Singer tradition 2282 dikiş makinesi incelemesi

Rline

Guru
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2012
2.201
193
Singerin 2013 yılı ortalarında piyasaya sürdüğü singer 2282 de ilk göze çarpan özellikler şu şekillde.
34 farklı dekoratif desen le dikiş yapabilmek özelliği, birçok kullanıcının makina alırken dikkatinden kaçan ama çok önemli bir özellik olan esnek dikiş özelliği, ve kolay iplik takma özelliği göze çarpan farklılıklardır. Diğer bir özellik ise, otomotik ilik açma özelliği, diğar alt modellerde manuel olarka 4 adımda ilik açılırken 2282 de bu işlem otomatik olarak tek adımda yapılmakta.

Tüm özellikler aşağıdaki gibidir.
34 değişik dikiş ve dekoratif desen
5 mm genişliğinde zigzag yapabilme
ayarlanabilir zigzag genişliği
tek adımda otomatik ilik açabilme
esnek dikiş
otomatik iplik takma
çevrilebilir desen seçici ile desen seçme
işaretli iplik geçirme yolları
yatay makara pimi
geri dikiş
serbest kol dikişi
tek hareketle iğne hareketini durdurup masura sarabilme
dahili aksesuar bölümü
iplik kesici
sürfile yapabilme
kolay değiştirilebilen ve farklı amaçlara uygun baskı ayakları
düğme dikme
fermuar dikme
opsiyonel ayaklarla kenar kıvırma , kordonlama, gizli fermuar dikebilme, nervür büzgü dikişi yapabilme
çift iğne kullanımı ile yan yana paralel dikiş dikebilme
kasnak nakışı uygunluğu ile çin iğnesi, beyaz iş gibi çeşitli nakış tekniklerini uygulayabilme
opsiyonel iğne kullanımı ile kot ( 2026 kot iğnesi ) penye – triko ( 2045 penye – jarse iğnesi ) dikebilme
taşıma kolaylığı
elektronik pedal
seri ve sessiz çalışma

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu makinemi 1 aydır kullanıyorum. Dikiş yaparken birden ip toplamaya mekikteki ipi almamaya başladı. Defalarca temizledim taktım mekik yuvasına düzelmiyor. Sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aaaaa zamanında ne çok aramıştım bu makineyle ilgili bilgileri. Ben 1 yıldan fazladır kullanıyorum. Dikiş bilmiyor olmama rağmen çok rahat kullandım. Tek problemim NAKIŞ için nasıl ayar yapmam gerektiği? Dikiş öğretmenlerine bile gösterdim ama tatmin edici cevap vermediler. Plastik tabaka (ki o düğme plakası) onu koy nakış için dediler. Hazır plakayı deldim olmadı. Yardımcı olabilirseniz çoooookkkk memnun olurum.

X