2014 Haziran anneleri kaç kilo aldınız?

İlerde diş problemleri ve kemik erimesi yaşamak istemiyorsan bol kalsiyumlu şeyler ye ya da ilacını mutlaka iç. Bebek annenin kemiğinden çekermiş. Ben kalsiyum almıyorum ama peyniri ve yoğurdu çok yiyorum. Ve omega3 bebeğin zeka puanını 10 puan artırıyormuş. Bu Türk aşçı senin hamile olduğunu bilmiyordur belki:) herkesin her dediğine de bakma, doktora çok mu kilo aldım diye sor bakalım ne diyecek, ben cevabı biliyorum ama senin rahatlaman için diyorum :) bebeğini ve kendini düşün, bu arada bebişin kız mı erkek mi?

Doktor iyi gidiyorsun sanki 7 kilo degilde daha fazla almissin gbi dedi sarilinca, ole sisman duruyorum ki oda yazik 2 kere tarttirdi inanmadi)))3 hafta once gorusmustuk kilo almadigimi gorunce ne diycek bilmiyorum sanirim iyi diycek kendi cop gibi cunku bana sen iyi kilo aldin dedi yani bu zayif degil tersi anlaminda dedi bunlar 6 kilo doguma giriyor oyuzden bana oyle davranmasi normall )) hergun sut yogurt et mercimek corbasi tuketiyorum bu arada usta biliyor hamile oldugumuda kendi evdeki 20 kilo almis esini gormuyor sanirim)) oglusumm olcak ins saglikli dogsunlarda kilo muhim degil oyle yada boyle verecegiz annemde yok yanimda tek basima bakicagim bebisime o arada gider ins. Ama sanki 14 15 kilo aldim hic 7 kilo gibi durmuyo)) sende durumlar nasil nasil besleniyorsun??

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Doktor iyi gidiyorsun sanki 7 kilo degilde daha fazla almissin gbi dedi sarilinca, ole sisman duruyorum ki oda yazik 2 kere tarttirdi inanmadi)))3 hafta once gorusmustuk kilo almadigimi gorunce ne diycek bilmiyorum sanirim iyi diycek kendi cop gibi cunku bana sen iyi kilo aldin dedi yani bu zayif degil tersi anlaminda dedi bunlar 6 kilo doguma giriyor oyuzden bana oyle davranmasi normall )) hergun sut yogurt et mercimek corbasi tuketiyorum bu arada usta biliyor hamile oldugumuda kendi evdeki 20 kilo almis esini gormuyor sanirim)) oglusumm olcak ins saglikli dogsunlarda kilo muhim degil oyle yada boyle verecegiz annemde yok yanimda tek basima bakicagim bebisime o arada gider ins. Ama sanki 14 15 kilo aldim hic 7 kilo gibi durmuyo)) sende durumlar nasil nasil besleniyorsun??

Doktorlar 12 kilo almak normal derken bizi kandırıyorlar galiba. 6 kilo oldukça iyiymiş. Onlar hamileyken peşinen başta kiloları veriyorlar :KK49: Sende yediklerine dikkat ediyormuşsun. Mercimek çorbası dedin, bol protein içeriyormuş, akşama yapayım :) Et gibi demir içeren gıdalar aldığım zaman yanında C vitamini içerikli şeyler yemeye dikkat ediyorum ilave olarak. Demir emilimi C vitamini ile oluyormuş. Hergün yumurta da yerim. Karaciğer enzimlerim 2 ay önce yükseldiği için vitamin hapını bıraktım, şuan normale döndü, doktorum vitamin ilacı içmediğin için her gün 2 meyve yiyeceksin, sağlıklı beslendikten sonra sorun yok dedi. Bebeğimin suyu azalmasın ve şişlerim olmasın diye 3 lt su içiyorum. Sağlıklı beslenmek olunca kısmıyorum. Tatlıyla neyseki çok aram yok. Olunca da yine kan yapıcı kuru üzüm yiyorum. Bazen 1 tatlı kaşığı fındık ezmesi yiyorum :KK56:

Doktorlar 12 kilo almak normal derken bizi kandırıyorlar galiba. 6 kilo oldukça iyiymiş. Onlar hamileyken peşinen başta kiloları veriyorlar :KK49: Sende yediklerine dikkat ediyormuşsun. Mercimek çorbası dedin, bol protein içeriyormuş, akşama yapayım :) Et gibi demir içeren gıdalar aldığım zaman yanında C vitamini içerikli şeyler yemeye dikkat ediyorum ilave olarak. Demir emilimi C vitamini ile oluyormuş. Hergün yumurta da yerim. Karaciğer enzimlerim 2 ay önce yükseldiği için vitamin hapını bıraktım, şuan normale döndü, doktorum vitamin ilacı içmediğin için her gün 2 meyve yiyeceksin, sağlıklı beslendikten sonra sorun yok dedi. Bebeğimin suyu azalmasın ve şişlerim olmasın diye 3 lt su içiyorum. Sağlıklı beslenmek olunca kısmıyorum. Tatlıyla neyseki çok aram yok. Olunca da yine kan yapıcı kuru üzüm yiyorum. Bazen 1 tatlı kaşığı fındık ezmesi yiyorum :KK56:

Oh ne guzell bol bol iciyormussun bnde o yok midem bulaniyo icince (( ama deniyorum.. ben tatliyi yememdk icin savasiyorum resmen suan kacinci haftadasiniz peki kilo nasil gidiyor dengeli besleniyormussun ben haftada 4 yumurta anca tukete biliyorum sabah vaktim olmuyor cunku

Tatliyi ekmegi hamur isini cok az tukettigin yemegi gerektigi kadar abartmadan yedigin surece kilo alimi az oluyor bilmiyorum ben diyorum annem olsaydi 100 kilo olurdum diye ama fazla yedigim gitmiyor 2 kasik yemegi birakiyorum valla benim hayret ettigim 32. Haftada 1 kilo alanlar iste bu normal degil zaten bebek 2 kiloya yakin kan miktarimiz fazla 6 kilo en az vucudumuzda var 1 kilo alan bir arkadas yazmisti kim hatirlamiyorum kimdi cidden cozemedim onun kilosunu))

Eskiden kilo alimi 6- 8 kilo diyorlarmis simdi 12-15 dusunuyorumda 10 kilodan fazlasi kaliyor zaten vucutta galiba eski doktorlar dogru soyluyor bizim isimize geliyor yeni doktorlarin 15 kilo al demesi)))

Tatliyi ekmegi hamur isini cok az tukettigin yemegi gerektigi kadar abartmadan yedigin surece kilo alimi az oluyor bilmiyorum ben diyorum annem olsaydi 100 kilo olurdum diye ama fazla yedigim gitmiyor 2 kasik yemegi birakiyorum valla benim hayret ettigim 32. Haftada 1 kilo alanlar iste bu normal degil zaten bebek 2 kiloya yakin kan miktarimiz fazla 6 kilo en az vucudumuzda var 1 kilo alan bir arkadas yazmisti kim hatirlamiyorum kimdi cidden cozemedim onun kilosunu))

Eskiden kilo alimi 6- 8 kilo diyorlarmis simdi 12-15 dusunuyorumda 10 kilodan fazlasi kaliyor zaten vucutta galiba eski doktorlar dogru soyluyor bizim isimize geliyor yeni doktorlarin 15 kilo al demesi)))

Ben çok aldım. 30. haftada 9 kilo. Hiç mide bulantım, kusmam olmadı. İlk aylar kanama ve düşük riski nedeniyle hep yattım. Sonrasında rapor aldım, doktora gidiş harici dışarı çıkmadım. Yediğim yapıştı, spor yapamazdım, hatta evde çok önemli iş harici bişey yapmıyorum. 4. aya kadar yanımda annem ve kayınvalidem kaldı, iştahsız bile olsam sevdiğim yiyecekler yapıldı. Bebeğim ve ben sağlıklı olayım da gerisi önemli değil, kilo almak iyi değil ama alınca da çok sıkıntı yapmıyorum. Ablam 2 doğumunda 14 ve 17 kilo aldı, şimdi hamilelik öncesi kilosundan bile zayıf. Özellikle erkek bebekler gazlı olunca çok yoruyor. Doğum yaz mevsimine geliyor, meyve sebze bol, sütümüzde bol olursa eski kilomuza rahatlıkla döneceğimizi düşünüyorum.
Bi de eskiler az kilo alıyor demişsin. Evet öyle, ama onlar hamilemisin demeden çamaşır, bulaşık, ekmek, yemek, tarla vs. derken almaları mümkün değildi. Bizim yaşam koşullarımız değişti. Dolayısıyla kilo artışı da değişti.

Bnce iyi kilon helede normal kiloda hamile kaldiysan bebek 1.5 kilo daha alir tahminen yediklerine dikkat ediyorsun zaten 3 kilo daha alsan 12 ideal kilo ile bitireceksin birkac kilo kalsa bile oda cok kisa surede kalmaz dogumdan sonra normal beslenirsen merak etme arkadasimm iyi gitmissin

31 haftadayim ve 11 kilo aldm kzlarrr nasl sonlanicak blmiyorm kac kiloyla

Kizima kavusuyorummmm:KK66:

ne güzel ne kadar az kilo almışsınız.ben birinci bebeğimde 21 kilo aldım.9 kilosu daha duruyorken yeniden hamile kaldım.şimdi de 10,5 kilo aldım.yani malesef şimdi toplamda 19 kilo almış oldumve daha 32, haftadayım.dikkat edemiyorum iradesizim galiba biraz :18:

Olsun be cnm caniniz saolsun yeter ki ama en azindan hareket ette dogumun kolay olsun

0 59 kilo
27+5 68 kilo
29+2 68 kilo
33+3 71 kilo

iyi gibiyim değil mi ya, ama çatlaklar oluştu, daha fazla olmasın diye yürüyüşleri ihmal etmiyorum artık...

$ImageUploadedByKadınlar Kulübü1398371522.194170.jpg

Selam güzel anneler ve bebişler buda bizim koca göbegimiz 32. Haftamıdayız

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kizlarr ben davul gibi sistimm yanlarim felaket buyuduler igrenc gorunuyor baldirlarda, 34. Haftaya 8 kiloyla girdik ayda 2 kilo aliyorum bu ay 9 kiloyu bulacagim 10 la bitecek benim dogum ((( birde hamilelik oncesi 5 kiloo off off nsl vercem diye dusunmeye basladim heryerim kocaman olduuu eski halimi ozledimm dogumda 7 gitse vermem gereken 8 kilo var (((

Kizlarr ben davul gibi sistimm yanlarim felaket buyuduler igrenc gorunuyor baldirlarda, 34. Haftaya 8 kiloyla girdik ayda 2 kilo aliyorum bu ay 9 kiloyu bulacagim 10 la bitecek benim dogum ((( birde hamilelik oncesi 5 kiloo off off nsl vercem diye dusunmeye basladim heryerim kocaman olduuu eski halimi ozledimm dogumda 7 gitse vermem gereken 8 kilo var (((

Günaydın annişler. Ben 34+3 olmakla birlikteeeeeeeeeeee 14 kg olmuşum ayda 2 kg alıyorum . Çok dikkate dip yürüyüşleri arttırırsam 16 yle bitirebilirim sanırım.

Hic dert etmeyin hanimlar kilolar hizlica gidiyor
2 ay dogum yapali 12 kilo gitti taburcu oldugumda
5 kilo gitmisti bile

Hic dert etmeyin hanimlar kilolar hizlica gidiyor
2 ay dogum yapali 12 kilo gitti taburcu oldugumda
5 kilo gitmisti bile

Ins dedigin gibi gider karina alsam sadece kiloyu diyecegim ki 10 kiloyu verebilirim ama basenlere aldim ben butun kiloyu umarim bende senin gibi kisa surede veririm 10 kilo 8 -9 kilo arasiyim 35. Haftaya girdik 2 haftaya 9 olurum kesin:) bebis iyi saglikli dogsunda varsin hic veremeyim...

selamlar ben de 58 kiloyla basladım 32+1 de 72 kiloydum 14 kilo aldm yani ve almaya da devam ediyorum:)bu hafta izne ayrıldm daha hızlı alcm sanırım

35+4 teyim kızlar ve 9 kg aldım.Kalsiyum protein vitamin ağırlıklı beslendim ama öyle cok asırı dikkat etmedim yanliz hamileyim die herseyide yemedim bol bol süt yoğurt badem fındık muz yumurta elma hurma havuç vs tükettim.

Bol bol su ictim et tavuk ve balık tüketimine cok dikkat ettim egzersiz yaptım ve suan yürüyorum her aksam en az 40 dk tek bırakmadığım ekmek normal tükettim ki benim normalim fazladır 😃kilo alımım cok orantılı dağıldı ve gobusum var sadece arkadan hic hamiş degil gibiyim

X