Basur Ameliyatı-En az ağrılı yöntem LHP mi ? Acil yardım lütfen

banu8282

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2014
15
0
34
Merhaba Arkadaşlar,

3. hatta 4. derece de Hemoroid hastasıyım. Acil Ameliyat olmak zorundayım. Ancak tüm ameliyatlar çok riskli ve çok ağrılıymış. Ligasure yöntemi en ağrılı, diğer yöntemler olan Longo ve THD-HAL ameliyatı daha az ağrılıymış.

İnternette uzun araştırmalarım sonucu LHP - Lazer Hemoroidoplasti denilen yeni bir tür ameliyat keşfettim. Bu teknik, 2 yıldır uygulanıyormuş. Çok iddialılar. En iyisi, en etkili ve ameliyat sonrası hiç acı-ağrı olmadığını iddia ediyorlar. Sizce bu doğru mu? Hiç bu yöntemi duydunuz mu? Bu yöntemle ameliyat olan birilerini tanıyormusunuz ? Nasıl geçmiş tüm aşamalar ? Herşey dedikleri gibi mi ? Bu konuda acil bilgi rica ediyorum. Lütfen krem-hap demeyin, 4. aşamada bunların hiç bir faydası yok. Bu LHP ameliyatını yapan yerler ve fiyatlar hakkında da bilgi verebilirseniz çok minnettar kalırım.... Tşklr, Allah razı olsun...

ben temmuz ayında lazerle hemoroidimi aldırdım..gerçekten çok rahat bir yöntem.
genel anestezi oldum uyandığımda herşey bitmişti...tabi biraz ağrı oldu ama dayanılmayacak kadar değil..
hastanede 1-2 saat kalıp çıktım....ameliyattan sonra ilk büyük tuvaleti yaparken baya bir zorlandım ama sonrası çok rahat geçti..
1 hafta hafif kanam oldu o kadar...

sizde beklemeden hemen ameliyatınızı oldu derim..çünkü çok zordur bilirim hemeroid illeti..
ben ameliyata 250 tl ödedim...özelde..

Nerede ve nasıl oldunuz bu Lazer Ameliyatını ? Sizinde basur 4. veya 3. evredemiydi ?

ben temmuz ayında lazerle hemoroidimi aldırdım..gerçekten çok rahat bir yöntem.
genel anestezi oldum uyandığımda herşey bitmişti...tabi biraz ağrı oldu ama dayanılmayacak kadar değil..
hastanede 1-2 saat kalıp çıktım....ameliyattan sonra ilk büyük tuvaleti yaparken baya bir zorlandım ama sonrası çok rahat geçti..
1 hafta hafif kanam oldu o kadar...

sizde beklemeden hemen ameliyatınızı oldu derim..çünkü çok zordur bilirim hemeroid illeti..
ben ameliyata 250 tl ödedim...özelde..

Arkadaşlar acil yardım lütfen, Antalyadan Dr. Ahmet Karahaliloğlu bu lazer ameliyatı konusunda 1 numaraymış, bu LHP yöntemi ile acısız ameliyat yapıyorlarmış, ayrıca SGK ile anlaşmalılarmış. Sekreteri sadece 500 TL dedi. Sizce bu yönteme ve bu doktora güvenebilir miyim ? Başka yerlerde var aynı ameliyatı yapan ama onlarda SGK anlaşması olmadığı için fiyatlar 1.000 tl ile 3.500 tl arasında. Bulunduğum İzmir de bu işi yapan dr. hiç yok, acaba Antalya da 1 hafta otelde kalsam, annemle, sorun olur mu ? ne dersiniz ? Allah rızası için acil cevap. Tşklr...

Son düzenleme:
Bu yöntemde sfinkter kaslara zarar yokmuş. Makat darlığı olmazmış. En az ağrılı, hatta ağrısız ameliyatmış. Bunları Dr. söylüyor. acaba doğru mu?

Bu LHP-lazer ameliyatı 4. evre hemoroide kesin çözüm mü sizce ?
LHP : Lazer Hemoroido Plasti
Antalya Ahmet bey, 1000 civarı bu ameliyatı yapmış , 2007 den beri.
Bartın-Bursa-İstanbul-İzmir dede bu yöntemi kullanan 10-15 hastane var.
En acısız, en etkili Basur ameliyatı buymuş. ama yeni bir teknik olduğu için, bu ameliyatı olan kişileri bulmamızda fayda var.
Lütfen arkadaşlar, bu ameliyatla hemoroidinden kurtulmuş insanlara hep beraber ulaşalım. Hepimizin derdi hemoroid çünkü. Diğer acı verici ameliyatlardan kurtulalım...

Kuşadasında da bu ameliyat yapılıyor.
Yurt dışında özellikle Doğu Avrupa-Balkan ülkelerinde-Yunanistanda ve Almanya da bu ameliyat var.
Diod lazer kullanıyorlarmış.
Sadece lokal anestezi yeterliymiş. Spinal e bile gerek yokmuş.
sadece 1 gün , 10 kat daha az, acı-ağrı oluyormuş.
Sonunda hemoroidimizden kesin kurtulabilecekmiyiz ?

Konya da hangi hastane hangi dr.payladirsaniz sevinirim bende doğumdan önce 1 hafta öncesi basladi şimdi 21. Günüm hemiroidim agricyapmaya basladi kacinci evre bilmiyorum

anıt hastanesinde murat akbaba isimli doktora ameliyat oldum ama şuan hastaneden ayrılmış.
farabide bülent bey var onunda iyi olduğunu duymuştum...

bence ihmal etmeden biran önce gidip muayene olun..geçmiş olsun.

ahmet bey cok iyi katılıyotum. ahmet fatin karahaliloglu tıp merkezinde ayrı bir unitesi var. çallı meydan tıp merkezi olması gerek. siddetle tavsiye ediyorum. allah razı olsun sifa bulduk fiyatıda o kadar uygun ki boyle iyi doktorların nerden cıkacagı belli olmuyor gercekten.

ahmet bey cok iyi katılıyotum. ahmet fatin karahaliloglu tıp merkezinde ayrı bir unitesi var. çallı meydan tıp merkezi olması gerek. siddetle tavsiye ediyorum. allah razı olsun sifa bulduk fiyatıda o kadar uygun ki boyle iyi doktorların nerden cıkacagı belli olmuyor gercekten.
çallı meydan tıp merkezi olması gerek??? Yahu o tıp merkezinde çalışıyorsunuz zaten:-)

X