Nefes egzersizleriyle bağırsakları rahatlatın

oskeeee26

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2007
115
2
44

Eğer kabızlık sorunundan şikayetçiyseniz vücudunuzu rahatlatmayı öğrenmenizde fayda var. Bunun için uzmanlar; hem geceleri yatmadan önce hem de sabah uyandığınızda nefes alıp verme egzersizleri yapmanızı öneriyor. Bir eliniz midenizin, diğer eliniz göğsünüzün üstünde 10'a kadar sayarak yavaş yavaş soluk alın, sonra da aynı şekilde verin. Aynı anda ellerinizi kaldırıp indirin ve tamamen bu harekete konsantre olmaya çalışın. Ayrıca başta yulaf ve elma olmak üzere meyve-sebzelerde ve tam tahıllarda bol miktarda bulunan çözülebilir lif tüketiminizi artırmanızda fayda sağlar.

Allahım bitsin artık şu wc sorunum ya:1no2:

senindemi canım ya :KK43: çok zor biter inşallah.. bu hareketi tam tasavvur edemedim yapmaya çalıştım ama ne derece doğru oldu bilemiyorum..

başka bi tavsiye daha wc sorunu için putziem tavsiye etmişti banada benefiber adlı bi ilaç varmış etkiliymiş

püsküütümün tavsiyesine görede doğadan portakal aromalı form çay içiyosun yatmadan önce iki tane arkasından 100 gr kabak çekirdeği yiyorsun

azimmlimin tavsiyesine göre 1 bardak sıcak su içiyosun sonra 3 tane kuru kayısı üstüne 1 bardak daha sıcak su

aşkısımın tavsiyesine göre 1 bardak ılık süt buda bağırsakları rahatlatıyomuş

ablamın tavsiyesine göre aç karnına 1 bardak sinameki kaynatıp içiyosun

annemin tavsiyesine göre 1 kaşık zeytinyağı içiyosun sabah aç karnına

hepsi wc sorunu(kabızlığı) çözüyo denenmiştir :teselli:

hihhhh sürekli olurmu öyel benim ilk geçen hafta oldu dün hallettim yine olursa uff aynı ızdırap çekilirmi ayyy olmadan napmak lazımm uff tedirgin oldum birden senağlama

valla canım zor yaa :1no2:
ben bikere lavman bile yaptırmak zoruna kaldım allahım nasıl bi gündü yarappim 1 hafta wc ye çıkamamıştım hatırlamak bile istemiyorum:1no2:
anacım hata bizde ne diyim
yapıyoruz yalan yanlış biton diyet sonra bağırsaklar salak oluyo böle
benimde üni ye giderken yaptığım salak saçma bi diyetin eseri bu sorun:1no2:

sorunun kalıcı olacağını düşünmek bile ürtütücü canım ya senağlama

lavman çok zor diye bilirim uf ufff öyle bir korku kapladıki içimi bu korkudan bile yapamıycam sanki senağlama

tek tip beslenmelerdenmi kaynaklanıyorki bu sorun :uhm: hemoroid bile olunuyomuş bu sorun yüzünden :uhm:

biraz araştırarak yaparım artık herhalde diyetimi bilinçli olmam şart yoksa sağlığım elden gidecek :1closedeyes:

tek tip beslenmelerdenmi kaynaklanıyorki bu sorun :uhm: hemoroid bile olunuyomuş bu sorun yüzünden :uhm:

biraz araştırarak yaparım artık herhalde diyetimi bilinçli olmam şart yoksa sağlığım elden gidecek :1closedeyes:

oldu bile anacım bende o daha beter bi sorunnn:1no2:
bencde daha fazla sorunla karşılaşmadan çözüm bulmak lazımmmbenneyaptımki
lifli gıdalar kayısı falan ye incir yiyebilirsin mısır ii bağırsak hareketlendiriciler
bu mevsimdede var en azından...

kızlar size bi önerim var.. iki üç çorba kaşığı dolu dolu pekmez için üstüne biraz su için bakın bakalım değişiklik oluyomu !

:1hug:SELAM ARKADASLAR SORUNUN COZUMU COK BASIT YAA... GUNDE IKI YESIL ELMA YIYIN NE KILO ALIRSINIZ NEDE KABIZLIK SORUNU YASARSINIZ ... HERKESE SAGLIKLI GUNLER..

Kabızlık sorunumu sabahları içtigim yarım bardak su, 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ve biraz tarçın karışımı çözdü. Bu siteden okum ve uyguladım. Allah yazandan razı olsun arkadaşlar. Normalde 4-5 gün tuvalete çıkamayan ben artık hergün düzenli çıkmaya başladım. Ben kendimi bildim bileli böyleydim. Denemek isteyenlere tavsiye ederim. İlk 1 haftadan sonra göreceksiniz değişimi.

püsküütümün tavsiyesine görede doğadan portakal aromalı form çay içiyosun yatmadan önce iki tane arkasından 100 gr kabak çekirdeği yiyorsun
töbe yalan
:Roflol: :Roflol:
100 gr kabak çekirdee yenir mi gecenin köründeeeee :1no2:
Avcunun içi kadar bişey yenilecek. 15-20 tane ance sığıyo. Bu sayıyı 30-40 a çıkartmak için uğraştım ama sığmıyo anacım şakkıdı

kızlar sabah ac karnına kıraaz sapının suyunu ıcın super kabızlaga cok ıyı gelıo benden solemsı bende cok cektım ama sımdı ıyıyım bırde elma sırkesı ıyı gelıo

Yatmadan önce 5-6 tane çiğ pirinç yeyin arkadaslar.Bende Suna Dumankayadan duymustum.Gercekten iyi geliyor...

X