağazalara, herşey kazık
orta geçimli bir insan bile her istediğini alamıyor o mağazalarda, diğerleri de çok basit duruyor, kıyafet olarak konuşuyorum kimse çıkıp da dini karıştırmasın
Aylar önce annem için girdiğimiz birkaç mağazada, resmen %50 indirimli hali bile 150tl basit bir eteğin...
gerçekten insanları öyle bir kazıklıyorlar ki..

bende kapalı olmama rağmen bi türlü şu kombin işini yıllardır düzenleyemedim cnm eşarpla herşeyi uydurmak okadar zorki bn ne denk gelirse giyip çıkarım bazan giitiğim yerde farkederimki aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa bu buna uymuş .....önemli olan tesettüre uygun kıyaafetler alman ..renklerde zaten sana yakışan beğendiğin renkler olur ..gün gelir çoğalır kıyafetlerin ve diğerleride birbirine değiştirerek giyersin ...uzun ana renklerde pantolonlar ve etekler yada pantalon etekler her zaman imdat olur .. eşarp uydurmak zor gelir bana hep ..kısaca o yıl moda renk neyse o renk eşarp alıp kurtuluyorum diğerleride işte ya kot oluyor yada siyah beyaz falan işte

canım ben de kapanalı yeni oldu. ama markaymış falan önemsemiyorum.çünkü çalışmaya daha yeni başladım kendim biriktirip görüp beğendiklerimi alıyorum. Bazı mağazalara girince gözüm dönüyor sanki hepsini almak istiyorum inanır mısın :)nette bakarken bile hemen sipariş vermek istiyorum.
bol paça pantolon ve tunik giymeye çalışıyorum :)
Sen de öyle yapmalısın bence dinimize uygun bir şekilde kapanıyorsan uygun fiyata da bulunduğun yerde güzel rahat şeyler bulabilirsin.:KK16:

Fetva verir gibi olmasin da pantolonun dinimizde bayanla iliskili bir yeri yok maalesef:KK19:
Saglikli kapanmak istiyorsan etek giymen gerekir. Maddi durumun ne dogrultuda bilmiyorum ama ana renklerde kendine etek alabilirsin lacivert siyah kahverengi mesela bu renklerin uzerine tunik gomlek body uzeri hirka giyebilirsin illa da uzerine pardesu giymek mi gerek onu ben de bilmiyorum dikkat cekmemek temel hedef. Mesela trenchcoat giyebilirsin..
kotonda sezon sonlarinda 50 liraya kadar dusebiliyor trench ler yine kotonda etek ustu 20 30 40 liraya cok şık uzun kollu gomlekler bulabilirsin. Gomlekler transparan olabiliyor onu da 5 liraya bir cok yerden bulabilecegin uzun kollu Penye body lerle kamufle edebilirsin. Esarp sal olayina gelince vakko degil de wcollection hem daha yeri guzel hem de daha uygun sezon sonunu beklersen 50 60 a esarp bulabilirsin. Onu gectim pahali diyebilirsin cunku ilk etapta cesitli takmak isteyeceksin.sadece esarp satan magazalar var magaza dediğim kocaman yerler degil kucuk dukkanlar orada guzel esarplar bulabilirsin cok da uyguna. Esarp haricinde sal takmak istersen ipek görünümlü sallar var ya da ipek karisimli mesela bende yillar once kapali degilken aldigim armanda yuzde 18 ipek karisimli sal var durusu fena degil.fiyati ipeklere gore gayet uygun. Sefamerve yenimoda gibi tesettur sitelerine girip esarp kampanyalarini takip edebilirsin fakat orada da dokusunu bilemeyecegin icin cok kalma yine o tarz sitelerde etek trench bluz vb kampanyalar cok oluyor surekli yenileniyor. Etek isini de soyle yapabilirsin mesela istanbulda falan misin bilmiyorum gerci öyle olsa sormazdin sanirim cok buyuk bir sehir sonucta ama neyse bulundugun sehirde outlet magaza varsa ozellikle mango gidip kayda deger parcalar bulabilirsin. Ben mango outletinden 10 liraya uzun etekler bulmustum iyice aramak gerekiyor ama birseyler cikabiliyor arada... aklima bunlar geliyor. Rabbim daim etsin hayirli olsun kapaliligin... bir soru sormak istersen mesaj da atabilirsin cevaplarim:KK16:

Fetva verir gibi olmasin da pantolonun dinimizde bayanla iliskili bir yeri yok maalesef:KK19:
Saglikli kapanmak istiyorsan etek giymen gerekir. Maddi durumun ne dogrultuda bilmiyorum ama ana renklerde kendine etek alabilirsin lacivert siyah kahverengi mesela bu renklerin uzerine tunik gomlek body uzeri hirka giyebilirsin illa da uzerine pardesu giymek mi gerek onu ben de bilmiyorum dikkat cekmemek temel hedef. Mesela trenchcoat giyebilirsin..
kotonda sezon sonlarinda 50 liraya kadar dusebiliyor trench ler yine kotonda etek ustu 20 30 40 liraya cok şık uzun kollu gomlekler bulabilirsin. Gomlekler transparan olabiliyor onu da 5 liraya bir cok yerden bulabilecegin uzun kollu Penye body lerle kamufle edebilirsin. Esarp sal olayina gelince vakko degil de wcollection hem daha yeri guzel hem de daha uygun sezon sonunu beklersen 50 60 a esarp bulabilirsin. Onu gectim pahali diyebilirsin cunku ilk etapta cesitli takmak isteyeceksin.sadece esarp satan magazalar var magaza dediğim kocaman yerler degil kucuk dukkanlar orada guzel esarplar bulabilirsin cok da uyguna. Esarp haricinde sal takmak istersen ipek görünümlü sallar var ya da ipek karisimli mesela bende yillar once kapali degilken aldigim armanda yuzde 18 ipek karisimli sal var durusu fena degil.fiyati ipeklere gore gayet uygun. Sefamerve yenimoda gibi tesettur sitelerine girip esarp kampanyalarini takip edebilirsin fakat orada da dokusunu bilemeyecegin icin cok kalma yine o tarz sitelerde etek trench bluz vb kampanyalar cok oluyor surekli yenileniyor. Etek isini de soyle yapabilirsin mesela istanbulda falan misin bilmiyorum gerci öyle olsa sormazdin sanirim cok buyuk bir sehir sonucta ama neyse bulundugun sehirde outlet magaza varsa ozellikle mango gidip kayda deger parcalar bulabilirsin. Ben mango outletinden 10 liraya uzun etekler bulmustum iyice aramak gerekiyor ama birseyler cikabiliyor arada... aklima bunlar geliyor. Rabbim daim etsin hayirli olsun kapaliligin... bir soru sormak istersen mesaj da atabilirsin cevaplarim:KK16:

konu biraz fazla dine dönmüş ama söylemeden edemicem dinimize göre kadının pantolon giymesinin yasak olduğunu nereden duyduğunu ya da okuduğunu sorabilir miyim? pantolon giyersin hatlarını belli etmeyecek şekilde uzun bişey giyersin üstüne sorun olmaz bide sen trenç diyosun asıl onlar kottan daha tehlikeli çünkü onlar daha çok vücut hatlarını belli edicek şekilde dar kesim üretilmiş

konu biraz fazla dine dönmüş ama söylemeden edemicem dinimize göre kadının pantolon giymesinin yasak olduğunu nereden duyduğunu ya da okuduğunu sorabilir miyim? pantolon giyersin hatlarını belli etmeyecek şekilde uzun bişey giyersin üstüne sorun olmaz bide sen trenç diyosun asıl onlar kottan daha tehlikeli çünkü onlar daha çok vücut hatlarını belli edicek şekilde dar kesim üretilmiş

Bu agresif cevap neden anlayamadim anlam veremedim uslubunu hic begenmedim çünkü ben kimseyi yargılamadim acip iki arastirirsan sen de gorursun. Pantolon erkek kiyafeti bunu herkes bilir.
"Resûlullah (s.a.v.), kadınlara benzemeye çalışan erkeklere ve erkeklere benzemeye çalışan kadınlara lânet etti.".(Buhari, Libâs 61)
Bu ve benzeri bir cok yazi okudum da katildigim ortamlarda duydum da. Nitekim sadece kadinlar icin degil erkekler icin de bu var.
Ki soyle birsey de var bu benzeme olayinda sadece kiyafet degil davranis ve konusma da kastediliyor. Bunlar cok derin konular burasi yeri degil mesaj yaz kafana takilan olursa daha dogrusu yazdigimda anlatamadigim bir kısım olursa bildigim kadariyla aciklamak isterim. Ricam uslubuna az cekiduzen ver ama çünkü ben ilk yazdigim cümlede olduğu gibi fetva verme niyetinde degilim hasa. . .sadece bildigimi paylastim ayrica benim trenchlerim neden orama burama yapismiyor merak ettim. Dar kesin olanlardan bahsetmiyorum elbette giyecek insan kör degilse hatlarini belli etmeyecek giysiyi secebilir.

Son düzenleme:

Ayrica yazdigim bir cumleden yola cikarak diger yazdigim koca yaziyi hice sayip konunun dine döndüğünü düşünmen de garip yani ben sadece kot giy diyemem çünkü bundan ama amacim fetva verir gibi o oyle bu boyle demek hasa degildi. Soruna onem verip cevap yazdim ki tesekkur edis yontemin de cok ilginc.

Canm illaki netten veya çok adı duyulmuş tesettur markalarından almak zorunda değilsin. Hakikaten çok pahalı o markalar. (Tuba, alvina vs.) ben sana lc wakiki yi öneririm. Sonra defacto da da uygun fiyata etek ve uzun kollu blüzler olabiliyor. Hem klasikten ziyade daha spor modeller bulunuyor. Bir de viar diye bir mağaza var ama bu her şehirde var mıdır bilmiyorum.

Eşarba gelince. Evet bazı ipek eşarplar gercekten çok pahalı olabiliyor. Mesela illaki ipek istiyorum dersen geçmiş sezonun ipeklerine bak. Fiyatları yarı yarıya düşüyor bazen. Ama bence illa ipek takmak şart değil. Saten eşarplar var ama bence onların modası geçti artık çok demode duruyorlar tavsiye etmem. Twil eşarplar oluyor, saten gibi parlak değil bunlar. Hem çok hoş spor modelleride oluyor ( çiçekli modellerden pek hoşlanmıyorum o yuzden spor orneğini veriyorum) hemde fiyatları çok uygun. 20-25 genel olarak bu fiyatlarda.

Aslında kapanmak istedikten sonra önünde hiç bir engel yok canım.illaki en kaliteli en iyi markaları kullanmak zorunda değilsin.

Benin tavsiyem daha sade ve spor modeller tercih et. Eteklerini mesela. Renkli almaktansa siyah,gri,lacivert, kot vs.. Tercih et. Bluzlerinde,gömleklerinde açık renkler tercih edebilirsin mesela. Eşarplarınıda dediğim gibi saten almaktansa twil olanları tercih et. Çok rengarenk, karışık,çiçekli vs modellerden uzak dur. Diğerleri daha şık bence. Benim nacizane fikrim bu kadar. Allah mübarek etsin :)

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Son düzenleme:

ben konuya sonradan dahil oldum :) bana cevap yazmışsınız:) teşekkürler önerileriniz tavsiyeleriniz için :) uzun trencot ve kap tercih ediyorum şimdilik kapanalı 8 ay oldu
kotona aslında bize uygun kıyafetler olur mu diye hiç bakmadım
bi de ben şal işini çözemedim nasıl şallar rahat oluyor sence
küçük şehirde yaşadığım için tesettüre uygun şeyler de az ama araştırarak ya da internetten takip ediyorum

ben konuya sonradan dahil oldum :) bana cevap yazmışsınız:) teşekkürler önerileriniz tavsiyeleriniz için :) uzun trencot ve kap tercih ediyorum şimdilik kapanalı 8 ay oldu
kotona aslında bize uygun kıyafetler olur mu diye hiç bakmadım
bi de ben şal işini çözemedim nasıl şallar rahat oluyor sence
küçük şehirde yaşadığım için tesettüre uygun şeyler de az ama araştırarak ya da internetten takip ediyorum

Ben ipek sal aliyorum onlar cok kullanisli oluyor ama baya pahali onun yerine ipek karisimli sallar alabilirsin onlar en azindan daha uygun dokulari falan da guzel armandanin var o tarz sallari kotondan genelde bluzlari ve gomlekleri tercih ediyorum eteklerin uzerine hem cok rahat hem de cok sik oluyor.
Trench dediysem ben uzun olanlari kap gibi olanları zaten tesettur markalari trench e kap diyor dunya bi paraya satiyor. Kotonda indirim reyonlarinda su ara bayagi goruyorum. Kesimlerine boylarina dikkat edilerek alinabilir. Ha bir de lcw de Cok guzel trenchler oluyor boylari da asiri kisa olmuyor. . .

Ben ipek sal aliyorum onlar cok kullanisli oluyor ama baya pahali onun yerine ipek karisimli sallar alabilirsin onlar en azindan daha uygun dokulari falan da guzel armandanin var o tarz sallari kotondan genelde bluzlari ve gomlekleri tercih ediyorum eteklerin uzerine hem cok rahat hem de cok sik oluyor.
Trench dediysem ben uzun olanlari kap gibi olanları zaten tesettur markalari trench e kap diyor dunya bi paraya satiyor. Kotonda indirim reyonlarinda su ara bayagi goruyorum. Kesimlerine boylarina dikkat edilerek alinabilir. Ha bir de lcw de Cok guzel trenchler oluyor boylari da asiri kisa olmuyor. . .

evet katılıyorum :)
dediğin şallara bakacam
lcw den geçen gün bunu aldım trenc tarzında :)
$L_20141-4Y0204Z8-1K9_A.jpg

Uygun derken 10 tl 20 tl ye bulamıyorum ben de ama 30 tl ye güzel eteklere denk geliyorum internetten.
Tozludan etek, bluz bakabilirsin.
Tesettürislanddan 100 tl ye şık elbiseler bulabilirsin.
Kayra'nın modelleri gerçekten çok şık ama çok pahalı.
Etesettür sitesinde ciddi indirimli oluyor ama..
Orayı da takip etmeni öneririm..

Bu arada ben çoğu eteğimi lcwden alıyorum.
Her renk, istediğim uzunlukta, spora yakın buluyorum orda.
Şimdi iki tane daha beğendim netten. Yarın gidip bakmayı planlıyorum.
30-40 tl genelde orda etekler..

Şal çok kullanmıyorum, deseni hoşuma gidince alıyorum da.
Eşarp olarak ugoza, bona sera eşarpları uygun oluyor indirime giriyor.
İnce eşarplarla daha rahat ediyorum ben..

Bu arada Allah kararını daim etsin, hayırlı olsun
:KK16:

Son düzenleme:
X