2014 Aralık Anneleri

Kizlar ayrintili ultrasonun normalden farki yok sadece radyolog bakiyor sonuclari yaziyor doktorda yorumluyor ben gecen cuma yaptirdim. Herseyde iyi cikti. Benimkinde oyle tek tek tum organlarina bakilmadi gibi? Bas buyuklugu amniyo sivisi kalbine bacak ve kollarina bakildi degerlerini yazdi o kadar. Kil oldum zaten radyologa bisey soruyorum ben anlatayim sen dinle dedi bida da bisey sormadim baska nelerine bakti bilmiyorum yani?

Bnm normal muayene de başına midesine bacak boyuna zaten bakıyo canım o bakmıştır da detaylı sana anlatmamıştır rapor verdiyse oraya yazmıştır

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Hmm anladim canim.. tabiki buyuyecek gun gelecek rahat yatamicaksin karnindan :) ben simdiden zorlaniyorum. Oturdugum yerden hemen kalkamiyrm faln.. bi tanidigim 1 ay erken dogum yapti onun bile bnmki kadar karni anca varmis. Ben heralde 9. Ayimda yerimden bile kalkamicam oyle gorunuyoo :)) dun detayli ultrasona girdim minigim baya buyumus masallah. Boyu 25 cm faln olmus kuzucumunnn

Doktor teyzemiz dun bizdende istedi ayrintili bugun arayip randevu isticem 210 lira dedi radyolojiden bide cdye kaydedip veriorlarmis ben artik durmadan izlerim :)

Merhaba kızlar... Umarım yoktur ama aranızda riskli gebelikte takibi yapılan var mı? Benim suyum ileri derecede azalmis doktorlar bir şey yapamıyolar. Etlik Zübeyde, Koru , zekai tahir, Ankara Üniv. Hepsine gittim. Şimdi saracoglunun bir kurunu uyguluyorum ama sonuç elde etmedim henuz

Allah sifa versin canim benim akrabamda senjn gibi olmustu doktorlar sadece dua edecez demislerdi cok sukur dualarla bebek hayata tutundu simdi 3 yasinda umudunu hic tukettme safi olan rabbin sifani verecek insallah dualarimdasin

Hmm bak bunu bilmiyodum mesela. Cok sagol canımya.

Rica ederim canim ne demek bnm hemsire aradiginda kan testi de yapicam erken gel dedi sagolsun soylemeseydi tok karnina giderdim. Aile hekimlikleri her ay kontrol etmesi gerekiyo durumumuzu. Ertesi gun de sonucum cikmis aradim ckti mi diye hemsireyi o da hemn yardmci oldu saolsun. Hatta onceki sonuclarimla karsilastirmis kanin azalmis canim dedi yediklerinle takviye et dedi. Pekmez, ciger, kirmizi et bol tuket dedi. Bn kan hapi kullanamiyrm gecen ay kurdesen oldum havalar da sicak ya o yuzdn galiba. Birakmk zorunda kaldim :KK43: baya ilgileniyolar yani. Bi de tetanosa herkes cok takilmis ama korkulacak bisi yok ben carsamba gunu oldum. Hala agri var ama koluma kaldirirkn oluyo boyle kas agrisi gibi. Ama kendi isimi gucumu yapiyorum. Hatta agrin icin minoset parol icebilirsin dedi ama bn icmedim ne gerek var bosuna ilac alimi..

Rica ederim canim ne demek bnm hemsire aradiginda kan testi de yapicam erken gel dedi sagolsun soylemeseydi tok karnina giderdim. Aile hekimlikleri her ay kontrol etmesi gerekiyo durumumuzu. Ertesi gun de sonucum cikmis aradim ckti mi diye hemsireyi o da hemn yardmci oldu saolsun. Hatta onceki sonuclarimla karsilastirmis kanin azalmis canim dedi yediklerinle takviye et dedi. Pekmez, ciger, kirmizi et bol tuket dedi. Bn kan hapi kullanamiyrm gecen ay kurdesen oldum havalar da sicak ya o yuzdn galiba. Birakmk zorunda kaldim :KK43: baya ilgileniyolar yani. Bi de tetanosa herkes cok takilmis ama korkulacak bisi yok ben carsamba gunu oldum. Hala agri var ama koluma kaldirirkn oluyo boyle kas agrisi gibi. Ama kendi isimi gucumu yapiyorum. Hatta agrin icin minoset parol icebilirsin dedi ama bn icmedim ne gerek var bosuna ilac alimi..

Aynen cnmm benmki bayramdan sonra araryp bilgi verırız demişlerdı zaten. Yardmların için sagol cnm. Bende bı atlatabilsem şunları rahatlıcam.

Merhaba kızlar... Umarım yoktur ama aranızda riskli gebelikte takibi yapılan var mı? Benim suyum ileri derecede azalmis doktorlar bir şey yapamıyolar. Etlik Zübeyde, Koru , zekai tahir, Ankara Üniv. Hepsine gittim. Şimdi saracoglunun bir kurunu uyguluyorum ama sonuç elde etmedim henuz

Geçmiş olsun canim ya dun ben de bir programda izledim saracoglunu gebelikte amniyon sivisinin az olması durumunda günde bir bardak havuç suyu önerdi denemekte fayda var bana kalirsa neyin neye iyi geleceği belli olmuyo .. Sen moralini yuksek tut ama hakkina hayirlisi olsun inş...

Bende kesin oyle hissederim :KK70:
Simdiden oyle dusunuyorum..
Ben sagma makinasi almadim calismadigim icin alsammi acaba?

Manuellerden alsan iyiolur, cocuk emmedigi zaman sutun boşa akiyor en azindan benim oyleydi sagiyodum sagdikca cogaliyor zaten sutun.

Son düzenleme:
Sebebi belli mi canim? Bol bol su icmiyo musun? Vucudun susuz kaliyosa anlarsin. Bnde de enfeksiyon var biraz. Kansizliktn dolayi her dk su icinde kaliyorm cok su icsem de vucudumda su kalmiyo sanirim..

Sebebini bulamadilar muhtemelen genetik bir böbrek sorunu diyorlar ama kesin değil bir kaç doktor amniyosentez yapalım dedi bazısı o kadar sivi yok yapamayız dedi. En son ankara Üniv. Nde konsey inceledi. Ne bizim yapacagimiz sivi takviyesi ne senin ictigin su bir ise yaramaz dediler. Icilen suyla ilgisi yokmuş zaten. Bakalım sonuç ne olacak

Allah sifa versin canim benim akrabamda senjn gibi olmustu doktorlar sadece dua edecez demislerdi cok sukur dualarla bebek hayata tutundu simdi 3 yasinda umudunu hic tukettme safi olan rabbin sifani verecek insallah dualarimdasin

Amin inşallah çok sevindim yazdıklarına inşallah Rabbim de sağlıklı bir şekilde bagislar kuzumu. Doktorlar çok umut besleme dediler ama takdir Allah'in.

Doktor teyzemiz dun bizdende istedi ayrintili bugun arayip randevu isticem 210 lira dedi radyolojiden bide cdye kaydedip veriorlarmis ben artik durmadan izlerim :)

Aynen oyle oluyo ben de her dakka izliyorm :) yaptr cnm dogum oncesi bi anomali varsa tespit ediliyo. Ama boyle kesintisiz bi film izler gibi olmicak hevesini kirmak gbi olmasin :KK66: cnku dr surekli olcum yapiyo. Kafasi, burun kemigi, ense kalinligi, sakrumu, kalp fonksiyonlari, organlarinin buyuklugu calismasi, kemikleri, parmak sayisi, dudak yarigina kadar bakiyolar :) bnmki bi ara parmagini emiyodu yavrummm. Dr renkli goruntu almaya calisti yuzunu ama eliyle kapatti sipamm :) bu haftalarda cok net gozukmuyo ama gulumsuyo gibiydi balim bnm. Babasi diyoki yuzu ayni senn oyy cok guzel bi duyguydu yaa =)) yuzu gozumun onunden gtmiyo annesi kurban olsunnn onaa anayim benn ben dogurucam bana benzicek tabi oglusummm :KK66:

Geçmiş olsun canim ya dun ben de bir programda izledim saracoglunu gebelikte amniyon sivisinin az olması durumunda günde bir bardak havuç suyu önerdi denemekte fayda var bana kalirsa neyin neye iyi geleceği belli olmuyo .. Sen moralini yuksek tut ama hakkina hayirlisi olsun inş...

Evet benim de haberim oldu o programdan. Daha öncesinde saracoglunun ofisini arayip bilgi almıştım 1 haftadır içiyorum ama 1 ayda etkisini gösteriyormus. Inşallah ise yarar

kızlar ben biraz önce süt içiyim dedim kokusunada bakmadım hiç içtim biraz tadı değişik geldi sonra kokladım bozuk gibi kokuyodu tarihide geçmemiş. Beni bi telaş aldıı bebeğime bişey olurmu acaba kusmayı denedim kusamadım da :18::KK43::KK43:

O son kullanma tarihi açılmadan önceki canım eğer açtıysan mutlaka içmeden önce bi kokla öyle iç bozulabilir ama bozulmuşsa tadı çok değişir içer içmez çıkartırdın zatn

Sebebini bulamadilar muhtemelen genetik bir böbrek sorunu diyorlar ama kesin değil bir kaç doktor amniyosentez yapalım dedi bazısı o kadar sivi yok yapamayız dedi. En son ankara Üniv. Nde konsey inceledi. Ne bizim yapacagimiz sivi takviyesi ne senin ictigin su bir ise yaramaz dediler. Icilen suyla ilgisi yokmuş zaten. Bakalım sonuç ne olacak

Allah yardimcin olsun canim bnm.. bol bol dua et. Herkesten dua iste. Abdest al ve surekli 'Ya Safi' cek.. Rabbim acil sifanizi versin. Dualarimda olacaksin..

Detaylı ultrason için nette araştırma yaparken doktor Kağan Kocatepenin sitesindeki yazıyı buldum kızlar
Gebeliği takip eden doktorun eğer riskli bi durum görürse istenir diyo perinatoloji uzmanın az olması ve pahalı bişi olduğu için her gebe kadından istenilmez diyo yazılar biraz küçük olabilir ............ sitesinden daha rahat okuyabilirsiniz $ImageUploadedByKadınlar Kulübü1406288430.977030.jpg

Çok pardon canım belki ikinci defa soruyorum ama hangi hastaneydi senin

Onemli deil canm:) istanbul camlica goruntuleme merkezi. Radyolog dr Aydin Gurbuz.. medicana hastanesinin karsisinda. Camlica diye geciyo ama yer umraniyede.

kızlar ben biraz önce süt içiyim dedim kokusunada bakmadım hiç içtim biraz tadı değişik geldi sonra kokladım bozuk gibi kokuyodu tarihide geçmemiş. Beni bi telaş aldıı bebeğime bişey olurmu acaba kusmayı denedim kusamadım da :18::KK43::KK43:
Benimde dun aldigim gunluk sut bozuk cikti hatta tadi ayrani animsatiodu yanlismi aldim diye bsktim sut ama tadi ayran gibi? Bimin gunluk sutuydu benimki? Aksam gidip geri vercem. Bisey olmamistir merak etme. Bendde iki yudum ictim..

Bnm normal muayene de başına midesine bacak boyuna zaten bakıyo canım o bakmıştır da detaylı sana anlatmamıştır rapor verdiyse oraya yazmıştır

Rapor verdi onlardada bunlarin degerleri var bas kalp amniyo sivisi hepsi normal

canım uçağa 7 aylıktan sonra almıyorlar diye biliyorum. yanlış mı biliyorum? biz de gidicez de dönüşte uçakla mı gelsek diye düşünüyordum.
Dogrudur canim bizimki bahane zaten birazda esimin halasinin oglu evleniyo o kadar masraf yapmakta istemiyoruz zaten ucakla.gitsek gelsek 500 tlyi bulur ordada harcasak 1000 tl o parayla bebegimizin ihtiyaclarini karsilariz..
Bisey olmaz canim endiselenme en fazla miden bozulurdu oda olmamis madem korkulacak bisey yok demekki..
ya kızlar bir sorum daha olacak:nazar:

şimdi ben 18+1 haftalık hamileyim. ay hesabı yaparsak kaç aylık hamileyim :)
28*7+1/30 bu formulle bulursun canim ayini..
Canlar selamlar biz yola çıktık Konya ya doğru he huu

Ya Fettah
İyi yolculuklar tatlimm..
Kızlar bişey sorcam. Benm aşıyla detaylı ultrason aynı gun bişey olmaz dimi. Bide aşıda aç tok farkedıyomu

Ben tok gittim tahlil yapmiyo benim saglik ocagim gecen hafta doktorum yaptirmisti o tahlilleri verdim onlari..
Detayli usg ile asinin birbiriyle alakasi yok canim rahat ol..
Manuellerden alsan iyiolur, cocuk emmedigi zaman sutun boşa akiyor en azindan benim oyleydi sagiyodum sagdikca cogaliyor zaten sutun.

Tesekkur ederim canim mutlaka edinicem..

X