Kontakt Lens reçetesiz lens satilmama sorunsali

miyavdeseyeter

Guru
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2014
241
21
34
kizlar az once lens almak icin gittigim bi yerde artik recetesiz lens satilmadigini söyledi:-( oraya inanmayıp diger gozlukcuye girdim orada aynini söyledi netten de baktim yasaklama gelmiş. yakinlarda lens alan var mi ya da reçete alan?

Numarali lens icin mi ?
Bende bugünlerde lens alicaktim ay bide doktora git simdi pfff
Insan numarasini bilip aliyor zaten

Evet guzelımm numaralı nımarasız hıc farketmıyo gıdıp muayne oluyosun recete yazdırıosun ayrıca devlet hasstanelerı lens ıcın hıcbısekılde recete yazmıyo bunuda bılll
Ben bu konuda tevrube edındım ve lenslerımee cok sukurkıı ozel hastanenınnn mukemmell kontrolu altında kavustummm lakın ben numaralıı ve seffaf kullanıorum ayrıcada aslında bu sıstem ıı oldu cunku gozunde ne sorun oldunu bılmeden dısardan gelen herangı bıseyı degdırmek dogru degıl eer astıgmat varaa gozdee nolursa olsun renklı lens vermıolar

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Evet guzelımm numaralı nımarasız hıc farketmıyo gıdıp muayne oluyosun recete yazdırıosun ayrıca devlet hasstanelerı lens ıcın hıcbısekılde recete yazmıyo bunuda bılll
Ben bu konuda tevrube edındım ve lenslerımee cok sukurkıı ozel hastanenınnn mukemmell kontrolu altında kavustummm lakın ben numaralıı ve seffaf kullanıorum ayrıcada aslında bu sıstem ıı oldu cunku gozunde ne sorun oldunu bılmeden dısardan gelen herangı bıseyı degdırmek dogru degıl eer astıgmat varaa gozdee nolursa olsun renklı lens vermıolar

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
yazıyorlar canim. ben bugun bizzat yazdirdim:) goz olcum makinasina girerken oradaki gorevli bayana sordum lens icin ayrica bi ölçüm gerekli mi diye o da burada yapilmiyor ozel hastanede yazdirmaniz lazim o receteyi dedi, ben yine sansimi deniyim dedim bekledim muayene sirami. iyi ki de onun lafina bakip donmemisim. inanilmaz iyi bir doktora denk geldim ozel hastaneden farki yoktu yaptigi muayenenin. lens reçetemi de yazdi sağolsun. goz capimi filan belirtmis recetede ve bana bir de lens tasviye etti. gerci optiklerden degil de internetteki sanal optiklerden de alabilirsiniz recete sikintisi yok. goz capini 8.6 diye belirtebilirsiniz genelde bu şekilde oluyormus

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de daha yeni aldim reçete ekle bölümü var recetem olmadigindan ekleyemedim ama lensi aldim internetten aldim, büyük bir siteydi yüzlerce binlerce insan şahin almia yorum yapmis, site güzel de calisiyor. Reçeteli olsa daha iyi tabi ama kontrole gitmedim astigmatli olmasına rağmen düz lens aldim ilkinden memnun kalmadim hatta değişim de yapiyorlar.

X