kolay doğum yaptim diyenler bizi rahatlatin

berdogand

Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2014
3
0
34
Kizlar ilk bebeğimizi dusunuyoruz ama ben doğumdan çok korkuyorum.çit kirildim bir insanim. Ne olur hamileligimde bunları yaptim dogumum rahat oldu diyenler varsa beni rahatlatin.ne egzersizler yaptiniz herkeste öğrenmiş olur.

Kizlar ilk bebeğimizi dusunuyoruz ama ben doğumdan çok korkuyorum.çit kirildim bir insanim. Ne olur hamileligimde bunları yaptim dogumum rahat oldu diyenler varsa beni rahatlatin.ne egzersizler yaptiniz herkeste öğrenmiş olur.

....daha hamile bile olmadan nedir bu kadar korku ?:KK1:egzersiz çok iyi diye duydum ama ev işlerini yap,bolda yürüyüşe çık yani çok oturarak tembellik yapma bazıları hamileyim diye yerinden kalkmıyor,sonrada doğumum zor oldu diyor doğum günü gelip çatınca bakmışsın bebeğin kucağında şimdiden korkup ta kendini yıpratma rahat olmalısın ki bebek de sağlıklı olsun.........

Son düzenleme:
Ben bu yüzden doğum yapmaya erteledim iki buçuk sene oldu herkes bebek bekliyo bilmiyorlar ki ben korkudan yapmiyorum.simdi düşünüyorum ama herşeyi öğrenmem lazim.canim çok tatli. Korkuyorum.kolay yapanlar paylassinki rahatlayim.herkes çok zor diye diye beni bunalttilar :-(

benim doğumum sezeryanla oldu.çok rahat bi doğum ve doğum sonrası yaşadım bu kadar kolay olacağını bilseydim kendimi dokuz ay boşuna üzmezdimçyani bence allah kimseye dayanabileceğinden çok yük vermiyo. o yüzden fazla düşünmemek lazım

Benim de ilk dogumumdu epidural anesteziye 4saatte kizimi kucagimaaldim normal dogumdu.pek sanci da cekmedim. Cok sukur rahat oldu. Sonn bir ay hurma yedim ave yuruyus yaptim

Canim normale gittim sezeryan oldum. Cok rahatti derin bir uyku uyumusum gozumu actm biraksalar uyucam daha ameliyathanede oldugumu anlayinca aklima bebisim geldi o anlar o kadar guzelki erteleme nasibin neyse insallah hayirlisiyla olur hem sgrisiz normal dogum diye bisi var artik epidural takip normal dogum yapabilirsin

Bence bu kadar korkmana gerek yok şöyle düşün binlerce insan cocuk sahibi olabilmek icin maddi manevi herseylerini veriyolar ve yine de bunu yasayamiyorlar. O zaman dogumda cekilen zorluklar pek de onemli kalmiyo. Sonuçta cok güzel bi amaç ugruna yaşayacaksın zorlukları ve bebegini kucagina aldiginda hepsi puff diye ucup gidecek..

Ben bu yüzden doğum yapmaya erteledim iki buçuk sene oldu herkes bebek bekliyo bilmiyorlar ki ben korkudan yapmiyorum.simdi düşünüyorum ama herşeyi öğrenmem lazim.canim çok tatli. Korkuyorum.kolay yapanlar paylassinki rahatlayim.herkes çok zor diye diye beni bunalttilar :-(
Cnm aynen bende senin gibiyim canim cok tatli kucucuk bi igne batsa cok acir ben mecburen sezeryan oldum cok ta rahatti once cok korkuyordm ama cok rahatti mecbur olmasam da sezeryan isticektm ama yine de cok korkuyordum hic korktugum gibi olmadi

9 ay boyunca o kadar rahat zevkli bir hamilelik geçirdim ki anlatamam .. ne bir mide bulantısı ne baş dönmesi ne de başka bir şey herşey mükemmeldi hatta şunu söyliim doğuma ben kendim gittim hiç ağrım yoktu sadece nişanım gelmişti aldım arabanın anahtarını bastım gittim düşün yani o kadar iyiyim araba kullandım doğumu da spinal anestezi olarak yaptım bu kadar mı güzel olur sadece iğneyi hisettim ama oda azıcık yani sonrası herşey süper heleki bebeğin çıktıktan sonra ağlamasını duyman sonra kendisini görmen yanağına dayamaları bebeğinin senin yanaklarını dudaklarını şup şup emmesi off allahım nasıl bir mucizedir bu sakın korkma tarif edilmez bir mutluluk doğum yapmak

O ne guzel bi dogumdur oyle kiskandim valla:):):):)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

9 ay boyunca o kadar rahat zevkli bir hamilelik geçirdim ki anlatamam .. ne bir mide bulantısı ne baş dönmesi ne de başka bir şey herşey mükemmeldi hatta şunu söyliim doğuma ben kendim gittim hiç ağrım yoktu sadece nişanım gelmişti aldım arabanın anahtarını bastım gittim düşün yani o kadar iyiyim araba kullandım doğumu da spinal anestezi olarak yaptım bu kadar mı güzel olur sadece iğneyi hisettim ama oda azıcık yani sonrası herşey süper heleki bebeğin çıktıktan sonra ağlamasını duyman sonra kendisini görmen yanağına dayamaları bebeğinin senin yanaklarını dudaklarını şup şup emmesi off allahım nasıl bir mucizedir bu sakın korkma tarif edilmez bir mutluluk doğum yapmak

O ne guzel bi dogumdur oyle kiskandim valla:):):)

O ne guzel bi dogumdur oyle kiskandim valla:):):)

valla cnm öyle çok süperdi neden korkarlar anlam veremdim yani inş. 2. yaparsam oda öyle olur hiç bir sancı çekmedim desem yeri sadece o gecesi ağrım oldu ama ben adet sancısı gibi sandım onu meğer doğum sancısıymış :KK70:

Epidural yaptirirsan sohbet ederek doguruyorsun.:KK70: esimin teyzesi oyle dogurmus.asil konu dogum sonrasi..uykusuzluga hazir ol.

Bende normal dogumdan cok korkuyordum. Saglik personeli olmamdan ve okuduklarimdan yola cikarak yine de normal dogum taraftariydim ki yasadigim ulkede zaten sezeryn secenegin olmuyor. Sadece normal dogumda agri kesici yontem secebiliyorsun. Sonra epidural normal dogum yatti akluma fakat annesi anestezi uzmani olan bir arkadasimn bile normal dogum yapmis olmasi ve son 2 haftada ortaya cikan platalet sayisi dusuklugum sonucu sadece normal doguma odaklandim. Rahatsizligimdan dolayi sancim olmadan gunum doldugu icin mecburi yatis yaptim hastaneye. Ebelerin yuzumdeki korkuyu endiseyi farketmeleri uzun surmedi. Her geldiklerinde tatli dille sakinlestirmeye calistilar beni sagolsunlar. Neticede suni sanci ile 4 saatte oglumu kucagima aldim. O nasil bir rahatlama o nasil hos bir duygu anlatilmaz yasanir. Su an hala oglumu dogurdugum zamani ozluyorum. Yine de korkmama ragmen ikinci bir bebegim olsun yine normal olsun derim. Emin ol kolay degil ama sunu da unutmamak lazim ki "DEGERLI" olan seylerin bedeli fazladir. (farkli yontemlerle dogum yapanlar lutfen yanlis anlamasin cunku biliyorum ki hepsinin sıkıntisi kendine gore zor)

Bende 9 gün önce doğum yaptım çok korkuyordum senin gibi.tansiyon yüksekliğinden acile gittim hazırlıksiz ve 2 haftam vardi. Yatıs yapıldı sabah suni sancıyla 2.5 saatte doğum yaptım. Müthiş bir duyguydu. Sancı çekmek o kadar da zor değildi benim için katlanabilir gibiydi yani.korkulacak hiç bişey yok. Normal doğum dünyanın en güzel duygusu bence. Doğum başlayınca zaten gerisi çok kolay oldu benim için. Açılmanin çabuk olması için de hareketli olmak lazım. Ben hamileliğim boyunca yatmadim.doğum yaptığım haftaya kadar gezdim hep. Bir kaç saatlik sancı ve ağrı için bu mükemmel duygudan kendini ve eşini mahrum etme.rabbim hayırlısıni versin

Herkesin hikayesi birbirinden farkli canim bende bundan bi 9 10 ay oncesine kadar dogum deyince sadece korku geliyordu aklima ve o surecte ogrendmki hamileyim :)
Hamilelik sonrasi Zaten duygularin degisiyo elbette son hftalarda felan korkuda biryandan oluyor AMA bilincli olmaya calisip en kolay nasil yaparim diyeceksn Artik ve arastirmalarla bi bakmissn o gun gelms .

Ben bir ay once dogum yaptim cok kolay sayilmaZdi bi yandan AMA bi okdarda kolaydi sanki sanirm daha zoruna hazirlamisim kendimi gerci son asamalarda dayanamiyorm diyen bir Ben Vardi :) AMA su varki Ben epidural almak istemiyordm ondan sinirlarimi zorladim AMA en sonunda yenik Dustum ve epidural aldim ONu aldiktan sonrasi Zaten emin ol oyle kolay ki hissetmiyorsin diyeblirm ve 2 saatte oyle bekledikten sonra kucuk mucizemle kavustuk. Allahim oyle guzel bir an oyle guzel bi duyguki dedim bu guzellik icin Ben az bile aci cekmisim oyle bisey geliyo ki eline daha cok zorlanmam gerekmis oyle kolay olmayacak bi guzellik bu diyosun. Ve sonrasinda esime dedigm Ben ayni ani defalarca yasamak istiyorum 4 5 tane yapalim insallh dedim :) yani Boyle cok uzattim ve daha da uzatabilrm keseyim en Iisi :KK66: hc endiselenme simdiden o duyguyu yasa insallh Rabbim nasip etsin

Herkesin hikayesi birbirinden farkli canim bende bundan bi 9 10 ay oncesine kadar dogum deyince sadece korku geliyordu aklima ve o surecte ogrendmki hamileyim :)
Hamilelik sonrasi Zaten duygularin degisiyo elbette son hftalarda felan korkuda biryandan oluyor AMA bilincli olmaya calisip en kolay nasil yaparim diyeceksn Artik ve arastirmalarla bi bakmissn o gun gelms .

Ben bir ay once dogum yaptim cok kolay sayilmaZdi bi yandan AMA bi okdarda kolaydi sanki sanirm daha zoruna hazirlamisim kendimi gerci son asamalarda dayanamiyorm diyen bir Ben Vardi :) AMA su varki Ben epidural almak istemiyordm ondan sinirlarimi zorladim AMA en sonunda yenik Dustum ve epidural aldim ONu aldiktan sonrasi Zaten emin ol oyle kolay ki hissetmiyorsin diyeblirm ve 2 saatte oyle bekledikten sonra kucuk mucizemle kavustuk. Allahim oyle guzel bir an oyle guzel bi duyguki dedim bu guzellik icin Ben az bile aci cekmisim oyle bisey geliyo ki eline daha cok zorlanmam gerekmis oyle kolay olmayacak bi guzellik bu diyosun. Ve sonrasinda esime dedigm Ben ayni ani defalarca yasamak istiyorum 4 5 tane yapalim insallh dedim :) yani Boyle cok uzattim ve daha da uzatabilrm keseyim en Iisi :KK66: hc endiselenme simdiden o duyguyu yasa insallh Rabbim nasip etsin

Bir tek ben miyim o aciyi ve korkuyu yasadiktan sonra o ilk kavusma aninin ozlemini duyan diye merak ediyordum. Demek baskalari da bu duyguyu yasayabiliyormus. 😊
Hayatinda yasadigin en guzel an nedir derlerse verecegim tek cevap oglumu kucagima aldigim andir. O zaman diliminde takilip kalabilirim sonsuza kadar. 😭💞💋😌

Çok güzel bir hamilelk gecirdim arada mide bulantıları ve tansiyon düşüklükleri oldu tabikide okadarıda normal okadar mızmızlanmayın hanımlar :KK52::KK52: ama epiduralli normal dogum yaptım bi dogum bukadar güzel olablir esim dogumhaneye soktu beni 5 dk da kızım oldu 23 00 da girdim 23 05 dunyalar güzeli mira'm oldu :KK16::KK16: melegim benim:KK16:... 6 da gittim suni sancıyla epidural verdiler 23 00 kadar eşimle annemlerle odada çok azsancı cekerek acılmasını bekledik :21: eger özel hastanede dogum yapacaksanız sezeryan cook gereksiz :KK19: :KK20: onu karsımda giydirdiler ve esim beni çıkardı :KK16: sabah taburcu olduk Allah herkesin yardımcısı olsun böyle dogumlar nasip etsin şimdi 5 aylık oldu lokumum.. :KK76:

X