Alv'in günlüğü

alv

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2009
142
1
36
Merhaba ;

Lise dönemlerimden beri polikistik over, insülin direnci birleşmesi ve sürekli yeni yemekler deneme ve vazgeçilmez damak tadım nedeniyle kilo aldım durdum.Buralara da defalarca bu son, bu defa vazgeçmeyeceğim diye kaç kere yazmışımdır kim bilir ?:)

Neyse..Bu defa hem kendi sağlığım için, hem çevremdekilerin çenesini kapatmak için, hem de sevdiğim adamın karşısına yazın çıktığımda onu şaşırtmak için bir yolculuğa başlıyorum.

Bahane üretmemeye gayret ederek önümdeki 6 ayı en iyi biçimde değerlendirmeye çalışacağım. Evdeki eliptik bisiklet balkondaki kullanılmayanlar köşesinden çıkıp üstünde ter atılmaya hazır hale geldi. Dumbeller da keza öyle :)

Dediğim gibi zayıflamak için sebebim çok.. Adet düzensizlikleri, şekerimdeki dengesizlikler, cildimdeki bozukluklar 26 yaşımdan sonra geride kalsın, istediğim kıyafetlere rahatça sığabileyim istiyorum.. Vay be ne irade varmış diye insanlara özenmektense kendi irademe sahip olmayı istiyorum. Yediklerimi ve günlük aktivitelerimi gün gün yazmayı ve kendimi ölçmeyi planlıyorum.

Yeni bir ben ortaya çıkarmayı planladığım bu 6 aylık süreçte benimle birlikte olup destek verirseniz çok sevinirim..Hepinize sevgiler :KK17:

Boyum:1.60
Kilom: 91.5 :KK53:

Bugün ilk gün :KK51:

Başlangıçlar daima zordur. Bakalım neler olacak.. :KK52:

Kullandığım ilaçlar ve adet dönemimin yaklaşması nedeniyle oldukça şişkin hissediyorum kendimi. Ellerim, yüzüm balon gibi. Dolayısıyla bu ödemi kolayca atmak nedeniyle bir detoksla başlamayı tercih ettim.

Şeyda Coşkun'un gazete yazılarında okumuş olduğum ve instagram'da paylaşım yapanlardan da olumlu geri dönüşler okuduğum muz ve süt detoksunu bugün uyguluyorum.

Sabah-ara-öğle-ara-akşam sadece 1 bardak light süt ve ufak boy fazla olgunlaşmamış muz.

Muz sever biri olarak uygulamam zor olmayacak.Ancak ne kadar acıkırım, acıkmam bilemiyorum. Şu anda bir sorun yok.

30 dk. yürüdüm ve birazdan dumbell çalışacağım bugünlük. Yarına tartıda az da olsa fark edecek mi merak ediyorum. :44:

İnşallah başarır ve ideal kilona düşersin canım. Bu kiloları alırken nasıl hissetmeden aldıysak verirken de öyle vereceğiz :)

İnşallah başarır ve ideal kilona düşersin canım. Bu kiloları alırken nasıl hissetmeden aldıysak verirken de öyle vereceğiz :)

Merhaba, buraya yazan ilk kişisiniz. Teşekkür ederim :KK34:

Umarım bu defa son olur ve hepimiz istediğimize ulaşırız.

Rica ederim ne demek :) İnşallah bedenimizdeki bu yükleri atacağız ve hayata daha sıkı tutunacağız. Önemli olan irade ve motivasyon. :) BAŞARACAĞIZ :) Ben inanıyorum :)

Bende dün basladım canım önce kafada bitirdikten sonra verilmicek kilo yoktur diye diye düşünüyorum :) Umarım sağlıklı bi sekilde fazlalıklarımızdan kurtuluruuzzzz :KK31:

Eğer gerçekten istersek olmayacak şey yok :)

Ayyy kizlar ben de on kiloya yakin vermistim yaz tatilinde . Uc kilo yu geri aldim. Bir on ko verirsem normal hatta zayif olacagim..birbirimize destek olalim hadii..

Bende dün basladım canım önce kafada bitirdikten sonra verilmicek kilo yoktur diye diye düşünüyorum :) Umarım sağlıklı bi sekilde fazlalıklarımızdan kurtuluruuzzzz :KK31:

Önce zihinsel açıdan hazır olmak önemli zaten..Yoksa bende olduğu gibi hep başa dönmeler oluyor. :KK50: Kurtulacağız umarım :)

Ayyy kizlar ben de on kiloya yakin vermistim yaz tatilinde . Uc kilo yu geri aldim. Bir on ko verirsem normal hatta zayif olacagim..birbirimize destek olalim hadii..

Motivasyon çok önemli hatta işin yarısı diyebilirim. Daha önce yaptıysanız bu defa da yapabilirsiniz. Hatta belki daha iyi sonuçlarla.:KK34:

Önce zihinsel açıdan hazır olmak önemli zaten..Yoksa bende olduğu gibi hep başa dönmeler oluyor. :KK50: Kurtulacağız umarım :)

Haklsın ama biraz fazla yükleniyorsun gibi geldi kendine :44: Baska bir diyet uygulamayı düşündün mü ? Bu çok çok hafif :44:

Haklsın ama biraz fazla yükleniyorsun gibi geldi kendine :44: Baska bir diyet uygulamayı düşündün mü ? Bu çok çok hafif :44:

Bu muz-süt olayı sadece bugün içindi. Bir nevi detoks hem de ödem varsa atılsın diye.Yarından itibaren biraz daha normalleştirmeyi planlıyorum.

Merhaba, hepimiz için güzel bir gün olsun :KK42:

Dün zorlu geçen ilk gün ve muz-süt detoksunun sonucu -600 oldu. Başlangıç için fena sayılmaz, ama biliyorum ki bu 600 gr.'ın tamamı su ::KK34:

Bugünün menüsü şöyle olacak :

Sabah: 1 Dilim wasa kıtır, 1 yumurta, 2 tatlı kaşığı lor peyniri, 3 zeytin, 2 cherry domates, 1 salatalık.
Öğle: 1 dilim ananas, 1 kase yoğurt
Akşam: Etli bamya, 2 kaşık bulgur pilavı ve yoğurt.

Aralarda ise bol bol su ve yeşil çay.Yeşil çay hiç sevmesem de maalesef etkileri çok ve içmek durumundayım..

İşte böyle kızlar. :KK51:

Bugün sabah yine dünki kahvaltımdan yaptım. Öğlen pastırmalı sandviç, akşama da yoğurtlu ıspanak var. Yeşil çay içmekten ise nefret ediyorum.:KK43:

Sabah 8'li rakamları tekrar gördüm tartıda. 89.8 ile yola devam. :)

Son düzenleme:
Bugün sabah yine dünki kahvaltımdan yaptım. Öğlen pastırmalı sandviç, akşama da yoğurtlu ıspanak var. Yeşil çay içmekten ise nefret ediyorum.:KK43:

Sabah 8'li rakamları tekrar gördüm tartıda. 89.8 ile yola devam. :)

Kuzu naptin yaa bozmadin diyeti degil mii. :KK43:

X