Menopoz erken menepoz olabilir mi ?

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

hiraminelim

ALLAHIM SEN BİLİRSİNN ...
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2014
1.734
782
bu durumda olan varmı bilmiyorum ama çok canım sıkılıyor 3,4 aya yakın hiç temzilenmeye fırsat kalmadan kanamalarım oldu, ardından da en son aralık ayında olan adetten sonra bu günekadar olmadım: evde yapılan testler, kan verilerek yapılan testler hepsi negatif ne gebe kalıyorum ne de adet görüyorum kafam çok karışık moralım çok bozuk ne yapacağmı şaşırdım :44:

Son düzenleme:
bu durumda olan varmı bilmiyorum ama çok canım sıkılıyor 3,4 aya yakın hiç temzilenmeye fırsat kalmadan kanamalarım oldu, ardından da en son aralık ayında olan adetten sonra bu günekadar olmadım: evde yapılan testler, kan verilerek yapılan testler hepsi negatif ne gebe kalıyorum ne de adet görüyorum kafam çok karışık moralım çok bozuk ne yapacağmı şaşırdım :44:

Kac yasindasin bilmiyorum canim ama ben 43 yasindayim gecen yil nerdeyse durmadan adet oluyordum ayin yarisindan cogunu adet döneminde geciriyordum, son aylarda ise bir iki ay düzenli geliyor, 2 ay gelmiyor sonra yine aklina esince geliyor. Hormon testi yaptirmistim gecen yil doktorum daha menopoza girme döneminde olmadigimi söylemisti bu aralar yine yillik kontrole gidecegim. Ama ben her seye ragmen o döneme girdigimi düsünüyorum.

Stresten olabilir mi acaba ?

Son düzenleyen: Moderatör:
tşk ederim ilginize çok şükür öyle bi sıkıntı yokmuş yapılan hormon testlerim hepsi mükemmel bebeğimin olmaması için hiç bir neden yokmuş evet sıkıntıdan kaynaklı olabileceğini söyledi dr. şükür ilaçla regl oldum bakalım ne olacak bundan sonra bebeğimiz olur inşallah :emir_bebek:

X