Resimlerle sağlıklı beslenme :)

Hani günlerdir ben özelim ben degerliyim ben güzelim diyorum yaaa bi an geliyor birisi size bunun tam tersini hissettiriyor.Dün akşam böyle geçti benim için.kendimi degersiz,çirkin ve sıradan hissettim.. biliyorum başkası deger verince degerli deger vermeyincede degersiz olmadıgımı.biliyorum ama olmadı işte hissettim.hala etkisinde ve çok üzgünüm.

sizin de başınıza geldi mi bilmem ama ben 52 kiloydum eşimle tanıştıgımda ve hayatımda ilk defa biri bana ben seni her halinle severim diyordu digerlerinin aksine.hatta ve hattta balık etli severim diyordu.bu beni o kadar rahatlatmıştı ki.zaten hep yeme problemi olan biriydim başladım özgürce yemeye..o kadar rahatlamışım ki kilom şuan olmuş 78..ben bu oyuna nasıl geldim ve ben nasıl kandım hiç bilmiyorum?belki hiç duymadıgım bi şeydi bu ve inanmak istedim gerçek olduguna.(daha önceki ilişkimde kilo aldıkça eleştirilip tekrar kilo alıyordum)ama gerçek degilmiş.hepsi KOCA BİR YALAN!!inanmayın böyle diyenlere..Dün düşündüm ben bu tecrübeyi niye yaşıyorum bundan çıkaracagım ne ders var diye?şimdi anlıyorum ki bu benim silkelenip kendime gelmemi kendimi önemsememi hatırltamak için olablir.ben evlenmeden önceki ben deglim çünkü.hem fiziksel hem ruhsal.karşımdakini degiştiremem ama kendimi degiştirebilirim.eskiden olsa dün akşamki gibi bir durum şuan deli gibi yiyor olurdum.ama o kadar istiyorum ki artık zayıflamayı ben saglıklı beslenmeye devam ediyorum.alkışşşş:KK9: günümü veya hayatımı başkalarının bana davranışlarına göre ayaralamak yerine onlara bana unuttugm şeyleri hatırlattıkları için teşekkür etmek en güzeli.ben yine kendime yatırım yapamaya devam ediyorum.ben özelim güzelim ve degerliyim diyorummmmm :KK16:

$foto?raf-26.jpg

dün sitedeki problem yüzünden paylaşamamıştım.şimdi paylaşıyorum.işte dün yediklerim:
sabah:peynirli tost roka zeytin
ara:1 elma 2 bisküvi
ögle:somon fümeli sandiviç
ara:1 elma 2 bisküvi
akşam:kaşarlı mantar sote 1 dilim ekmek

$Image.jpg
bugün 5. gün oldu bileee:KK76: bence bugün sabah 3 etimek olmadı.her biri 10 gr gelince 30gr a 3 tane yiyebilirim diye düşündüm ama 2 daha makul olur.Bugün ufak bi kaçamagım oldu.bir tane kuru pasta yedim.o da küflü çıktı şansıma.sanırım bu bir uyarıydı:KK52: bugün nedense acıktım.hatta şuan karnım gurul gurul.neyse yarına ne kaldı ki yarın kahvaltıda geçer gurultusu:KK66: artık kıyafetlerim bolllaşmaya başladı ve çevremdekiler kilo verdigimi söylüyolar.uzun zamandır kendimi böyle hafif hissetmemiştim.mide boşlugu güzel bi şeymiş.aç kalmak ve aç yatmakta:126:

bugün yediklerim:
sabah:3 dilim etimek form üstüne labne,dünden kalan 2 kaşık mantar sote
ara:1elma 2 bisküvi
ögle:1 dilim ekmek üstüne labne, 1 dilim somon füme ,semizotu salatası
ara:1/2 muz 3 ceviz,1 kurupasta
akşam:yaz türlüsü(içinde patates oldugu için ekmek yemedim)salata ve karnabahar brokoli haşlama

$18_spring.jpg

Bu sanki bahar temizligi gibi.. kendimi o kadar iyi hissederek uyanıyorum ki birkaç gündür.. aslında hep erken kalkan ben aylardır geç ve keyifsiz kalkıyordum.şimdi mutlu hafif ve aç kalkıyorum:KK16: hepimiz (en pasaklı olanımız bile:) evimizi temizleriz,kendimizi de. bu ona benziyor.kendimi temizlenmiş hissediyorum.ne kadar çok yiyormuşum.ne kadar çok yağ ve tuz kullanıp karbonhidrat alıyormuşum şu 1 hafta gösterdi bana.agız tadım bile degişti.yemeklere tuz ve yag koymuyorum veya çok az koyuyorum.peynirden zaten alıyorum ikisinide.saçlarım bile daha az yaglanıyor.şoktayım.ne yapsam hangi şampuanı kullansam tam sonuç alamıyordum.çok basitmiş meger.yagı azaltmak gerekiyormuş:KK9: özen göstermedigimiz herşey eskimeye ve yıpranmaya mahkum.bu kendiniz için de geçerli tabii..evimizi temizleriz yani evinize bakarsınız özen gösterirsiniz hadi kendimize de bakalım.BAHAR TEMİZLİGİ YAPALIM:129:

$Image-2.jpg

Veee 6. günde böylece biteeeer:KK76: yarın tam 1 hafta olucak.10 gündür tartılmadım ve 11 günüm daha var tartılmaya..sonuç yavaş veya hızlı olumlu olucak.artık karnımı içeri çekebiliyorum yaşasınnn..:KK16: her geçen gün daha da hafifliyorum.her boş anımda mevsimlerden roma bloguna bakıyorum.her bir yazıyı yorumu okuyorum.zayfladıgım gün bütün blogladaki yazıları okumuş olmayı planlıyorum:KK34: bana çok büyük motivasyon saglıyor her bir yazı.. huzur veriyorsun mevsimlerden roma:KK16:

Bugün yediklerim:
sabah:1,5 dilim ekmekle tost ,kırmızı biber turşusu maydanoz kahve
ara:1/2 elma 1/2 yarım kivi 1 mandalina 2 bisküvi
ögle:semizotu yemegi,karnabahar haşlama,1 dilim ekmek
ara:1/2 muz 2 bisküvi
akşam:balık(biraz porsiyonu fazla gelmiş olabilir.hepsini yemesemde çogunu yedim:) çoban salata,1 dilim ekmek

Son düzenleme:
$foto?raf-28.jpg

Bugün tam bir hafta oldu.15 yünün yarısına geldim bile.. şu bir haftada çok şey ögrendim.. mesela kendini sevmeyi.. kendini seven kadın vücuduna bakar,bakımlıdır,yediklerini saglıklı yemeklerden secer,evine ailesine bakar,işinde başarılıdır,kendini geliştirir vs vs.. kilolu bi insanın kendini sevdigini inanmıyoru artık.kandırmayalım kendimizi.. eger kendimizi seviyorsak deger veririz bedenimize,kendimize..bir şeyin eksikligi bütün hayatımı degiştirdigi gibi bir şeyin varlıgı da bütün hayatımı degiştirdi.işte onun ismi SEVGİ! SEVİYORUM KENDİMİ:KK16::KK16::KK16:

Bugün yediklerim:
sabah:krem peynirli 2 wasa,maydonoz, domates
ara:1/2 muz 2 bisküvi
ögle:ıspanak,1,5 dilim ekmek salata
ara:2bisküvi 1mandalina 2 kuru erik
akşam:1,5 dilim ekmek krem peynir,beyaz peynir,kaşar peyniri,karnabahar salata

$Image-3.jpg

Pazar günü(yani dün) dügün dernek sezonunu açtık ve bu benim ilk sınavım oldu yemeklerle:KK56: ne yiyecegim nasıl ne kadar bilemeden gittim.bu arada ben 2,5 yıldır vejeteryanım.et tavuk yemiyorum.yumurta süt yogurt hemen hemen hiç.sadece peynir ve balık yiyorum.maalesef balık yoktu menüde.ben de soguklarla idare ettim.bir tek fazladan humus yedim 1 kaşık.onun dışında pasta dahi yemedim alkış alkışşşş sınavdan başarıyla çıktım :KK9:
yediklerim:
sabah:2 küçük kek(1 dilime denk) kahve
ara:1 elma 2 büskivi
ögle:peynirli roka salatası 3 dilim ekmek(bu fazla oldu)
ara:1elma 2 bisküvi
akşam:1 kaşık humus,2 enginar,2 dilim peynir,1 dilim ekmek,domates,salatalık,patlıcan salata

$Image-4.jpg
Burda paylaşmak istedigim, anlatmak istedigim şeyler var ama bu ara yogunum ve kafamı toplayıp yazamıyorum o yüzden kısa kesip direk yediklerimi yazıyorum. belki yarına..

sabah:2 dilim ekmek kaşar peynirli tost, 5 zeytin,domates biber
ara:1 elma 1 kivi 2 büskivi
ögle:2 dilim ekmek,kaşar peynirli tost,domates roka
ara:3 kuru erik 3 ceviz
akşam:pırasa yemegi,kabak patlıcan kızartma(1/2 porsiyon)1 dilim ekmek

Son düzenleme:
Mevsimlerden Roma bana sadece beslenmeyi degil hayatı da ögretiyor.10 gündür ben başka biriyim.degişiyor,yenileniyorum.. bu süreç zaman zaman sancılı geçiyor.bazı problemler yaşıyorum ve kendime soruyorum "ben bunu niye yaşıyorum?daha öncede yaşadım.ne degişmediki ben bunu yaşıyorum?hangi davranışımı hangi alışkanlıgımı degiştirmem gerekiyor?" bunları düşünüyorum.herhangi birşey başımıza tekrar tekrar geliyorsa bunda ögrenmedigimiz ve bi daha gelmesini istemiyorsak ögrenmemiz gereken şeyler var.Hep sonuç aynı çıkıyor bende "başkasına degil KENDİNE ODAKLAN!" bu kadar basit ve aslında insanın ilk yapacagı şey olan kendine odaklaması olmuş benim en son sıradamda.şimdi onu ilk sıraya oturtuyorum ve zaman zaman bu yüzden sancılı geçiyor.gel gitler oluyor.kırılma,üzülme,nefret,aglama,sakinleşme ve düşünüp sonuç çıkarmada son buluyor.bu hafta bunu 3 kere yaşadım.biri de dündü.işin ilginci bu psikolojik duruma ragmen saglıklı beslenmeye devam ediyorum.şimdi bunları yazarken daha mantıklı düşünme fırsatı buldum.şuan iyiyim.bu degişimi sizinle paylaşmaya devam edicem.At gözlüklerimi atıp ,kapalı gözlerimi açıp, kendimi ve çevremi keşfediyorum.
$3d104faa187d5d8e87bb3428a1fc69df.jpg

Sen değerlisin:) Gerçekten herşeyden önemlisi bu... Evlendikten sonra ben de 78e çıktım hatta geçtim bile, şu an 73 kiloyum ve zayıflamaya devam:) insanın kilosu çok kolay değişebilir, kilo alırız veririz de bi şekilde. Ama şu bi gerçek ki kimsenin bi eşi yok bu dünyada, çok takdir ederek okudum yazdıklarını:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Sen değerlisin:) Gerçekten herşeyden önemlisi bu... Evlendikten sonra ben de 78e çıktım hatta geçtim bile, şu an 73 kiloyum ve zayıflamaya devam:) insanın kilosu çok kolay değişebilir, kilo alırız veririz de bi şekilde. Ama şu bi gerçek ki kimsenin bi eşi yok bu dünyada, çok takdir ederek okudum yazdıklarını:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

o kadar iyi zamanda o kadar iyi geldiki bu yazdıkların.. teşekkür ederim:KK16: ben de seni takdir ettim hem aynı fikirdeyiz hemde aynı yolda :KK54:

Zor bir dönemden geçiyorum.hakkımda hayırlısı neyse o olsun..tek istedigim sevgiydi oysa.. Artık sevgi dilenmekten yoruldum.. Birini ya seviyorsundur ya sevmiyorsundur.ortası yoktur.sevdigin deger verdigin insana bunu gözlerinle sözlerinle davranışlarınla hissettirirsin.çok denedim çok dedim.dedim de dedim.. ve artık yoruldum.sevgi dilenerek alınmaz ki..

$52332f342bbe17ddbc68c2b7f74edb8c.jpg

Son düzenleme:
$Image-5.jpg

Herşeye ragmen hayat devam ediyor ve tabii saglıklı beslememde.her kötü günde yemek yiyen ben şu geçirdigim kötü günlerde kendime saglıklı beslenerek moral veriyorum.canım pek yemek yapmak istemiyor bu ara.Dün marketten aldıgım bamya konservesini yemegini yapmadan o şeklide yedim mesela..
yediklerim:
sabah:2 dilm wasa krem peynir,kahve
ara:3 bisküvi,1 küçük muz,yarım elma,1 kivi
ögle:bamya, domates,biber,salatalık 1 dilm ekmek
ara:iki tane altınbaşak ve kahve
akşam:2 dilim ekmek 2 krem peynir,1 dilim kaşar,domates,salatalık,biber,küçük zeytin 10-12

Son düzenleme:
Zor bir dönemden geçiyorum.hakkımda hayırlısı neyse o olsun..tek istedigim sevgiydi oysa.. Artık sevgi dilenmekten yoruldum.. Birini ya seviyorsundur ya sevmiyorsundur.ortası yoktur.sevdigin deger verdigin insana bunu gözlerinle sözlerinle davranışlarınla hissettirirsin.çok denedim çok dedim.dedim de dedim.. ve artık yoruldum.sevgi dilenerek alınmaz ki..

Eki Görüntüle 1038007

İnsan kilo verdikçe içindeki yükü de atar canım, kendini arınmış hisseder... Her kiloda aslında bir hüznün izi var çünkü, ne zaman strese girsek yeriz de yeriz. sonra nasıl olsa kiloluyuz diye yeriz, en sonunda kocaman bi pişmanlık:KK43: Kimseden sevgi dilenme kendini sev, kendi kendinin elini tut bırakma, sen güçlü ve değerlisin:KK16: zayıfla yavaş yavaş, saçlarını yaptır, makyaj yap, yüzüne maskeler yap, yeni kıyafetler al.sonra bi çay demle uzan koltuğa, ohh misss:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

İnsan kilo verdikçe içindeki yükü de atar canım, kendini arınmış hisseder... Her kiloda aslında bir hüznün izi var çünkü, ne zaman strese girsek yeriz de yeriz. sonra nasıl olsa kiloluyuz diye yeriz, en sonunda kocaman bi pişmanlık:KK43: Kimseden sevgi dilenme kendini sev, kendi kendinin elini tut bırakma, sen güçlü ve değerlisin:KK16: zayıfla yavaş yavaş, saçlarını yaptır, makyaj yap, yüzüne maskeler yap, yeni kıyafetler al.sonra bi çay demle uzan koltuğa, ohh misss:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

çok tatlısınnnnn ,gözlerim dolarak okudum yazdıklarını ve çok haklısın tabiki.. özellikle "kendi kendinin elini tut" çok etkiledi beni.. tabiki tutucam.. şimdi evden çıkıp biraz dolaşıcam.sonra banyomu yapıp maske ve biraz keyif yapıcam.eminim geldigimde daha farkli olucam.sen hep gel olur mu? öyle zamanda öyle mesaj atıyorsunki .. teşekkürleeer:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

merhaba simsims
işte geldim söz verdiğim gibi:KK3:
topiğine bayıldım fotoğraflı olması çok hoş
topiğin adı muhteşem zaten profil resmini hep sevmiştim audry hepburn hayranıyım tiffanyde kahvaltıdaki resmi çok güzel ama benim favori filmim roma tatili topiğin adını da bu yüzden ayrıca sevdim
yine uğrarım öpüldünüz:KK54:

ha bu arada bazen seni sevdiğinden emin olduğun ama sevgisini gösteremeyenden sevgi dilenmek gerekebilir amaç sevgi göstermeyi öğretmekse...

her kiloda aslında bir hüznün izi vardır...

ben de bunu çok sevdim

demek ki hüzünlerimizden kurtulup bir daha hiçbir sıkıntının üzerimize yapışmasına izin vermeyeceğizEn Büyük KK

merhaba simsims
işte geldim söz verdiğim gibi:KK3:
topiğine bayıldım fotoğraflı olması çok hoş
topiğin adı muhteşem zaten profil resmini hep sevmiştim audry hepburn hayranıyım tiffanyde kahvaltıdaki resmi çok güzel ama benim favori filmim roma tatili topiğin adını da bu yüzden ayrıca sevdim
yine uğrarım öpüldünüz:KK54:

ha bu arada bazen seni sevdiğinden emin olduğun ama sevgisini gösteremeyenden sevgi dilenmek gerekebilir amaç sevgi göstermeyi öğretmekse...

ne iyi yaptında geldin.. öyle bi zamanda geldin ki… öyle bi dönem ki.. haklısın sevgi vermeyi ögretmek gerekir bilmiyene.. ama ben biraz durmaya karar verdim.durup gözlemlicem.. ben ne istiyorum.. ne oluyor.. bunun ne kadar parçası olabilirim.. vs vs zaman herşeyin ilacı zaman.teşekkür ederim güzel sözlerine:KK16::KK16::KK16: ben de seni öpüyorummmm:KK54::KK54::KK54:

Bugün hem psikolojik hem fiziksel olarak yogun bi gündü benim için.o yüzden hiç foto çekemedim.hep dışarda ve atıştıma şeklinde yedin
yediklerim:
sabah:3 wasa 3krem peynir domates salatalık
ara:2 bisküvi 1/2 muz
ögle:2 dilim ekmek krem peynir
akşam:2 dilim ekmek arası kaşar
ara:1 kurabiye 1 bisküvi 1 orta boy muz

Bugün e özel bir durumdu.yoksa saglıklı beslenmem devam ediyor.. sabah yarım saat yürüdüm en azından içim rahat :)

$f6cba5735af62833881b8ec50edff151.jpg

"bir insana kalbini vermek" bundan degerli bi şey var mı?sevgi hayatımızda hep olsun :KK16: iyi geceler..

eveet demek karışıksın bu aralar :KK14:
dert etme ben hayatımda kafası ruhu karışık olmayan kadın görmedim bu bizim genetik kodlarımızda var sanırım :KK31:dalgalanır dalgalanır duruluruz sonra durgunluktan sıkılır bir daha dalgalanırız gelgitlerle dolu delileriz biz deliyiz deli :KK35:
erkekler bu nedenle bizi anlamıyor çözemiyorlar dümdüzler:KK4:bazen rüzgarımızla serinlerken bazen o rüzgarda savruluyorlar o zaman da kendilerini korumaya almak için kilitleniyorlar hepsi bu:KK76:böyle zamanlarda bir erkek kadar soğuk kanlı olabilirsek herşey daha kolaylaşır
hayata biraz erkekler gibi düz bakmak gerek :KK51::KK51:

X