davetiyeye verilen para?

düğün davetiyesine verilen paraya yazık mıdır?

• evet,çöpe gidiyor zaten.

OY: 36 54,5%
  • Hayır, istedigin olsun yaptır gitsin.

OY: 30 45,5%

• Ankete Katılan
    66
Ben istedigim davetiyeyi seçmistim ve pahaliydi fakat sadece 150 davetiye bastirmistim.

Sanirim 1000 davetiye bastirmis olsaydim aynisini yapmazdim (daha dogrusu yapamazdim cünkü çok pahali olurdu).
Bence en önemlisi bütçeye bakmak. Atiyorum zaten kredi çekimisse ve bu davetiyelere para ayirablirsen, yap derim fakat eger bu
davetiyelerden dolayi, maddi konuda sikisirsaniz, önceliklerine bak ve neye para vermek istedigine, neyi kismak istedigine karar vermen gerek.

bence de gereksiz..
bir karton parçasının kötü oldu, ucuz oldu diye içimde ukte kalacağını hiç zannetmiyorum

o pahalı dediğiniz davetiyeleri dağıtamazsanız kahrolacaksanız alın onları..

bana göre uygun fiyatlı ve çok güzel davetiyeler bulunur ve dağıtılırsa yeterlidir..

çöpe gidecek şeylere 500 tl vermeyerek balayınızda o parayı yiyin çok daha mutlu olursunuz..

Kızlarrrrr kafama bisey takilinca buraya gelmeye alıştım sanırım :-D davetiyeye fazla para vermek mantiklimi? Şöyleki annem yok diyor ne gerek var diyor zaten atılıyor uucuz bisey yaptir gec diyor ( bin tanesi 100 lira olanlar gibi ) nisanlim istedigin olsun yaptıralım diyor. Bu arada istedigim davetiye 100 adet 60 lira ve bize en az 700 - 800adet lazim. Buda 400 500 falan. Sizce aman onemli degil ver gitsin mi? Yoksa ne gerek var o parayla başka bir seyi al mi?

Bu arada evet o kendi annem:-D normalde kız anneleri o olsun bu olsun diye ister erkk tarafi yapmaz sorun falan cikar ama benimki kaynanamdan beter kaynana başıma ;-) damadina hic kiyamiyor:-D

ucuz basan bı suru yer var kucuk mucuk ebatta bısı yaptırın bence sonucta her gun yaptırmıyosn
harcıcanız paranın yanında bunu dusunmeyın

Canlarimm vslla iste kararsızlık zor durum.hani istedigimde ole cok büyük meblağ degil. Ben ne ccok ucuz olsun ne cok pahali dedim.Bizide cok zorlamaz. Nişanlım ona her turlu butce ayırır. Ama mevzu o paranin Çöpe gidicek olmasi. Annem ne de olsa atilacak degermi diyor bende arada kaldım. Nisanlima sen sole bişeler dediğimde ben karışmam git hatunlarina sor dio:-D

Canlarimm vslla iste kararsızlık zor durum.hani istedigimde ole cok büyük meblağ degil. Ben ne ccok ucuz olsun ne cok pahali dedim.Bizide cok zorlamaz. Nişanlım ona her turlu butce ayırır. Ama mevzu o paranin Çöpe gidicek olmasi. Annem ne de olsa atilacak degermi diyor bende arada kaldım. Nisanlima sen sole bişeler dediğimde ben karışmam git hatunlarina sor dio:-D

ya ben olsam ucuz bi şey yaptırırdım çünkü çöpe gidiyo
ama içimde kalır diyosan o zaman pahalı da olsa
istediğini yaptır

canım ben ucuzundan yatırmıştım
amaaaaaaaan ne gereği var demiştim
inan köpekler gibi pişmanım neden içimde kalanı yaptırmadım diyorum
neden bari bir düzüne sadece kendime hatıra kalsın deyip yaptırmadım diye diye yedim kendimi
o yaptırdığım uyuz davetiyeyi görmek bile istemedim bende bile yok
ahhh ahh aman ne gereği var dedim uyuz birşey yaptırdım
vay anam vay
bak yine yandı yüreğim
havar komşular havar vay anaaaaaaam

ya zaten herkes düğün nerde diye bakıyor sonra sallayıp atıyor
vitrine koyanlar olsa olsa çok yakın çevren olur
karikatürlü sevimli uygun fiyata davetiyeler var
kuzenimin düğün davetiyesini beğenmiştim ben hafta sonu düğünü vardı
şimdi çekmecede duruyor öyle :))
ben evlenirken eşim ve kendimin beğendiği bir tane yaptrır çerçeveletirdim
dağıtmak içinde normal bişey kullanırdım

Hiç gereği yok bence ya, ortalama bişey yaptır gitsin atılıyo zaten aa çok güzel davetiye deseler ne olacak

düğün zamanı böyle olur kesenin ağzı bir türlü kapanmaz:)
Ama davetiye bence evlenecek kişilerin çizgileri hakkında bilgi verir. Gelen davetiyeden tarzlarını falan anlayabilirsin.
Arada olan 200-300 TL fark için hayatında 1 kere yapacağın bir şeyden ödün verme derim.
Tam içine sindiği gibi olsun.

biz en ucuzunu bastırdık gerek yok ona bi sürü para vermeye
özenerek davetiye sözü arıyolar bunun içinde konu açan çok ama sözlerde okunmuyo yani ben bile okumuyorum:)
düğün yeri ve saatini oku sonra çöpe gitsin
kişi kendi özeniyo beğeniyo ama okuyan kişi için hiç bi önemi değeri yokki onu saklasın

ya zaten herkes düğün nerde diye bakıyor sonra sallayıp atıyor
vitrine koyanlar olsa olsa çok yakın çevren olur
karikatürlü sevimli uygun fiyata davetiyeler var
kuzenimin düğün davetiyesini beğenmiştim ben hafta sonu düğünü vardı
şimdi çekmecede duruyor öyle :))
ben evlenirken eşim ve kendimin beğendiği bir tane yaptrır çerçeveletirdim
dağıtmak içinde normal bişey kullanırdım

1 tane basmıyolarki en az 100 tane sanırım bassalardı bende kendime özel yaptırırdım 1 tane

bende tam orta kararlardan seçerdim. ne çok pahallı ne çok ucuz. kendi davetiyem onlardan biriydi.

bizde tahmini olarak 400 tanesini pahalıya bilindik bir markaya yaptırdık.
yetmeyince,eşim 200 tane daha yaptırdı ama çok ucuz olanlarından,onları da komşu ve
memleketinden gelenlere gönderdik.

Bence bu tamamen sizin bütçenizle ilgili. Yani bütçeniz varsa istediğiniz yaptırın ama ordan ayıracağınız bir miktar para misal balayında daha çok istediğiniz bir yere gitmeyi sağlayacaksa kısmak bana mantıklı geliyor. Çok az insanın saklayacağı bir şey yerine ikinizin paylaşacağı anları güzelleştirmek daha iyi bence. Ama zaten kalan her şey içimize sinen şekilde oldu derseniz de bu da öyle olsun sizi sarsmayacaksa.

Bencede çok gereksiz. Ben bile kendi davetiyemi saklamamışım ki normalde önem veririm böyle şeylere ama atlamışım işte.
Davetliler ne yapacak ki, okuyup geçecekler işte.
Makul olanı yaptırın geçin, çok önemsemeyin derim.

bencede çöpe gidicek çokk pahalı harika davetiyelerde gördüm akraba eş dost 3 davetiye veren bile oldu ama hepsi düğün sonrası çöp oldu ben kendi davetiyemi kendim tasarladım resimlerimizi harika sözlerle süsledim zarfların üzerine tek tek minik kalpler yaptıştırdık sonuç olarak herkez çok beyendi bana maliyetide çok ucuza oldu 1000 tanesini 200 tl ye getirdik süslemesi zarfların kalitelisi olarak benim çok içime sindi pahalı bişey seçsem bu kadar hoşuma gitmezdi eminim

Ne kadar atılacak olursa olsun ben atmayacağım ya içimde kalacağına evimin bir köşesinde düğün davetiyem olarak kalmasını tercih ederdim :KK12:

Verilir die dusunuorum.Ben bi dawetiyeyi cok begenmstm,cok pahalydi.Kendim grafikerim yaptım basıma gönderdim yarı yarıya düşmüştü fiyatı.

X