Resimlerle sağlıklı beslenme :)

simsims

Guru
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2013
4.349
4.548
Sanki blogmuş gibi bir sayfa..yedigim saglıklı menüleri resimlerle paylaşıcam.isteyen bana katılsın :)

bu arada "Bakımlı Kadın Olmanın Püf Noktaları" diger topigim..bakımlı olmak isteyen kadınları ve zaten bakımlı olan kadınları beklerim:KK24::KK15:
http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/bakimli-kadin-olmanin-puf-noktalari.739106/

bir diger topigim:Yaşam Boyu Spor :)
http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/yasam-boyu-spor.797263/

11.03.2014 kilo:77.9
05.04.2014 kilo:74
27.04.2014 kilo:73
18.05.2014 kilo:71.6
09.07.2014 kilo:70.3
10.08.2014 kilo:69.5
29.11.2014 kilo:68.7
17.02.2015 kilo:67.3
02.09.2015 kilo:67.7
02.05.2016 kilo:72.5
09.05.2016 kilo:71.2

Son düzenleme:
Bu forum zayıflama konusunu aradıgımda çogu bu kez son!kesin olucak bu sefer!yaza şu kadar kiloyla giricem vs vs yazılarla dolu.Peki ne oluyorda zayıflamak bu kadar isteyip zayıflayamıyoruz.sonra tekrar tekrar deneyip kendimize olan saygımızı yitiriyoruz.kafamda hep bu sorular.neden kilo veremiyorum derken insülin direnci çıkıyor. diyetisyene gidiyorum ve ilacımı kullanıyorum 3 ay boyunca 1 kilo bile veremiyorum.NEDEN? ne ilaç iyi gelir ne diyetisyen ben istemedikten sonra.aslında istemiyor muyum? istiyorum ama sözde.sadece lafta istiyorum.çocuk gibi mızmızlanıyorum.kilo vericem deyip sonra ya boşver ye diyorum.sadece kilo mu?hayır herşey birbiriyle baglantılı.hayatım akıp gidiyor.zaman çok çabuk geçiyor ve benim hayatım pazartesi diyete giriyorum.kendime şöyle bakıcam.spor yapıcam.evim hep tertemiz derli toplu olucak vs vs vs. diye diye geçiyo günlerim.ben bir şey demiyorum artık.sadece uygulamaya geçiyorum.harekete geçiyorum ve size bunları günlük olarak yazıyorum.MERHABA :)

$foto?raf-4.jpg

işte bugün yediklerim.ne kadar zormuş resim paylaşmak.bi an resim paylaşamayacagım sandım :KK9:
sabah:peynirli tost kahve
ara:7fındık bir küçük elma
ögle:peynirli tost ve kahve
ara:yarım kepekli havuçlu kek
akşam:karnabahar salatası 2 dilim ekmek
8 bardak su

fazla karbonhidrat ve az yeşillik olmuş bugün.yarın için hazırlıklarım tam ama :KK56::KK16:

$unnamed.jpg
bugün tartıldım.bir haftadır tartımıyordum ama tahmin ediyordum kilomu.bugün severk takip ettigim mevsimlerden roma blogundaki 15 günlük diyete hazırlık olan 3 günlük diyeti yapmaya başladım.daha önce sıkı takip ettiğim bir blogdu.şimdi tekrardan tek tek okuyorum yazılarını.tavsiye ederim :) akşama görüşmek üzere..

$foto?raf-17.jpg
bugün 1. günüm iyi geçti.kendimi tebrik ediyorum ilk gün için :124:
sabah:2 tane wasa (etimek benzeri) kırmızı biberli peynir yedim ve mate içtim
ara:yarım muz 7 fındık
ögle:salata 2 paket kraker(her biri 30 gr-1 dilim ekmek)
ara:çeyrek muz,yarım kivi,yarım portakal üzerine tarçın
akşam:2 kaşık kısır ve salata

$foto?raf-10.jpg
bugün cep telefonumu evde unuttugum için sadece sabah ve akşam yedigim resimler var.agır bi grip geçiriyorum ama yine de pes etmiyorum.yediklerime dikkat ediyorum.3 gün öncesine kadar diyetisyene gidiyordum ve hiçbir şekilde 3 ay içinde kilo veremedim.şimdi kendimi daha rahat ve yediklerime 3 ay boyunca olmadıgı kadar dikkat edebiliyorum.Mevsimlerden romayı okuyor ve yazılarından güç alıyorum.bi an moralim bozuluyor.ya veremezsem ya verip geri alırsam diyorum.sonra olmamış şeyler için kendini üzme.sadece şuan a konsantre ol.şimdi şuan başka bi şey önemli degil ne gelecek ne geçmiş.herşey istersen değişebilr.yeterki iste ve istedigini göster diyorum :126:
bugün yediklerim:
sabah:beyaz peynirli tost,közlenmiş kırmızı biber (konserve) ve kahve
ara:1 paket 30 grlık kraker ve 7 badem
ögle:yaz türlüsü ve 2 dilim ekmek
ara:1 dilim kek ve kahve
akşam:soguk salata 3 kaşık kısır

Son düzenleme:
$foto?raf-15.jpg

bugün yeni ve saglıkl beslenmemin 3. günüydü.sabah uzun zamandır hissetmedigim kadar hafif ve acıkmış kalktım.üç gündür ögle ve akşam yemekleri sadece sebzeydi. artık yarından sonra proteinde alabilicem.bu süre boyunca hiç tartılmak yok.kıyafetlerden anlaşılacak verdigim ve çevremden duydugum iltifatlardan :KK9: bu üç boyunca belki ekmek ölçüm birazcık fazla olmuş olabilir.mesela bugun yedigim ekmegi maalesef yedikten sonra tarttıgımda 50gr geldi.en fazla 30 olması isteniyor.bi de bugun sebzenin porsiyonu biraz fazla kaçmış olabilir.bi dahakine garanti olsun diye tartıcam ama önceden:KK52:
bir de salata yıkamay hazırlamaya nasıl üşeniyorum anlatamam.önceden yıkayıp saklama kabına koymayada üşeniyorum.bugün zarzor bi salata yaptım:KK9:

bugün yediklerim:
sabah:beyaz peynirli tost yarım kırmızı biber 5 zeytin kahve
ara:1 portakal 7 badem
ögle:ıspanak kavurma 2 dilime ekmek
ara:1portakal 1 dilim kivi 2 dilim elma üstüne tarçın
akşam:ıspanak kavurma 2 dilim ekmek salata

bu arada diyetisyenim yediklerimi böyle güzel yazdıgımı görseydi şok geçirirdi herhalde.çünkü bi türü yazmaıyordum yediklerimi:KK53:

:108:hani olurya her zaman evin içinde görmeye alıştıgınız aynaya:108: bi an göz ucuyla bakarsınız biraz önce bana tamda bu oldu.o bi anlık bakış oldu mu bi kaç dakika.kendimi alamadım aynadan.şok şok şok.ne zaman? nasıl aldım bu kadar kilo?tamam zaten tartıda 78 görmüşüm ama bu sanki benim degilim.sonra başladı kendine acıma kızma senden bi halt olmaz deme vsvs.sonra düşündüm 55 kiloyken diyetisyene gitme sevdalarımı.52 kiloyken hala şişman bulmam kendimi.bu arada boyum 1.60.oram buram çıkmıyo diyebilecegim kilo 48 tamam kabul ama 52 de 55 de 59 da 63te 65 bile iyiymiş diyorum.geçen sene kabusum olan 70 bu sefer hayalim oluyor bir anda.hayat işte sen kendini begenmezsen daha kötüsünü gösteriyor insana ve eger degişmezsem daha daha daha devam edicek..hayatta herşey oluyor.olmaz olmaz demiceksin.ama biliceksin ki sen özelsin.senden bu dünyada bir tane bile yok.yani ne oluyor eşin benzerin yok.SEN EŞSİZSİN.kendini veya başkalarını suçlamak kolayda bi anlasan diyorum sonra kendime.kendini anla kendini dinle ve sev.bi arkadaşın olsa bunları anlatan nasıl moral veririz di mi?aynısını yap kendine.yaparsın de!40-50 kilo veriyolar başarıyolar sen niye 25 kilo veremiceksin de!daha önce yaptın de!dDE DE DE yani.kendinin dostu ol.bak nasıl degişiyor herşey :KK19:

bu arada bugün Mevsimlerden Roma daki listede 3.günüm bitti.şimdi 15 günlük bi listem var.bu bir diyet degil.beslenme dersi bence.iyi bir ögrenci olup başarıyla mezun oldugumu hayal ediyorum şuan:82: kendimi seviyor deger veriyor ve şuanımın kıymetini biliyorum:KK54:

bende şu an marul ve domatesli zeytinyağlı salata yiyorum canım daima hamburger pizza vb fastfood dan uzak durarak istediğine ulaşırsın

$foto?raf-21.jpg

Salı gününden beri griple boguşuyorum.bu arada da yediklerimi saglıklı seçmeye çalışıyorum.genel olarak iyi geçti günüm.öksürüge iyi oldugunu bildigim boza dışında:KK37: denize düşen yılana sarılır misali öksürmemek için bozaya sarılmış durumdayım ehe 1 bardak içtim akşam bir dilim ekmegi yemedim.bu arada baştaki fotoyla şuan arasında fark salata.her ögünde yemege çalışıyorum artık.hem daha cok doyuyorum hemde faydalı bi şey yaptıgım için keyif alıyorum.

Sabah:1 dilim ekmek (foto çekimini beklemeden bi kaç ısırık aldım:) 1 dilim peynir 5 zeytin
ara:1portakal 10 badem
Ögle:kaşarlı ton balıklı tost ve salata
ara:1portakal 1 mandalina
Akşam:kabak yemegi çoban salata (sanki yazmışcasına :)
ara:1 bardak boza

$foto?raf-22.jpg

Bugün kendimi o kadar iyi hissederek uyandım ki.. bu beslenmeyle git gide hafifledigimi hissediyorum..kuş gibi kalktım desem yeridir:KK16: 1,5 saat yürüyüş yaptım.bu da aylardır olmayan bir şeydi:124: bu mutlulugu gribimin hafiflemesine de borçlu olabilir tabii..:KK53: şunu biliyorum ki hayatım bundan sonra çok daha farklı olucak.ne oldugunu tam anlatamıyor olsamda kendimle barıştım diyebilirim.insan neden uzaklaşır ki kendinden?neden sevmez ?başkalarının sevmesine bagımlı kalır? unutuyoruz kendimizi başkalarına göre yaşamaktan.bugün uzun zamandır olmadıgım kadar kendimdim.ve bu duyguya bayıldımm.. kendini seven insan hareket eder.. kendini seven insan yediklerini saglıklı seçer kendini seven insan kendine bakar.. ben güzel bir kadınım bugün bunu hatırladım işteeee:KK12::115::KK54:

bugün yediklerim:
sabah :kaşarlı tost, domates salatalık, 4 zeytin
ara:çeyrek muz, yarım kiv,i 1 mandalina 2 tane petibör
ögle:1 dilim beyaz peynirli roka salata,1tabak kabak yemegi,1dilim ekmek
ara:1 mandalina,10 badem
akşam:kaşarlı somon (150gr)2 wasa(20gr) roka salata, 1 kücük yaprak sarma(bu ufacık bi kacamak oldu:)

$foto?raf-23.jpg

Ben ne mi diyorum?Ben degerliyim diyorum.en sevdigim kahvaltı takımımı kullandım bu sabah.Evlendigimden beri orda öyle duran ve henüz hiç kullanmadıgım annemin hediyesi kahvaltı takımım.En güzel en özel şeyleri hep başkalarına ayırıyoruz.çogumuz salonlarını bile kulllanmıyo o yüzden misafirlerine saklıyo.Hani bir tane porselen reklamı vardı.Kıza annesi çeyiz porselen takımı hediye ediyor.kızda "bunu ilk sizde kullanıcam" diyor.Her izledigimde bayılıyordum o reklama.Annenin kızına "güzel olan ne varsa kullan özel bi anı bekleme" demesi o kadar dokunmuştu ki bana.Çünkü ben böyle büyümemiştim.En güzel sofralar misafire en güzel yemekler misafir e.Annemin dokunma o misafir gelince yenicek demelerini hatırlatıp hem hüzünlendiriyor hem de annenin kızına tavsiyesi sanki benim annem söylemiş gibi mutlu ediyordu beni.. Ben ÖZELİM dedirtiyordu bu reklam bana..:KK71: (bu arada bu kekler(ikisi bir dilim eder) bu sabahki kahvaltı listemde mevcut.yoksa siz hala mevsimlerden roma bloguna bakmadınız mı? :)

Son düzenleme:
$foto?raf-24.jpg

1 elma kabuk ve çekirdekleriyle dörde bölünür
1limon aynı şekilde
1 çubuk tarçın
1 tatlı kaşıgı tane karabiber
4-5 karanfil
1 yemek kaşıgı ıhlamur
3 litre su
hepsini tencerede su yarılanıncaya kadar kaynatıp,ara ögünlerde günde en fazla üç defa sıcak veya soguk içiyosunuz.bu yapılan 2 gün idare ediyor.tavsiye ederim hem ev mis gibi kokuyor. hem tadı nefis hem metabolizmanızı hızlandırıyor hem tok tutuyor hem kan şekerini düzenliyor hem hem hem işte çok faydalı kısaca:126: (mevsimlerden roma'dan tarif:)

Son düzenleme:
$foto?raf-25.jpg
3. gün (Dün)
sabah:2 küçük dilim kek(1dlime denk) sütlü nescafe
ara:1 elma 10 badem
ögle:semizotu yemegi, 3 wasa(1 dlilm ekmege denk) roka
ara:1 mandalina 10 badem
akşam:levrek, salata ,1,5 dilim ekmek

Son düzenleme:
X