kolay doğum yaptim diyenler bizi rahatlatin

Ben bu yüzden doğum yapmaya erteledim iki buçuk sene oldu herkes bebek bekliyo bilmiyorlar ki ben korkudan yapmiyorum.simdi düşünüyorum ama herşeyi öğrenmem lazim.canim çok tatli. Korkuyorum.kolay yapanlar paylassinki rahatlayim.herkes çok zor diye diye beni bunalttilar :-(

Ozaman sende peridural igne vurdur hic bisey hissetmiyosun ben hic aci hissetmedim gulerek dogum yaptim:)

Bir tek ben miyim o aciyi ve korkuyu yasadiktan sonra o ilk kavusma aninin ozlemini duyan diye merak ediyordum. Demek baskalari da bu duyguyu yasayabiliyormus. 😊
Hayatinda yasadigin en guzel an nedir derlerse verecegim tek cevap oglumu kucagima aldigim andir. O zaman diliminde takilip kalabilirim sonsuza kadar. 😭💞💋😌

😆Ben oncesinde dusunuyordum hem zor deyip hem neden ikinci ucuncu cocugu yapiyorlar diye gordum☺️ sanrm anne olan herkes o ani defalarca yasamak ister Allahim mu this bi duygu hic unutmak istemeyexgm bi an banada hayatta hic unutamayacagin en mutlu an diye sorsalar o yumuk yumuk yavrumu ilk gordugum kucagima ilk aldigim an derim😍👼💕💕rabbim isteyen kimseyi mahrum birakmasin insallh

Kizlar ilk bebeğimizi dusunuyoruz ama ben doğumdan çok korkuyorum.çit kirildim bir insanim. Ne olur hamileligimde bunları yaptim dogumum rahat oldu diyenler varsa beni rahatlatin.ne egzersizler yaptiniz herkeste öğrenmiş olur.

Bence hamile kalmadan bu kadar korkma çünkü her isteyen anne olamıyor hamilelikte doğumda çol kolay geçsin istiyorsan hem korkma hemde stres yapma bu konularda stres en büyük düşman oluyor hamile kalınca bol bol sebze ye su iç maden suyu iç asitlerden katkı maddeli yiyeceklerden uzak dur ( ben bol bol donduurma aş ermiştim :) ) hamileliğim son zamanlarında yarım saatlik yürüyüşler yap nefes egzersizleri çok önemli bunların hepsini geç bebeğinin kalp atışını duyunca cinsiyeti öğrenince ultrasyonda görünce zaten bütün korkular biter bide kucağına alıp kokladın mı tamam dır :):)

aslinda ben de ayniyim. beni biraksalar korkudan hamile kalmaya karar veremezdim ama kazara hamile kalinca korku olsa bile mutlu da oldum cunku ccuk istiyorum aslinda :) sezeryanla cok rahat bir dogum oldu. sanci bile hissetmedim hic sukur ki.

Cok rahat cok gzl bir dogum yaptim 2 defa ikindim 3.de adi gibi melek kizim kucagimdaydib2 saat sanci cektim ancak 1 saati 0 sanciydi ustelik suni sanci olnasina ragmen 2 saat surdu ha oncesi sikintili donemlerdi ztn 2.bilmem kac acilmam vardi neyse cok rahat dogurdum kucagima. Aldigim en güzel bebekti...smd insallah kardesimiz yola cikti

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Hic korkulacak bisey yok.ilk kizim 5 saat sanci 1 saat ikinma sureci sürdü ikinci kizimda iki saat sanci 15 dakika ikinma. Ikinci kizim omuzlarini ceviremedi cevirebilseydi 5 dakika. Dogduktan sonra o kurtulma ani sadece yasanir anlatilmaz gercekten gunahlarindan arindilmis melek kadar saf olup rahatliyosun ve kucagina bir meleği verdiklerinde bütün aciyi unutuyosun geciyo gidiyo... sen bakma seni korkutanlara ama tabiki her dogumda ayni degil. Benim tavsiye edebilecegim kendimde uyguladigim sey hergun yuruyus ve doguma son 2 hafta kala hurma yemek oldu ve dogumda bol bol dua etmek yani sanci sekerken..

Normal dogum yaptim boyle bir guzellik yok 3 saat sanci cektim dogum ani 2 dk surdu bebisini dogurmanla oyle bi rahatlama oluyoki boyle bir guzellik yok hic korkma allah oyle bir guc veriyoki kahraman gibi hissediyorsun kendinini nacizane benim dusuncem normal dogumla bebeginle bagin daha farkli oluyor tabiki saglikla kucagina alda en onemliside o

Normal dogum yaptim boyle bir guzellik yok 3 saat sanci cektim dogum ani 2 dk surdu bebisini dogurmanla oyle bi rahatlama oluyoki boyle bir guzellik yok hic korkma allah oyle bir guc veriyoki kahraman gibi hissediyorsun kendinini nacizane benim dusuncem normal dogumla bebeginle bagin daha farkli oluyor tabiki saglikla kucagina alda en onemliside o

darısı başıma inş.

Ben bu yüzden doğum yapmaya erteledim iki buçuk sene oldu herkes bebek bekliyo bilmiyorlar ki ben korkudan yapmiyorum.simdi düşünüyorum ama herşeyi öğrenmem lazim.canim çok tatli. Korkuyorum.kolay yapanlar paylassinki rahatlayim.herkes çok zor diye diye beni bunalttilar :-(

Canım milyonlarca yıldır kadinlar dogum yapıyor. Bu zaten fıtratımızda olan bir şey. Dediğin gibi korkulacak bir şey olsaydı bir cocuk yapan bir daha doğurmazdi. Oysa kadin, kendi gücünü dogum yapınca farkediyor. Bundan sonra altından kalkmayacağım hiçbir şey olamaz dedirtiyor.

Benim ilk bebegim iri olduğu icin normal dogurtmuyorlardi. Neyse ki bir doktor fırsat verdi ve denedik. Kizim 4.400 doğdu. Onu o kadar sevdik ki hemen bir cocuk daha istedik. Kizim yasını aldığında ben hamile kalmıştım bile. Oğlum da 4.450 doğdu. 2. Dogumjm cok daha kolaydı.

Zamanın şartlarında steril ortamlarda, her duruma uygun müdahale edilebilecek hastanelerde dogum yapıyoruz artık. Korkulacak bir şey degil de heyecan uyandıran bir mucize bu. Rabbim nasip eder de bu duyguyu tadarsin umarım

merak etme hicbirsey olmaz. olcak olsa bana olurdu. 4 gun evde agri cektim sonunda beni aldilar doguma. epidural dogum yaptim, simdi seni doguma alicaz dediklerinde bacaklarim titriyordu korkudan. ama korktugum gibi olmadi. Agri cekmedim dogum aninda ve sakin guzel bir dogumdu. Hatta yanimda annemle esimide istedim onlarin yanimda olmasi beni piskolojik olarak cok rahatlatti kendimi guvende hissettim. onlar olmasaydi epidural olmama ragmen cok korkardim.

Kesinlikle yatarak geçirme günlerini, bol bol hareket et.
Ben son 2 günüme kadar çalıştım.
Son aylarda hurma ye, kasları yumuşatıp doğumu kolaylaştırıyor.
Bol su iç, her işini kendin yapmaya çalış, riskli olanlar hariç mesela perde asmak gibi.
Mutlaka dua et, doğum eylemi başladığı anda birisi sizin için Kuran-ı Kerim okusun özellikle Meryem ve Abbase surelerini.
Kendinizde sürekli tekbir getirin İnşirah okuyun.
Ben tüm bu dediklerimi yaptım ve şiddetli sancılarımla birlikte doğumun tamamlanması sadece 2,5 sat sürdü.
Detaylı okumak isterseniz buyurun buda doğum hikayem.

http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/yüsra-İpeğim-adı-gibi-kolaylıkla-geldi.572496/

Kesinlikle yatarak geçirme günlerini, bol bol hareket et.
Ben son 2 günüme kadar çalıştım.
Son aylarda hurma ye, kasları yumuşatıp doğumu kolaylaştırıyor.
Bol su iç, her işini kendin yapmaya çalış, riskli olanlar hariç mesela perde asmak gibi.
Mutlaka dua et, doğum eylemi başladığı anda birisi sizin için Kuran-ı Kerim okusun özellikle Meryem ve Abbase surelerini.
Kendinizde sürekli tekbir getirin İnşirah okuyun.
Ben tüm bu dediklerimi yaptım ve şiddetli sancılarımla birlikte doğumun tamamlanması sadece 2,5 sat sürdü.
Detaylı okumak isterseniz buyurun buda doğum hikayem.

http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/yüsra-İpeğim-adı-gibi-kolaylıkla-geldi.572496/

="berdogand, post: 34084894, member: 562657"]Kizlar ilk bebeğimizi dusunuyoruz ama ben doğumdan çok korkuyorum.çit kirildim bir insanim. Ne olur hamileligimde bunları yaptim dogumum rahat oldu diyenler varsa beni rahatlatin.ne egzersizler yaptiniz herkeste öğrenmiş olur.[/QUOTE]
Suana
Kizlar ilk bebeğimizi dusunuyoruz ama ben doğumdan çok korkuyorum.çit kirildim bir insanim. Ne olur hamileligimde bunları yaptim dogumum rahat oldu diyenler varsa beni rahatlatin.ne egzersizler yaptiniz herkeste öğrenmiş olur.

Merhaba şuan ne oldu ne haldesin bilmiyorum ama cvp yazmak istedim.

İlk doğumunu atlattim bende.BN tam tersi doğurmaya çok hevesliydim kolay olacak guzl geçecek diye diye geçirdim o günleri.
Öncelikle bol su ve hergun en az bir saat yürüyüş yaptim ikinci ayimdan itibaren.d
Hurma doğumu kolaylaştı diyormuş onu tüketim ayrica .ama yürüyüş mükemmel bisek dokuzuncu ay ağlayarak yürüdüm kocam zorla yürüttü allahvrazi olsun .sancilarim basladi ufak tefek artinca hastaneye gttim muabe oldum beni iter gibi senin daha zamanin var dedi on dakika geçti sancidam duramiyorum nts de sanci gözükmüyor acilma yok su yok sanki rol yapiyormusum gibi tek doguracqm diyorum doktora
.ayağa kalktim bi WC bi koridor yürü yuru dolandm herkes bana bakiyor falan on dakika geçmeden suyum geldi acilmam oldu doğum yere kaldirdilar orduda yatqgimi gösterdiler ben yatar mum hic kqlktm dişlerini kiril comeldim hirlo yürüyüş yqaptim odanin içinde hemşire geldi napion sen falan dedi sasirmisti:) ve bi muane edelim dedi a doğum basladi dedi 10 dk içinde dogurdum kendi sancim ile çok sukur ailem bile çok sasirmisti .doktor geldi AA ben bunu WWE gönderiyorum bide demişti. Şuan olsa gene dogururum harika bi duygu dogururken bagirmadim ayet el kürsüyü hep okudum geçecek Bitti DİE konuştuğumu ebeninde aferim dediğini:) o ani yasamak için millet melerini feda etmio hep onlari düşünüp ve şanslı olduğumu anlayip o ajanlar n bi yandan keyfini cikardim.

BEN DE EN UFAK Bİ BAŞ AĞRISI İLE YATAĞA KİTLENİRDİM
ŞUAN 6 AYLIK HAMİLEYİM
İNAN ONU HİSSETTİĞİN ZAMAN O AĞRILAR UMURUNDA OLMUYOR

X