2 aylık bebeğim gündüz uyumuyor! !

aytenserra

Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2014
26
1
34
Slm arkadaşlar 2 aylık bebeğimsabah 9 dan gece 1e kadar toplam 3 saat uyuyor saatlerce uyutmaya uğraşıyorum bazen sadece 15 dk uyuyor bazen 1 saat bazen de 2 saat. Uykusu da çok hafif kendi nefesine uyanıyor aynı sorunu yaşayan var mı sebebi ne olabilir?

Benim bebeğim de 3.5 aylık ve gündüzleri uyumuyor, daha doğrusu omzumuzda uyuyor...geceleri uyuyor ama... Bende tavsiyeler için takipteyim

3.ayimiz bitti gündüzleri en fazla45dk.uyuyor kesintisiz.gece uykularını iyi alıyorlar gündüzleri şekerleme yapıyorlar bebişler.ortam da önemli bence .netten ninni açıyorum bazen ozaman biraz daha uzun süre uyuyor.denemelisiniz.böylece ortamdaki diğer seslerden rahatsız olmuyor.

Bugün sadece 15 dk uyudu :KK43:

Benim oğlum 3 buçuk ay boyunca ne gece ne gündüz hiç uyumadı. Uyuması için gece gündüz sallıyorduk. 3 buçuk aydan sonra geceleri kendi kendine biraz uyumaya başladı ama 1 buçuk yaşına kadar gündüz uyuması için sürekli ayağımda salladım. Bıraktığım anda uyanıyordu çünkü. Şimdi iki yaşında. 6 aydır falan gündüzleri 1 saat uyuyor. Gece de dört beş defa uyanıyor hala.

Sanırım çaresi yok çekeceğiz mecburen. Benim kızım malesef ayakta sallanmayı da sevmiyor. Evde dolaştırırken uyuyor benim de gücüm kalmıyor tabi. Allah hepimizin yardımcısı olsun

Sanırım çaresi yok çekeceğiz mecburen. Benim kızım malesef ayakta sallanmayı da sevmiyor. Evde dolaştırırken uyuyor benim de gücüm kalmıyor tabi. Allah hepimizin yardımcısı olsun

Amin canım evet maalesef ben bir çaresini bulamadım en azından. uykusuzluğa o kadar alıştım ki bazen oğlum uyuyor ben uyuyamıyorum :S Yine de sağlıklı olsunlar da en önemlisi o.

Benim bebeğim de 3.5 aylık ve gündüzleri uyumuyor, daha doğrusu omzumuzda uyuyor...geceleri uyuyor ama... Bende tavsiyeler için takipteyim
omuzda uyuyorsa gaz sıkışması rahatsız ettiğinden olma olasılığı yüksek benimkide bu yüzden 4 ay uyumadı tamamen çıkması sattler bulabilir bir bebeğin en aşağı 1 kez şiddetli olmak üzere 5-6 kez geğirmesi gerekir. bunlar tamamlanmadan yatan bebek uyumaz başı da yüksek eğimli yataktayatacak

bunların bebek anlaşması var hepsi nerdeyse aynı. bizde 3-7 saat gezdirerek uyutuyorduk. beşikte sallanmayı sevmedi yani sağa sola sonra salıncak beşik aldık öne arkaya sallanan şimdi onda uyutuyoruz gece sonra beşiğe koyuyoruz 6,5 kiloya çıkınca bizde ölürcesine yorulur olduk gezdirmekten

kıyamam yaa ben ona. benimde bebeğim 7 haftalık. uyku problemi yok sükürler olsun. benim bebeğim mama ağırlıklı besleniyor mamasını yedikten sonra göğsüme yatırıyorum zaten yerken uyukluyor omuzumda da gazını çıkarıp uyuyakalıyor. yeni uyanmışsa da sallayarak uyutuyorum. dizlerimin üzerine minik yastığını koyuyorum onuda yatırıyorum bacakları uzun geliyor onlarıda göğsüme doğru yukarı kaldırıyorum o şekilde uyutuyrum emzik emse hemen uyucak onuda çok zor emiyor. bide ben rezene çayı veriyorum oda iyi geliyor sanırım sabah az askam az veriyorum onunda faydası olabilir.ama biraz sinirli benim bebeğim uyanıkken çok ağlıyor sabit 2 dk dan fazla durmuyor. göğsüme yatırıyorum sıkılıyor kucağıma yatar pozisyon oturtuyorum ondada hemen sıklıyor ne yapacağımızı şaşırıyoruz hemen ağlıyor çok sıkıntılı yüzümüze bile bakmıyor.

arkadaşlar size tavsiyem bebeğinizin gaz sancısı veya uykusuzluğu varsa youtubeyi açın saç kurutma makinesi seslerinden istediğinizi indirin kolonları bebeğin başının yakınlarına koyun ağzınada emzik mışıl mışıl uyurlar inşallah tabi başka bi rahatsızlığı yoksa benim oğlum 4 buçuk ayı geçti hala çok zorlanırsam böyle yapıyorum uyuyo şükür bende çok çektim kolikten akşam 20.30 sabah 4.30 sabahlardım en son çare bu oldu şükür çok işe yarıyo

Slm arkadaşlar 2 aylık bebeğimsabah 9 dan gece 1e kadar toplam 3 saat uyuyor saatlerce uyutmaya uğraşıyorum bazen sadece 15 dk uyuyor bazen 1 saat bazen de 2 saat. Uykusu da çok hafif kendi nefesine uyanıyor aynı sorunu yaşayan var mı sebebi ne olabilir?

kundakta yapabilirsin ben bi kaç defa yapmıştım oda işe yarıyo ama sürekli yapmamanı tavsiye ederim yüzüstü yatır başında BEKLE ozaman sancısını hissetmiyor fazla

Bir bebek hamağı işinizi çok kolaylaştıracaktır. Benim bebeğim kırk gün sadece omzumuzda durdu ve orada uyudu. Çok yorucuydu ve bebeğim uykuya geçmekte çok zorlanıyordu. Hamak beni çok rahatlatı. Herkese tavsiye ederim.

vaaar.benim kizim uc bucuk aylik.aynen dedigin gibi.ugrasiyorum uyutmak.icin ama bazen 30-40-45 dakika bazen 1 saat uyuyor.uyudugunda da hic bir iscyapamiyorum .kucuk bir sese uyaniyor hemen.bende gecenlerde boyle bi konu acmisdim.ama gece uykusu iyi cok sukur.senin bebisinin gece uykusu nasil canim?

Merhaba. Aynı benim kızımı tarif etmişsiniz. Gece uykuları maşallah çok güzel. Fakat sabah 9 oldu mu akşam 9 a kadar 3-4 saat anca uyuyor. Bazen kendi nefesine bile uyandığı oluyor. Bizim ki salincaga alıştı malesef. Bütün günüm pis pis ve salıncağı sallamak ile geçiyor.

X